Jump to content


Photo

vadjenje umnjaka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#16 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 26 May 2005 - 00:43

Joj ja treba da ih vadim, vec evo petu godinu, 2 su vec izrasla, jedan dijagonalno pa jos viri neka 2 mm ka spolja iz reda, nabildovala svaki misisc u nastojanju da ga lepo operem, a drugi viri iz neke rupe i raste polagano, i oko njega se bakcem. Nikako da se nateram da ih operisem (jel da, oni ce mene da seckaju da bi ih dohvatli) pa da blejim nedelju dana izoblicene glave (vrebam tu opushtenu nedelju vec duze vreme, no ne nailazi). Problem je u tome sto sada vise ne grizem kako bi trebalo (ili sam umislila), ili ce mi se zubi ispomerati, u svakom slucaju, ocekujem neke grdne posledice... A opet, joj, ma ja znam da bi kilo morfijuma izlecilo sve moje brige glede tog problema, nego je isti nekako nedostupan ovih dana...
Cek da prodje junski rok... :lol:

#17 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 26 May 2005 - 00:48

O da, cinjenica da je ortaku do operacije umnjaka pola jezika ostalo bez ikakvog osecaja bash pomaze...

#18 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 26 May 2005 - 13:38

pa da blejim nedelju dana izoblicene glave...O da, cinjenica da je ortaku do operacije umnjaka pola jezika ostalo bez ikakvog osecaja bash pomaze...


Ma moraces da nosis kravatu na plazi.

20ak minuta cekas da proradi anestezija, mislis na nesto deseto dok ti seku desni kako bi dosli do zuba, vade zub [ti ne osecas bol], odes kuci, stavis led/oblog kako se ne bi stvorio otok [jos uvek ne osecas bol], 30 min. - 1 sat do isteka delovanja anestezije popijes nesto protiv bolova i pazis da ne gutas pljuvacku. Ne jedes/ne pijes nista vrelo. Posle dva dana nista te ne boli i pazis da ne zakacis konce dok peres zube.

#19 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 26 May 2005 - 19:03

Ma moraces da nosis kravatu na plazi.

20ak minuta cekas da proradi anestezija, mislis na nesto deseto dok ti seku desni kako bi dosli do zuba, vade zub [ti ne osecas bol], odes kuci, stavis led/oblog kako se ne bi stvorio otok [jos uvek ne osecas bol], 30 min. - 1 sat do isteka delovanja anestezije popijes nesto protiv bolova i pazis da ne gutas pljuvacku. Ne jedes/ne pijes nista vrelo. Posle dva dana nista te ne boli i pazis da ne zakacis konce dok peres zube.

ma, potpuno tacno reg, samo ne treba ici kod nekog mesara i sve je kul.
sto se tice konaca super se provodim sa njima.
scena broj1
prvo sam juce skuva osebi paradajz corbicu sa puno persuna gledao nesretni milan i u jednom momentu istripovao da mi je persun usao izmedju dva zuba 6-7 na strani gde su me sekli. cackam, cackam, nerviram se. odem do ogledala vidim viri nesto. mislim se u sebi: moronu kako si uspeo persun da zabijes tamo. krenem da cupam i shvatim da je to konac, aaaarghhh. :lol:
scena broj 2
prilikom pranja zuba provalim da imam nesto na unutrasnjoj strani obraza i da me to zateze (provalio sam to i ranije, ali sam mislio da je to od otoka). kao neka gromuljica sa koje nesto viri. i shvatim istinu: pa meni su sekli i deo obraza, arrghhh no.2 :huh:

#20 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 26 May 2005 - 23:42

Tema je bas... za laku noc...

#21 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 27 May 2005 - 08:51

ma, potpuno tacno reg, samo ne treba ici kod nekog mesara i sve je kul.


Pa da, kvalitet se placa. Likove koji ne spomenu da su paradajz corba sa persunom i cackanje rane prstima no-no [ili ne ostave telefon da mozes da ih zoves ako te zanima nesto] odjebi.

#22 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 28 May 2005 - 04:52

Sva 4 pala u istome danu. Dva su morali da seku, druga dva nisu pravila probleme. Krvi k'o na svinjokolju.

No nisam se pokajao. Bolelo je par dana posle, ali ne toliko koliko me je bolelo pre (ona dva urasla su se pokvarila, a pride josh jedan je rastao ukrivo i pritiskao koren susednog zuba).

EDIT: Eh da, zaboravio sam, ponudio zubar da mi pusti muziku na slushalice dok mi chupa zube, da mi shatro bude lakshe. Izbor - Celine Dion ili Britney Spears. Ja mu reko majsteor, dovoljna muka mi je shto cesh mi zube chupati, ne treba josh dodatno da me muchish... :lol:

Edited by Rad-oh-yeah?, 28 May 2005 - 04:56.


#23 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 28 May 2005 - 05:13

ja sam bogme sacuvala koren dva umnjaka i stavila krunicu, il kako se vec zove... zubi bili gotovi, nije vredela vise nikakva popravka, ali koreni su mi bili zdravi.. bilo mi zao da ih vadim

#24 lahtalion

lahtalion
  • Members
  • 275 posts

Posted 02 June 2005 - 20:09

boli me da razmishljam o tome

sa leve strane su mi izvadili u jednom zahvatu donju i gornju osmicu i rudimentiranu gornju devetku

dva sata i shest shpriceva lokalne anestezije, usta su mi bile like my name is mick jagger

a isto me cheka za josh tri na drugoj strani vilice...

#25 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 02 June 2005 - 20:23

cekaj, kako gornja devetka???

#26 lahtalion

lahtalion
  • Members
  • 275 posts

Posted 02 June 2005 - 20:28

ko shto rekoh, rudimentirana. sranjce velichine zrna kukuruza zbog kog su mi rasporili desni da bi je izvadili. nalazila se povuchena, iza osmice, koja je sama tek krenula da izlazi

#27 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 02 June 2005 - 20:34

eh, a ja mislio da je meni tesko, sa mojim otecenim desnima posle operacije i jucerasnjeg vadjenja konaca.
respect :lol:

#28 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 02 June 2005 - 21:00

Meni samo jedan niko do sad a imam skoro 30 godina (nezreo sta li :lol: )

A taj sto je niko moracu da vadim jer raste krivo.
Katastrofa!!!

Umnjaka komada cetri, danas-dan zdravi, izrasla pre dvadesete + dodatna dva do pola nikla + dva gornja koje osecam da polako rastu.

Daklem, sest vidljivih + dva umnjaka u proboju.

#29 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 02 June 2005 - 21:07

umnjaci - grozomorno iskustvo.
jedan nikako nije mogao da izraste sasvim, te odlucih da ga vadim pod hitno. odem, po preporuci, kod drugarovog brata na maksilofacijalnu hirurgiju, kao bice ok i bezbolno. aha. satima me je cerecio, jer nije hteo da sece, pa mi je stemovao po vilici dok je bar 20 studenata gledalo u moju usnu duplju. oporavljala sam se mesec dana, pre nego sto sam mogla relativno normalno da jedem i govorim. :lol:
ostale mi je cika zuba, povadio, daleko lakse i normalnije, mada posle onog prvog vadjenja, sve ostalo se moze smatrati bezbolnim. uh, daleko im lepa kuca.

2 diskutant - imas dva reda zuba?

#30 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 02 June 2005 - 21:20

---------

Edited by Ziza, 03 June 2005 - 19:13.