Jump to content

Photo
- - - - -

Pitanja

• Please log in to reply
4671 replies to this topic

#61 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 30 July 2005 - 07:26

Voja i:>>>kada zavrsis tu operaciju, javi se da ti posaljem nastavak uputsva.<<<

Operacija "prebacivanje", I deo, uspela. "Hilti" polomljen.Kaseta bila CrO2, jake konstrucije.Rezervni "Hilti" nemam.

U redu Vojo, nasmejao si me do suza. "Pitanje", sigurno neprecizno, zato i tvoja duhovitost.A sad stvarno, koji program(ili stogod se pod tim podrazumeva) koristi se za presnimavanje( ako je ovako u redu?) sa diktafona, kasetofona, magnetofona, na CD?

Nadam se, da ovaj put neces mi preporuciti neki vibracioni uredjaj?

Dobrom humoru... dobar dan.

Edited by Lorenz, 30 July 2005 - 07:27.

• 1

#62 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 30 July 2005 - 09:53

A sad stvarno, koji program(ili stogod se pod tim podrazumeva) koristi se za presnimavanje( ako je ovako u redu?) sa diktafona, kasetofona, magnetofona, na CD?

Možeš da koristiš neki komercijalni, kao što je npr. Sound Forge, a možeš i neki besplatan - recimo Cool Edit. Ako koristiš Nero, u paketu sa njim si dobio i Nero Wave Editor, pa možeš i njega da koristiš.

Od hardvera ti je potreban kabl kojim ćeš spojiti diktafon, to jest njegov linijski izlaz ukoliko postoji, a ako ne onda izlaz za slušalice, ali pazi, smanji do kraja, pusti kasetu i postepeno pojačavaj, jer ako previše pojačaš na izlazu za slušalice možeš dobiti izobličenja. Drugi kraj kabla ubodeš u linijski ulaz na zvučnoj kartici, ako nemaš linijski, slobodno bodi u mikrofonski, jer je taj ulaz onda "prilagodljiv" odgovarajućem tipu signala, to jest menja svoju osetljivost u zavisnosti od izvora zvuka, da ne ulazim sada u tehničke detalje.

Kada si povezao, startuj volume control, idi na opciju Properties i prebaci na Recording. Tu izaberi Line In ili Mic In, zavisi u šta si uključio diktafon, ili jednostavno izaberi "What You Hear" ukoliko imaš tu opciju. Namesti jačinu dok ti je recimo diktafon "odvrnut" do pola tako da ti snimak ne ulazi u crveno, i onda pokreni neki od navedenih audio editora i u njemu izaberi opciju za snimanje.

Kad završiš sa snimanjem, dobijeni fajl snimi kao WAV, MP3 ili šta ti već program daje kao opciju, i nareži ga.
  • 1

#63 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 30 July 2005 - 12:39

Gotivac:>> Možeš da koristiš neki komercijalni, kao što je npr. Sound Forge, a možeš i neki besplatan - recimo Cool Edit. Ako koristiš Nero, u paketu sa njim si dobio i Nero Wave Editor, pa možeš i njega da koristiš.

Savrseno objasnjenje.Najlepsa hvala!
  • 1

#64 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 31 July 2005 - 00:32

samo da se nedovezem, posto vidim da je gotivac muski odradio najveci deo posla.

pri snimanju sa diktafona (mono signal) moze ti se desiti (u zavisnosti od kabla koji koristis) da zvuk imas samo na jednom kanalu, a na drugom shum. obrisi kanal sa sumom, pa konvertuj file u pcm. 44.100Hz, 16bit, mono. potom konvertuj ponovo u isto, samo stereo, te sacuvaj kao wav.

na taj nacin ces izbeci da ti (moguci) shum pokvari kvalitet zvuka, a ovaj format ce ti sigurno svaki program za "naprzavanje" konvertovati u cd-audio track.

toliko.

p.s.
ne cimaj BRE incognita za svaku glupost, ima ovde jos ljudi koji dosta znaju (ne racunajuci mene :lol:).
  • 1

#65 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 31 July 2005 - 08:52

Voja I:>>p.s.
ne cimaj BRE incognita za svaku glupost, ima ovde jos ljudi koji dosta znaju (ne racunajuci mene ).

