Jump to content

Photo

Jedan pametan topic...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

Poll: Da li biste pristali da saekate smrt u drutvu nevoljene osobe? (25 member(s) have cast votes)

Da li biste pristali da saekate smrt u drutvu nevoljene osobe?

1. da! (6 votes [24.00%])

Percentage of vote: 24.00%

2. aha! (11 votes [44.00%])

Percentage of vote: 44.00%

3. naravno! (2 votes [8.00%])

Percentage of vote: 8.00%

4. svakako! (6 votes [24.00%])

Percentage of vote: 24.00%

Vote Guests cannot vote

#31 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 11 April 2005 - 23:30

>pa pesnici, naravno...

a s obzirom da u svakom cuci pesnik... :lol:

>i sad, ko je ocenio šta je bolje za tog mališana? njegova mama ili on?

pa ovde postoje tri nivoa odgovora. prvi je, svako je u pravu na svoj nacin. on je u pravu da je na kratke staze, tj. trenutno, za njega bolje da nastavi da jede (btw, primer ti nije uverljiv bas zbog toga sto ovde ne postoji prava dilema, jer niko zivi ne zeli da pojede pet tegli dzema), majka je u pravu na duze staze.

drugo, ovde se ipak ne radi o odrasloj osobi nego o detetu. znaci kad bi dete reklo da ono eto misli da ljudi treba da zive sa onim koga ne vole i to, to nema istu tezinu kao kad to kaze odrasla osoba.

i najzad, ljudi ponekad i grese, ali kao sto kamichak kaze, vrlo tesko je to videti unapred. u tvoj primeru je lako videti unapred kuda vodi prejedanje dzemom. ali vrlo je tesko nekom se strane, a i onom unutar veze, da proceni kuda vodi neki komplikovani odnos i kakve ce posledice imati.

>okej, siguran sam da nisam jedina osoba koja poseduje određeno mišljenje oko toga treba li ili ne biti sa bilo kim isključivo zbog straha od samoće.

pazi postoje dve razlicite stvari: da li mislis da ti treba da budes sa nekim po svaku cenu i da li mislis svako treba. dok vecina ljudi sigurno ima neko misljenje o sebi, nisam uospte sigurna da vecina ljudi ima misljenje o opstem slucaju. ja u svakom slucaju nemam. ne mogu da odgovorim na pitanje "da li treba ostati u vezi samo zbog straha od samoce" - ne za nekog drugog.

>verujem da je otprilike 70-30 u korist onih koji zastupaju tezu da treba. nisam baš siguran oko ovog 70-30, ali uzmimo da je tako. i tako, ja se nalazim u onoj manjoj gomili, od 30.

mislim da uopste nisi u pravu. naprotiv, vrlo je popularno praviti se da si ti beskompromisan i samodovoljan i da eto ti nikad ne bi, dok slabici oko tebe pristaju na svasta. dakle, na recima uopste ne mislim da je odnos taj koji kazes, naprotiv. druga stvar je koji je odnos na delima...

#32 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 12 April 2005 - 20:18

willow je homo gej fejk...

Edited by Willow, 13 April 2005 - 08:48.

#33 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 12 April 2005 - 21:56

willow je budala

Edited by Willow, 13 April 2005 - 08:16.

#34 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 12 April 2005 - 23:12

sedim ovde sjeban među filadendronima... možda nije trebalo predati se toliko osećanjima... ljubav je ludilo u paklu eventualnosti... sve žene trebalo bi poslati dođavola...

Opet SKOJ..?

:lol:

#35 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 12 April 2005 - 23:58

sedim ovde sjeban među filadendronima... možda nije trebalo predati se toliko osećanjima... ljubav je ludilo u paklu eventualnosti... sve žene trebalo bi poslati dođavola...

pih

da si na vreme učio upotrebiti svoj organ pravilno, sve bi bilo u redu...

#36 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 13 April 2005 - 01:53

Sada ce da ge izlece Dr.Emil & Miss Stone!

#37 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 13 April 2005 - 08:36

Sada ce da ge izlece Dr.Emil & Miss Stone!

tesko je ponistiti rad doktora Kadzije

#38 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 13 April 2005 - 09:26

i najzad, ljudi ponekad i grese, ali kao sto kamichak kaze, vrlo tesko je to videti unapred. u tvoj primeru je lako videti unapred kuda vodi prejedanje dzemom. ali vrlo je tesko nekom se strane, a i onom unutar veze, da proceni kuda vodi neki komplikovani odnos i kakve ce posledice imati.

ma, okej. samo se treba opustiti. život služi za kuntanje i cirku i relaksaciju...

vrlo je popularno praviti se da si ti beskompromisan i samodovoljan i da eto ti nikad ne bi, dok slabici oko tebe pristaju na svasta. dakle, na recima uopste ne mislim da je odnos taj koji kazes, naprotiv. druga stvar je koji je odnos na delima...

u pravu si: previše sam ovde zapenio oko stvari koje me se nimalo ne tiču. biće da prolazim kroz neku fazu ekspresivne dijareje, to je sve. i tako, neka svako vodi svoj život u skladu sa ličnim željama i ambicijama. ćaos.

