Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Epska fantastika, SF, horor


  • Please log in to reply
1548 replies to this topic

#1531 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 28 October 2017 - 19:39

Upravo procitah "Gnusno" od Simonsa.

Kakav naslov takva i knjiga,ne preporucujem nikako...

:lol+: joj, ja i očekujem to. Pa sve su mu knjige gnusne, zar ne? Mene čeka evo tu na polici Gnusno, nedavno kupljeno :)

Da li je samo to razlog za nepreporuku ili još nešto (molim te pazi da ne ubaciš neku spojler)

Jesi čitao "Pesmu boginje Kali" ili "Teror"?


  • 0

#1532 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 05 November 2017 - 01:49

Kao neko ko ništa nije pročitao iz sveta epske fantastike - kojom knjigom preporučujete da se upustim u ovaj svet? :)


  • 0

#1533 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 05 November 2017 - 10:05

:lol+: joj, ja i očekujem to. Pa sve su mu knjige gnusne, zar ne? Mene čeka evo tu na polici Gnusno, nedavno kupljeno :)

Da li je samo to razlog za nepreporuku ili još nešto (molim te pazi da ne ubaciš neku spojler)

Jesi čitao "Pesmu boginje Kali" ili "Teror"?

 

I jedna i druga su odlične   ali napisao sam to već, grehota je što je Simons traćio i još uvek traći svoj raskošan talenat na neki horor žanr, umesto da piše SF, što Hyperion Cantos najbolje dokazuje

 

Kao neko ko ništa nije pročitao iz sveta epske fantastike - kojom knjigom preporučujete da se upustim u ovaj svet? :)

 

Hobit i Gospodar prstenova od Tolkina

 

 

Serijal o Elriku od Melnibonea  Majkla Murkoka


  • 2

#1534 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 08 November 2017 - 12:50

Pre par dana sam pročitao Praznik Zveri - Žeteoci od Zorana Petrovića. To mu je prva knjiga koja ima primesa horora, epske fantastike i magije. Kako je sam naveo u pogovoru knjiga je prvibitno zamišljena kao krimi triler i stvarno je dobar zaplet i ideja, naknadno je uveo i prethodno pomenute detalje. Možda bi bilo bolje da nije uvodio vile i veštice nego da se držao osnove ali je zanimljivo za čitanje i ovako. Malo me je kraj razočarao, tj. epska bitka između dobra i zla, kao da je zbrda-zdola napisano. Elem kupio sam i nastavak Grehovi alijanse koji se po predgovoru ne nastavlja direktno na Žeteoce. Ima potencijala, videćemo na šta će da ispadne.


  • 0

#1535 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 08 November 2017 - 14:16

Ne volim Vidojkovića ali pročitah negde da mu je nova knjiga SF. Je li čitao neko, valja li?
  • 0

#1536 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 12 December 2017 - 12:38

Čitam GRAD OGLEDALA-Džastin Kronin, poslednji deo trilogije Prolaz.
Negde sam na polovini ove obimne knjige. Kao i prethodne delove, teško se ispusta iz ruku.

Videću kakav će biti epilog, ali za sada topla preporuka. Kronin zaista odlično piše.
  • 0

#1537 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 December 2017 - 05:21

I jedna i druga su odlične   ali napisao sam to već, grehota je što je Simons traćio i još uvek traći svoj raskošan talenat na neki horor žanr, umesto da piše SF, što Hyperion Cantos najbolje dokazuje

Pa sad, u njegovom slucaju se moze sasvim opravdano govoriti u potpuno suprotnom smeru - covek je napisao 2 dobre SF knjige i 4-5 dobrih horor knjiga... (Iako, da se razumemo, ja smatram da su te zanrovske podele prilicno neutemeljene u opstem slucaju.)


Ne volim Vidojkovića ali pročitah negde da mu je nova knjiga SF. Je li čitao neko, valja li?

Dok ne cujem to iz njegovih usta barem jedno 5 puta, ne verujem  :lol+:


  • 1

#1538 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 26 December 2017 - 01:07

Ne volim Vidojkovića ali pročitah negde da mu je nova knjiga SF. Je li čitao neko, valja li?


Procitah ja, nije bas sf i nije bas za preporuku, al' knjiga se procita za 3 sata tako da ne gubis previse. Ako ti je premisa zanimljiva moze da se procita
  • 0

#1539 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 27 December 2017 - 09:16

Čitam GRAD OGLEDALA-Džastin Kronin, poslednji deo trilogije Prolaz.
Negde sam na polovini ove obimne knjige. Kao i prethodne delove, teško se ispusta iz ruku.

Videću kakav će biti epilog, ali za sada topla preporuka. Kronin zaista odlično piše.

Odlično!

Kao što je Stiven King napisao za drugi deo(Dvanaestorica),kada počnete da čitate ovu knjigu, svet oko vas prestaje da postoji.
  • 1

#1540 Thomas Covenant

Thomas Covenant
  • Members
  • 2 posts

Posted 28 December 2017 - 13:42

Izgleda da je onaj Leviathan Wakes, dvojice autora koji pišu pod pseudonimom James.S.A.Corey, koji sam čitao i o kome sam nešto malo i pisao na ovom topiku prošle godine, ekranizovan u TV Seriju. 

Серија је очајно недостојна :)

Иначе сад тренутно читам Persepolis Rising, мислим да је то укупно 10 прича и и даље ме држи. Не знам какве су на српском, али на енглеском је зузетно написана....


  • 0

#1541 Thomas Covenant

Thomas Covenant
  • Members
  • 2 posts

Posted 28 December 2017 - 13:50

Нисам стигао све постове да прочитам, али ако нисте прочитали а интересује вас постапокалипса:

 

Хју Хауи, са Вуном/Силосом и Адријанов дневник

 

Вуна је сјајна и углавном непредвидива, до последњег омнибуса који је мало лошији, а Адријан је написан јако питко и за брзо читање, мада има доста да се чита. Вуна је чиста постапокалипса, а Адријанов дневник је зомби преживљавање.

 

И препоручио бих последњу квадрилогију Летописа Томаса Ковенанта, за оне коју су прочитали прве две трилогије, или свих 10 књига за оне који нису...

 

И наравно, Мач од Шанаре,  са малом оградом - основна књига, Мач од Шанаре је грозно лоша копија ЛОТР, друга и трећа су наивне и лоше, али касније доста развија стил, свет и приче, и завршетак (по времену писања) а у ствари почетак света Шанаре је прилично добра пост-апокалипса. 

 

 


  • 0

#1542 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 24 January 2018 - 01:11

Preminula Ursula Legvin u 88. godini :(.

Počivaj u miru.
  • 3

#1543 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 January 2018 - 09:36

Pročitah jutros.  Među najvećim SF autorima ikad.

RIP


  • 4

#1544 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 24 January 2018 - 17:15

Eh da, i ne samo SF, vec i epske fantastike, esejistike i knjizevne kritike, itd. isl. 

 

Imao sam tu srecu da slusam uzivo jedno njeno predavanje, a takodje mi je kasnije pomogla oko jedne ilustracije, divna zena u svakom pogledu. 

 

RIP


  • 5

#1545 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 24 January 2018 - 23:39

Genijalna njena izjava od pre dve godine:

 

 

Realism is a genre – a very rich one, that gave us and continues to give us lots of great fiction. But by making that one genre the standard of quality, by limiting literature to it, we were leaving too much serious writing out of serious consideration. Too many imaginative babies were going out with the bathwater. Too many critics and teachers ignored – were ignorant of – any kind of fiction but realism.


  • 4