Hvala za dodatni deo saveta. I za jucerasnje uvesaljavanje svih oko mene. Ako me ne budu prozvali "Hilti", dobro cu proci.

Dobro Incognita sam vec posredno "cimao". Dobio sam savet o nabavci opreme za satelitski internet. Ne "Europ-on-line" vec pravu opremu.

Pozdrav i dobar dan!

Lorenz
  • 1

#66 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 31 July 2005 - 21:44

Par pitanja:

Koji hard disk uzeti:
Maxor od 200gb ATA ili Seagate od 200gb ATA
Trenutni favorit mi je Seagate

Western Digital sam otpisao jer se prica da je veliki broj modela koji dolazi kod nas u stvari reparirani HD sa "zapada"

Koji CRT monitor od 17" uzeti:
Neki Samsung-ov (793S, 793DF, 795MB..) ili ViewSonic-ov (E70, E72..) ili Phillips-ov (E61, S66, E66..)

Ovde je moj trenutnio favorit ViewSonic.
  • 0

#67 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 03 August 2005 - 13:02

pitanje: skinuh sa sajta b92 - B92DesktopTicker pa me zanima koliko "trosi", ne znam kako da se izrazim :lol:

Pitam posto sam na poslu - ne bih da imam problema sa potrosenim kb.
  • 0

#68 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 03 August 2005 - 15:21

Koji CRT monitor od 17" uzeti:
Neki Samsung-ov (793S, 793DF, 795MB..) ili ViewSonic-ov (E70, E72..) ili Phillips-ov (E61, S66, E66..)

u odnosu kvalitet/cena, ja bi rekao Samsung 793DF
  • 0

#69 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 03 August 2005 - 15:32

Koji hard disk uzeti:
Maxor od 200gb ATA ili Seagate od 200gb ATA
Trenutni favorit mi je Seagate

Mesec dana nakon kupovine kompa zaboravices da si imao ovu dilemu.. Ako su iste karakteristike, razlika je smešna... Ali ako te ipak zanima, pogledaj koji biraju veliki proizvodjaci desktop i laptop racunara pa izaberi.
  • 0

#70 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 03 August 2005 - 15:54

Hard, stick to Maxtor, ipak se najmanje kvare... Ako mozes da nadjes dobar WD, uzimaj, al' nemoj iz sumnjivih kanala... Dobar WD je bolji od Maxtor-a, ali je tesko doci do njega...

Glede CRT monitora, Samsung 757MB/797MB...
  • 0

#71 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 03 August 2005 - 20:37

Imam problem - ne mogu da udjem da u device manager, dobijam poruku windows cannot acces path...you may not have appropriate permissions to acces the item. Takodje ne mogu da se ulogujem kao administrator.
  • 0

#72 krajcara

krajcara
  • Members
  • 60 posts

Posted 07 August 2005 - 12:36

Imam problem - ne mogu da udjem da u device manager, dobijam poruku windows cannot acces path...you may not have appropriate permissions to acces the item. Takodje ne mogu da se ulogujem kao administrator.

u rum otkucaj mmc i kad ti se otvori konzola idi na file i add/remove snap-in kad se otvori nov prozor onda add i dodaj Group Policy Objects Editor
sad si dobio grupnu polisu za xp pazljivo citaj upustva od svake polise

A da se ulogojes kao admin ides
computer configuration
windows settings
secutity settings
local policies
user right assigniment
a sa desne strane nadji log on locally i tu dodaj admina ako ga ima obrisi pa ga dodaj ponovo

nista lakse zar ne :lol:
  • 0

#73 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 13 August 2005 - 11:22

ladno mi ne radi shift1 hehe, ne mogu da napisem uzvicnik.

a sve drugo radi ok. moracu da restartujem komp. ;0 vidi, ne mogu ni smajli da napisem1 :lol: :huh: :lol: :D
  • 0

#74 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 13 August 2005 - 14:43

ljudi, jel zna neko u cemu bi mogla da bude fora/
  • 0

#75 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts