Jump to content


Photo
- - - - -

Najbolje pivo


  • Please log in to reply
3148 replies to this topic

Poll: Najbolje pivo je? (598 member(s) have cast votes)

Najbolje pivo je?

  1. Corona (19 votes [3.60%])

    Percentage of vote: 3.60%

  2. Sol (8 votes [1.52%])

    Percentage of vote: 1.52%

  3. Nastro Azuro (1 votes [0.19%])

    Percentage of vote: 0.19%

  4. Heineken (44 votes [8.33%])

    Percentage of vote: 8.33%

  5. Lahsko (32 votes [6.06%])

    Percentage of vote: 6.06%

  6. Budweiser (30 votes [5.68%])

    Percentage of vote: 5.68%

  7. Amstel (22 votes [4.17%])

    Percentage of vote: 4.17%

  8. Guinness (97 votes [18.37%])

    Percentage of vote: 18.37%

  9. Pilsner Urquell (43 votes [8.14%])

    Percentage of vote: 8.14%

  10. Becks (40 votes [7.58%])

    Percentage of vote: 7.58%

  11. StellArtoisy (29 votes [5.49%])

    Percentage of vote: 5.49%

  12. Niksicko (31 votes [5.87%])

    Percentage of vote: 5.87%

  13. Jelen (59 votes [11.17%])

    Percentage of vote: 11.17%

  14. Mb (10 votes [1.89%])

    Percentage of vote: 1.89%

  15. Tuborg (38 votes [7.20%])

    Percentage of vote: 7.20%

  16. Karlovacko (16 votes [3.03%])

    Percentage of vote: 3.03%

  17. Skopsko (9 votes [1.70%])

    Percentage of vote: 1.70%

Vote Guests cannot vote

#3031 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 11 August 2018 - 17:30

Ne verujem da bi to nekome smetalo. HB je to isto uradio sa sirevima i bilo je interesantno i pouchno. Ja sam odustao od pravljenja sira zbog holesterola i triglicerida jer sam nekako bash u to vreme dobio rezultate koji su bili loshi. A za pivkana ne moram da brinem, chak ni zbog kalorija  :D . A i da moram …… yebalo bi mi se.  :s_d:

 

Tako da, samo cepaj …… nema forumasha mnogo, a uglavnom smo izvrteli sve, uglavnom kachimo slike lokalnih piva koje su ostalima nepristupachne, shto i nije bash interesantno.

 

Jak razlog. :D

 

U zadnje vrijeme gledam dosta youtube videa o Keto/low carb dijetama i izgleda da holesterol nije neki veliki problem kad se izbace carbs. Pivo jeste no-no na low carb dijeti ali masni sirevi mogu. Ja sada pijem vodku, gin, viskoziju i poneko vino ali pivo izbjegavam. Moracu ovaj topik da stavim na ignore nekako jer me ovaj Alberto pogadja svakom postavljenom slikom. Pogotovo dobro izgledaju ova gusta, kao boza, nefiltrirana i zuta... Oh, kako bih stukao jedno 5-6 komata, trepnuo ne bih. :D

 

 

Pretvoriću temu u dnevnik jednog pivara, ako budem fotkao sve što kuvam : )

 

  :+1:  Otvori novu temu.

 

I onda kad god budes nesto ceprkao oko toga, podneses kraci izvjestaj uz par slicica (to je pod moranje), a mi cemo da se divimo i da ti zavidimo. Pogotovo kad krenes konzumaciju. ;)


  • 3

#3032 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 11 August 2018 - 18:24

 

 

Ovako malo okačimo, malo napišemo a ne mogu da zamislim taj spektakl, kad bismo se negde našli u povećem broju da razmenimo iskustva...

 

Naci cemo se sigurno, mene opet hvata neki neizdrz.  :ajme: Mesecima gledam YouTube sa Tajlanda, pripremam teren za povlachenje :rolleyes: , ali shto vishe gledam to mi se sve vishe ne chini dobrom kombinacijom. Meksiko i Juzna Amerika otpadaju u startu. taj mentalitet mi nikako ne lezi. Ostaje stara, dobra Jevropa. 


  • 1

#3033 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 August 2018 - 23:41

Baš mi selo, k'o budali šamar. IBU 60, ostalo na etiketi.

 

 

39038972_1649110431860157_50406075488272

 

 

38985125_1649110525193481_30071211375460


  • 2

#3034 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 13 August 2018 - 20:49

Meni jako dobro - pivo sa Sardinije

Attached File  IMG-ddde8dae139b117b8cc0015d8ffeee69-V.jpg   44.51KB   0 downloads
Attached File  IMG-ec42c5eb086dcd1c7a9187252aeaa399-V.jpg   59.58KB   0 downloads
  • 0

#3035 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 13 August 2018 - 21:56

Poshto nismo imali prilike da probamo, a sumnjivo je jer Shpanci, Italijani i Francuzi (region) nikada nisu znali napraviti dobro pivo, moramo konsultovati sajtove za ocenjivanje piva ........ ocenjeno je od svih kao teshki krsh  :( , shto i ne chudi jer je u vlasnishtvu Heinekena.

 

Simpatichna ambalaza, though.


Edited by Denis Jasharevic, 13 August 2018 - 21:57.

  • 0

#3036 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 13 August 2018 - 22:29

Za Spance ne znam, ali Italijani i pre svega Francuzi imaju dobra piva.
  • 3

#3037 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 13 August 2018 - 23:26

Poshto nismo imali prilike da probamo, a sumnjivo je jer Shpanci, Italijani i Francuzi (region) nikada nisu znali napraviti dobro pivo, moramo konsultovati sajtove za ocenjivanje piva ........ ocenjeno je od svih kao teshki krsh  :( , shto i ne chudi jer je u vlasnishtvu Heinekena.
 
Simpatichna ambalaza, though.


Cuj, meni do pre godinu-dve sva piva bila ista! Sad bar mogu da primetim neku razliku, a i lepo napisem "meni dobro". I ovakvom laiku mi je jasno da Italijani nisu neki svetski pivari, ali bilo kako bilo, meni ovo bas prijalo
  • 3

#3038 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 August 2018 - 23:50

...

 

Imaju oni staru tradiciju jos od antickih vremena / egipta koji je bio zitnica ondasnjeg sveta.

Citavo evropsko pivarstvo je zasnovano na staroj tradiciji ... i nedostatku grozdja.

;)

Da, nije bas uobicajeno kod zemalja 'vinopija', no garantvano da su im piva, upravo iz zelje da se nametnu na trzistu, vrlo kvalitetna. 

Ne bih nista o 'Hejnekenu' - kamo lepe srece da svi imaju tu tehnolosku disciplinu i mogu da ponude takav kvalitet.

A sad sto u nekom budzaku postoji neko 'budzumbura' pivo - pa sto ne bi?

 

...


  • 4

#3039 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 August 2018 - 01:41

Za Spance ne znam, ali Italijani i pre svega Francuzi imaju dobra piva.

 

Ne znam koja su.Znam da imaju neka korektna Euro piva, ali nikada nisam chuo da imaju dobra piva. Nadam se da ne mislish na Moretti, Peroni, Kronenburg ili slichne pishackice.


Edited by Denis Jasharevic, 14 August 2018 - 01:42.

  • 0

#3040 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 August 2018 - 01:48

Cuj, meni do pre godinu-dve sva piva bila ista! Sad bar mogu da primetim neku razliku, a i lepo napisem "meni dobro". I ovakvom laiku mi je jasno da Italijani nisu neki svetski pivari, ali bilo kako bilo, meni ovo bas prijalo

 

Ma nema nikakvih problema. Samo pokushavamo biti objektivni. Ja se secam kada sam mislio da je Heineken izuzetno kvalitetno pivo. Nije to bilo pre 20 - 30 godina, pre ce biti 15-tak, da bi pre 10-tak potpuno razbio zabludu I otkrio tajnu spasenja :).

 

Ukusi su neshto sasvim drugo. Ja se apsolutno slazem da su belgijska piva najbolja, ali kada bi hteo da ispunim zelju …... poslednje pivo pred smrt - ne bi bilo belgijsko. :) Sigurno bi utrchalo neko belgijsko, ako bi bilo ….. poslednja gajba meshanih piva.

 

Preporuchujem beer advocate ili rate beer sajtove za one koji su pochetnici u beer istrazivanjima, vecinom ce se rating I kvalitet prepoznati I poklopiti sa njihovim ocenama.

 

Ja ih josh uvek koristim kada se u prodavnici nadjem pred izborom nepoznatih piva jer nema nishta gore nego baciti novac, doci kuci i uvideti zajeb. :(


Edited by Denis Jasharevic, 14 August 2018 - 02:02.

  • 0

#3041 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 August 2018 - 02:26

 

 

Ne bih nista o 'Hejnekenu' - kamo lepe srece da svi imaju tu tehnolosku disciplinu i mogu da ponude takav kvalitet.

 

 

...

 

Samo kao primer ...….. U kategoriji Pale Lager, gde spada Heineken recimo, to pivo ima 4 od mogucih 100 poena. Shto je jako loshe, ochigledno, pishaca. Ima i 47 poena za "originalnost", tj style. Heineken ipak ima neki svoj stil, relativno je prepoznatljivo pivo.

 

Ako se pogleda koje pivo je u toj kategoriji najbolje, nece se primetiti neko 'budzumbura' pivo  :lol+: kako ti kazesh, vec nepoznato poljsko pivo iz pivare Łańcut , koje se zove Pinta Kryształ. 

 

I ono ima ocenu za kvaliet 91 kao i ocenu za originalnost/stil - neverovatnih 100 ….. od 100. 

