Jump to content


Photo

Neverovatne stvari koje su vam se desile


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
159 replies to this topic

#1 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 22 April 2005 - 23:01

dakle zanima me da li vam se do sada u zivotu desilo nesto sto je neverovatno...naravno opisite dogadjaj

recimo meni je ovaj dogadjaj bas neverovatan....pred Novu Godinu 1998, zima i sneg...guzve na Slaviji...the usual...i u svemu tome ja naletim na ogroomnu svotu novca na ulici - ceo svezanj - pored koga su ljudi prolazili ali eto niko izlgeda nije primetio...tako da smo se mi dooobro castili te veceri - klopa i alkohol i naravno sve spljiskali :lol:)))

sta se vama neobicno desilo...

#2 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 23 April 2005 - 03:01

bilo nekad nesto napisano

Edited by Maltese, 23 April 2005 - 15:43.


#3 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 23 April 2005 - 04:15

mojoj prababi je usla u kucu kuglasta munja i macku pretvorila u akrepa
posle su skuvali pasulj sa puno mirodjije i crnog luka da akrepa-macku udave u njemu i tako ubiju zle cini al je pasulj zagoreo a deda ga ne znajuci da je namenjen za macku pojeo pijan

#4 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 23 April 2005 - 13:33

Trebalo mi je oko 2 minuta dok sam uzeo neke stvari koje sam prethodno zaboravio da ponesem dok me je ortak chekao pred ulazom.Zatim smo otishli do autobuske stanice koja je na oko 6,7 minuta od mene,ushli u bus i on je video choveka koji mu je trazhio pljugu dok me je chekao.Nije narochito zanimljivo ali je bar istinito-i svezhe.

#5 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 23 April 2005 - 14:58

Upravo sam citajuci Aule@ov post upalila filter od pretposlednje cigarete...

Danas sam, iako je u centru pesacka zona a bio je i maraton u toku, videla 10 ljudi kako cekaju semafor na Trgu Nikole Pasica Marksa i Engelsa, 10 metara uzvodno od njih su bile ograde koje sprecavaju kola da prodju, 5 metara nizvodno su se ljudi setali ulicom, ali ovih 10ak nije nista skapiralo i cekali su zeleno svejedno. :huh: :lol: :huh:

#6 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 23 April 2005 - 15:02

Ovo je divan topic. :lol:

Ako uistinu "gledate".
( ogranicenima sva moja ljubav i potpora i silno zaljenje...uz nadu da cemo konacno, jednog dana uistinu i biti na "istom nivou")
I ako "vidite", otvara vrata mnogim "slucajnostima ", "obicnim danima" koji nas okruzuju, "obicnim ljudima" koji nas okrznu.... i svasta nesto.

Moj "najcudniji" primjer:

Bila sam (zvucat' ce kao iz filma, znam, ali je ZAISTA bilo tako; uostalom ne kaze se bez razloga da "zivot pise najbolje romane"...)

Dakle, bila sam taj dan, ne pamtim datum, nije bitno. Inace ne pamtim datume, to mi je neka "falinga", valjda u genima. Al' pamtim dogadjaje.
Bila sam strasno tuzna. Ali bas JAKO tuzna. To stanje nije samo "tuzno", vec i apaticno. Bila sam potpuno i apsolutno bezvoljna za bilo sto.
S obzirom na moj posao, morala sam zanemariti svoje trenutno raspolozenje, a vjerujte, toga dana, u tom trenutku, to je bio gotovo nadljudski napor.
I nista. Tako sam se na kraju jedva dovuka do posla. I.....

"Slucajno" je tamo bio on. Ali nista. Bila sam u svom filmu. Hocu kuci. Hocu krevet. Mrzim svijet, ljude, sve oko sebe. I tako. Da ne duljim pricu. Heee. ;)
Bila sam rascupasna, nepocesljana, (a imam puno kose, vidi se iz avatara ;) ), nenasminkana... Sjecam se, bilo je ljeto, imala sam neke stare sandale, stare traperice (farmerke)- poderane, sve u svemu, bila sam totalno down-ovo ce zenski dio publike shvatiti.
I tako, mrzila sam sebe, posao, i cijeli svijet.
A on je dosao zbog "posla". I bio je potpuna utopija u mom kaleidoskopu.
I za pet minuta, nakon sto smo bili prisiljeni pruziti si ruke, ja sam mrzila sebe, i svijet, i šminku, i haljinu, i sve sto mi je ostalo kod kuce...... i moju depresiju.
Ma dobro, jedino sto sam dobro ucinila jest precizno savladavanje njegove naucne studije, sto uostalom i jest princip mog posla, ali znate vec... kako to ide kad radite nesto "preko one stvari". I to nije bilo presudno.Ha-ha :huh:
Ne znam sto je bilo presudno. Ja, rascupana i poderana; on, potpuna suprotnost, ali toliko bogat iskustvom i znanjem koje me opcinilo.
No.
Mi smo se, kao dva posve suprotna svijeta sreli. Njega sam (cuj ne znam , tako On kaze) opcinila ja. Mene je definitvno on.
I eto, do danas opstali. On- me uvijek uci, nadogradjuje, intrigira. Svojim ,meni ponekad tako dalekim racijom. ( Al' samo ponekad. Sushi, you know what I mean, kad se malo izgubim :D)
Ja njega, uglavnom kad se previse "zapali", haha-sto indirektno, ali ne ruzno i vulgarno, smirujem i "gasim" , u prijevodu, znaci; kad izgubi MOJU nit koja ga veze uz VLASTITU nit.( A tako je lako izgubiti tu nit.) Ali nebitno sad.
Ovo, u mom zivotu uistinu jest bila cudna "slucajnost". Da se netko "takav" zaljubi u moju "cupavost". I naravno ja kao takva, u "nekog" - ups :huh: ha ha, skroz "pocesljanog".

P.S. I lagano. :huh:
Svima koji (s obzirom na moje nedavno prozivljeno iskustvo) me nesto ne vole, pa cu sad dobit' po "brnjici" jer sam iznijela trenutak iz svog zivota koji je eto, jbt. konacno donekle i intiman, samo na znanje da cu bez milosti, uzvratit' istom mjerom, ovisno o potrebi.
A jacina mog "uzvracanja" nije uopce rangirana "kvalitetom". ;)
Vec umjesnoscu. A tu sam, "gospodo", vjerujte, silom prilika, vrlo dobro istrenirana.

Molim sve one na koje se ne odnosi, brisati iz zapisnika. :P

Sushi girl. Nesvjesno, vratila si me u cudo jednog trenutka koji je tako prolazan, a eto. Jos uvijek traje.
Thanx. :lol: :huh:

#7 Virginia Woolf

Virginia Woolf
  • Members
  • 296 posts

Posted 23 April 2005 - 17:50

Meni se konstantno desava da mi se ucini da vidim nekog, a taj neko se pojavi pet minuta kasnije.

#8 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 23 April 2005 - 17:51

Trebalo mi je oko 2 minuta dok sam uzeo neke stvari koje sam prethodno zaboravio da ponesem dok me je ortak chekao pred ulazom.Zatim smo otishli do autobuske stanice koja je na oko 6,7 minuta od mene,ushli u bus i on je video choveka koji mu je trazhio pljugu dok me je chekao.Nije narochito zanimljivo ali je bar istinito-i svezhe.

ajde bre ne pali, ko ce ovo da ti poveruje.

#9 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 23 April 2005 - 19:01

jedno jutro dok smo se prijatelj i ja vracali kuci iz grada
kraj puta u lezecem polozaju zuckasta pregazena macka
obratila nam se sa dobar dan.
kako kome gospodjo vama vidimo nije bas najbolje poceo
bio je nas odgovor.

#10 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 23 April 2005 - 19:07

ajde bre ne pali, ko ce ovo da ti poveruje.



2 Kurdi

Ides mi na zivce, jer "zelis biti uklopljen u sustav" kojeg "the force" zeli ukinuti.

Ides mi na zivce jer nemas snage iskreno, jasno i tocno izreci svoju misao pa makar te se netko (pojedinci ili citav svijet) tko te(mozda) voli - odrekao. ( a by the way, tko te UISTINU voli, uopce je glupo reci, ali NECE te se odreci zbog fucking foruma)

Ides mi na zivce jer me neumoljivo u vezi tebe koji si tako elitan i nepristran muci tvoja vrlo (imam osjecaj) odmjerena doza te "glupe ljudskosti" koju eto, tamo neki fosili od prije 15 godina ne mogu shvatiti, pa su digli bunu, nevidjenu, "elitnu", a zagusili sami sebe, naprosto u trenutku, u "napretku", u "izricaju" .
Ma vidi, svatko ima svoje granice, Ja eto imam svoje granice; bar forumske :huh: Ako si imalo "svjestan", ako imas razvijenu percepciju, bit ce ti jasno da: " svaka ljudska misao u principu ima jacu snagu od atomske bombe. A svaka slika koja "govori" nadopunjuje tu misao. A svaka rijec koja je izgovorena, cesto ne moze docarati trenutak. Pa je zato sutnja-zlato. Dok nije izmisljen foto aparat. :lol:
A vidi dalje proseravanja, zamisli sad pricu, ja sam po struci jezicar i totalno podrzavam "slike" "what's up" i svasta nesto jer je TO jezik. Jer se Tu radjaju pjesnici i pisci. A ne na tvom "apstraktnom misljenju i razradi analiza o analizi" - Hej, hoces da malo "strucno" popricamo o komunikcaiji. I eto zasto volim Hellu i Dunu. Jer se usude. Jer znaju. Jer se jezikom poigrava samo netko tko ZNA. Jer to moroni ne kuze. Jer sam eto dobra pa jos, JOS uvijek trpim morone. Salim se naravno. Mozda malo grubo, ali eto, zamisli, imam tu nevidjenu mogucnost pokrica. Prozovi me na neznanje, pa ako se moramo proseravati, dapace.

Prozovi mene (tj. vecinu foruma sa sa"raznog" na fight. Ali usudi se vec jednom. Presjeci konacno u sebi tu zelju da budes slobodan i TU.
I nacrtaj nam konacno taj Pariz, pokazi nam konacno tu ulicu kojom se seces, opisi nam tu slast kad ugledas zgodnu i daleku i sarmantnu Francuskinju...a zamisli nije nuzno vezana uz fizicke jednadžbe....
vec naprosto uz zivot koji pulsira, stvara, rezimira..
Ne smetas mi TI. Recimo da mi smeta tvoja kravata tako smijesno ustogljena,i pomalo suvisna sama-sebi.

P.S. Sorry, Sushi. Mozda je troll, ali s druge strane mozda je vrlo cudnovat susret :rolleyes.
I ako se mene pita, ostat ce ne-uzvracen, no pustimo Svemiru da odradi svoje...

#11 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 23 April 2005 - 19:54

"ako se mene pita" - zelela bi da ostane neuzvracen, ili samo procenjujes?
ako je prvo da ne kvarim.

#12 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 23 April 2005 - 19:55

jedno jutro dok smo se prijatelj i ja vracali kuci iz grada
kraj puta u lezecem polozaju zuckasta pregazena macka
obratila nam se sa dobar dan.
kako kome gospodjo vama vidimo nije bas najbolje poceo
bio je nas odgovor.

:lol: :huh:
ovo je jace od agenta zorgeta, bolje odmereno.

#13 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 23 April 2005 - 20:23

"ako se mene pita" - zelela bi da ostane neuzvracen, ili samo procenjujes?


Jeli to tvoja nedoumica?
Uf, ja bih tako silno zeljela da uzvratis punom snagom, da razvezes "kravatu", da me onako "posteno" i "forumski" zamrzis i da fino "i akademski" ispricas svoj trenutak Pariza, i da me zeznes, onako propisno,, da ostanem izgubljena i bez teksta nad tvojim sarmom, znanjem, obrazovanjem,vidjela sam tvoj odsjaj, hocu tvoj vatromet.
S druge strane, neka te ne brine moja "nacionalnost" (eto vidis kako sam JA iskompleksirana, i kako to JAVNO pokazujem) ima jedna cudna "kvaka", uvijek mislim da me netko ignorira zbog toga sto sam se usudila biti "svoja" na "stranom" forumu.
A ima tu istine, vjeruj zenskoj intuiciji kad god mozes.
I eto vidis, u mom nastupu "istine" opet nema niceg ruznog, osim mozda zelje da te osvojim, pridobijem, ovako JAVNO, za "raznase"?

Ups, kad mi pri ruci nije Pikoleta.
Al' ne mogu sad mjenjat avatar. Pa cak ni zbog tebe,jer ima neko kome se svidja. A tog nekog, onako forumski, - volim.
Eto. Ali pazi sad cu visit' u zraku ako mi ne odgovoris,sto je ok, al' opet cu misliti da je na "nacionalnoj osnovi".
Pa kako ti drago.....

#14 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 23 April 2005 - 21:30

Jeli to tvoja nedoumica?
Uf, ja bih tako silno zeljela da uzvratis punom snagom, da razvezes "kravatu", da me onako "posteno" i "forumski" zamrzis i da fino "i akademski" ispricas svoj trenutak Pariza, i da me zeznes, onako propisno,, da ostanem izgubljena i bez teksta nad tvojim sarmom, znanjem, obrazovanjem,vidjela sam tvoj odsjaj, hocu tvoj vatromet.
S druge strane, neka te ne brine moja "nacionalnost" (eto vidis kako sam JA iskompleksirana, i kako to JAVNO pokazujem) ima jedna cudna "kvaka", uvijek mislim da me netko ignorira zbog toga sto sam se usudila biti "svoja" na "stranom" forumu.
A ima tu istine, vjeruj zenskoj intuiciji kad god mozes.
I eto vidis, u mom nastupu "istine" opet nema niceg ruznog, osim mozda zelje da te osvojim, pridobijem, ovako JAVNO, za "raznase"?

Ups, kad mi pri ruci nije Pikoleta.
Al' ne mogu sad mjenjat avatar. Pa cak ni zbog tebe,jer ima neko kome se svidja. A tog nekog, onako forumski, - volim.
Eto. Ali pazi sad cu visit' u zraku ako mi ne odgovoris,sto je ok, al' opet cu misliti da je na "nacionalnoj osnovi".
Pa kako ti drago.....

jebote, koji ti je :lol: :huh:
mislim, vec sam bio zbunjen, a sad jos i ovo sa nacionalnom osnovom???
mislis zato sto ne razumem hrvatski? pa zar nije i na hrvatskom dvosmisleno?
"ako se mene pita" - zar to ne znaci i "ja bih tako" i "ja mislim da je tako"?
moguce da stvarno ne razumem, ali ne ucitavaj.
i jel sad to nacionalno pokrenuto sam zbog ovog pitanja, ili nesto od ranije?
ajde to cu da izignorisem (bad choice of words, apparently, ali ionako ne znam o kom i kakvom ignorisanju govoris), i da se vratim na prvi post, koji mi vec zadaje dovoljno muka.

evo procitah 3 (tri) puta i moram da priznam da skoro nista ne razumem. plasim se da cu ispasti neperceptivan.

ko su fosili od pre 15 godina? ovo bih bas voleo da shvatim.
i koju revoluciju - ukidanje raznog? tek tu ne vidim smisao ove vremenske odrednice [vise priznanje nego optuzba -op.aut.] the force je po hefu snejk, moderator, jel? njega ne znam, al uklapa se u pricu; al ne pomaze mom shvatanju.

da te prozovem za neznanje o cemu? i na fight o cemu? i zasto? a posebno, zasto bih te zamrzeo?

a sta je zapravo problem, ili makar povod, sto sam se iskreno nasalio na aulov post? ti ne mislis da je glup? (nista licno aule, glup je post, a ne ti.) ili da je zorgeov, a tek mokucijev bolji? ili se ovde ne sme saliti, a jos manje podjebavati? nego strogo mindless anonymous i tapsanje po ramenu, makar i nipodastavajuce? (ima neka bolja rec za condescending?) ne kapiram. da parafraziram velikog mislioca richarda fisha - say it with me, we want our brains back, we want our brains back! a sad svi zajedno...
izvini aule, strava ti je prica - nekako ljudska, lepota je u sitnicama.
ili je problem dublji?

hocu o bilo cemu da cujem strucno, a i da popricam kolko umem. moze nekad i "strucno", pogotovu ovo drugo, iz nuzde.

slazem se da se iz mojih, makar intelektualnih interesovanja, retko radjaju pesnici, but you gotta go with what you know.

a ne znam odakle ti to da ja svoje stavove ne iznosim iskreno? glede tacnosti i jasnoce, jebiga to vec ne mogu da garantujem. osim ako mislis na slucajeve tipa... ajde ustvari necu da kazem, za svaki slucaj, mada ne verujem da bi ovde procitao -ali elem ima ljudi koji su isfrustrirani, nesrecni i u jednom nedavnom slucaju cak verovatno i certifiably bolesni, i stvarno nema neke svrhe, sta vise nije u redu, da mu/im ja kao neko ko je za te slucajeve potpuno nestrucan neodgovorno pricam sve sto stvarno mislim, a jos manje da im dokazujem da su budale. sto ajde jeste neko odsustvo iskrenosti, ali cini mi se razumno. da umem da kazem nesto korisno, rekao bih.

i sta sad, jel treba da se odreknem svoje zelje za slobodom TU, ili pak treba redovno da kacim slike onoga sto sam danas jeo (zecja dzigerica - sta znam, onako, trebalo je mozda da ne budem lenjivac pa u jednom tiganju izdinstam luk, a u drugom prvo da bacim dzigericu na vreo i suv tiganj da se zaprzi, pa tek onda da smesam, ovako mi se dziga malo ukuvala)? odluci se. mada s moje strane, ne vidim neku potrebu za takvim partijskim hard-line opredeljenjem, moze se sve. kao sto, mozda na vlastitu stetu u tvojim ocima, vise puta i rekoh.

nego, mislis da su ono stvarno pikoletine noge? ja, bez uvrede, mislim da nema sanse. mada mene trenutno opseda desna noga angeline jolie, presavijena u kolenu (a gde bi drugde, al presavijena). ceo grad je izlepljen plakatima za mr. i mrs. smith, misleh da pokrenem topic, al slabo mi to nesto ide.

e jebiga, sad vidim da mi se opet izgubio komsija, nema wireless signala. ajde kopiram u notepad, pa postujem kad bude signal, izvini zbog kasnjenja.

#15 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 23 April 2005 - 22:04

Ma nego nista, "razvezao" si kravatu, "wow," jako dobro zvuci,temperamentan si, pa cak ti i recepti dobro idu; nije banalno ni trivijalno, vec vrlo "dramski". I smisleno. Dobila sam zelju(a zamisli samo iz tvog posta) da ti pojedem to sto je eventualno bilo na meniju.
Istina, jos uvijek nije Pariz, ali napredujemo....

Moze i bez kavijara. Pazi, nije sala, ponekad se ljubav rodi i kod stola....




nego, mislis da su ono stvarno pikoletine noge? ja, bez uvrede, mislim da nema sanse. mada mene trenutno opseda desna noga angeline jolie, presavijena u kolenu (a gde bi drugde, al presavijena). ceo grad je izlepljen plakatima za mr. i mrs. smith, misleh da pokrenem topic, al slabo mi to nesto ide.


O da, Angelina Jolie je jedna posve izuzetna dama o kojoj bi se dalo raspravljati posve strucno. Posto (steta sto je ona iznimak) njeni fizicki atributi, pa cak i NJENA NOGA, sasvim jasno daju naslutiti da se iza tog ispraznog sarma krije personakity koji ima cak i karizmu. A ocituje se kroz njen privatni zivot, i kroz njenu angaziranost oko UNESC-oa .
Sve ostalo vezano uz samu nogu je irelevantno, i cista je reklama, no.... ti to znas...
I takoc,eto, ja sam dobila tvoju razvezanu kravatu, mozda na zenski stos, ili pokvarenost, ali nije dubinska. Trust me.
I sad, kad si naprosto zazivio "raznaski" stil, let's go and play some jazz.
Nikad ne znas sto u tom cudnovatom Parizu izroni. Mozda ne bas jazz, ali poneka Edith???
Topli pozdrav, :lol:

Ziza

edit: Ma Kurdi.... kako ne kapiras.Samo sam ovako forumski zaljubljena u tebe,pa pokusavam privuci tvoju paznju, ako vec ne avatarom, a ono bar "izgledom". To ti je to. Nisam te uopce htjela povrediti. Zao mi je ako je tako ispalo. :huh:

Edited by Ziza, 24 April 2005 - 12:36.