Jump to content


Photo

Opet stradaju srpski starci po Krajini


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1429 replies to this topic

#1 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 19 May 2005 - 23:56

Јуначке ли им хрватске сорте. Као што видим, Б92 бојкотује догађај, као и фото-секција онај у Житомислићима.

-------------------------

ZLOČIN Dušan Višić (84) mučki ubijen uz čestu u Karinu Donjem
Pupovac sumnja na političko ubojstvo starca
Autor FRANE ŠARIĆ, STELA FILIPI


Srbin Dušan Višić (84) zaklan je po svemu sudeći prekjučer u Karinu Donjem, selu između Obrovca i Benkovca. Tom starcu prerezan je vrat nožem, a policija je pronašla njegovo tijelo jučer oko 10 sati uz čestu u tom mjestu.
Potpredsjednik SDSS-a Milorad Pupovac taj je slučaj spomenuo sinoć u emisiji “Otvoreno” HTV-a u kontekstu loše političke atmosfere prema Srbima nakon lokalnih izbora, a za Večernji list izjavio je kako zna da nije riječ o ubojstvu iz koristoljublja, no nije htio ni potvrditi da je bilo nacionalno motivirano.

Vratio se sa suprugom
- Angažirali smo ljude da saznaju o čemu je riječ, a zasad jedino mogu reći da je živio u Zagrebu, da je prije nekoliko dana došao u Karin Donji sa svojom suprugom i da ne znam je li u vrijeme rata bio u Zagrebu ili u Karinu - rekao nam je Pupovac. Pupovac je, gostujući u emisiji HTV-a “Otvoreno”, izrazio sumnju da je riječ o politički motiviranom ubojstvu, što je iznenadilo voditelja emisije i goste Davorka Vidovića, Đurđu Adlešić i Franu Matušića.

Počinitelj nepoznat
Istražni sudac u Zadru nije nam mogao reći kako je do došlo do ubojstva, te je rekao da još nije poznat identitet počinitelja. O ubojstvu policiju je obavijestila jedna od lokalnih pastirica koja je, čuvajući stoku, najvjerojatnije naišla na nepokretno tijelo muškarca. Nekoliko mještana Karina, koji su sjedili u lokalnom kafiću, jučer nam je reklo kako su čuli navodne priče da je došlo do pucnjave, ali to nitko nije mogao potvrditi, kao ni radnici na obnovi kuća koji su u daljini samo vidjeli policajce gdje obavljaju očevid. U Karinu živi velik broj Srba i doseljenika iz BiH.

#2 osmeh

osmeh
  • Members
  • 239 posts

Posted 20 May 2005 - 00:03

Tek utisak, mada sam sigurna da nije samo to, da se ignoriše kad Srbi stradaju. Ono o čemu se ne priča, nije se ni desilo.

#3 notorious

notorious
  • Banned
  • 316 posts

Posted 20 May 2005 - 02:25

pre otprilike nedelju dana gazda kafica hrvat je pretukao radnicu srpkinju zato sto je rekla "tacno" umesto "tocno". zaboravio sam koje je mesto u pitanju,mozda neko ima taj podatak.

#4 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 20 May 2005 - 04:32

Eh, kakav flashback :lol:

1. Pretučen srpski starac
2. Ćuti se o srpskim stradanjima
3. Srpkinja dobila šamar, ne znam gde, ali keve mi jeste...

Vreme je za balvane, zar ne, braćo..? (i po koja sestro :huh:)
:huh:

#5 Dobroduh

Dobroduh
  • Members
  • 2,026 posts

Posted 20 May 2005 - 05:47

Ne, nego je vreme da neki odrastu, izvade decije proteze iz usta, izvuku glavu iz dupeta, ociste oci od voska za kosu, prestanu da zaglupljuju omladinu pricama kako je bilo super za vreme komunizma i pogledaju istini u oci.

