Jump to content


Photo

PLES


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 10 June 2005 - 16:53

Šta radite po klubovima?

Sedite po separeJima :huh:
Stojite u ćošku, merkate likove i pljeskate :lol:
Ili se razbijate od đuskanja? B)

Idete li (ili ste išli) u neku školu plesa?

Dakle, topik sve o plesu, profi, amaterskom, po stolovima, stolicama, podijumu... šta vam je volja.
Ja već godinama želim da upišem neku školu plesa, ali nikako da si nađem partnera, a glupo mi da krenem sama. Pa kad' smo već kod 'partnera', baš me zanima kako se dečkima sa foruma dojmi ovaj vid razonode?

Eh da, za Beograđane pitanje, ako znate neku školu plesa, ili neku koja ima kurseve latino plesa isključivo (ne mix, malo me smaraju razni valceri i tome slično)?

#2 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 10 June 2005 - 17:41

Moje generalno misljenje je da nikakve vajde od plesa
Ali lako je meni da to kazem kada sam nesto vise od godinu dana "djuskao" u plesnoj skoli.

Najgotivni mi je ples "ca-ca-ca" i "samba"
i naravno Tango (ali to je mnogo komplikovano)
sve ostalo: "Becki/Engleski valceri, folstrop" i sl su prilicno OK ali nista posebno
super je "djuskanje" RnRa - posto muski deo nista ne rade osim sto povremeno podignu ruku, cisto da partnerka prodje pored njih :lol: (naravno to je pocetni nivo)

U klubovima uglavnom "djuskam" ali nikada po pravilima, imam neki svoj stil ...
mislim, ako cu da gledam i da brinem da li izgledam lud ljudima oko sebe, onda znaci da sam omatorio :huh:

Jedina vajda od plesa je sto mozes da upoznajes ljude ...
mozes slobodno da krenes "sama", instruktor ce da ti nadje "partnera"
a sto se tice izbora ... ne znam da li si cula za Ivicu sa Crvenog Krsta, on je jedan od nasih najboljih ali i prilicno skup
Ima tih plesnih skola pa barem jedno 4- 5 samo ako malo pogledas one oglase po banderama :lol:
....a sto se tice vrste plesa, to se dogovoris sa instruktorom, pa onda dolazis samo na casove kada se uce ti plesovi (i naravno placas, samo te casove nakoje si dolazila)
Znam jedan par koje je dosao u skolu plesa i hteo za 2 nedelje da nauce Becki valce. Zasto za 2 nedelje? Pa za 2 nedelje im bila svadba :D

Edited by eye of the beholder, 10 June 2005 - 17:51.


#3 Nikola

Nikola
  • Members
  • 2,399 posts

Posted 10 June 2005 - 17:53

Ne znam, nekako nikad nisam dozivljavao djuskanje kao idealni nacin pracenja muzike. Ako hocu da se oslobodim energije, bavio sam se sportom, a u diskoteke sam isao iz drugih pobuda :lol:

Tvoj komentar je jako lep, svojevremeno (pred matursko u gimnaziji) sam isao na neki brzi kurs, ali dzabe sve kad su nas u Hajatu docekali Divnomir i Futa Bend :huh: Problem je sto je velika sansa da prateci oglase po banderama umesto u plesnoj skoli zavrsis na groblju :lol:

#4 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 10 June 2005 - 18:44

Salsa je ubedljivo najpopularniji ples u Evropi i dolazi u Srbiju na velika vrata.
To cak nije ples - to je citav svet ljudi koji se organizuju oko te ideje.
Ja nisam ucio jer mi ceo koncept igranja po koreografiji izgledao malo vestacki ali mislim da vise par osnovnih koraka nisu dovoljni.

#5 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 10 June 2005 - 19:08

freestyle uz bilo koju vrstu muzike sem narodnjaka

spanski valcer //vrlo zabavna multipla igrica;)

west & east coast swing ( it don;t mean a thing if you do not do the swing........mmmmmmmm, i love it :huh:)

salsa ///nije uopste izvestacen, vrlo je ritmican i prati se (pored koraka) sopstveni osecaj, ritam, i naravno bitno je kod zena sto vece vrckanje i mrdanje kukovima (i pupkovima;) postoje cak i skupovi salsa zaludjenika (jedan pod shatrama u LA-u je bio nezaboravan dogadjaj :lol:
prosla par casova kod profi salsa densera, a onda me je smorilo, pa sam nastavila da se vrckam po svome :D

i

tango, naravno //uz pravog partnera koji vodi, nista nije tesko :lol:

