Jump to content


Photo

AC Milanov Fan Klub U Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#31 Cobra Dragec

Cobra Dragec
  • Members
  • 1,274 posts

Posted 23 June 2005 - 16:14

Beloruskoni je mafijash, to je chinjenica.

Berluskoni je premijer Italije, to je cinjenica. "Berluskoni je mafijas", to je neargumentovana spekulacija.

#32 korn-ivan

korn-ivan
  • Members
  • 418 posts

Posted 23 June 2005 - 17:12

A sto pricate o Interu na ovom topiku?
Aj ostavite Inter i pricajte o "vasem" AC Milanu...

Forza INTER!!!!

#33 Rossonera NS

Rossonera NS
  • Members
  • 7 posts

Posted 23 June 2005 - 19:04

To je `konstruktivna kritika`.

#34 Shomi

Shomi
  • Members
  • 29 posts

Posted 24 June 2005 - 03:36

moze li neko od vas milanista i internista da mi kaze kakve veze imate sa doticnim klubovima?ne mogu da shvatim da neko iz npr novog sada navija na pfc ili cigane pored kluba iz svog grada...a kamoli da se lozi na strani klub?

ja gotivim newcastle ali tu nema ni reci o navijanju...lepo je receno da nam zato fudbal propada..

#35 Dzontra

Dzontra
  • Members
  • 480 posts

Posted 24 June 2005 - 09:12

ja gotivim newcastle ali tu nema ni reci o navijanju...lepo je receno da nam zato fudbal propada..

Ti si totalni kreten ako stvarno mislis da nam fudbal zbog toga propada. Ljudi ne dolaze na stadione kod nas pre svega jer tamo nema sta da se vidi.

#36 Rossonera NS

Rossonera NS
  • Members
  • 7 posts

Posted 24 June 2005 - 12:45

Ne moras da budes ni u kakvoj `vezi` sa timom za koji navijas da bi za njega navijao iako se ta veza sama po sebi posle godina navijanja formira.Ne bih se slozila da fudbal kod nas propada zbog toga sto ima ljudi koji navijaju za strane klubove...jednostavno domaci fudbal ne pruza dovoljno uzbudjenja,nema dovoljno atraktivne igre i svega par klubova je s vremena na vreme vredno gledanja ako uopste i toliko.Ne vidim zasto bi ikome smetalo ako drugi ljudi navijaju za strane timove...da li to znaci da ako smo iz Srbije ili Azerbejdzana ili ne znam odakle moramo pod obavezno da navijamo za tim iz drzave u kojoj zivimo ili pak za tim koji je vecim delom nase nacionalnosti?

#37 Cobra Dragec

Cobra Dragec
  • Members
  • 1,274 posts

Posted 24 June 2005 - 13:59

moze li neko od vas milanista i internista da mi kaze kakve veze imate sa doticnim klubovima?ne mogu da shvatim da neko iz npr novog sada navija na pfc ili cigane pored kluba iz svog grada...a kamoli da se lozi na strani klub?

ja gotivim newcastle ali tu nema ni reci o navijanju...lepo je receno da nam zato fudbal propada..

pa i ja ne navijam za milan, od malena su mi u porodici govorili da moram da navijam za zvezdu, jer mi tako svi u porodici, pa sam se eto i ja "radovao" kad cujem da je zvezda pobijedila. ali kad sam imao 14-15 godina, poceo sam da pratim italijansku ligu na RAI... bilo je to vrijeme baresija, gullita, van bastena, maradone. nekako sam to sve objektivno posmatrao, i nesto me uvjek iritiralo: kako to da je milan uvjek najbolji od svih, apsolutna dominacija. ja sam nekako uvjek protiv najboljega, pa sam pokusavao da trazim neki drugi klub za koji bi se "vezao", pa sam se kao "vezao" za lazio, zbog rubena sose i riedlea, ali to je bilo besmisleno jer, kao sto ti kazes, nisam iz italije, pa i ne mogu da se emotivno vezem za bilo koji klub.
ali danas, kad sam omatorio, i ovako pogledam unazad 14 godina na italijansku ligu, i objektivno pomislim: koji je klub ostavio najveci utisak na mene, ko me je najvise odusevio svojim partijama i ulio najvece postovanje... odgovor je - milan ispred svih. postoje neki nezaboravni momenti iz italijanskog calcia kojih se sjecam, a najvise tih momenata je vezano za milan. nikad necu zaboraviti baresijev klizeci start kojim je odnio loptu ispred aguilere (torino) i negirao mu siguran gol. nikad necu zaboraviti van bastenov gol makazicama protiv geteborga ili apsolutnu dominaciju sacchijevog i capellovog milana (imali su serije po 8-9 utakmica bez primljenog gola).
kapu skidam i juventusu i parmi nevia scale, i trappatonijevom interu iz 1989, ali ja nisam vidio neki klub da igra bolji fudbal od milana iz perioda 1992 do 1999. ali to je mozda zato sto ja volim takav stil igre, a ukusi su razliciti.

