Jump to content

Photo
- - - - -

Pitanja

• Please log in to reply
4671 replies to this topic

#46 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 28 July 2005 - 00:07

cao,
volim vasu rubriku i redovno je pratim, ali ovo je prvi puta da vam pisem pa se nadam kako s mojim pismom necete igrati kosarku.

a sad ozbiljno:

imam par sasavih problema vezanih uz B92 sajt/forum, nisam ih primjetio na drugim sajtovima, ali ovaj posjecujem ponajvise, pa to nista ne mora znacit.
Recimo, vec nekoliko dana ne mogu uci na forum s glavnog sajta (ulazim kroz mail obavijest o privatnoj poruci :lol:).
Takodjer, ako netko unutar svog posta ostavi link na neki drugi post na B92 forumu - ne mogu otvoriti tu stranicu. Ako je link na topic (a ne na konkretan post) otvara se bez problema.

any ideas? thanks in advance.
  • 1

#47 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 28 July 2005 - 01:30

Ajd malo vise detalja... Na primer, koji browser koristis?
  • 1

#48 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 28 July 2005 - 14:43

IE 5.0

konkretno, ovo mi se otvara normalno:

http://www.b92.net/i...20622&st=45&hl=

a ovo mi se ne otvara:

http://www.b92.net/i...ndpost&p=863745
  • 1

#49 sasko

sasko
  • Members
  • 64 posts

Posted 28 July 2005 - 21:38

i? u cemu je bio problem?

Prvo smo skenirali kompjuter pomocu programa Spybot S&D. Medjutim ostalo je 5 problema koje ovaj program nije mogao da popravi, a i dalje smo imali problem sa konekcijom. Zato smo resili da probamo sa jos nekim antivirusnim programom. I instalirali smo Kaspersky Anti-Virus verziju 4.5 sa njim smo skenirali opet komjuter i izbrisali sve fajlove za koje je on nasao da su inficirani. Tako smo verovatno izbrisali i neke fajlove koje nije trebalo, uglavnom pokvarili smo operativni sistem. Onda smo instalirali operativni sistem i ostale programe i problem je bio resen. Koji sam zakljucak ja izvukao iz ovog: U slucaju pojave virusa, crva, trojanaca... formatirati particiju na kojoj je operativni sistem i instalirati isti ponovo( instalacija OS traje oko pola sata, a za ostale programe treba otprilike jos sat vremena). Antivirusni programi nista nevaljaju, a pogotovo ovaj Kaspersky!
  • 1

#50 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 28 July 2005 - 23:59

Gresis, ovaj, gresis silno sinak :lol: Kaspersky je vise nego pristojan AV(mada mi se NOD vise svidja), SpyBot S&D ima rezidentnu zastitu upravo od takvih stvari koje su strefile tvog prijatelja. Takodje ne bi bilo lose da probas ovo programce. I pre svega, zaboravi na Internet Explorer. Koristi FireFox, Mozillu, Operu... Sve samo ne IE.
  • 1

#51 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 July 2005 - 05:47

IE 5.0

ma odjebi IE.

Firefox ti je prava stvar.

www.getfirefox.com
  • 1

#52 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 29 July 2005 - 05:52

Apsolutno preporučujem Vatrenu Lisicu. Imali smo topik o njoj, ali ovde da još samo spomenem jednu stvar, u vezi sa Internet Explorerom:

Instalirajte sledeći extension:

https://addons.mozil...ication=firefox

IE View - zaista postoje stranice koje ne rade u Firefoxu. (Recimo domaći sajt In Vino, http://www.invino.co.yu/, se raspada u FF - kliknite na bilo šta sa home page-a). Zato je dobar IE view. Kliknite desnim tasterom na link za koji znate da ne radi dobro u FF, i otvorite ga u IE. Prosto...
  • 1

#53 Little Red Rooster

Little Red Rooster
  • Members
  • 219 posts

Posted 29 July 2005 - 11:19

(Recimo domaći sajt In Vino, http://www.invino.co.yu/, se raspada u FF - kliknite na bilo šta sa home page-a)

