Jump to content


Photo

Mobilni telefoni


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#16 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 11 June 2005 - 13:26

Upravo veceras poceh razmisaljati da kupim nov, a nemam ideju koji. Nokia verovatno, mozda Sony Ericsson, btw ima li neko iskustva sa SonyEr. telefonima?

ja :lol:

prvi:
Posted Image

drugi
Posted Image

treci
Posted Image

i trenutno
Posted Image


bilo je tu jos nekih, panasonika i motorola

ali nikad NOKIA :huh:

Edited by eye of the beholder, 11 June 2005 - 13:28.


#17 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 11 June 2005 - 13:33

SonyEricsson, naravno. I nista vise. Ni slucajno. :lol:
Trenutno - K500i(ovaj zadnji na slikama gore).
Neko rece da su SE spori - primer: poruku otvara momentalno, bez ikakvih 'please wait' pescanih satova i slicno...

Edited by mfmilan, 11 June 2005 - 13:35.


#18 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 11 June 2005 - 13:45

to je dosta i stvar navike...
moj prvi telefon je bio Ericsson T-10s, ali posle njega sam presao na Nokia telefone i poslednjih x telefona su bili Nokia... provuklo se tu par Siemensa, Motorola i Ericssona... ali sam se navikao valjda na softver i 'procedure' kako telefoni rade... zato uglavnom vidjamo da kad ljudi menjaju telefon traze nesto slicno onom prethodnom....

#19 NebojsaF

NebojsaF
  • Members
  • 1,163 posts

Posted 11 June 2005 - 14:05

Motorola CD930
Posted Image
Siemens s25
Posted Image
Ericsson R310 (ovaj je bio najbolji, orange)
Posted Image
Sony Ericsson T200
Posted Image
Sony Ericsson T630
Posted Image

Ericsson R310 kad bi bio nesto manji bi opet uzeo.
Kad hoces mozes da ga okupas ispod cesme i otporan je na udarce.

#20 Mr Jones

Mr Jones
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 11 June 2005 - 20:29

Ericsson R310, kakav telefon! Može da radi i pod vodom, može da mu se odstrani i ta antena, jedan moj prijatelj ga je koristio i kao pak za hokej na ledu, i naravno, ništa mu nije falilo :huh:

P.S. Trenutno nosam SE T610 :lol:

#21 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 11 June 2005 - 22:00

Motorola Razr V3 ?

ali ja sam tehnokrata i moj ukus je ponekad...

Ameri ne mogu bez Motorole :lol: :lol:

edit: hvala svima na savetima, verovatno ce pasti neki od SonyEr. :huh:

Edited by DjA, 11 June 2005 - 22:02.


#22 strelnikoff

strelnikoff
  • Members
  • 227 posts

Posted 12 June 2005 - 07:54

Motorola Razr V3 ?

ali ja sam tehnokrata i moj ukus je ponekad...

Ameri ne mogu bez Motorole :lol: :lol:

edit: hvala svima na savetima, verovatno ce pasti neki od SonyEr. :huh:

ili ne znaju za bolje...

anyway, ovaj je najinteresantniji koji sam video u poslednje vreme...
USA u principu - po modelima - ipak zaostaje za EU.



Ni princes krofne ne mogu da se nadju... :D


Mislim da je vreme da uzmem casove letenja i poravnam neke racune...
Sears ili Empire... [ "pitam se" x 2 ] ?

#23 Janick_Gers

Janick_Gers
  • Banned
  • 63 posts

Posted 16 June 2005 - 23:40

Vec 10 meseci imam telefon Nokia 6100!Nevidim razlog da ga menjam.Ima sve sto je potrebno za razgovor.

P.S. Mobilni telefon sluzi za komunikaciju a ne i kao digitalni foto aparat,mp3 player...

#24 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 17 June 2005 - 00:11

P.S. Mobilni telefon sluzi za komunikaciju a ne i kao digitalni foto aparat,mp3 player...

a sto da ne? danas se sve vise uredjaja pravi da kombinuju vise namena....
ja npr. volim to sto ne moram da nosim i telefon i mp3 player, nego sto mogu da imam to u jednoj spravi...

#25 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 17 June 2005 - 00:30

I




II




Pa onda, sa konja na magarca, što bi se reklo :huh:
III




trenutno, i ne planiram da ga menjam u skorije vreme :lol:
IV

#26 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 17 June 2005 - 08:32

a sto da ne? danas se sve vise uredjaja pravi da kombinuju vise namena....
ja npr. volim to sto ne moram da nosim i telefon i mp3 player, nego sto mogu da imam to u jednoj spravi...

Sjajna ideja, ali jos neostvarena.

Recimo, s moje tacke gledista, kolicina memorije koju nude mobilni telefoni ni u snu nije dovoljna za komotno koristenje mp3 funkcije. Osim toga, napredni mp3 plejeri sve cesce imaju "line in" i "line out", sto ih cini kompatibilnim za ulazno/izlaznu interakciju sa drugim plejerima (sto eliminise potrebu pakovanja muzike upotrebom PC-ja) ili headphone amplifajerima. Dalje, univerzalnost prikljucka za slusalice na mp3 plejerima ostavlja korisniku opciju da koristi slusalice bilo kog proizvodjaca, sto, ako se pametno odabere, moze dodatno da poboljsa ugodjaj slusanja muzike. Koliko znam, mobilni telefoni koriste iskljucivo svoje slusalice, a one koje sam vidio i cuo su manje-vise bezvrijedne.

