Jump to content


Photo

THE DIRTBOMBS


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
240 replies to this topic

#16 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 11 May 2005 - 09:52

Ode To A Black Man

ima tu dosta t rexa, ali generalno verovatno jedna od najboljih stvari iz detroita, ali sta sad to vredi kad meg wajt pokupi sav maslac

Meni je ipak sa tog albuma najace Living for the City, mada ni Thing nije losa. Ma fenomenalan album.

#17 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 11 May 2005 - 11:05

jel to mozda ovaj album B)

Posted Image

Take a stack of soul platters from the 1960s and 1970s from the likes of Smokey Robinson & the Miracles, Sly & the Family Stone, Curtis Mayfield, Marvin Gaye, and Stevie Wonder; mix generously with a propulsive mix of two bass guitars, two drummers, and the vocals of a Detroit rock legend; and you have an underrated gem in the Motor City music scene. Ultraglide in Black puts a rock spin on recognizable nuggets of soul and funk while retaining the original version's integrity and message. Most of the tunes covered here are spirited party tracks, including a sparkling version of Gaye's "Got to Give It Up" that features a strident breakdown. Vocalist Mick Collins, of the Gories fame, paints each track with a flavorful delivery which at times will have the listener literally transported to AM radio's yesteryear. The Dirtbombs have created a record that is akin to stumbling across a box of cool records in your parent's attic, and is suitable for continuous play at any house party.

#18 rock action

rock action
  • Members
  • 73 posts

Posted 11 May 2005 - 11:06

Ode To A Black Man

ima tu dosta t rexa, ali generalno verovatno jedna od najboljih stvari iz detroita, ali sta sad to vredi kad meg wajt pokupi sav maslac

Uf,lepi ne bih da se pravim pametan,mozda se varam,al to je stvar od Thin Lizzy-ja,imas je i na Phil Lynot-ovom solo albumu,tako da ce pre biti da je to najbolja stvar iz Irske,ne znam iz kog grada su majstori.Enivej,super kaver! :lol:

Edited by rock action, 11 May 2005 - 11:08.


#19 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 11 May 2005 - 11:15

da. to je lynottova stvar, ali mislim da ju je mogul samo naveo kao svoj izbor sa ovog albuma. poredjenje sa t. rex pretpostavljam da se odnosi na sam bend ili na album. ne verujem da je pobrkao t. lizzy i t. rex.

#20 rock action

rock action
  • Members
  • 73 posts

Posted 11 May 2005 - 12:22

Nisam uopste imao nameru da dovodim covekovo znanje u pitanje :lol: ,cisto rekoh ako mu je promaklo :huh: ,sve ok.

#21 zednouhi

zednouhi
  • Members
  • 113 posts

Posted 12 May 2005 - 19:31

sorry ljudi al' ova tema mora bit na vrhu jel' to je vjerojatno koncert sezone i u beogradu i u zagrebu...što je bliže to sam luđi...

#22 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 12 May 2005 - 20:05

tako te volim!! da sam ja napisao da ce ovo da bude koncert godine i u zg, i u bg sada bi se drvlje i kamenje bačalo na mene 'bad sisa, samo svoja sranja hvali!! ua!!'.

sinoc sam pre koncerta naisao do zike intoksike. bilo tamo jos par fanova blues explosion, a ja se setim da mi je u dzepu neki dvd koji je bas juce stigao, a radi se o dirtbombs koncertu u detroitu (prosle godine, poslednja postava, ova koja i kod nas dolazi, mislim da se festival zove "rock city"). pusti ziks to da brzinski overim kvalitet snimka, a kako su krenuli prvi taktovi do you see my love (for you growing) svi se zablenusmo u majstor Micka i opasnu, ali O-P-A-S-N-U basistkinju Ko, nervoznu malu azijatkinju koja djipa, pici bas i urla pratece vokale. mislim, tako smo gledali bez reci prve 2 stvari dok se zika ne prenu i prekide projekciju: "alo, bre! nemojte da sada pokvarimo koncert blues explosion!". sutra cu da ga uzmem i detaljnije pogledam, ali cenim da ce tu da bude materijala ne samo za neku tv reklamu, vec da ce se naci bar par pesama da se puste na nekoj od domacih tv stanica pre koncerta. cisto da se nasluti kako to izgleda uzivo. inace, Mick ili ima 3 metra, ili svira gitaru velicine ukulelea.

zednouhi, a danas je stigao email od larryja hardyja. kaze 'nema frke, sefe. diskovi krenuli avionskom postom danas!'. cim prihajaju ovde, ja ih po nekom busu saljem tebi. porucio sam po primerak novog albuma za nas dvojicu.

evo sta za prethodni kaze AMG:

Posted Image

After their rollicking tribute to soul music on 2001's excellent Ultraglide in Black, Detroit's Dirtbombs have gone back to thee garage. Dangerous Magical Noise is an exciting, sweaty, loud, and dirty record, their best yet. Best songs, best production (by the always reliable Jim Diamond), best everything. Mick Collins and his gang of thugs are on top of the heap of over-hyped rock coming out of Detroit quicker than the Tigers' and Lions' annual collapses. Like their compatriots the White Stripes, they never stoop to mere re-creation but rather slap their inspirations around a little, steal their lunch money, and leave them sucking dust. From the beginning breathless rush of "Start the Party" on, the bandmembers rarely take their feet off the gas. Pounding tracks like "Get It While You Can," "Earthquake Heart," and "Stupid" will keep the party going at a fever pitch, and tracks like the anthemic "F.I.D.O." and "21st Century Fox" will have you singing along in the car on your way back home at 3:00 a.m. When they do dial the rock back a little, like on the slow-groove garage-soul of "Sun Is Shining," it gives Collins a chance to show off his always great vocals. A few of the songs come off as generic garage filler ("Don't Break My Heart," "Stuck in Thee Garage"), but even these are saved by Collins' wailing vocals and the devotion to rock action that the band exhibits. They also exhibit some newfound glam rock influences on the super-cool "Motor City Baby" and the hilarious "I'm Through With White Girls." The Dirtbombs are a rock & roll band pure and simple, and if you like pure and simple rock & roll with a dash of soul, you will flip over Dangerous Magical Noise. [The first 1,000 copies of the CD contain two bonus songs: covers of Brian Eno's "King's Lead Hat" and Robyn Hitchcock's "Executioner of Love." The first 1,000 copies of the vinyl LPs come with a bonus 7" with two covers of songs by the Cheater Slicks: "Refried Dream" and "Possession."

#23 zednouhi

zednouhi
  • Members
  • 113 posts

Posted 12 May 2005 - 20:12

znaš šta meni totalna frka upoznat micka majke mi...lik je totalni jebeni autoritet...ovako se nisam osjeća ni kad nam je mike watt dolazija...

#24 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 12 May 2005 - 22:41

mik je tata na svi!!

Attached Files



#25 black top

black top
  • Members
  • 333 posts

Posted 13 May 2005 - 08:41

inace, Mick ili ima 3 metra, ili svira gitaru velicine ukulelea.

Potvrdjeno-ima 3 metra :lol:

#26 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 13 May 2005 - 09:43

Bad my man kako da se dodje do DVD-ja

#27 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 13 May 2005 - 14:14

mogu da ti napravim kopiju ako zelis.