#6 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 20 May 2005 - 06:36

Eh, kakav flashback :lol:

1. Pretučen srpski starac
2. Ćuti se o srpskim stradanjima
3. Srpkinja dobila šamar, ne znam gde, ali keve mi jeste...

4. ХДЗ-овац, начелник општине Цивљане, претукао Србина

http://www.iskon.hr/...11/0201006.html

HDZ-ovac pretukao pijanog Pupovčevog rođaka


Milorad Pupovac

Načelnik općine Civljane Ante Gutić napao je mještanina Borisa Vukovića, rođaka potpredsjednika SDSS-a. Pupovac od Sanadera traži da smijeni nasilnika.


ZAGREB - Načelnik općine Civljane hadezeovac Ante Gutić u utorak je verbalno, a potom i fizički napao mještanina Borisa Vukovića, čiji je otac na SDSS-ovoj listi za lokalne izbore, izvijestila je policija.

Napad je u srijedu oštro osudio potpredsjednik SDSS-a Milorad Pupovac kojemu je napadnuti rođak, ocijenivši da je povod nasilju izborna utrka.

Gutić pak opovrgava da je udario Vukovića, te tvrdi da ga je, upravo suprotno, Vuković prvo izvrijeđao, a potom pokušao i pregaziti Mercedesom. Opovrgava i da svađa s Vukovićem ima ikakve veze s izbornom utrkom i nacionalnom pripadnošću.

Gutić je, po policijskom izvještaju, u utorak popodne Vukovića zaustavio na raskrižju, a kad je ovaj izišao iz automobila, Gutić ga je bez povoda verbalno izvrijeđao, a potom i udario šakom u glavu. Vuković je zatražio liječničku pomoć, a u kninskom Domu zdravlja utvrđene su mu "lakše ozljede s mogućnošću prekvalifikacije", stoji u policijskom izvještaju. Utvrđeno je da je Vuković nakon incidenta u krvi imao 1,4 promila alkohola, dok je Gutić, protiv kojega slijedi prekršajna prijava, bio potpuno trijezan.

"Vuković je cijeli dan vrijeđao mene, HDZ i sve u Civljanama", kaže Gutić.

"Načelnik Gutić je nasilnik, koji se i dosad nasilno ponašao prema građanima", kaže Pupovac. Smatra da je povod za nasilje bilo protivljenje mještana Gutićevoj ideji da općina u Srbiju pošalje dva autobusa kojima bi izbjeglice došle na lokalne izbore u nedjelju.

"Nisam vjerovao da u HDZ-u još ima onih koji bi silom željeli osvojiti vlast, ali očito je da je tako", rekao je Pupovac, koji o incidentu nije izvijestio svog koalicijskog partnera, predsjednika HDZ-a Ivu Sanadera. Pupovac od njega očekuje da će Gutića suspendirati s načelničkog mjesta.

Gutić pak Pupovčeve izjave smatra predizbornim trikom. Tvrdi da ima potporu većine Srba u Civljanama, kao i onih koji su izbjegli u Srbiju i treće zemlje. "SDSS-u smeta što je iz Srbije osobnim automobilima već došlo 50 birača, a doći će i iz Njemačke i drugih zemalja. Budući da će srpsko stanovništvo pretežno glasati za moju listu, SDSS je u strahu od izbornog poraza", tvrdi Gutić.



IskonInternet
11.05.2005.

#7 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 20 May 2005 - 07:07

pod 1. i najvaznije: sto se ubojstva starca tice, koji god da je motiv, pocinitelj treba trunuti u zatvoru bar 20 godina.