Slusao sam muziku sa nekog Nokia telefona i, u smislu kvaliteta zvuka, prezentacija je bila shala. :lol: Da li zbog slusalica groznog kvaliteta, ili zbog maksimalno pojednostavljene, "samo da stane", komponente za reprodukciju zvuka, ali utisak je bio veoma blijed. FM tjuner moze da posluzi za prvu pomoc.

Microsoft i Motorola planiraju planiraju da naprave ipod-komunikatora. To ce vec biti druga prica, ali vjerovatno uzasavajuce skupa.

sto se tice topica,


ovakvog sam nedavno izgubio

Posted Image
ovog nisam jos

#27 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 17 June 2005 - 10:12

a sto da ne? danas se sve vise uredjaja pravi da kombinuju vise namena....
ja npr. volim to sto ne moram da nosim i telefon i mp3 player, nego sto mogu da imam to u jednoj spravi...

Sjajna ideja, ali jos neostvarena.

Recimo, s moje tacke gledista, kolicina memorije koju nude mobilni telefoni ni u snu nije dovoljna za komotno koristenje mp3 funkcije. Osim toga, napredni mp3 plejeri sve cesce imaju "line in" i "line out", sto ih cini kompatibilnim za ulazno/izlaznu interakciju sa drugim plejerima (sto eliminise potrebu pakovanja muzike upotrebom PC-ja) ili headphone amplifajerima. Dalje, univerzalnost prikljucka za slusalice na mp3 plejerima ostavlja korisniku opciju da koristi slusalice bilo kog proizvodjaca, sto, ako se pametno odabere, moze dodatno da poboljsa ugodjaj slusanja muzike. Koliko znam, mobilni telefoni koriste iskljucivo svoje slusalice, a one koje sam vidio i cuo su manje-vise bezvrijedne.

Slusao sam muziku sa nekog Nokia telefona i, u smislu kvaliteta zvuka, prezentacija je bila shala. :lol: Da li zbog slusalica groznog kvaliteta, ili zbog maksimalno pojednostavljene, "samo da stane", komponente za reprodukciju zvuka, ali utisak je bio veoma blijed. FM tjuner moze da posluzi za prvu pomoc.

slazem se sa delom ovoga a delom i ne... dosta novih telefona koji imaju mp3 player osim interne memorije imaju mogucnost dodatka memorijske kartice [MMC, RS MMC, SD, MStick etc.], ja npr. imam u svom telefonu karticu od 1 giga i moze da se nosi dovoljno muzike... takodje znam da za nokia telefone [bar neke] mogu da se kupe adapteri/kablovi koji imaju sa jedne strane pop-port a sa druge 3,5 mm socket, tako da mogu da se koriste i normalne slusalice...
takodje, proizvodjaci mobilnih prave i dobre sluske, tipa Nokia HS-6... koji ima i LCD i kompletnu media kontrolu..
a evo izlazi i nova N serija njihovih telefona, model N91 ima 4gb disk...

#28 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 17 June 2005 - 10:59

Za sistem HS-6 nasao sam samo ocekivanu cijenu od 48 EUR. Same slusalice morale bi da zvuce djavolski dobro za te novce, posto dokazani proizvodjaci portable audija svojim bubicama ne zalaze ni blizu tog cjenovnog ranga. Imam utisak da su ove Nokia sluske sasvim obicne Nokia sluske, a da se tu najvise placa za medijsku kontrolu i displej koji stizu sa njima.

Ako na ove novce dodamo cijenu memorijske kartice od 1 giga, eto vec budzeta za jedan solidan, pozudan mp3 plejercic istog ili veceg kapaciteta, koji ce sigurno da zvuci bolje od svake muzike sa telefona. Plus sam nasao podatak da Nokia ne preporucuje upotrebu memorijskih kartica vecih od 512mb u svojim aparatima, navodno zbog potencijalne nestabilnosti u radu.

No, svako ima svoje potrebe glede prakticnosti i kompaktnosti hardvera koji koristi. Meni nije problem da nosim dvije kutijice po dzepovima, but that`s just me.

#29 Ivana82ue

Ivana82ue
  • Members
  • 506 posts

Posted 20 June 2005 - 21:03

Trenutno Samsung x450. Nije los, ali vec merkam sledeceg "mezimca"...
To ce biti ili Nokia 6600 ili Motorola mpx200... eventualno SE t630. Mada, po svemu sudeci, Motorola... bas sad gledam cene, 125 evrica... Moze da prodje! :lol:

#30 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 21 June 2005 - 10:09

Motorola Razr V3 ?

ali ja sam tehnokrata i moj ukus je ponekad...

Razr(osim dizajna) je jedno od najvećih sranja u istoriji mobilnih telefona. Imao sam ga 10 dana, i razočaran se vratio ponovo na SHARP GX20, najbolji cell koji sam do sada imao.

Attached Files