Jump to content


Photo

Ljudska zloba


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#1 everlast011

everlast011
  • Members
  • 138 posts

Posted 16 May 2005 - 01:46

Pre 2 dana sam uzeo kola od majstora. Bila su sitno udarana sa svih strana jer bas ne mogu da se pohvalim da sam mnogo dobar i pazljiv vozac i na sve to je bio jedan manji sudar tako da je bilo neophodno ispravljanje i farbanje. Odusevim se jer posle farbanja izgledaju opet kao nova, bez ijedne ogrebotine. Obecam sebi da od sada pazim kako vozim i da cu se potruditi da ostanu u sadasnjem stanju.
Jutros izlazim iz zgrade, prilazim kolima i vidim kako su izgrebana...kljucem ili srafcigerom ili vec nekim drugim ostrim predmetom. WHAT THE F**K!?! :huh: :D :lol: :huh:
Nisam ni prvi ni poslednji kome se ovo desilo i sam cin grebanja kola nije poenta (znam da bi mnogi rekli "welcome to real world" ili nesto slicno). Ma koliko se trudio ne mogu da udjem u mozak nekoga ko radi takve stvari i da shvatim da li tog nekog konkretno u ovom slucaju zaista cini srecnim to sto nekome napakosti i izgrebe sveze ofarban auto.
Pretpostavljam da se radi o opste poznatom "da komsiji crkne krava" ali bih hteo da cujem i Vasa iskustva sa slicnim stvarima.
Dakle...dokle ide ljudska zloba i zavist i sta su sve ljudi spremni da urade? I sta mislite...da li ih to zaista ispunjava ili je to tek onako...

Pozdrav!

#2 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 16 May 2005 - 02:23

znam da bi mnogi rekli "welcome to real world" ili nesto slicno

ja bih rekla "welcome to Serbia" :lol:

#3 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 16 May 2005 - 02:37

I sam idem da uzmem kola od majstora za neki dan, posle gitovanja, farbanja, peglanja i sta ti ja znam. Nema tu mnogo sta da se misli, lepo je rek'o sve Vincent Vega u Petparackim pricama (paklenom sundu za hrvatske citatelje :lol: )

Lance: Still got your Malibu?
Vincent: Aw, man. You know what some fucker did the other day?
Lance: What?
Vincent: Fucking keyed it.
Lance: Oh, man, that's fucked up.
Vincent: Tell me about it. I had it in storage for three years, it was out for five days and some dickless piece of shit fucked with it.
Lance: They should be fucking killed. No trial, no jury, straight to execution.
Vincent: Boy, I wish I could've caught him doing it. I'd have given anything to catch that asshole doing it. It'd been worth him doing it just so I could've caught him doing it.
Lance: What a fucker!
Vincent: What's more chickenshit than fucking with a man's automobile? I mean, don't fuck with another man's vehicle.
Lance: You don't do it.
Vincent: It's just against the rules.

Eto i Hippie ti je lepo odgovorila, samo sto to nema veze samo sa Srbijom, imas takvih ljudi svuda. Oni su ti po nacionalnosti shuntavila. Samo sto se, eto desilo da je ovde procenat shuntavila malko veci od proseka.

#4 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 16 May 2005 - 03:28

ja bih rekla "welcome to Serbia" :huh:

NE, lupaj gluposti! :lol:

#5 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 16 May 2005 - 04:12

QUOTE (Hippie @ 16 May 2005, 04:23)
ja bih rekla "welcome to Serbia" 


NE, lupaj gluposti! :lol:

welcome to b92 forum :huh:

#6 Jontra_Volta

Jontra_Volta
  • Members
  • 1,083 posts

Posted 16 May 2005 - 04:52

Evo da probamo da vratim topic na pocetnu liniju dok ga ameri ne zatrolluju skroz.

pre nego sto sam oterao kola kod majstora, primetim jedan dan da mi neko izvalio znak. Bio parkiran kod skole jedne, pretpostavljam da su klinci. Ajde, sta da se radi, to mogu i da razumem, svi smo bili deca, nije toliko strasno, a i kapiram da vide da tu ima neke koristi u vidu znaka - kolekcionarske, jelte.

ali se isto tako secam da su mi na vidikovcu pre jedno 4 godine sve cetiri gume izbusili. i meni i na okolnih ne znam ni ja koliko kola. E, tu mi vec nije jasna namera pocinioca, kao sto mi nije jasna namera onih koji su postavljacu topica izgrebali kola ni kakvu korist imaju od toga. ne znam ni da li treba pokusavati da se udje u mozak onih koji to rade. Zloba je zloba, i tu nema leka. Mozda je Lars fon Trir dao dobar odgovor u Dogvillu.
Ili to, ili okreni drugi obraz. Pa ti sad vidi. Ali nemoj pokusavati da dokucis iz kog razloga se to radi. Odgovor si dao vec u naslovu topica.