#6 homo_ludens

homo_ludens
  • Members
  • 235 posts

Posted 10 June 2005 - 21:22

E kinky ti imas isti problem kao i ja, mada sam ja kao klinka godinama isla na balet pa posle u plesne skolice . Ali bih da osvezim sve to, narocito tango i paso doble. salsa mi je jos uvek ok, kao i standardni plesovi, to je valjda kao voznja bicikla. ali ovi komplikovaniji su mi totalno izasli iz sistema.
Elem, ako si za salsu, trebalo bi da dobijem broj neke dve devojke, kubanke, koje drze casove za neku jako malu kintu, negde na NBG. Javicu ti! Mada za salsu ti je najbolje kad imas dobrog partnera, jer je dosta toga u okretima!
Sto se tice djuskanja po klubovima : NARAVNO I UVEK inace u njih nikad ne bih ni usla, onolka dimcina i guzva ko bi to istrpeo ako ne zbog dobrog djuskanja! :lol:

E a sad, meni treba info. o casovima tango-argentina! Cula sam da postoji u Beogradu, ali nemam pojma ni gde, ni ko drzi casove! ako neko zna, please , naravno ako neko musko ima ista interesovanja, feel free to IM me! :huh:

Edited by homo_ludens, 10 June 2005 - 21:24.


#7 strelnikoff

strelnikoff
  • Members
  • 227 posts

Posted 10 June 2005 - 21:28

Poziranje u klubu - ono staticko - je paradox.
Kao da ides na groblje da bi se dobro proveo... ima ljudi naravno...

Ritam rules...

#8 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 10 June 2005 - 21:38

imam jednog ortaka što ide na ples kad_god izadjem s njim u klub on krene da pleše a mene pojede blam

#9 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 10 June 2005 - 21:52

Ne znati igrati/plesati, barem par igara/plesova, je sramota svakog muskarca koji je u mogucnosti da to nauci.

#10 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 11 June 2005 - 00:42

Ples je poprilicno moj fah.
Nisam profi,ali sam sasvim dobar u citavom nizu plesova-od beckog valcera (iako mi danas to deluje pomalo smesno,imam i neke diplome iz Osnovne sa nekakvih takmicenja :lol: ) do (verovali ili ne) break dance-a (to sam iz nekog razloga :huh: strasno zgotivio u III gimnazije: nisam ekspert,ali znam dosta pokreta).Freestyle dance mi je ipak specijalnost.
Sa zadovoljstvom mogu da kazem da se nijedna moja devojka nje postidela kada izadjemo. B)
Bar ne zbog mog plesnog umeca. :lol:

#11 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 11 June 2005 - 01:12

Wow, rispekt za momke koji plešu (kako god, freestyle još bolje) :lol:

ne znam da li si cula za Ivicu sa Crvenog Krsta

Hmmm... zvuči mi poznato. Aj' ako imaš neku adresu, telefon.... pošalji na PM :D

Elem, ako si za salsu, trebalo bi da dobijem broj neke dve devojke, kubanke, koje drze casove za neku jako malu kintu, negde na NBG. Javicu ti! Mada za salsu ti je najbolje kad imas dobrog partnera, jer je dosta toga u okretima!

I ti na PM :lol:
Mada bi mi bilo zgodnije da je negde u centru. A problem sa partnerom je gotovo nerešiv :lol: Svi se nešto snebivaju kad' im pomenem ples. Kakvi su današnji muškarci (izuzev dragih nam forumaša), pih :huh:
Inače, ima neka plesna škola u G. Principa u nekom Ruskom Domu (il' tako nekako), ali oni su praktično završili sezonu i kreću ponovo od septembra, a kursevi su im 'od svega po malo', dočim mene zaista daleko više zanimaju latino plesovi.

E a tango imaš u Cervantes-u. Mada ja sam videla tog instruktora kako pleše i delovalo mi je prilično amaterski, iako se čovek kune da je učio u Argentini :lol:
Elem, raspitaću se kod ovih latino profana na kursu, možda oni nešto znaju, pa ti javljam.

#12 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 11 June 2005 - 01:27

Macho muskarci ne plesu.

#13 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 11 June 2005 - 02:43

Fristajl, odsada tako zovem onaj kretenizam koji izvodim p'jan :lol:

#14 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 11 June 2005 - 02:58

2kinky kitten
imas salsu u osnovnoj u kralja petra ulici, ona iza lokija, zaboravih joj ime.

Edited by precog, 11 June 2005 - 02:58.


#15 Dina

Dina
  • Members
  • 359 posts

Posted 11 June 2005 - 08:42

2kinky kitten
imas salsu u osnovnoj u kralja petra ulici, ona iza lokija, zaboravih joj ime.

Mihailo Petrovic Alas.. tj tu BeoDance drzhi chasove (: