Jump to content


Photo

Izrael


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
134 replies to this topic

#106 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 13 May 2002 - 18:17

Ma sta vam je ovo. Sad ispade Arik mirotvorac a onaj Netanjahu raspiruje vatru i ulje doliva.Koji je to djavo??
A kolika je vrednost one mase u Tel Avivu?? Dajte malo info - sta se iza brda valja??

#107 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 15 May 2002 - 08:14

To su igre unutar Sharonove i Netan'iahuove partije Likud. U jeku je neka uzasno losa prica, kao, oni su Jewish Leadership XXI veka. Na Trgu Rabina je bilo okolo 100 000 jevreja (sekularnih israelis-a). Koliko je to promena, s obzirom da kultura ulice ne postoji nesto specijalno izrazena u Israelu, i sa obzirom da je na poslednjim protestima levice i mirovnih org. bilo oko 50 aktivista i 70 stranih novinara, ovo je veliko- pocela je neka demokratska izmaglina da se javlja na izraelskom horizontu.
Desnicari su ismejavali protest, kao, "aa, to su vam svi ljudi koje imate u zemlji!".
Lose i nezdravo, cvokete-cvok.

#108 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 15 May 2002 - 14:48

Mario Kempes:
Ovo je verovatno izjava meseca:

Barak: Arafat is not like Anwar
     Sadat or (Jordan`s) Hussein, more
     like Milosevic or Saddam Hussein


munjeviti nije upucen. sloba i sadam - ko' od jedne majke, ali njih dvojica nemaju veze sa arafatom. ovaj laze cim zine, a ovi cak i vjeruju u ono sto pricaju. radi se o razlicitim bolestima.

[ Izmena poruke: drazen na dan 2002-05-15 16:53 ]

#109 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 15 May 2002 - 14:59

Drazen,
hajde si sad uzeti klik na 'edit', pa 'brisanje poruke', polako, jednu po jednu.
edit: a-a, pohvala, pohvala, gde je okom a ti hopom!

Ti odnosi izmedju lidera su cudni ali ne i neobjasnjivi. Insideri iz Bibijevog ministerstvovanja kazu da je Dzaser bio bukvalno zaljubljen u njega. Valjda zbog slicnosti, i jedan i drugi su orthodox lazovi, i jako su pametni, pa su valjda stoga bili i privlacni jedan drugome. E sad, posto su lideri Likuda jedna prava mafia Brooklanda Jeruzalemska, a i brat Dzaser ne zaostaje mnogo, prica je da ih je Dzaser zahebao za neke zesce denge tad po tom Way-u 1998. No dok se mafia zahebava, jedna drzava ide u propast, a jedan narod u tuznu i robovsku egzistenciju.

[ Izmena poruke: The-Rebirth-Of-Cool Fighter na dan 2002-05-15 16:01 ]

#110 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 15 May 2002 - 15:51

sliha, sliha, the-rebirth-of-cool fighter.

nece se ponovit.

pitanje za srbaelce: kako bi izgledao kneset ako bi se sad odrzali izbori ?



[ Izmena poruke: drazen na dan 2002-05-15 17:02 ]

#111 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 16 May 2002 - 06:39

Dr. Sharon and Mister Hyde

#112 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 16 May 2002 - 15:58

Eto, vidis, Drazen, ovaj Led clanak pokazuje kolike su sanse za Gush Shalom - Peace Tribe, ako bi se trenutacno raspisali izbori za Kneset. Problem levice (tojest Labora konkretno) je da ih mozes kupiti za bilo koje denge, odnosno imaju cenu. Oni su teze ckeps, i kao oni krmci iz "Zivotinjske farme", razumes, koji ce drzati stranu Revolucije samo dok ne srede pod guzicama. Ma, guzicari.
Zato je Peace Now, Peace Coalition and Peace tribes izvrsila odredjenu medju-sintezu. Mladi su i rastu, dok ce guzicari polako al' sigurno u Vecna Lovista i u proslost. Manitua mi :wink: .

[ Izmena poruke: The-Rebirth-Of-Cool Fighter na dan 2002-05-16 17:00 ]

#113 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 17 May 2002 - 00:06

shalom kulam,

ono u clanku je stvarno lose. dobro je sto bar imate u svemu ovom normalnu stampu. nego zanima jedna stvar:

tko bi mogao doci nakon arafata? je li postoji netko tko bi ga nekoj skoroj buducnosti mogao zamijeniti, tko bi istovremeno imao i ugled medju palestincima, a i tko bi bio dovoljno razuman da krene u pregovore sa izraelom.

e, da: peace now - to su oni isti koji su reagirali i poslije sabre i satile ?

toliko. cuvajte se.
shalom

p.s. bishvil the-rebirth-of-the coolfighter: ani lo me zagreb. be kroatit (kemo be serbit) jesh vokativ . rak le anashim me zagreb ve me zagorje en vokativ. :smile:

[ Izmena poruke: drazen na dan 2002-05-17 01:06 ]

#114 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 17 May 2002 - 08:38

a-a, motiq, ani mevin otha. eh ze, she le kulam jesh vokativ, ve rak be zagreb & medjugorje ein. mi hem, eize elitistim? :wink:

Peace Now and tribes su nesto, da, kao katarsa koja je krenula iz Israela nakon Levanon /Vietnam, my man/ rata. Tada su prvi put uvideli, od 1948, da Israel moze imati udela u krvavom i zlocinackom i ne samo defense ratu. Momci koji su tamo poginuli, poginuli su potpuno bez razloga, i to sve ide Sharonu i ekipi na dusu. Isto se zamalo dogodilo prosle nedelje u Gazi, ali je Mister Hyde, hvala Bogu i Elochimu i Alahu /Hvala Vam, momci, svoj Trojici podjednako :wink:/, zaustavljen ovog puta. Covece, zgrozio sam se kada sam video svog suseda pijanistu u uniformi. To je covek kojeg kada bi postavio u bastu ne bi ga razlikovao od cveca (ganje :wink: ). Ima prica koju sam cuo od drugaraa na ulici da, kada je bio Levanon, najvise ruskih vojnika je bilo gurnuto u prve linije. E sad, posto decaci nisu bili jevreji po tradiciji /cale jew, a keva ne/, Sharonov Generalshtab je odlucio da ostavi poginule ruske decake jer je prema zakonu hebene Ultraortodoksije zabranjeno sahraniti Goju na svetoj zemlji. Tako su momci koji su kao regularna vojska bili primorani da budu tamo, od Drzave za koju su se borili ostavljeni da istrunu...
Momci koji su preziveli Levanon, i to svi sa ludjim traumama, odlucili su da ucine sve sto im je u moci da se to ne ponovi nikad.
A, ach sheli, jewish leadership XXI veka.

Glede PA leadershipa, ja navijam za pomenutog Jibrila (Gavrila) Rajouba. Dzibrilo se vratija iz Washingtona, i ponovo patrolira na ulicama Ramalle i snazniji je nego ikad. Medjutim, ne znam kako ce bratija da izvede da skine Starog. Stari se preobrazio u ludjeg diktatora, i procitao sam u novinama da je cak hteo jednom da upuca Dzibrila iz onog ogromnog revolvera sto sheta sa sobom svo vreme. Mahao je pistol-om ispred Dzibrila galameci:
- Jibrilo, you f-n man, you want to replace me and work with americans and israelis! I kill you now, and you don't replace me! :wink:

[ Izmena poruke: The-Rebirth-Of-Cool Fighter na dan 2002-05-17 09:53 ]

#115 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 17 May 2002 - 11:29

pa, arik, je izgleda potpuni ludak. a je li on stvarno religiozan - mislim, je li on samo nacional-ludak sa tendencijom sklapanja paktova sa ultraortodoksima (shaas, je l' tako bese?) ili je ultraortodoksni-nacional-ludak.

jos nesto: dzibrilu/gavri, ako sam dobro shvatio (mislim da je pisao srdjan), su prijetili, jer su ga U.S. skupili i odveli u vasington? kad se taj vratio i kakav je taj sa hamasom; ako je stvarno petljao sa amerima kako to da je jos uvijek ziv u zemlji palestini?

shalom

p.s. hem lo elitistim, im ata elitist, jesh leha siba. :smile: hem rak jehirim.

#116 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 17 May 2002 - 17:45

drazen:
arik je potpuni ludak. a je li on stvarno: a)religiozan - mislim; b)je li on samo nacional-ludak sa tendencijom sklapanja paktova sa ultraortodoksima (shaas, je l' tako bese?); ili je c)ultraortodoksni-nacional-ludak.

jos nesto: dzibrilu/gavri, ako sam dobro shvatio (mislim da je pisao srdjan), su prijetili, jer su ga U.S. skupili i odveli u vasington? kad se taj vratio i kakav je taj sa hamasom; ako je stvarno petljao sa amerima kako to da je jos uvijek ziv u zemlji palestini?

tacan odgovor je B. mozes li da verujes da je eli yishai, president of shaas, sadasnji deputy prime minister & justice minister?

Glede Jibrila. Pa, vratili su ga. Hammas je lokalizovan "samo" na Gaza Strip, a Jibrilo je chief u West Banku. Nije ni njima (PA-u) lako, a ako Hammas uspe da ga smakne, alternativa je verovatno allout war.

#117 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 18 May 2002 - 19:12

shabat shalom srbaelci i svi ostali,

nadam se da je i zaista tako.

pitanje (znam da gusim, ali me zanima): zasto je jaser odbio ponudu ehuda munjevitog u camp davidu. sto je tu bio problem. ono je djelovalo kao najvise sto izrael moze da da? ili mozda nije tako? o cemu se tu radi.

i da: jos nesto - u stvari to je nesto sto sam kao cuo usput i nista nisam razumio, tako da mozda pitanje i nema smisla. naime, cuo sam da je veci dio izvora vode na teritoriji izraela i da je u toj podjeli palestina veoma lose prosla - tj. da zavisi od izraela - da li je to uopce postoji kao tema?

The-Rebirth-of-The Cool Fighter:

mozes li da verujes da je eli yishai, president of shaas, sadasnji deputy prime minister & justice minister?
______________________________

da li to znaci da je kamenovanje opet u opticaju ? :wink:

#118 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 19 May 2002 - 09:48

Ajde,da vidite prijatelji i nesta drugo.Utipkajte adresu.
http://komentar.net/...orum.php=7
Ima jos kojesta u drzavi Danskoj!!

#119 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 20 May 2002 - 12:06

shalom jisrael i svi ostali,

sta je sad ovo? tko je ubio ahmeda? Je l'to sin dzibrila kojeg ste pominjali?

pozdrav

#120 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 21 May 2002 - 06:21

Bura.