#7 iorel

iorel
  • Members
  • 1,101 posts

Posted 16 May 2005 - 08:11

QUOTE (Hippie @ 16 May 2005, 04:23)
ja bih rekla "welcome to Serbia" 


NE, lupaj gluposti! :lol:

welcome to b92 forum :huh:

Ma sta ti znas?sad cu da ti objasnim.... :huh:

#8 iorel

iorel
  • Members
  • 1,101 posts

Posted 16 May 2005 - 08:13

Ako te zaista interesuje sta im je tim individuama u glavi, postoji dosta literature iz oblasti psihologije.
My 10cc :lol:

#9 precog

precog
  • Members
  • 1,809 posts

Posted 16 May 2005 - 08:41

ali se isto tako secam da su mi na vidikovcu pre jedno 4 godine sve cetiri gume izbusili. i meni i na okolnih ne znam ni ja koliko kola. E, tu mi vec nije jasna namera pocinioca, kao sto mi nije jasna namera onih koji su postavljacu topica izgrebali kola ni kakvu korist imaju od toga. ne znam ni da li treba pokusavati da se udje u mozak onih koji to rade. Zloba je zloba, i tu nema leka. Mozda je Lars fon Trir dao dobar odgovor u Dogvillu.

to mi deluje kao delo lokalnog penzosa pravednika(geronto batman vulgaris) koji je istripovao da ste lose parkirali, zagradili put, bucno lupali vratima, turirali kola i sl.

#10 malina

malina
  • Members
  • 226 posts

Posted 16 May 2005 - 08:50

eto ja parkiram na parking mestu ispred zgrade
znači tamo gde je i predvidjeno
vratima ne lupam (to ne priliči jednoj dami)
o turiranju (kakav glup izraz) nema ni govora
pa mi mangupi ipak izgrebaše auto

pa sad...
glasam za smrtnu kaznu
što bi rek'o Lance
bez sudjenja
:lol:

#11 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 16 May 2005 - 09:10

muka mi je od generalizacije - pogotovo od ovih što bi to sve da reše geografski

nije samo srbija, dešava se to na svim kontinentima

meni su na fići, ej na fići, razvalili levu bravu. zaista bi trebalo da budeš debil numero uno pa da na kolima u koja je tako lako ući moraš da razvališ bravu. kad kažem "razvalili" mislim na to da su polomili kvaku, ili kako se to već zove na autu.

kad sam se par puta parkirao kod Idiota, neki moroni su ulazili u auto i sve isprevrtali. jeste, držim ja hiljadu evra najmanje u fići, samo se poslužite.

desilo se i da je neki moron rešio da parkira na zelenoj površini pored auta. eto, uspeo da mi syebe štop svetlo sa leve strane.

i naravno, klinci iz kraja, blejači, ulazili u auto noću, turirali ga, nervirali komšije, i onda su potpuno potrošili akumulator. sam ulazak u kola je okej, fića je u pitanju i znam klince, ali sve posle toga je sranje. naravno, neko od njih je šutirao krilo i uspeo da syebe svetlo, zajedno sa krilom.

zaista bi bilo vredno uhvatiti jednog od "grebača" i ........ (upisati po želji)

edit: dodao definiciju

Edited by pixy, 16 May 2005 - 09:11.


#12 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 16 May 2005 - 09:12

Da nisi mozda parkirao na 2 parking mesta ili se pribio uz zgradu tako da pesak ne moze da prodje? Kevin jugo je u tako ocajnom stanju poa ga je svejedno neko izgrrebao bez razloga, kao da trag od vatre n haubi plus ogrebotin od sudara sa tramvajem i farba koja se ljusti nisu dovoljna dekoracija...

#13 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 16 May 2005 - 09:21

sve je bilo kako treba kad je parkiranje bilo u pitanju, samo mi se čini da to nije zloba, nego pogrešan hemijski sastav u mozgu...

#14 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 16 May 2005 - 09:32

Mogutje...

#15 mironis

mironis
  • Sleepers
  • 87 posts

Posted 16 May 2005 - 11:26

Mozda te neko opominje da ne treba da sjedas za volan jer kako i sam kazes nisi dobar vozac,a i udaras pocesto, tj. sudaras :lol: U svakom slucaju nije zloba nego nacin zivljenja i ispoljavanje viska energije.Ne odobravam te stvari ni slucajno,ali tako je,sta da se radi,nabavi garazu.