Jump to content


Photo

Split: Übermensch klan sa Serbian Cafe-a


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#1 pussy galore

pussy galore
  • Members
  • 367 posts

Posted 30 March 2005 - 22:42

kurdi, uvek su me nervirali ljudi koji svoje komentare boje dvosmislenoscu, no pun intended,aha. a ti si u toj disciplini postigao zavidan pomak. a da pritom nema dodirnih tacaka sa diplomatijom.
taj pomirljivi stav ,miroljubiva koegzistencija mi je uvek bio krajnji oblik licemerja i hipokrizije.

razno je neumitna pojava na svim forumima koji se desi kada 'mainstream' uzme kormilo u svoje ruke i kada se 99% diskutana vrati svojim korenima - interesovanjima jer jednostavno nemaju ni intelektualne ni obrazovne kapacitete da o jednoj ozbiljnoj temi vode debatu-polemiku-razmenu misljenja na nekom tako-kavom akademskom nivou.

niti je b92 takav forum, niti ima ucesnike takvog kapaciteta, osim ako se ne racunaju 'wise-cracking chandleresque one liners' iza kojih se krije povrsno i polovicno obrazovanje, a svestan si i sam da su daleko od chandlera i hammetta.

nije samo razno metazario u ogavnou trivijalnost i 'dear diary', ista je situacija sa knjizevnoscu, muzikom i filmom i tek jednoumljem koje vlada na politici.
pa i idiotski fox dozvoljava svojim oponentima da se iskazu i kao polemisu, imaju zdrav dijalog.

na filmu nisam videla nijednu, ali literalno nijednu inspirativnu temu koja bi me uopste inspirisala na neku dublju raspravu, cak ni povrasan komentar.
pa pogledaj infantilne teme : ko je najlepsi glumac-glumica, koji ste zadnji film gledali, a da se komentar svodi na : sladak film, nije los film, akcioni film...a tek o evropsko filmu...

ne mozes od prosecnih ljudi da ocekujes neko nadprosecno obrazovanje i da diskusija dobije na tezini. ne mozes ih ukudanjem razno naterati da misle drugacije, jedino ako se primene radikalne mere i ta se grupa ljudi jednostavno prisilno udalji sa foruma i forum postane vrsta bloga gde bi se o nekoliko tema,i sa ljudima sa slicnim obrazovanjem i interesovanjem vodile neke konstruktivne teme i diskusije iz svih oblasti.

na knjizevnosti se raspreda o idiotskim tekstovima samozvanih aspiring pisaca i jos idiotskijih wanabee kriticara , gde se izjavljuje da je hemingway los, dosadan pisac koji u vreme kada je izdavao nije bilo editora pa su mu tekstovi 'losi'????pa koji to idiot moze da kaze i izjavi osim zaslepljen svojom gluposcu koja mu i daje tu slobodu da laprda. zamisli da sam mu spomenula scribnera ili mazwell perkinsa...

muzika je tek postala, zahvuljujuci i tvojim pollovima ,besmisleno mesto : tipa ko je bolji?
nekada smo komentarisali koncerte i cd-ja sa recenzijama koje bi i u svoje zlatno doba i record mirror bio ponosan.

umetnost se pretvorila u nabrajanje sto obscurnijih instalacija i postavljanja fotografija, a da niko, niko pod milim bogom nije se ni usudio da ista od toga komentarise, vec se sve dozivljava ili kao estetski dozivljaj, ili trendy pojava. a , bar ljudima od umetnosti je vrlo poznato da se o emtnosti ne prica ako nema jaxtapositionsa i overlappinga a da se to ne protumaci kao trollovanje.
pa valjda se to zove obrazovanje?

a toliko je izvanrednih biografija o matissu / najnovija/ caravaggiu izaslo iz stampe koje itekako mogu da pokrenu vrlo interesantne polemike o g.stein i picassu i td...
o arhitekturi, ili nedaj boze interior designu je vec ezoterija da se na neki bar pristojan nacin komentarise, a da se ne ide 'slika govori hiljadu reci'.

na politici se zapatili ditto heads, oni myopticni talking heads koji vrte jednu te istu temu sa totalnim izgubljenim osecajem za objektivnost i realnost. niti imaju sluha za argumentovane komentare niti su u stanju ni svoja ubedjenja da obrazloze i potkrepe.

otvarasa bilion tema o pederima i lezbejkama koje se uopste ne komentarisu ni sa naucnog ni drustvenog ni ekonomskog stanovista vec imas komentare crno-bele, jedni koji zdusno odobravaju tu pojavu, samo i iskljucivo jer ih to svrstava u kosmopolite i oni koji zadrto, sa zgrazavanjem pljuju po njima.



seti se ceazara i jazz sekcije na serbian cafeu, to su bili ne samo edukativni tekstovi vec i zesce diskusije i razmene misljenja.

isto kao i knjizevnost na serbian cafeu u pocetku gde su ucestvovali, pored ostalih i renomirani pisci i istinski ljubitelji knjizevnosti.

o diskusiji strip i ne moram da te podsecam, ti i sandman i kekec ste bili stozeri jedne od najinventivnije i najkreativnije dislusije.


i sta moze da se kvalitativno promeni ako nema diskutanata?
istorija je pokazala, i na srbian cafeu i na ostalim diskusijama ,da ljudi koji obicno imaju sta da kazu ne zadrzavaju se dugo i jednostavno zasiceni glupostima i zgrozeni prosekom prestaju da svoje znanje prosipaju umoreni od vodjenja monologa i jednostavno odlaze.

tako da se i tebi cudim sta trazis uopste ovde, koliko vidim na sve tvoje neke , nazovi teme ,dobijao si ili 0% odgovora ili polovicna razmisljanja.

ajde , odgovori : what is the airspeed valocity of an unladen swallow?

nije bitno da li africki ili evropski.

p.s.
'forum koji se cita i citira' pazi boga ti...

p.p.s
izvini zbog long-winded teksta, nikako da se oslobodim straha, a iz iskustva, da moram da se subtitlujem stalno i koristim najprostiji recnik da bi me razumeli pravilno. znam da se zbog toga gubi ritam, ali...

Edited by pussy galore, 30 March 2005 - 22:52.


#2 NebojsaF

NebojsaF
  • Members
  • 1,163 posts

Posted 31 March 2005 - 00:23

i forum postane vrsta bloga

Slazem se da je forum sad neka vrsta blog-a i da su teme sve trivijalnije.

Nisam misljenja da treba bilo koga udaljavati sa foruma osim u slucaju vredjanja i flood-ovanja... ali mislim da bi moderacija foruma trebala biti nesto jaca i da bi stvarno trebalo zabraniti vise od 20 postova po korisniku dnevno jer neki to bas zloupotrebljavaju i pretvaraju u irc chat...

Koliko sam procitao pravila foruma zabranjeno je i koristiti vise nickova, kao sto TI radis. I to je jedan vid zloupotrebe, jos i vece nego ona na koju se zalis!

#3 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 March 2005 - 00:46

Osobi sa 13 postova koja ima veoma kategorične (i negativne) stavove o forumu:

> miroljubiva koegzistencija ... krajnji oblik licemerja i hipokrizije.
Da, ništa kao miris napalma rano ujutro.
(Ovo na kraju ti je pleonazam, jedna od brojnih stilskih i gramatičkih grešaka u postu koji bi trebalo da pokaže tvoju neverovatnu superiornost u odnosu na jadni mainstream).

> nemaju ni intelektualne ni obrazovne kapacitete
Pa zašto imamo tebe...

> nije samo razno metazario
Ovo je "metastaziralo" under influence, za one koji to nisu provalili.

> literalno nijednu inspirativnu temu
Da si tražila bukvalno jednu inspirativno temu, možda bi je i našla.

> ne mozes od prosecnih ljudi da ocekujes neko nadprosecno obrazovanje
Piše se "natprosečno", natprosečna osobo.

> a toliko je izvanrednih biografija o matissu / najnovija/ caravaggiu
Što ne postaviš neki topic o tome? Ili je lakše pljuckati sa visine, a bez rizika?

Edited by Indy, 31 March 2005 - 00:48.


#4 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 31 March 2005 - 02:07

pussy :huh:

ako se upustimo u nesto ozbiljno moracu da razmisljam, a za to nikako nemam vremena. ali drago mi je da sam te iz nehata isprovocirao da makar nesto napises u svom prepoznatljivom stilu. mada i ti si cini mi se malo smeksala.

elem, glede moje tolerantnosti, definitivno si u pravu da sam (tokom godina) napravio veliki pomak u tom smeru. iz ove perspektive mi je tesko da vidim sta je u tome lose. neki bi to mozda nazvali prodajom, neki mudroscu i sazrevanjem :lol:
mada to sve naravno zavisi i od sagovornika, in more ways than one. prvo sa nekim se moze (i zabavno je i stimulativno, priznajem), sa nekim ne. drugo, ovde ljudi manje i provociraju/zasluzuju nego sto je bio slucaj na nekim drugim mestima.