#28 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 13 May 2005 - 14:51

evo jedan odlican text, poklapanje 110%

obojeni lik, u detroitu koji je poznat po crnackim neredima, peva pesmu o crnim legendama....to je iskrenost :lol:

If you see Stevie Wonder tell him I hear
If you hear Stevie Wonder tell him I see
I don't want no songs for plants
I want songs for me
I don't want no songs for plants
I want liberty living in the city
If you see the doctor tell him he's king, Dr. Martin Luther
If you see the doctor tell him he's still king, you too Muhammed Ali
But this bad black boy won't be blown away by anything
Yes this bad black boy won't be blown away by anything
There are people in this town
That try to put me down
They say I don't give a damn
But the people in this town
That try to put me down
Are the people in the town
That could never understand a black man
Don't take it no more
Don't take it no more
Don't take it no more
There are people in the town
That try to put me down
They say I don't give a damn, damn
But the people in the town that try to put me down
Are the people in the town that could never understand a black man
Don't take it no more
If you see Robert Johnson, you too Robert Marley, Robert Mugabe
Now tell him I hear
If you see Malcom tell him I'm next, vexed
If you see Jimi, Jimi Hendrix
If you see my brothers tell them it's clear
I've been living on the wrong side
Now I hear
Don't take it no more
I don't take it no more
Mr. Joshua Nkomo
Don't take it no more
Jomo Kenyatta, oh no
Don't take it no more
Haile Selassi, Rastafarian
Don't take it no more
Professor Longhair
Don't take it no more

#29 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 14 May 2005 - 00:58

AL: How would you define "Garage Rock" or "Garage Bands?"

Mick: Most Garage Bands are really like 1960s punk bands. A real garage band is like a 1960s punk band heavily influenced by R&B. These bands nowadays calling themselves "Garage Bands" are not. They don't have it. They have vintage gear. They copied a bunch of Humble Pie riffs, and that's the extent of it. That isn't Garage. Television was not a garage band. They are an art rock band. Actually the Dirtbombs are more like Television than anything else.

Opa!!!! Ko se slaze sa ovim?

#30 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 14 May 2005 - 02:41

Frikovi: Mick Collins, The Dirtbombs

Posljednji Crnac rokenrola

Masterpiece "Ultraglide in black", koju Mick Collins potpisuje sa bendom the Dirtbombs, fenomenalna je retro ploca, otvoreni poziv na sex, energicno i smekerski isfilovani soul kome je data ona prekopotrebna nota energicnosti kako bi vas pokrenula iz ljepljive, "mrdaj kukovima" ritmicke mantre i dovela do vrhunca.

pise: Igor Coko

Posted Image

Motown. Tha D. D-Town. Detroit Rock City. Ford car industry. Jewell Osterberg. Ted Nugent. Blistava ljeta. Ledene zime. I naravno- Mick Collins!

Kad se danas spomene Detroit, u muzickom smislu, ime Micka Collinsa se namece samo od sebe. Sveprisutno leluja kroz "glecere jezera Michigen" (kako bi to rekao nas "crnac"- Dusan Kojic Koja, op.a) i sheta kroz garazna geta ovog grada.

Mick Collins, skriven iza crnih naocala, sa osmjehom vjecitog pobjednika, prosto razbija karizmom. Zovu ga jos i Garage father...

U proteklih dvadesetak godina, petljao je prsteili sam licno "overio" ploce mnogih bendova iz Detroita. Bio je frontmen  Gories, Blacktop, the Screws, i sada Dirtbombs, producirao je the Demolition Doll Rods i vratio iz zaborava jos jednu zivu legendu- Andre Williamsa.Jednostavno, Mick Collins, sviracki ili producentski redovno provocira culo sluha da se konstantno vraca na vinile ili CD-e koji nose njegov potpis.

Medjutim, prosle godine je nadmasio sam sebe, kad je konacno istripovao jos jednu od svojih davnih zelja- da napravi album- posvetu crnim soul muzicarima uz cije je standarde odrastao. I odradio ga sa nevjeratnom strascu!

