Jump to content


Photo
- - - - -

NOVI SAD


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1518 replies to this topic

#1456 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 27 November 2014 - 19:59

Улица Мише Димитријевића довољно широка за аутобус

 

Uvodi se nova linija 13 u GSP-u, zbog Bulevara Evrope.



#1457 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 27 November 2014 - 22:07

Улица Мише Димитријевића довољно широка за аутобус

 

Uvodi se nova linija 13 u GSP-u, zbog Bulevara Evrope.

 

Da, dovoljno je široka za jedan autobus, ali ne da se dva mimoiđu.



#1458 nssa

nssa
  • Members
  • 850 posts

Posted 27 November 2014 - 22:24

Da, dovoljno je široka za jedan autobus, ali ne da se dva mimoiđu.

 

 

Pa to je i meni palo na pamet. Koliko se secam tu bi tri bickla napravili zastoj....



#1459 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 27 November 2014 - 23:16

Pa to je i meni palo na pamet. Koliko se secam tu bi tri bickla napravili zastoj....

 

Tačno tako, tamo je problem i dva automobila da se mimoiđu, a još pored svega uvek ima neki priparkirani na sred ulice.



#1460 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 29 November 2014 - 15:58

obzirom da su nam druge ulice raskopane po pola godine zbog radova, Miše Dimitrijevića je odlična za novu liniju :)

 

by the way, ima li neki sajt koji svaki dan daje info koja ulica je zatvorena. Trenutno je haos. Najave oni radove ali radovi u najvećem broju slučajeva traju po nekoliko meseci pa se uvek neprijatno iznenadim u manjim ulicama kada naletim na zatvorenu ulicu gde su radovi počeli poodavno. Letos sam napravio kolaps na grbavici kada sam posle dve zatvorene ulice, iznerviran, krenuo da idem u rikverc u jednosmernoj ulici :)



#1461 Da li je moguce

Da li je moguce
  • Banned
  • 97 posts

Posted 29 November 2014 - 18:09

Edit: Probaj u Dostojevskog (kod Socijalnog), kafa se zove Ciganska Zora (cini mi se). Oprostices mi ako sam pogresio naziv.....jednostavno nije moj fah :)

 

 

Našla sam preko mape, zove se Ciganska Noć u ulici Dostojevskog...

 

:kece:



#1462 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 29 November 2014 - 19:49

:kece:

 

Izvinjavam se, nisam videla post :blush:



#1463 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 01 December 2014 - 20:06

http://www.021.rs/no...m-bulevaru.html



#1464 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 01 December 2014 - 23:22

Tuga...



#1465 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 06 December 2014 - 13:50

TRAGEDIJA Trojica mladića poginula u stravičnoj nesreći dok su se vraćali s rođendana

 

Dokle...    :(



#1466 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 06 December 2014 - 15:04

TRAGEDIJA Trojica mladića poginula u stravičnoj nesreći dok su se vraćali s rođendana

 

Dokle...    :(

 

Užasno... pre neki dan čitam, pet udesa u par sati u gradu. Ljudi su odsutni dok su u saobraćaju. Pošto većinu vremena na ulici provedem u automobilu posmatram pešake (ne isključujem bahatost vozača) dok prelaze ulicu. Prelaze bez semafora prelaze kao da su na trotoaru, čak ni ne uspore, svaki trideseti pogleda levo desno... :(



#1467 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 06 December 2014 - 15:47

http://www.021.rs/No...ogodisnjak.html

I još dva požara... nije ni čudno da se u gradu non stop čuju sirene kao da smo u ratu :(

#1468 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 06 December 2014 - 16:56

http://www.021.rs/No...ogodisnjak.html

I još dva požara... nije ni čudno da se u gradu non stop čuju sirene kao da smo u ratu :(

 

Da, baš komentarišemo ovde u kući, svako malo se čuju sirene, najviše hitna pomoć, pa vatrogasci...



#1469 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 07 December 2014 - 10:56

iz nekog razloga kod nas pešaci smatraju da je pešački prelaz staza za pešake i idu bez gledanja da li ide auto. Čak i oni koji su vozači, koji znaju da auto ne može da stane u mestu kad ide 50 km/h, to rade.



#1470 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 December 2014 - 11:07

iz nekog razloga kod nas pešaci smatraju da je pešački prelaz staza za pešake i idu bez gledanja da li ide auto. Čak i oni koji su vozači, koji znaju da auto ne može da stane u mestu kad ide 50 km/h, to rade.

Vi imate veliki broj biciklističkih staza,kod nas je to tek u "povoju" pa su biciklisti prinudjeni da voze kolovozom,ali izludjuju me kada dodju do pešačkog prelaza i ne silazeći sa bicikla,krenu da voze preko pešačkog i skoro svi do jednog ako im zatrubiš su spremni da se svadjaju i glavni argument imje "Zar ne vidiš da je pešački"...jednom sam morao,u sredu lično da objasnim da on nije pešak..jer je uobičajenu rečenicu proširio sa "Stoko"....nije problem stati i propustiti i njih i ako nisu u pravu,neće valjda zbog toga da ih gazimo,ali to skretanje čine vrlo naglo,gotovo da može samo refleksno da se reaguje...