#39 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 13 April 2005 - 23:40

ljudi su čudni: neprestano su razjareni
trivijalnostima,
ali kada je u pitanju neka važnija tema
kao recimo
totalno traćenje njihovih života
tu jedva da nešto
primećuju...

h.kinaski

#40 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 14 April 2005 - 00:15

tesko je ponistiti rad doktora Kadzije

Doktorka Olja čini čuda..:lol:

#41 Sioran

Sioran
  • Members
  • 1,885 posts

Posted 14 April 2005 - 01:53

>ali kada je u pitanju neka važnija tema
kao recimo
tu jedva da nešto
primećuju...

da... skoro da bi se moglo zakljuciti da jadnici ni ne zasluzuju da ih bukowski prosvetli glede te protracenosti.

a sad kad si vec krenuo da nas prosvetljavas nije fora da nas ostavis na pola puta. mislim svi znamo, zahvaljujuci tvojoj velikodusnosti, kako izgleda protracen zivot - to je otprilike svaki, bilo koji zivot. al opet kao da se tu nesto nagovestava da bi zivot mogao biti i neprotracen.

i sad, u tom neprotracenom zivotu, mene zanima: sta se tu radi, o cemu se misli i tako to. mislim kapiram da se po pravilu opija, bulji u plafon kroz dim od cigare, da se cita hamvas ili vec nesto iz te lige te da se stalno kenja po svemu i svakom. al opet nesto kapiram da ni pice ni cigarete ni hamvas nisu bas obavezni uslovi. znaci sve mu se nekako svede na to da je jedini neophodan i dovoljan uslov da bi zivot bio dobro utrosen taj da non-stop pricas kako je tudji zivot protracen. uostalom, sta bi moglo biti smislenije od toga?

#42 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 14 April 2005 - 02:58

sioran,

znam 'ja' sta je protracen (tudji) zivot.

to je tudji zivot od kojeg 'ja' nemam nikakve koristi.

najdrasticniji primer toga su tudje zene,
odnosno zene koje izmedju 'mene' i nekog drugog biraju onog drugog.

od njih 'ja' (ovakav kakav sam) nemam ama bas nikakve koristi.

a takvih ima dosta.

e sad... da bi se taj skup protracenih zena nekako umanjio...
valja udariti na one za koje imaju makar neke sanse da postanu
korisne ('meni')

a to su naravno one koje svoj ZIVOT TRACE
sa muskarcima koje ne vole.

prema tome... dok sam uzivao u svojoj
uskracenosti koriscenja drugih ljudi (tudjih zena)...

NEKAKO mi pade napamet da ospem paljbu bas po njima.

mislim... tako 'ja' to radim.
sacmarom po kokosinjcu.

pa ti meni posle kazi...
da NE UMEM da zivim...

da ne kazem: da tracim svoj zivot :lol:

[za zbunjene: u ovom tekstu 'ja', nisam stvarno ja, kobac...
nego neki imaginarni lik koji tako razmislja]

Edited by kobac, 14 April 2005 - 03:06.

#43 kamichak

kamichak
  • Members
  • 3,597 posts

Posted 14 April 2005 - 05:20

[za zbunjene: u ovom tekstu 'ja', nisam stvarno ja, kobac...
nego neki imaginarni lik koji tako razmislja]

onaj kobac iz crtaca o pevcu sofroniju :lol:

#44 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 April 2005 - 11:30

ljudi su čudni

People are strange, when you're a stranger
Faces look ugly when you're alone
Women seem wicked, when you're unwanted*
Streets are uneven, when you're down

When you're strange- faces come out of the rain
When you're strange- no one remembers your name
When you're strange, when you're strange, when you're strange

---
* Ova je za kobceta

#45 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 14 April 2005 - 15:01

>ali kada je u pitanju neka važnija tema
kao recimo
tu jedva da nešto
primećuju...

da... skoro da bi se moglo zakljuciti da jadnici ni ne zasluzuju da ih bukowski prosvetli glede te protracenosti.

a sad kad si vec krenuo da nas prosvetljavas nije fora da nas ostavis na pola puta. mislim svi znamo, zahvaljujuci tvojoj velikodusnosti, kako izgleda protracen zivot - to je otprilike svaki, bilo koji zivot. al opet kao da se tu nesto nagovestava da bi zivot mogao biti i neprotracen.

i sad, u tom neprotracenom zivotu, mene zanima: sta se tu radi, o cemu se misli i tako to. mislim kapiram da se po pravilu opija, bulji u plafon kroz dim od cigare, da se cita hamvas ili vec nesto iz te lige te da se stalno kenja po svemu i svakom. al opet nesto kapiram da ni pice ni cigarete ni hamvas nisu bas obavezni uslovi. znaci sve mu se nekako svede na to da je jedini neophodan i dovoljan uslov da bi zivot bio dobro utrosen taj da non-stop pricas kako je tudji zivot protracen. uostalom, sta bi moglo biti smislenije od toga?

ne znam tačno šta je to neprotraćen život, niti šta se u njemu govori, misli ili radi. u stvari, kapiram da se neprotraćenost nekog života možda može meriti raskorakom između onoga što si želeo i onoga što si realno mogao, kao i raskorakom između onoga što si realno mogao i onoga što si stvarno postigao. to jest - svako je kovač sopstvene sreće: ako te dovoljno ispunjava da mešaš čorbu ispred nekog šporeta - okej, samo izvoli.
a što se tiče straćenog života, ti sama najbolje znaš koliko je svako pojedino ljudsko biće sofisticirana idividua, da ne govorimo o mogućnostima uma i sve; priroda se baš žešće potrudila da nas stvori i mnoge mame su morale da snose neopisiv bol dok su nas vadili odande, i onda je malo glupo kad jedan takav kompleksan i čudesan organizam provede svoj vek truleći u nekoj prodavnici kineske robe među papučama za plažu. to bi mislim isto bilo kao kad bi Mona Liza ili neki drugi Leonardo celo vreme visili na zidu Luvra prekiveni krpom. ili kao kad atomska bomba nikad ne bi bila upotrebljena.