Jump to content


Photo

ODOH U NEPUŠAČE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
191 replies to this topic

Poll: Da li ste pua? (134 member(s) have cast votes)

Da li ste pua?

  1. Nisam pua (73 votes [54.48%])

    Percentage of vote: 54.48%

  2. Pua sam (61 votes [45.52%])

    Percentage of vote: 45.52%

Vote Guests cannot vote

#151 Grozna

Grozna
  • Members
  • 131 posts

Posted 21 June 2005 - 10:43

je l? proslo me u kasnim popodnevnim satima.
ovo je presedan. za poslednjih 12 godina nije proshao dan bez barem 10-15 cigareta.
inache, probudila sam se ujutro i josh onako grogi, prva stvar na koju sam pomislila bila je cigareta.
ne vidim kako cu uspeti da se suzdrzim kad kutija cigareta bude stojala pored mene, npr. neko mi dodje na kafu pa donese cigarete

Dunadan, svaka čast ribo!!! Ajde, ajde samo napred.

Popij čašu tople vode kad poželiš pljugu i obavezno kupi čuvene žvake, ali one jače od 4g. I beži napolje na sunce i čist vazduh. Predlažem Adu.

Popij nešto za smirenje, dobro dođe.

Samo zapamti, te krize traju 2-3 minuta. Da se izdržati, beleve!!!

#152 Grozna

Grozna
  • Members
  • 131 posts

Posted 21 June 2005 - 10:49

DUNADAN, SVI SMO UZ TEBE!!!

#153 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 June 2005 - 11:54

ide ide :lol:
nisam nikad kontala da cu ovo reci, ali ne nedostaju mi. bez zvaka i bez sredstava za smirenje. :huh:
sad mi je preokupacija ta da se ne ugojim.
u nedelju sam pojela 15 (petnaest) palachinki. popizdecu! stalno sam gladna. potroshila juche 120 dinara na 5 jebenih jabuka, ko da kupujem zlatne poluge.

choveche, 2 1/2 dana bez cigarete. osecam se ko da sam diplomirala :lol:

#154 Kajuga

Kajuga
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 June 2005 - 15:16

SAMO NAPRED Di !

#155 alternativa

alternativa
  • Members
  • 542 posts

Posted 21 June 2005 - 15:54

prvi put kad sam se odvikavala od pusenja bilo mi je isto kao i Duni. Na kraju sam stvarno izdrzala 7 nedelja bez cigareta!! Ali to nije bilo ono pravo. Ja sam to jednostavno znala. Ma sve mi je to bilo na silu.
I jedva sam docekala neki veliki party gde se mogu naroljati kao kreten, zabiti se u cosak i zapaliti cigaretu. Samo da me niko ne vidi, pa da mi kaze:"Gde si posla s´ tom cigaretom?!" :huh: Tako je i bilo. Posle sam se naravno vadila kako je stoka bila pijana, pa je opet pocela da pusi i bla, bla. A tacno sam to smisljeno uradila. Dva puta sam se napila u zivotu. Jednom za neku Novu godinu, jer sam bila zedna pa sam navalila na neku tonik-votku..nisam ni znala koliko je unutra bilo votke, a koliko tonika-a i ne treba mi mnogo. Drugi put je bilo ovo sa cigaretama.

Ostali manji ekscesi pripitosti koji su se obicno zavrsavali tako sto se kao biljka posadim u cosak sobe i blenem, blenem, blenem, blenem....se ne racunaju.
Mogu samo da zamislim kako sam tada inteligentno izgledala :lol: Ah, sweet 19-20 :D :lol:

Znaci Duno, ako se ovaj put neslavno zavrsi znaj da te ceka onaj drugi mnogo laksi :lol: (znas ono gde se ja hvalim kako nisam imala krize i kako je to sve stvar odluke :lol: )


good luck!

Edited by alternativa, 21 June 2005 - 15:55.


#156 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 June 2005 - 17:20

e da
to htedoh da pitam. kad nastupa kriza? prodje vec 3 dana, a da nijednom nisam osetila ono sto bi se moglo nazvati pravom apstinentskom krizom.

#157 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 June 2005 - 19:34

e da
to htedoh da pitam. kad nastupa kriza?

Kad se najmanje nadaš. :huh:

Inače, u trenucima kada ti je cigareta najviše prijala. Ako si baš rešila, moguće i nikad, mislim na onu pravu krizu.