 

E sad, jebiga, mi nismo u mogucnosti da kupimo to pivo, jer pivara ima verovatno skromni kapacitet i pokriva lokalno trzishte.

 

Tachnije, na toj listi najboljih 50 pale lager svetskih piva ja nisam nikada probao …… nijedno. Prepoznajem neke pivare, ovde chesto pominjani austrijski Bevog, zatim engleski Fulton, kalifornijski Anchor ……. ali ne znam ta piva.

 

Oni takodje nisu u mogucnosti da sipaju milijarde dolara u reklame koje ce nas ubediti da je upravo Heineken najbolje pivo na svetu.

 

Drugim rechima ……. Heineken je verovatno bilo solidno pivo ……. pre 50 godina. Odavno to vishe nije.


Edited by Denis Jasharevic, 14 August 2018 - 05:50.

  • 1

#3042 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 18 August 2018 - 19:19

Shto se tvrdog milokliza tiche ….. mishljenja su josh uvek podeljena.

 

Nego, kako je bilo na svadbi, jesu ti hvalili trenerku? Nema tamo da se kupi tak'a?

 

Ima li neka slika tog piva mostarskog?

 

 

Zamalo. Srecom, mladozenja je dobio novu Dizel trenerku od tetke iz Njemacke pa je bio bolje obucen od mene. :D

 

Nisam slikao jer sam telefon dao konobaru da ukljuci u punjac i onda sam zaboravio slikati, a pogotovo nakon 17. degustacije mi nije palo na pamet. On je donio nekoliko vrsta piva na draught i nesto u bocama ali ovaj sa passionfruit je bio meni najbolji. Vjerovatno prilagodjen za ondasnje ukuse pa mu je IBU tek negdje oko 35, alc 5 ili 6% ali vrlo osvjezavajuci napitak, prekrasne zute boje. Sva piva su bila vrlo ukusna, bas kao sto neki dobri IPA, APA i slicne stvari i treba da budu. Degustacija je trajala do sitnih 4AM, bas fino, momacki. :)

 

Oni (Oldbridz) se bave time vec ima finih godina i jos su u eksperimentalnom modu - traze svoj neki signature. Ne libe se podijeliti znanje i iskustvo, ne boje se konkurencije i vrlo rado pomazu pocetnicima u pravljenju piva jer racunaju da im konkurencija moze samo pomoci da naprave sto bolje pivo.

 

Kratki google search mi daje link na njihovu Facebook stranicu, Rate beer i Trip advisor review, pa koga interesuje (wook?) neka pogleda. 

 

:)


  • 3

#3043 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 August 2018 - 23:21

Znam, odmah sam ja pogledao shta Google kaze za njih. Pocheli su odavno i imaju fin asortiman. Je li jaran doshao/vratio se iz inostranstva ili je sve zapocheo iz Mostara. U svakom sluchaju svaka chast.

 

Gledam ove cene kraft piva u Srbiji …… pa oni nisu normalni. A zamishljam da je u Bosni josh teze prodati to pivo. 


  • 0

#3044 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 August 2018 - 23:23

E da .... i jedno pitanje za Alberta ..... koliko su ta poljske IPA tamo kod tebe??? Znam da Poljaci mogu da proizvedu vrlo kvalitetne stvari (pre svega hranu) po nekim cenama koje su stvarno neverovatno niske.


  • 0

#3045 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 19 August 2018 - 08:25

Znam, odmah sam ja pogledao shta Google kaze za njih. Pocheli su odavno i imaju fin asortiman. Je li jaran doshao/vratio se iz inostranstva ili je sve zapocheo iz Mostara. U svakom sluchaju svaka chast.

 

Gledam ove cene kraft piva u Srbiji …… pa oni nisu normalni. A zamishljam da je u Bosni josh teze prodati to pivo. 

 

Bili su jedno vrijeme u USA. Ne znam mnogo o njima. Druzili smo se dok se nisu odselili za Mostar, nekad sredinom 80's. Znaci, vidjeli smo se prosle sedmice prvi put nakon 35 godina. :)

 

On je prosle nedelje dosao iz Mostara u Tuzlu, kod naseg zajednickog prijatelja u lokal da promovise craft piva. Posto je bila nedelja, nije bas bilo mnogo gostiju ali ono sto je bilo svi su probali. Ne znam koliko je kostalo...popili smo boga-oca to vece. Ako se dobro sjecam, skuplje je za nekih 50% od lokalne mokrace, sto mu izadje na 6KM (3 €) za 0.5L craft piva. Nije nepristupacno ni domacim, a kvalitet je neupitan. Jedino sto su domicilna nepca nenaviknuta na fine stvari pa su vecina gostiju nakon jednog Ratinog piva nastavili sa regularnim pivom ili sta su vec po navici trosili. 

 

Ulozili su dosta truda i ljubavi u to i relativno dobro im ide. Moglo bi i bolje da su u nekoj normalnijoj sredini ali kapa dole samo za cajones zapoceti tako nesto u BiH uopste. 


  • 0