Jump to content


Photo

ljudska dobrota


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#1 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 18 May 2005 - 08:57

juče mi iz traktora ispala torbica...novčanik-kartice-dokumenta-nešto para, 2 telefona...tip kolima išo iza mene,vido torbicu i sviro u sirenu 50 metara...
fala mu...

jedared mi pukle 2 gume na putu..čovek mi dao svoju rezervnu bez pitanja...
kaze vratićeš...

#2 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 18 May 2005 - 09:47

Bilo je ovo pre par meseci.

Naime, kasnio sam na posao i zbog toga sam na brazka uhvatio TAXI bez radiole. Sa vozacem sam malo procaskao i u prici spomenu gde radim. U slinoj frci, kljucevi su mi ostali u kolima na zadnjem sedistu. Posto TAXI nije imao radio stanicu, a broj nisam uspeo da zapamtim, vec sam racunao da su kljucevi izgubljeni... Negde uvece, javlja mi se momak iz obezbedjenja i kaze kako me je neki taksista trazio sat vremena po zgradi da mi vrati kljuceve i kako ih je ostavio na recepciji. Zaista neverovatno...

#3 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 18 May 2005 - 09:54

Mnogo primera ali ovaj sam bas zapamtio.
Kao "klinac" podjem u Grcku motorom, BMW R-65, panduri vozili u nas. Juga jos bila cela i tranzitna. Leto, svi motoristi uglavnim nemci me preticu, a ja cool, jebe mi se uzivam i vozim polako. Negde u Grckoj kod Kastorije, bas prav put. Vidim u retroizoru tipa i ribu na BMW takodje, jedno 300 m iza mene. Dosta je bilo kuliranja, pomislim i dam gas. I trka nastade! Tako smo se jurili dobrih 15km, dok me nisu stigli! Prestize me frajer i mase mojom torbom :lol:. Covek se vratio u kontra smeru, i jurcao se samnom dobrih 30km! Zemljo otvori se.

Uz najbolju volju ne mogu da se setim nekih primera ljudske zlobe! Nemouce da to nisam doziveo, ali se stvarno ne secam. Znam i pamtim tonu tudjih prica, a da se pohvalim da je neko na meni to izveo, nesto ne mogu. Imam puno primera da su mi ljudi (nepoznati uglavnom) pomogli u bas kriticnim situacijama.

#4 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 18 May 2005 - 10:02

juče mi iz traktora ispala torbica

Koji model vozis?

#5 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 18 May 2005 - 10:14

ursus c-360 kabriolet

#6 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 18 May 2005 - 10:31

Opa. Jel to Ferguson 255?

#7 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 18 May 2005 - 10:34

to ko da si me pito, el mercedes isto ko audi...
nego, syebacemo čoveku topik...

#8 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 18 May 2005 - 10:35

Moj decko je zimus bio par dana na Kopaoniku na nekom seminaru i naravno neko vreme je koristio da skija :huh:

Jedan dan, vidim zove me on, javim se, nepoznat glas me pita: da je to ta i ta? Rekoh, da.....?

Covek (posten) je nasao na stazi (!) novcanik, telefon i labelo :D Sve sto je ispalo mom decku iz dzepa dok se spustao :lol:

Uzela sam broj tog coveka i javila decku. Rekao mu je da se zahvali zapravo njegovoj zeni koja (po njegovim recima) samo gleda ko sta radi i gde sta ima :huh:

#9 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 18 May 2005 - 10:35

edit...vidi slijedeci post

Edited by Carolostadien, 18 May 2005 - 10:37.


#10 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 18 May 2005 - 10:37

to ko da si me pito, el mercedes isto ko audi...
nego, syebacemo čoveku topik...

kojem čoveku?? hebote, pa ovo je tvoj topic :lol:

#11 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 18 May 2005 - 10:42

:lol:

#12 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 18 May 2005 - 11:15

nego, syebacemo čoveku topik...

