Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

More, jezero, rijeka ...


  • Please log in to reply
1071 replies to this topic

#61 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 15 April 2005 - 15:48

kraj sveta
pacifik- postoji li granica izmedju neba i vode?

:lol:
  • 0

#62 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 15 April 2005 - 15:50

moze i na MOBlog...
slaba rezolucija itd, ali zimski dan na oceanu /atlantik/
nije bilo kupanja. samo posmatranje i osluskivanje talasa.
cisti zen.
bliss.
  • 0

#63 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 15 April 2005 - 15:53

ali Kotor... :huh: jes da nije bas bogat plazama, ali grad je, pa jos navece za provod, mhhmm :huh:

Plavi Horizont ima predivnu plazu

Herceg Novi ima prljavu vodu, ali grad je isto total and utter :D uvek se stacioniram u tom gradu a onda ljunjam okolo.... prvo brodicem po Boki, pa onda ona pecina, kako se zvase... a onda citav dan na Zanjicama :P pa uvece Forte Mare, jao, pa pizza u Nautilusu, jao jao...

jest da cu Crnogorci malo cudni, da ne kazem malo nezgodni i prljavi :huh: al fakat nema veze.. obozavam crnogorsko primorje :lol:
  • 0

#64 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 15 April 2005 - 19:31

pa se , makar formalno kvalifikuje da bude pomenuto.



2 Doctor
Ma zasto samo formalno, sta fali Crnogorskom primorju, ono ni ne moze(a i zasto bi) izgledati kao Atlantik, ali svakako zasluzuje biti tu. U Montenegru sam bila kao sasvim mala, u Budvi. I ne sjecam se najbolje, ali ono sto sad vidim na slikama i telki mi se vrlo svidja. I mislim da ce Crnogorsko primorje tek dozivjeti "svojih pet minuta". :lol:


2 Mallorn & Mandarina

Cure sta da vam kazem, necu se vise ni blamirati skidanjem fotki s interneta, vama to ide savrseno. Mandarina, ova fotka "Kraj sveta" je umjetnicko djelo.I zasluzuje biti na nekom buducem izdanju Jonahana Livingstona. Bar da se mene pita. :huh:
  • 0

#65 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 15 April 2005 - 19:37

Mandarina, ova fotka "Kraj sveta" je umjetnicko djelo.I zasluzuje biti na nekom buducem izdanju Jonahana Livingstona. Bar da se mene pita. :huh:

hvala mila :lol:

trebalo je truda, vremena & hertza stici do tog vrha sveta;-)
i uzivati u savrsenom pogledu :huh:

