Jump to content

Photo
- - - - -

NOVI SAD

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1518 replies to this topic

#61 bup

bup
  • Members
  • 322 posts

Posted 21 August 2005 - 12:00

nisam cuo da sklanjaju riblju pijacu?
znam samo da hoce da isele autobusku stanicu i da planiraju da tamo naprave neki trg, ali ta prica traje poslednjih 20 godina.

#62 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 August 2005 - 19:31

e, potpuno sam zaboravila kakvih imbecila ima na ovom svetu:
vozim bajs kroz Futoshki park, ko me tero, ionako je kaldrma kriminalna, kozje staze na Dinari su u boljem stanju od onog. elem, vozim se parkom od hotela prema Futoshkoj ulici, lapo 5 popodne, park pun ljudi, i na izlasku, gde je ono stepenishte potpuno urusheno, sidjem sa bajsa, krenem da ga guram, prolazim pored nekog zbunovitog drveca, shta li je, i vidim tipa; ispravka, vidim nosioca Y hromozoma, okrenutog prema meni, tj. stazi, sa rukom na djoki. prvo sam pomislila da pisha, kad ono igra ping-pong. ciga, face ko u Kvazimoda, trch trch pa zub, debeo, zadrigao, ceri se, verovatno u orgazmichkom grchu jer ga je neko video! jebote da sam imala pishtolj da ga upucam right then and there! uzas. u po bela dana i to ne u parku kod Z. st. gde su inache redovni, vec u Futoshkom.

#63 BrankaZ

BrankaZ
  • Members
  • 7 posts

Posted 21 August 2005 - 21:11

Danas sam prošla pored Graffita - ne radi više, prazno i tužno. Tu nam je dobar deo života prošao.
A moram da se uključim u diskusiju o be... pločama. STRAŠNO
Popnite se na stepenice kod glavnog ulaza u Spens, pa pogledajte na šta ono liči. Jedino bi bilo prikladno za mlade pionire koji treniraju za naredni dan mladosti da imaju reperne tačke za svoj nastup. JEZIVO
A kroz centar i Dunavsku prošetajte lagano u obući tanjih djonova, pa ćete osetiti da ni jedna ploča nema veze sa drugom. Biće interesantno na proleće, nakon snega i leda, još ne daj bože da se posipa sa solju - osradosmo opet bez popločanog centra.
Sve u svemu, unakaradiše nam grad, ogoliše i trebaće dosta vremena da se sve OPET popravi. :lol:

#64 minail

minail
  • Members
  • 229 posts

Posted 22 August 2005 - 17:48

Kazem da je uklonjena jedna ruzna navika gradjana. Kao drugo, katedrala ce se ovako bolje videti, jer se ta strana katedrale otvara na jovinu ulicu (pogotovo sa onim nocnim osvetljenjem). Neke fol turisticke atrakcije nisu nigde skoro sklonjene iza drveca, obicno se ulaze trud da se mogu videti sa svih strana lepo, a katedrala i jeste za turiste jedna od prepoznatljivijih, a za domorodce - prijatnijih stvari u gradu.
Sa nestrpljenjem cekam sklanjanje medjugradske buske i riblje pijace. I pravljenje obecanog parka. Ako uspeju to da izvedu, mislim da cemo dobiti fantaziju u gradu. Dunavski i taj parkic bi bili udaljeni jednu ulicu, a tu je i moja Jovina gimnazija, gde je stvarno ulozen veliki trud. Kako u samu zgradu, tako i u dvoriste.

<{POST_SNAPBACK}>

Maltese, sasvim si u pravu, i u vezi katedrale i uvezi trga ispred Jovine; samo bih ja više voleo da vidim neki trg sa fontanom umesto parka (što i nije teško pomiriti).

#65 minail

minail
  • Members
  • 229 posts

Posted 22 August 2005 - 17:49

Recimo, neko rešenje između parkića i trga sa pokojim spomenikom, fontanom...
Najveći problem su tu one ružne kuće i plava zgrada sa južne strane.

Edited by minail, 22 August 2005 - 17:54.

#66 minail

minail
  • Members
  • 229 posts

Posted 22 August 2005 - 17:50

nego, kada će početi izgradnja novog Novog Sada na Mišeluku? Tu je još 80-tih planiran moderni deo grada...

Edited by minail, 22 August 2005 - 17:55.

#67 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 28 August 2005 - 01:14

Popnite se na stepenice kod glavnog ulaza u Spens, pa pogledajte na šta ono liči. Jedino bi bilo prikladno za mlade pionire koji treniraju za naredni dan mladosti da imaju reperne tačke za svoj nastup.