edit: da nastavim sagu :lol: u periodu 2001 do 2004 drasticno sam prestao da pratim fubal uopste... ove godine sam opet poceo malkice da gledam utakmice, ali moram priznati da sam od milanovih utakmica gledao samo jednu - finale sa liverpoolom. moram reci da me je odusevilo par stvari. odusevilo me da maldini jos uvjek igra, i to igra super, koji car! i odusevilo me sto ancelotti fura isti stil igre kao onaj legendarni milan iz devedesetih. igrali su odlicno i to me obradovalo. problem je sto liverpool igra manje-vise istim tim stilom, i iako je utakmica bila topsy-turvy, mislim da je nerijesen rezultat bio fer jer su oba tima igrala odlican fudbal, a onda je bilo sto kaze belodedic: "na penale - na penale". ukratko - drago mi je sto milan i danas igra kao onaj stari, i treba samo tako da nastavi.

Edited by Cobra Dragec, 24 June 2005 - 16:05.


#38 dr_Ksabaras

dr_Ksabaras
  • Banned
  • 261 posts

Posted 24 June 2005 - 15:10

Apsolutno se slazem da ne moras biti iz neke zemlje da bi navijao za neki klub. To mi je nekako besmisleno i zvuci mi kao – kako neko moze da voli grupu npr. Depeche Mode kad nisu iz Srbije, ili kako moze da ti se dopadne neki film koji nije snimljen u Srbiji, itd... Ja navijam za Partizan, ali sam uvek iskreno voleo i cenio Milan, i kad god mogu UVEK pogledam neku njihovu utakmicu. Smatram da bilo koja utakmica italijanskog scudeta vredi vise od cele sezone engleskog fudbala (posebno kad igra Milan). Ljudi znaju da IGRAJU fudbal, a ne da besomucno trce gore – dole, bez ikakve taktike i strategije. Lepota Italijanskog fudbala je u njegovoj prefinjenosti, taktici, striktnim markazama, nadigravanju – a ne u besomucnom trcanju gore-dole raznih mongoloidnih luckih radnika (npr. W.Rooney), ciji je osnovni zadatak da ti polomi nogu ako izgubi loptu. Ko se jos seca engleskog fudbala krajem 80-tih i prve polovine 90-tih? Uglavnom malo ko, zato jer im je liga prsla. Iz tog razloga su morali nesto podhitno uciniti da to isprave – napravili su novi fudbal – trci za loptom, nemoj mnogo markirati na sredini, nacini igru bezglavo dinamicnom i vraticemo publiku. To su i ucinili, ali su upropastili igru – cak je i klasicni ostrvski fudbal sa preskakanjem sredine smekerski, a ne ova nakarada.
Zato UVEK uz Italijane, a posebno uz Milan!

#39 Cobra Dragec

Cobra Dragec
  • Members
  • 1,274 posts

Posted 24 June 2005 - 16:16

Apsolutno se slazem da ne moras biti iz neke zemlje da bi navijao za neki klub. To mi je nekako besmisleno i zvuci mi kao – kako neko moze da voli grupu npr. Depeche Mode kad nisu iz Srbije, ili kako moze da ti se dopadne neki film koji nije snimljen u Srbiji, itd... Ja navijam za Partizan, ali sam uvek iskreno voleo i cenio Milan, i kad god mogu UVEK pogledam neku njihovu utakmicu. Smatram da bilo koja utakmica italijanskog scudeta vredi vise od cele sezone engleskog fudbala (posebno kad igra Milan). Ljudi znaju da IGRAJU fudbal, a ne da besomucno trce gore – dole, bez ikakve taktike i strategije. Lepota Italijanskog fudbala je u njegovoj prefinjenosti, taktici, striktnim markazama, nadigravanju – a ne u besomucnom trcanju gore-dole raznih mongoloidnih luckih radnika (npr. W.Rooney), ciji je osnovni zadatak da ti polomi nogu ako izgubi loptu. Ko se jos seca engleskog fudbala krajem 80-tih i prve polovine 90-tih? Uglavnom malo ko, zato jer im je liga prsla. Iz tog razloga su morali nesto podhitno uciniti da to isprave – napravili su novi fudbal – trci za loptom, nemoj mnogo markirati na sredini, nacini igru bezglavo dinamicnom i vraticemo publiku. To su i ucinili, ali su upropastili igru – cak je i klasicni ostrvski fudbal sa preskakanjem sredine smekerski, a ne ova nakarada.
Zato UVEK uz Italijane, a posebno uz Milan!

ne bih se bas tako drasticno izrazio, ali evo navescu jedan primjer. dakle, ove godine sam poslije nekoliko godina opet poceo da pratim fudbal, i to tako sto bih odlazio u jedan irski pab sa drustvom da gledam premiership tekme i partije engleza u champions league. dakle, nagledao sam se ostrvskog fudbala ihaha, i nekako navikao na njega. i onda je dosao red na utakmicu milan - liverpool. nisam mogao da vjerujem koja razlika u stilu... poslije citavog mora engleskih utakmica odjednom se pojavi dobri stari milan, sa svojom nepogrijesivom igrom, besprekorna igra na sredini, vrhunska kontrola lopte, odlicna odbrana (priznajem, onih kobnih 6 minuta bila je totalna dekoncentracija i propast). ali na stranu tih kobnih 6 minuta, bilo je pravo osvjezenje gledati ih... od engleza, jedini koji igraju fudbal slican tome, su upravo liverpool i chelsea (kad su svi zdravi i na okupu, a ne kao onaj geremi koji izgubi svaku loptu koju dotakne na primjer), ali to je sve zahvaljujuci odlicnim strucnjacima benitezu i mourinhu, koji su donijeli malo kontinentalnog stila igre u premiership.