Ne daj se. :lol:

#158 mironis

mironis
  • Sleepers
  • 87 posts

Posted 21 June 2005 - 20:12

Bit ce kriza kad sa svih krajeve budes osjetila miris duvana,mislim kad si napolju. Ides tako i primjetis da svi puse,glava samo lijevo,desno,gore,dole itd bla bla,a svi se ubise od pusenja osim tebe hehehe ako to izdrzis kad te taj tip krize uhvati, onda ces izdrzati i gore stvari.
U svakom slucaju samo naprijed i sve najbolje :lol:

#159 mironis

mironis
  • Sleepers
  • 87 posts

Posted 21 June 2005 - 20:14

Cudo da niko jos nije okacio standardnu sliku o plucima. Vidi ovu, lijevo su pluca od pusaca plavog ronhila :lol:
Posted Image

zaboravih da dodam da su boje stvar ukusa :huh:

#160 Kajuga

Kajuga
  • Members
  • 35 posts

Posted 21 June 2005 - 20:33

Zavisi. Ja mislim da si verovatno u krizi, a da toga nisi ni svesna.
Kako? Sve zavisi od toga zasto vise neces da pusis?
Zasto zelis da budes nepusac? Cemu? I jos dugacak niz takvih i slicnih pitanja?

Zavisis li? Da li stvarno zelis da osetis neodoljivu zelju da zapalis stapic sacinjen od duvana, papira i filtera; ili ne?
Ako si razocarana jacinom intenziteta osecanja zavisnosti, ili ti apsinentske tzv. krize:
do not underestimate the power of denial, kao sto netko rece,
a kao sto drugi retce ako si brate stvarno resila nemoj biti u sevdahu, vec u meraku. Jasno.
:lol:

#161 alternativa

alternativa
  • Members
  • 542 posts

Posted 21 June 2005 - 22:01

e da
to htedoh da pitam. kad nastupa kriza? prodje vec 3 dana, a da nijednom nisam osetila ono sto bi se moglo nazvati pravom apstinentskom krizom.

ne znam ni sama da li je rec "kriza" bas pogodan izraz..vise onako, kad sednes sa drustvom, a oni svi po kafu i cigaretu, pa pushe, pushe, pushe, a ti se jedva suzdrzavas.
nije to zbog fizicke ovisnosti, vec nisam znala sta cu sa rukama. malo karikiram, ali to je vrlo cudna stvar. ta neka automatika i ti sinhronizovani pokreti. jednostavno sam imala "prazan hod" u toj nekoj svakodnevnoj gestikulaciji. te su cigarete bile deo mene.

ja sam se iskulirala, ali sam primetila da ljudi koji ostave pusenje cesto pocnu da vrte neke papirice po rukama, kljuceve, guraju ruke u kosu, samo da nesto rade.

#162 Santa

Santa
  • Members
  • 125 posts

Posted 21 June 2005 - 22:43

Danas stojim sa dva drugara, i jedan od njih kaže: Ajde momci ko ima pljugu?

10 sekundi sam prevrtao po džepovima dok nisam skont'o :lol: da nemam cigare, zato što ne pušim... kakav trip. :huh:

#163 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 June 2005 - 23:02

Zasto zelis da budes nepusac? Cemu? I jos dugacak niz takvih i slicnih pitanja?

Čemu pravljenje čitave filozofije?! :lol:

Zašto želiš da budeš nepušač ? Pa ne želim, jednostavno tako mi/ti/joj/mu/šta god fuckin' došlo, onako bez veze! :huh:

#164 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 June 2005 - 00:34

Zavisi. Ja mislim da si verovatno u krizi, a da toga nisi ni svesna.
Kako? Sve zavisi od toga zasto vise neces da pusis?
Zasto zelis da budes nepusac? Cemu? I jos dugacak niz takvih i slicnih pitanja?

kakve veze ima zbog chega vishe ne zelim da pushim. kontam da je 'zbog zdravlja' odgovor koji nosi najvishe poena i naravno da je to primaran razlog, ali teshko da bi organska potreba za nikotinom i psihichka navika stara 14 godina bili lakshe prevazidjeni samo na konto razlichitih odgovora na pitanje 'zbog chega prestajesh da pushish'.


do not underestimate the power of denial, kao sto netko rece,

hm, ja mislim da ide do not underestimate the power of the dark side a kaze niko drugi do Kaciga.

Zavisis li? Da li stvarno zelis da osetis neodoljivu zelju da zapalis stapic sacinjen od duvana, papira i filtera; ili ne?

da! Everyone of them looks real good to me right now. Every cigarette looks like it was made by God, rolled by Jesus, and moistened shut with Claudia Schiffer's pussy right now

a ako ne upali apstinencija, uvek postoji i ono drugo:I'm willing to die 7 years before my time just so I'll be cool each last fuckin' day

#165 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 June 2005 - 00:49

vecheras mi svrnuo drugar, sat vremena mi je buljio u stomak i smejao se, jer sam bila otechena ko da imam onu izraslinu, mislim da se zove trudnoca. 2kg krastavaca, jedna pavlaka, pola glavice belog luka, 4 jajeta na oko ujutro, 2 parcheta hleba, 200g spekulasa, 2 jabuke. sad josh ako mi neko kaze da primati nisu svashtojedi, ima da mu prilozim sadrzaj svog zeluca.