Pravo zboris. Izvini čovek.

Elem, tako ti ja 80 i neke vracam se iz Nemacke u Jugu. Voz Minhen - Zagreb.
Izadjemo u Zagrebu da menjamo voz za dalje. Kad imas sta videti. Dokumenti i lova opuhana. Sve nestalo. Tako ti mi stojimo na stanici bez kinte i papira. Uzas i kuknjava. Prilazi covek. "Dobar dan" rece. "Dobar dan" odgovorismo.
"U cemu je problem?" veli on. "Ma eto, nesreca. Pokrali nas zlikovci. Uzeli nam sve, pare, karte, licnu kartu, pasos, ama sve covece." odgovorismo sjebani. "E sto su ti nasi ljudi, nista im svoju ruku u tudje gace staviti. Ja sam Rasim Huskic iz Rogatice, radim u Njemackoj, vracam se kuci poslije 3 godine. Majka mi bolesna..." i tako poce da nabraja i veze. Pola sata je monolg trajao. Mi onako nikakvi, nismo se jos ni razabrali a cova vadi lovu iz novcanika i pruza je mom saputniku. "Evo na, uzmite karte, a mislim da ce biti za pojest i popit nesto usput."

Hebiga, sta da radis. Uzeli lovu, kupili kartu a Rasim nije hteo da nam ostavi adresu jer nije zeleo da mu vratimo novac. Popili po pivu i razisli se. Nikada ga vise nismo ni videli ni culi.

Svaka cast.

#13 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 18 May 2005 - 15:06

Elem, tako ti ja 80 i neke vracam se iz Nemacke u Jugu. Voz Minhen - Zagreb.
Izadjemo u Zagrebu da menjamo voz za dalje. Kad imas sta videti. Dokumenti i lova opuhana. Sve nestalo. Tako ti mi stojimo na stanici bez kinte i papira. Uzas i kuknjava. Prilazi covek. "Dobar dan" rece. "Dobar dan" odgovorismo.
"U cemu je problem?" veli on. "Ma eto, nesreca. Pokrali nas zlikovci. Uzeli nam sve, pare, karte, licnu kartu, pasos, ama sve covece." odgovorismo sjebani. "E sto su ti nasi ljudi, nista im svoju ruku u tudje gace staviti. Ja sam Rasim Huskic iz Rogatice, radim u Njemackoj, vracam se kuci poslije 3 godine. Majka mi bolesna..." i tako poce da nabraja i veze. Pola sata je monolg trajao. Mi onako nikakvi, nismo se jos ni razabrali a cova vadi lovu iz novcanika i pruza je mom saputniku. "Evo na, uzmite karte, a mislim da ce biti za pojest i popit nesto usput."

Hebiga, sta da radis. Uzeli lovu, kupili kartu a Rasim nije hteo da nam ostavi adresu jer nije zeleo da mu vratimo novac. Popili po pivu i razisli se. Nikada ga vise nismo ni videli ni culi.

Svaka cast.



Pa morao sam da vam dam za prevoz, da ne zovete muriju.

pozdrav,
Rasim Huskic

#14 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 18 May 2005 - 15:10

Covek (posten) je nasao na stazi (!) novcanik, telefon i labelo :huh: Sve sto je ispalo mom decku iz dzepa dok se spustao :lol:

Uzela sam broj tog coveka i javila decku.

mozda sam sitnichav, ali kako si javila dechaku ako je izgubio telefon na stazi?
elementary, my dear watson!

okej, okej, post restant na hotel ili preko prijatelja.

#15 kirhof

kirhof
  • Members
  • 404 posts

Posted 18 May 2005 - 15:21

Covek me izdzepario i ubacio moju licnu kartu i zdravstvenu knjizicu iz novcanika u postansko sanduce, pa mi postar posle vratio. Hvala im obojici. (U novcaniku koji je kostao 5 eura bilo je oko sto dinara :lol:)