#40 Shomi

Shomi
  • Members
  • 29 posts

Posted 24 June 2005 - 21:41

Ti si totalni kreten ako stvarno mislis da nam fudbal zbog toga propada.




to je jedan od razloga..a bio bi totalni kreten kad bi umesto odlaska na partizanovu utakmicu ostao kuci da gledam neku stranu utakmicu...volim partizan i kada igra ocajno i kada je odlican..jednostavno volis klub kakav god je..

a ja sam pogresio forum...nastavite vi milanezi da pricate i nadam se da cete gledati "vas" klub jednog dana usivo..

tjao

Edited by Shomi, 24 June 2005 - 21:42.


#41 Cobra Dragec

Cobra Dragec
  • Members
  • 1,274 posts

Posted 24 June 2005 - 22:08

moze li neko od vas milanista i internista da mi kaze kakve veze imate sa doticnim klubovima?ne mogu da shvatim da neko iz npr novog sada navija na pfc ili cigane pored kluba iz svog grada...a kamoli da se lozi na strani klub?

ja gotivim newcastle ali tu nema ni reci o navijanju...lepo je receno da nam zato fudbal propada..

ima ljudi koji su iz gradova u kojima su fudbalski klubovi krsh teski, igraju u x ligi, i maltene su srecni ako se 11 igraca pojavi na svakoj utakmici prvenstva. sta, sad treba da se navija za takve klubove? evo ja se preselih u grad ciji klub odigra 0-5 kod kuce protiv slovenacke gorice, i tako ispadne u prvom kolu kupa uefa, odem na utakmicu drzavne lige (takozvana "superliga"), ono tamo napucavaju loptu uvis kao da igraju vezanih ociju. ma necu uopste da gubim vrijeme na to.

#42 calcio

calcio
  • Members
  • 545 posts

Posted 26 June 2005 - 02:47

a ja sam pogresio forum...nastavite vi milanezi da pricate i nadam se da cete gledati "vas" klub jednog dana usivo..

A ko kaze da vec nismo??? :lol:
Kad budes isao da gledas Partizan u finalu CL, dodji da nas obavestis kako je bilo, do tad nas ostavi da uzivamo u fudbalu ili "nasoj velikoj zabludi koja unistava ovdasnji fudbal"... Ja sam ponosna na to sto za Milan ne navijam jer svi u Beogradu navijaju za njih, niti jer je to porodicna tradicija, vec je to nesto sto se razvilo gledajuci njihove utakmice i ima veze samo sa fudbalom, a ne sa mestom rodjenja na koje ipak nisam mogla da uticem.

2 ivan: nismo sigurno mi pokrenuli pricu o Interu, vec neko ko za isti navija, a imao je potrebu da na krajnje nekonstruktivan nacin da svima do znanja sta misli o Milanu pa je normalno da dobije odgovor. S obzirom da Inter ima dovoljno okupiranog prostora na ovom forumu, nema potrebe da i ovde budu ponovljene iste price...

PS Nego stvarno nema smisla sto se ova tema razvila, a da ja nisam primetila, moracu da budem pazljivija. :huh:

#43 Dzontra

Dzontra
  • Members
  • 480 posts

Posted 26 June 2005 - 11:05

a bio bi totalni kreten kad bi umesto odlaska na partizanovu utakmicu ostao kuci da gledam neku stranu utakmicu...volim partizan i kada igra ocajno i kada je odlican..jednostavno volis klub kakav god je..

Eto da se slozimo u necemu, samo sto ja idem na sever :lol:

#44 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 26 June 2005 - 11:16

sta reci samo, :lol: :huh: :lol:

inter je pravi primer kako od dobrog igraca napraviti prolaznog.

btw, nem pojma zasto, ali interovci su mi uvek bili simpaticni. Uvek su sve sile sveta protiv njih, a sto je najgore, stalno vrte jednu te istu pricu godinama :D

dobro si to primjetio, mnogi su prelazom u inter presli s konja na magarca, sto se kaze. presao pancev iz zvezde u inter, zaribao. presao pagliuca iz sampdorie u inter, zaribao - iz sampionskog tima u kup uefa wannabe. dodje ronaldo - prosjecan, cekalo se na njega 2-3 godine da proradi u interu. cekalo, cekalo, i covjek ode u real, i to uz teske rijeci.

Ma neka pancev, nego i Klinsmana su usjeli upropastiti.

#45 HESKEY

HESKEY
  • Banned
  • 1,409 posts

Posted 02 July 2005 - 18:09

E, #ebite se i jedni i drugi....i treci...