<{POST_SNAPBACK}>

hehehe...
bio sam malko odsutan na par nedelja pa su me neke promene zatekle.
zagledao sam bash danas plato ispred spensa. palo mi na pamet u jednom momentu da malo zalegnem i pogledam iskosa, mozda je neshto ispisano tim silnim linijama, kao pletenica u enigmatskim chasopisima. ne znam, neshto tipa sheshelj srpski heroj, tako shto.
inache ne vidim svrhu.
ili kad pogledash iz vazduha malo u dubinu dobijesh sliku dinosaura u 3d varijanti, i ajfelov toranj...
ili kad pogledash kroz cvikere nashe maje.
a mozda je to ogromni teren za riziko, pa ce vojska da istera prave tenkice pa da se igramo.
uostalom, gradski ministar kulturni nam je slikar, pri tom opsednut pop artom, pa uvek postoji varijanta da je to sve zapravo umetnost.
a rampe za hendikepirane osobe, ne samo na spensu vec svugde po gradu, mogu pomoci samo hendikepiranima koji se bave extreeme sportovima. ne do bog da imaju celave gume. vrhunac je bio kad sam na jednoj zgradi video da rampa ima prvo stepenik, pa onda potom kosinu. mislim, do koje mere treba nemati mozga pa da se naradi tako shto...
zao mi zelenila kod katedrale. vishe manje za zapishavanje, bolje i to nego da tu nikne neki kiosk npr. zapishavace i tako, samo ce da forsiraju vishe drugu stranu. strepim.
za misheluk i izmeshtanje riblje pijace mislim da cemo josh pochekati. pri tom mi je ok da se makne autobuska stanica iz centra, ali mislim da bi pijaca trebalo da ostane tu. svakako srediti, kao limansku npr.
i neshto mi sve to ne lichi kao da ce sve to biti gotovo do evropskog.

#68 Atreid

Atreid
  • Members
  • 8,083 posts

Posted 29 August 2005 - 12:04

Danas sam prošla pored Graffita - ne radi više, prazno i tužno.  Tu nam je dobar deo života prošao.

<{POST_SNAPBACK}>

Ma, valjda rade Grafiti, samo su ih preselili, negdje tu u blizini, nisam isao pa ne znam, ali znam da rade... jer ona kuca gdje su bili ce na rusenje, pa ce se tu graditi jedna od oivh zgradica, zato su ih preselili...

... inace, dobar dio zivota je proveden tamo...

#69 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 29 August 2005 - 13:46

uf, kako bi bilo super da sklone riblju pijacu und medjumesnu, kakvu li vec, busku stanicu. sve mashtam o tome kako ce se desetkovati tamoshnja pacovska populacija.

Edited by DUNADAN, 29 August 2005 - 13:51.

#70 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 29 August 2005 - 14:09

...u po bela dana i to ne u parku kod Z. st. gde su inache redovni, vec u Futoshkom.

<{POST_SNAPBACK}>

uu, pa pa oni su i u futoskom parku redovni i to, sto ja znam, vec nekih tridesetak godina. uglavnom su u zbunju do futoske ulice, valjda sto tuda najvise ljudi prolazi.

#71 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 30 August 2005 - 12:55

da da, bash se tamo namestio. pojma nisam imala za Futoshki park. prolazila onuda x puta bez incidenata.

#72 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 30 August 2005 - 13:05

covece, ja kao klinka sva istripovana bila kad prolazim pored futoskog parka (a prolazila stalno, zivela u cara dusana), dok konacno nisam oguglala.
muvali su se jedno vreme (ima tome petnaestak godina) i oko igralista (pescanika) gde roditelji izvode decu, dok ocevi nisu preuzeli stvar u svoje ruke, par puta nabombali manijake koji su iskakali iz zbunja pred zene s decom, pa su se primirili. zvali ljudi i pandure, da nesto preduzmu. ovi odgovarali kako su "ti ljudi bezopasni, nisu nasilni..."

#73 angelfish

angelfish
  • Members
  • 186 posts

Posted 30 August 2005 - 15:18

Mislim da je uvek bio najgori park kod medicinske skole.
Poznat po MANIJACIMA, ne po tim egzibicionistima.
Najcesce sam to dozivljavala na mojoj buskoj stanici na Limanu, za cetvorku, pre fakulteta..uredan kaput, rolka i nogavice na lastis do pola butina, pa nas onda kao plasi.
I medju zgradama ih je uvek bilo, sve dok, sto neko rece, ocevi i starija braca nisu preuzeli stvar u svoje ruke.

Stanica na Ribljoj je zaista grozna, trenutno moram da je cesto koristim i prizeljkujem dan kada ce biti negde drugde, izgledati nekako drugacije...

#74 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 31 August 2005 - 01:17

Jer bio neko na Umbriji?
Bese lepo. Kulturna muzika, a Novosadjani izmileli.

Inace, svaka cast zenama sta trpe. Prepricam ovaj Dunin dozivljaj devojci, a kasnije i nekoj drugarici, a ove me prosvetle sa jos jedno bar dvaes takvih dogadjaja. Posebno me je obradovao fan koji se u nekoj skoli jazz baleta na Spensu nakaci na staklo i mastrubira na razigranu omladinu, svako vece.

Edited by Maltese, 31 August 2005 - 01:18.

#75 minail

minail
  • Members
  • 229 posts

Posted 31 August 2005 - 11:30

Trebalo bi praviti više sličnih manifestacija kako bismo što češće izmiljavali...