Otvoreni poziv na sex


Masterpiece "Ultraglide in black", koju potpisuje sa bendom the Dirtbombs je fenomenalna retro ploca, otvoreni poziv na sex, energicno i smekersko isfilovani soul, kome je data ona preko potrebna nota energicnosti i garaznog krljanja, kako bi vas pokrenula iz ljepljive, "mrdaj kukovima" ritmicke mantre i dovela do vrhunca. Izbila iz cipela, jednom rijecju. Slusajuci ponovo odsvirane standarde Curtis Maynfelda, Stevie Wondera, George Clintona, Sly and the family stonea, otkrit cete jednu sasvim novu dimenziju magije crnog covjeka. Totalno jebacki album!

Ovaj, inace drugi po redu dugosvirajuci Dirtbombs vinil i CD, prvobitno je bio zamisljen kao album sa obradama garaznih klasika poput "Louie, Louie" i "Gloria", kroz koje ce se provlaciti sitar.  Ali, to se ekipi iz benda ucinilo isuvise dosadno i prezvakano, pa su odlucili snimiti album sa starim soul klasicima. Uzivo u studiju. Na "jen, dva, tri".

Album nazvan Ultraglide in Black, ispala je na kraju fenomenalna glasna crna muzika sa feedbackom! I totalno "crna" ploca. Definitivna potvrda zasto su Micka Collinsa ljudi iz "maticne" izdavacke etikete "In the red" prozvali "Posljednjim Crncem rokenrola".

Too drunk to...

A covjek, licno, nema nista protiv te konstatacije. Jer, Mick je zapravo rokenrol. Citava njegova zivotna prica je rokenrol. Od najranijih dana.

Odrastajuci, uvijek je bio okruzen plocama sa, u glavnom, crnom muzikom. Imao je na hiljade legendarnih singlica na 45 obrtaja. Otac mu je radio kao automehanicar preko puta najveceg Michiganskog distributera ploca.

Jednom prilikom mu je gazda te radnje dovezao auto na popravak. Zauzvrat, Mickov stari je mogao dobiti sta god je pozelio od muzike sa rafova. I bilo je tu svega, od gotovo kompletnih izdanja Specialty Recordsa, Motowna, Chess Records...  Crv je bio pusten.

Prvi instrument koji je uzeo u ruke bio je trombon. Svirao ga je u skolskom bendu. Potom se prebacio na bubanj. Ali, njegova prva ljubav bile su zapravo - klavijature. Otkinuo je kad je cuo Rick Wakemana i njegovo tetiranje ovog instrumenta. Sve dok nije otkrio gitaru. I uletio u punk. A sve to zahvaljujuci Dead Kennedys i "Too Drunk to Fuck" koje je slucajno zakacio na radiju. Bila je to, kaze, najzesca stvar koju je ikad cuo na radiju.

Rafalna paljba po usima


Posljednja muzicka stanica u nizu, na kojoj se Mick zaustavio, zove se The Dirtbombs. Micku se jednom prilikom u snu javio- John Lennon. Sjedio je na plamtecoj svinji i rekao mu, doslovice: "Imaces bend sa dva basa i dva bubnja!" San se ostvario sa the Dirtbombs...

Bend je fenomenalna kombinacija rezeceg, reskog gitarskog feedbacka, zacinjenog razbijajucom ritam sekcijom- sa bubnjem i basom "komada dva", sto, kako kaze Mick, zapravo, predstavlja dobitnu kombinaciju rada dobro podmazanih kola. Kojima dajete po gasu. Ili jos bolje- zamislite Velvet Underground, Gories i Oblivians , kako se bore do smrti, strpani svi skupa u konzervu tunjevine, dobro promucani, sa svim tim pratecim paklenim isijavanjem i varnicama iz instrumenata. I potom pusteni u prasak.

The Dirtbombs su jasna rafalna paljba po usima. Collins proizvodi rezece riffove, udara nisko. Bas onako kako su to svojevremeno radili The Stooges. Jabuka ne pada daleko od stabla, jebi ga...

A sto, ruku na srce, sve to, sa dva bubnja, dva basa i Mickovom harizmom, uopce nije cudno...