E, ali ga Opera otvara bez problema. FF jeste zgodan, simpatican, moze da se budzi kojekakvim ekstenzijama, ali jedna je Opera. Inace, je l' probao neko novi Netscape 8? Vise lici na FF nego na ranije verzije netscape-a. U njemu moze da se bira izmedju FF view i IE view, tako da nema problema sa otvaranjem bilo koje internet stranice.
  • 1

#54 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 29 July 2005 - 12:34

E, ali ga Opera otvara bez problema. FF jeste zgodan, simpatican, moze da se budzi kojekakvim ekstenzijama, ali jedna je Opera. Inace, je l' probao neko novi Netscape 8? Vise lici na FF nego na ranije verzije netscape-a. U njemu moze da se bira izmedju FF view i IE view, tako da nema problema sa otvaranjem bilo koje internet stranice.

Mda :lol: Je l ti sledeca izreka 'Za partizan se navija, a zvezda se voli'?
  • 1

#55 Little Red Rooster

Little Red Rooster
  • Members
  • 219 posts

Posted 29 July 2005 - 13:12

Nikako. Sledeca izreka bi mogla da bude 'o ukusima se ne raspravlja'. Nijedan browser nije savrsen, svaki ima svoje prednosti i mane (sem IE-a, taj ima samo mane). Izbor browsera je stvar navike i licnih afiniteta.
  • 1

#56 Freddy

Freddy
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 29 July 2005 - 14:35

Neeeeee, to ide:

"Za sve se navija, Partizan se voli!"
  • 1

#57 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 July 2005 - 17:49

Opera je dobra, ali je treba platiti. necu da dam $30 za browser koji nije ni marginalno bolji nego Firefox koji je dzaba.

a ako hoces Operu bez para, imas veliki banner tamo pred ociju. It kind of defets its purpose.
  • 1

#58 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 29 July 2005 - 22:03

Molim Incognita ili nekog drugog za savet: Hteo bih "prebaciti" audio snimak sa diktafona na CD.Kako to "ide"

Imam "Medion" Intel III, XP

Unapred hvala! Zahvalit cu se i kasnije!
  • 1

#59 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 29 July 2005 - 22:44

Molim Incognita ili nekog drugog za savet: Hteo bih "prebaciti" audio snimak sa diktafona na CD.Kako to "ide"

Imam "Medion" Intel III, XP

Unapred hvala! Zahvalit cu se i kasnije!

kako stojis sa manuelnim sposobnostima?
imas li strpljenja i zivaca da na tu operaciju potrosis vise od 4-5 sati?
taj intel 3 je originalni (ili je remarkiran)?

ako je odgovor na oba tri pitanja "da", mozemo da pocnemo:

potreb ti je (ukljucujuci i alat):
1. najmanji srafciger koji imas u kuci, ali ne ravan, vec onaj na cijem je kraju krst.
2. kaseta od diktafona sa snimljenim materijalom koji hoces da prebacis na cd.
3. stara audio kaseta ciji ti sadrzaj nije bitan
4. jucerasnje novine, par listova
5. traka kvalitetnog selotejpa
6. skalpel
7. superglue ili bilo koji drugi cijanoakrilatni lepak
8. vidija burgija 12mm
9. hilti 1kom (+1 rezervni)
10. uvelicavajuce staklo ili lupa.

kada sve to pripremis, mozemo da pocnemo:

1. traku iz diktafona stavis na sto i pazljivo odvrnes svih pet srafova na kucistu kasete.
prethodno skalpenom malo podignes nalepnicu, kako bi mogao pristupiti srafovima (kao na fotografiji)

Posted Image

kada zavrsis tu operaciju, javi se da ti posaljem nastavak uputsva.
  • 1

#60 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 29 July 2005 - 23:14

Vojo, lud li si :lol:
  • 1