ljubim
mandarinaD
  • 0

#66 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 15 April 2005 - 20:25

2 Jutro

Hej barba Jutro! :huh:
Da znas da mi je drago sto si "dojedrio" do topica. Hej, pa ti si pravi, ono bas morski vuk! Ma vec sam ja duze vrijeme razmisljala o pokretanju neke morske teme,ali da je samo o jedrenju, vjerojatno bi ti i ja bili jedini sugovornici, pa mislim da je ova varijanta ipak bolja, a i sto se mene tice, sve je dobro dok je o moru. Jedino sto sam ga mozda trebala staviti u "Prirodu i ekologiju". ( Inace, na pocetnom tecaju jedrenja sam odmah naletila na skipera-ekologa, i na prvom isplovljavanju, on objasnjava pojmove, a ja sva vazna "elegantno" bacim opusak cigarete u more. Za kaznu sam nakon obuke dobila u ruke kantu i krpu i izribala cijeli brod, a nakon toga edukativnu porciju o tome sto se smije bacat u more, a sto ne. I od tada smo na brodu imali limenku Coca-cole koja je glumila pepeljaru. Nikad vise nisam bacila u more opusak, ni bilo sto drugo sto ribice ne jedu. I nije mi krivo.)
No, kao sto rekoh, za sad je topic tu, a sto ce poslije biti, vidjet cemo. Nije ni lose stacionirat' se blizu "kafice", tu je ionako moja "baza". :huh:
Ja sam inace na pravi nacin otkrila more, tek jedrenjem, prije toga je bila klasika, izlezavanje na plazi i sl., protiv cega nemam nista, ali... uostalom, znas i sam. Tu nema "ili-ili", kad jednom probas, zarazen si zauvijek, ili ti vise nikad ne padne na pamet zakoraciti na brod. Za sad sam prosla 2 stupnja u skoli, i nesto chartera, a imam i neke frendove dole na moru, pa se znam zaletit i preko vikenda -al' po meni je to sve premalo. Ehh, nemas pojma sto zavidim dokonim strancima, Englezima, Njemcima. U penziji, djeca im odrasla, nemaju obaveza, fino kupe brodic, pa lunjaju naokolo. Moj san!
U Hrvatskoj je inace sve vise nauticara,, pa u sezoni nema sanse da u sred dana nadjes slobodan vez; guzvara totalna, a najvise mi idu na zivce glupi tajkuni koji nemaju blage veze o jedrenju, aj' sto nemaju, pa da bar unajme skipera, nego
se moraju proseravat, uz obavezne 4-5 plasti-siso barbike k'o popratne ukrase, koje se"uzduz i popreko" nacrtaju na provi kad uplovljavaju u marinu, dok "frajer" pristaje i veze brod. A posto naravno nema pojma, napravi citav cirkus, i uzbuni cijelu marinu, svojim "manevrima" -napred, nazad, vamo tamo. Al' vazno da je obucen u "Murphy&Nye" ljetni kompletic. Strasno. I toga na zalost, ima sve vise. Zato je ovdje definitivno najbolje jedrit' u 5.,6., i 9.,10. mjesecu, kad smo spaseni od takvih prizora. Jedino sto tada voda vec zna biti hladna, pa nema bas nekog kupanja, ali....
U svakom slucaju, nadam se da ces nas i dalje castiti svojim pricama i dozivljajima, sigurna sam da tu ima jos skrivenih "morskih vukova" koji bi te rado citali, a ovi kojima smo mozda dosadni, nek nas fino i uredno preskacu, i to je TO. Uostalom, ovaj topic i jeste zamisljen kao svastara o moru, pa svatko moze naci sto voli.
Dakle, do citanja!
P.S. I da, zaboravila sam spomenuti ronioce, bilo bi super da kazes koju i o tome!
Pozdrav i dobro more! :lol:

Edited by Ziza, 15 April 2005 - 20:31.

  • 0

#67 Rosencrantz

Rosencrantz
  • Sleepers
  • 45 posts

Posted 15 April 2005 - 23:26

beat this......mandarinoD......

kad izazivas.......

Attached Files


Edited by Rosencrantz, 16 April 2005 - 00:46.

  • 0

#68 Rosencrantz

Rosencrantz
  • Sleepers
  • 45 posts

Posted 15 April 2005 - 23:38

Ziza hoce gnjurce.......

Ima nas.....

Krit

Attached Files


  • 0

#69 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 15 April 2005 - 23:39

beet this......mandarinoD......

kad izazivas.......

divno, kakav odmor za oci :wub&heart zajedno u harmoniji:
....tebe je tesko beat:))


ps rosen: beet na engleskom je cvekla :lol:

Edited by mandarinaD, 15 April 2005 - 23:40.

  • 0

#70 Rosencrantz

Rosencrantz
  • Sleepers
  • 45 posts

Posted 15 April 2005 - 23:58

I jos par probranih.........


Chkilja....

Attached Files


  • 0

#71 Rosencrantz

Rosencrantz
  • Sleepers
  • 45 posts

Posted 16 April 2005 - 00:02

Nasle su se.......

Oktopodi......

Attached Files


  • 0

#72 Rosencrantz

Rosencrantz
  • Sleepers
  • 45 posts

Posted 16 April 2005 - 00:43

PADI Master Scuba Diver..............Xenia

Moja uchiteljica........... :lol:

Attached Files


  • 0

#73 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 16 April 2005 - 15:03

bez mnogo priče - HVAR

Bez price ? :huh:
A danasnji prelepi tekst o Hvaru u Danasu :lol: ?

Samo za tebe u znak zahvalnosti
  • 0

#74 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 16 April 2005 - 15:09

Ziza hoce gnjurce.......

Dragoj Zizi malo podvodnih pejsaza
  • 0

#75 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 16 April 2005 - 15:15

ptica obecana Varvarinu
  • 0