sto se tice tvoje ocene foruma, dosta toga stoji, no promaklo mi je sta je na kraju tvoj konstruktivni predlog, ili na kojoj si strani u konkretno ovoj diskusiji. od konstantacija da su neke stvari lose ili nemoguce slaba vajda. mada kao sto rekoh ne znam ni sta je siorankin stvarni cilj u ovoj diskusiji. najvise bih zapravao voleo da mislim da ga nema, i da je ova ongoing diskusija sama sebi cilj. to ne bi bilo tako lose, posto je bolja od mnogih. a ako se igramo debatnog kluba, zar je bitno koju stranu izaberemo? (mada uvidjam da to nije ono sto bi ti volela i sto smo nekada imali.)

diskusije ovde definitivno ne mogu da se porede sa tih par jukstapozivnih topica sa sc-a od pre 5 godina. zapravo ja nikada vise nisam video bilo sta sto je moglo. no ono su bile specificne okolnosti, i poredjenje nije ni prikladno. i i tamo (cak i na stripu) je bila nevidjena kolicina gluposti, i prosek je zapravo bio mnogo nizi. sve je zapravo i funkcionisalo upravo zato sto su razlike bile tolike da se ostali nisu ni mesali u diskusije tih nekih desetak ljudi. i tamo su stvari funkcionisale samo na tom jednom nivou, dok je ovde u principu sve u proseku kulturnije i friendlije, i moze da funkcionise na vise nivoa, samo eto neki misle da malo stuca. naravno moze se argumentovati da su zarad zlatne sredine zrtvovani ne samo dno, nego i vrh. ali to je vise stvar izbora i (trenutnog) zivotnog stila, nego sto podlaze nekim apsolutnim vrednosnim sudovima. (btw, referisanje na sc se ovde nazalost, mada mozda razumljivo, indiskriminantno smatra za najgori greh, posto svi taj sajt asociraju sa politikom, srbovanjem itd., ne znajuci kakvih je skrivenih dragulja bilo.)

tacno je i to da sam se i sam penzionisao i ne pisem nista posebno zanimljivo, no kao sto vrlo dobro znas, nisam jedini.


indy,

pussy voli taj agresivni stil, ali zlo ne misli. (kao i sioran, samo mnogo drasticnije.)vise provocira ne bi li izvukla najbolje sto moze iz ljudi. vojna fora da tako kazem, poput onog narednika ili sta je vec bio iz oficira i dzentlmena.
ovo jos nije nista, smeksala je i ona, samo mozda to ne vidi. sto rece jednom jedan zajednicki prijatelj "...al kad je pussy turila crevo u septicku jamu, pa krenula da poliva po svim prisutnima..."

a greske u kucanju i pravopisu nam se svima desavaju. ta primedba se precesto suvise selektivno primenljuje, zavisno od toga ko greske pravi.

#5 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 March 2005 - 02:33

a greske u kucanju i pravopisu nam se svima desavaju. ta primedba se precesto suvise selektivno primenljuje, zavisno od toga ko greske pravi.

Eh, pa ja to retko nekom spočitavam - štaviše, češće ja dobijam ispravke zbog grešaka koje pravim.

Upada u oči, ipak, da se nekom zamera nedostatak natprosečnog obrazovanja, a da se pritom prave sasvim prosečne greške.

Sioran se veoma razlikuje od pussy galore. Sioran je ostavila pozamašan opus delicates na ovom forumu (štagod ko mislio o njemu), a pussy galore (barem pod tim - sjajnim - nickom), nije.

#6 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 March 2005 - 02:42

(btw, referisanje na sc se ovde nazalost, mada mozda razumljivo, indiskriminantno smatra za najgori greh, posto svi taj sajt asociraju sa politikom, srbovanjem itd., ne znajuci kakvih je skrivenih dragulja bilo.)

Pa to, ko ne zna. Diskusija "Novi Zeland" na SC-u od pre - o, šoka, sad već tome ima 7 godina! - bila je moj prvi internet dom, dok se društvo nije rasturilo, a posle je i sama ta diskusija zatvorena.

#7 pussy galore

pussy galore
  • Members
  • 367 posts

Posted 31 March 2005 - 03:10

kurdi,
nemam nikakav konstruktivan predlog jer me diskusije ovog tipa vise ne zanimaju.
nemam vremena da prepoznajem nebrusene dijamante i skrivene potencijale, to se obicno odmah prepozna pa je i moje 'angazovanje' minimalno, skoro da i nije ustvari, jer me nista ni intelektualno ni emocionalno ne provocira na neko razmisljanje.

prosli smo tu skolu zajedno i to se ne da ponoviti, nazalost.
smeksala jesam, drasticno, shvatila sam da i moje verbalne samare glupaci i prostaci treba da zasluze, a sve je manje takvih kvintesencijalnih izvornih, zdravih idiota, a sve vise kvazi, iskompleksiranih budaletina koji ne zasluzuju takvu paznju.