2. o tome treba i pisati, ali ne harambasa koji je kad su poklani Madjari u Vojvodini odmah poceo vikat da to sigurno nema veze s tim da su oni Madjari. Dakle, ipak pricekajmo prave razloge za ubojstvo covjeka koji zivi u Zagrebu i svake godine ljeto provodi tamo u totalnoj pustari, pa je "iskljucivo iz nacionalnih razloga" mogao biti ubijen odavno. Crna kronika je puna takvih vijesti svakodnevno, al kad Srbin zakolje Srbina ili Hrvat Hrvata onda nije strasno? Onda se ljudi ubijaju zbog zemlje, svadje, pijanstva, gluposti, raznih dugogodisnjih sukoba......ovako je moguce iskljucivo da je covjek ubijen zbog nacionalne mrznje? :lol:

3. U spomenutim Civljanima (slucaj "teskog premlacivanja" odnosno samarcine) upravo na listi HDZ-a je hrpa Srba, izmedju ostalog i covjek folklornog imena Savo Četnik - al nema tu, kad netko nekog lupi to je odmah genocid :huh: Sto onda u sklopu vijesti s Balkana nisi prenio i da je hrpa srednjoskolaca iz srpskog sela Negoslavci prvo maltretirala djevojcice iz hrvatskog sela Berka i onda premlatila decka iz istog sela?

4. Ja pouzdano znam, ne znam sad selo tocno, ali svi kazu da je jedan Srbin u Vojvodini pljunuo jednog Hrvata i rekao mu "mrs ustaso".

5. A znam i da je (od moje tetke prijatelj ima rodjaka ciji je sin tome svjedocio) neki Srbin osamario Hrvaticu u jednom srpskom gradu kojem se sad ne mogu sjetit imena.

#8 Ana Denic

Ana Denic
  • Sleepers
  • 2,756 posts

Posted 20 May 2005 - 07:28

Јуначке ли им хрватске сорте. Као што видим, Б92 бојкотује догађај, као и фото-секција онај у Житомислићима.

-------------------------

:lol:

Zbog čega topik počinješ tako sto napišeš jednu ordinarnu i tako providnu laž?
B92 nije bojkotovao događaj:


Nađeno telo ubijenog Srbina
četvrtak 19. maj 2005 14:06 -> 22:43 | izvor: B92, index.hr


Zadar -- Zadarska policija saopštila da je ubijen Dušan Vidić (81) iz Zagreba, koji povremeno navraća u svoju kuću u Karinu Gornjem.

U saopštenju zadarske policije navodi se da su istražni sudija i policijski službenici na mestu događaja, u mesti Karin Gornji, kod Obrovca, utvrdili da je reč o ubistvu.

Policija je preduzela istražne radnje s ciljem da se utvrde sve okolnosti izvršenja krivičnog dela kako bi se pronašao izvršilac, navodi se u izjavi koju je potpisala portparol zadarske policije Sandra Poljak Jurinčić. Nezvanične informacije hrvatskih medija govore da je Vidiću prerezan vrat. Policija još nije saopštila motiv za ubistvo, a nestanak Vidića prijavila je njegova supruga.

Potpredsednik Samostalne demokratske srpske stranke Milorad Pupovac ocenio je za B92 da se radi o politički motivisanom ubistvu, nakon što je 2.000 Srba dovezeno autobusom iz Srbije u Hrvatsku da bi glasalo na lokalnim izborima: "Kampanju je pokrenuo deo ovdašnjih medija, podstičući govor mržnje i šireći dezinformacije koliko je ljudi došlo i zašto. U tom kontekstu su se dogodile stvari koje su nas zabrinule – od ispisivanja grafita na pojedinim mestima, kao što je Gračac, poput "Srbe na vrbe" i ustaških znakova, do nekih drugih, političkih poruka - da Hrvati treba da se konsoliduju i slože protiv Srba, kao što je to slučaj pri formiranju vlasti u Kninu."



Komentari



Gospodi Sanaderu i Mesicu bi mnogo bolje bilo da zastite Srbe povratnike od svega onog sta im se svakodnevno desava, nego da kritikuju Srbiju zbog proslave na Ravnoj Gori .
Gospodo pometite najpre ispred vase kuce, pa tek onda imate pravo da kritikujete druge.
(Dragan V., 19. maj 2005 14:32)


Eto nam Hrvata. Sta mi njima da ukinemo za ovo? Pali smo toliko nisko da cak i Hrvati u liku i delu Sanadera i Mesica prete nekim ukidanjem viza. A mi peremo ruke. Nema nama izbavljenja narednih 30 godina. Kome je smetao starac od 84 godine? Sta, napravice jos desetoro dece pa ce srpcad po Hrvatskoj da se sece? KATASTROFA!
(Mirjana, 19. maj 2005 15:45)


Sad je valjda jasno zasto Mesic, Sanader i ostali cimbenici moraju paznju skretati na Srbiju, Ravnu Goru, cetnike...
(edetective, 19. maj 2005 16:07)


A kome je smetao starac od 70 godina hrvatske nacionalnosti koji je nadjen prije 10-tak dana ubijen takodjer u Hrvatskoj ? Ubistva se dogadjaju, a policija ce pokazati koliko je Hrvatska ozbiljna drzava.
(Dejan, 19. maj 2005 16:58)


dajte molim vas, to očito nije bilo ubojstvo iz političkih razloga, već neka privatna nesuglasica. ne može se ništa tvrditi unaprijed.
(Neimenovana, 19. maj 2005 17:00)


Poticanje četničkog pokreta je suludo, u Hrvatskoj je zabranjeno bilo kakvo isticanje ustaških znakovlja te pjevanje ustaških pjesama, što je i u redu jer su veliki zločini počinjeni isto kao sa strane četničkog pokreta. Samim time smatram da bi se tako nešto trebalo i napraviti u SiCG, znači zakon protiv isticanja četničkih vrijednosti (nevrijednosti). Najbolje bi bilo sve lijepo zaboraviti i pustiti mlade da žive svojim životom, a ne da se opet dogodi ono što se dogodilo u domovinskom ratu.
(Srećko Ž., 19. maj 2005 17:19)


Sanaderu i Mesicu, zauzmite stav. Pre svega, licno se zauzmite za resenje istrage i saopstite po ishodu ko su pocinioci.
(Drzavljanin EU, 19. maj 2005 17:38)


U Hrvatskoj je zabranjeno isticanje ustastva zakonom, al' se zakon, bas kao ni u Srbiji, ne primenjuje ni u Hrvatskoj. Elem, ovo je vrlo konkretan dokaz da Mesic i Sanader ne da nemaju kredita za ono sto su juce/prekjuce natrucali, nego treba da se pokriju usima i da cute i mole Boga da se neka evropska institucija koja se bavi ljudskim pravima ne pojavi tamo. Pa pre mesec i po je tip ubio srpkinju-babu kod Karlovca na nacin na koji bi mu i sam Ljubo Milos pozavideo. Evo sada ovo, znaci "srbosjek" radi li radi. "pustite decu da zive". Pa deca i rade te stvari, od 20-est, 30-est.
(Vlada, NL, 19. maj 2005 19:11)


Komentar? Kakav crni komentar je ovde prikladan.
Hrvatska se brine o cetnickoj ikonografiji dok njeni ekstremisti kolju one iste povratnike kojima im EU uslovljava pristup.
(Gunar Knob, 19. maj 2005 19:13)


Dušan nije ubijen radi nacionalnosti i nije povratnik. dušan cijeli život živi u Zagrebu sa ženom i dvije kćerke. Dušan je bio umirovljeni major JNA i imućniji. u Karin je išao svako proljeće da uredi vikendicu. Dušan je bio pošten čovjek, a nije nikad isticao svoju nacionalnost. Dušan je ubijen samo iz koristoljublja.
(Đorđe, 19. maj 2005 19:15)


Jedino mi je zao sto kod nas ne postoji smrtna kazna za ovakve slucajeve. Za ubojstvo 84godisnje osobe nista drugo i ne zasluzujes.
Hrvatska je uzasnuta ovim zlocinom.
Ne govorim u ime zlih, nemoralnih, delinkvenata i neljudi.

Iskrena sucut obitelji i prijateljima preminulog. Nema rijeci utjehe. Zlocin je strasan.
(Kiki, 19. maj 2005 19:26)


Sta kazes sada lijepi Stipe i dobri Sanderu, da uvedemo mi vama vize.
(Bane, 19. maj 2005 20:13)


Ovo je zalosni i zastrasujuce cesti podsetnik za sve one Srbe koji smatraju da ce svi problemi biti reseni ako mi 'priznamo sve'.
Inace nesto se ne secam da su ovakvi zloceni vrseni u Srbiji ikada iako u njoj ima ohoho hrvata, muslimana i drugih.

U Evropi je normalno da kako ides na zapad imas sve civilizovanije susede ali Srbija je u tom pogledu nesrecne ruke.
(dule@cubicle, 19. maj 2005 21:04)


Pocivao u miru i najiskrenije saucesce porodici Gospodina Vidica.
(Mita Mladenovic, 20. maj 2005 01:32)

#9 beowl

beowl
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 20 May 2005 - 08:07

1. Vaga
2. Vaga
3. Vaga
4. Vaga
5. Vaga

i večito vaganje do beskonačnosti...

I, šta je vaga pokazala? Da su Srbi ipak teži? Naravno. Ccc...

#10 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 20 May 2005 - 08:16

Ne, nego je vreme da neki odrastu, izvade decije proteze iz usta, izvuku glavu iz dupeta, ociste oci od voska za kosu, prestanu da zaglupljuju omladinu pricama kako je bilo super za vreme komunizma i pogledaju istini u oci.

... da,da, i onda da tako nazianalno osvesteni, koliko jos danas prikolju nekog rvata glede prirodne ravnoteze u regionu i nebeske pravde ciji smo mi, tako ocito, excluzivni distributeri na kugli zemaljskoj, a narocito u vec pomenutom regionu...
:lol:

P.S. siguran sam i da je ludak, koji je ubio nesretnog starca, takodje proshao slicno nazianalno 'prosvetljenje'...
:huh:

P.P.S. naslov topica preuzet iz kurira il je proradio uslovni reflex usadjen dresurom iz devedesetih?

Edited by HattoriHanzo, 20 May 2005 - 08:29.


#11 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 20 May 2005 - 08:16

Gledajte harambasu i vidite na mikronivou kako je pre 15 godina po Srbiji lazima sejana mrznja i pravljeni ratovi.

#12 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 20 May 2005 - 08:18

Ne da se cuditi odugovlacenje MZ da Hrvatksu primi u EU, jer i oni moraju da potpune velik broj standarda pre clanarine. Samo me cudi da nema Slavena da komentarise sta se to zbiva sa lipom njegovom. Valjda je zauzet agenturom gugliranja Albanskih nedela, ili mozda je vec na letnim raspustem pripremajuci da da podrsku Novkovicu u subotu.

I strogo osudjujem ovakve kukavicke gnusne aktove nad nevinim ljudima. Nadam se da krivci ce biti uhvaceni i kaznjeni najvecom kaznom.

#13 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 20 May 2005 - 08:20

Posto Tajcni nije hot i omatorila je, sta cemo hebati ovaj put?

Seve?

#14 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 20 May 2005 - 08:27

Posto Tajcni nije hot i omatorila je, sta cemo hebati ovaj put?

Seve?

Borisa Novkovića :lol:

#15 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 20 May 2005 - 08:36

Јуначке ли им хрватске сорте. Као што видим, Б92 бојкотује догађај, као и фото-секција онај у Житомислићима.

-------------------------

ZLOČIN Dušan Višić (84) mučki ubijen uz čestu u Karinu Donjem
Pupovac sumnja na političko ubojstvo starca
Autor FRANE ŠARIĆ, STELA FILIPI



Harambašo, kako si napisao u naslovu da se to desilo u "Krajini" onda je najbolje da informacije o slučaju potražiš od vlade "Krajine"

( tu su u BG )