ceo forum je razno , beskrajna tolerancija , a i mudrost ti ne dozvoljavaju da to glasno priznas. ja mogu da imam male brutalne napade iskrenosti, hir.

indy,
mozes slobodno da budes moj proofer, lektor-korektor, izaberi, ja sam od onih koje iako su mi forma i estetika deo posla, vrlo, vrlo lenja da o gramatickim i typo greskama razmisljam dok pisem na forumu.
uostalom, za tvoj info, na takmicenjima spelling bee, uglavnom su pobednici pakistanci i azijati, retko koji wasp-ovac, to je tako imigrantski, tako passe, tako ne 'hot', shvatas...to nema veze, dude, sa obrazovanjem.

nego . jel si ti, boga ti , onaj indy????koji se intenzivno druzio sa dedom, demom and co pa seste se posle pokarabasili???

ti li si to?

Edited by pussy galore, 31 March 2005 - 03:39.


#8 pussy galore

pussy galore
  • Members
  • 367 posts

Posted 31 March 2005 - 03:26

ma ti si to, onaj koji stalno nesto cmizdri...da, da.

kurdi, ako nisi vec, a pretpostavljam da nisi , ne verujem da bi ostao ravnodusan, kupi extraordinarnog l'scension du haut-mal, david b,'s, mesmerizing rad, nit je cinematic nit je literary, takva naracija koju ni eisner, ni spiegelman nisu imali.
sada si mature i mozes da predjes na malo kompleksnije stivo.

'persepolis' I i II mi jos uvek stoje neotvoreni...joe's bar, rekoh li ti, egzistencijalizam u pravom smislu.

#9 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 March 2005 - 03:31

nego . jel si ti, boga ti , onaj indy????koji se intenzivno druzio sa dedom, demom and co pa seste se posle pokarabasili???

Ma da. Demo, moj drug iz Sidneja, nismo se nešto pokarabasili. Sa dedom možda malčice. Ne znam zašto je propala diskusija, davno bilo.

PS. Slažem se za pravopis, al' nešto sam morao da ti nađem.

ma ti si to, onaj koji stalno nesto cmizdri...da, da.


Aha, suze lijem niz bijelo lice... & lepim tapete.

Edited by Indy, 31 March 2005 - 03:38.


#10 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 31 March 2005 - 03:40

uostalom, za tvoj info, na takmicenjima spelling bee, uglavnom su pobednici pakistanci i azijati, retko koji wasp-ovac, to je tako imigrantski, tako passe, tako ne 'hot', shvatas...to nema veze, dude, sa obrazovanjem.


Ih da je samo na Spelling bee takmicenjima. Prosto je neverovatno na koliko takmicenja sada pobedjuju Pakistanci, Indusi, Kinezi, Rusi i ostali azijati. I na koliko je sada takmicenja totalno passe biti wasp-ovac...

Edited by Domazet, 31 March 2005 - 04:15.


#11 pussy galore

pussy galore
  • Members
  • 367 posts

Posted 31 March 2005 - 03:46

nisi shvatio, tamo si bio vrlo autoritativan, vrlo postovan, koliko se secam, ovde dozvoljavas da te raznorazne individue isprovociraju, pa se i u skladu idiotskih provokacija i ti tako ponasas.

sto samo objasnjava i potvrdjuje moj statement da je cela diskusija razno i da hteo-ne-hteo i ti se prilagodjavas mainstreamu.

srbijan kafe je iznedrio nekoliko originalnih 'hipstera' koji su netragom nestali jer ih mediokritet posramio pred samim sobom, a nekolicina njih jos se tu i tamo pojav nosena nostalgijom zarad starih, dobrih vremena.

bez nekog zadrzavanja, naravno.

#12 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 31 March 2005 - 05:59

Shanghai, 21 vek!?

Posted Image

Tako im i treba kada pobedjuju na Spelling bee...

#13 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 31 March 2005 - 08:04

kurdi,
nemam nikakav konstruktivan predlog jer me diskusije ovog tipa vise ne zanimaju.
nemam vremena da prepoznajem nebrusene dijamante i skrivene potencijale, to se obicno odmah prepozna pa je i moje 'angazovanje' minimalno, skoro da i nije ustvari, jer me nista ni intelektualno ni emocionalno ne provocira na neko razmisljanje.

prosli smo tu skolu zajedno i to se ne da ponoviti, nazalost.
smeksala jesam, drasticno, shvatila sam da i moje verbalne samare glupaci i prostaci treba da zasluze, a sve je manje takvih kvintesencijalnih izvornih, zdravih idiota, a sve vise kvazi, iskompleksiranih budaletina koji ne zasluzuju takvu paznju.

ceo forum je razno , beskrajna tolerancija , a i mudrost ti ne dozvoljavaju da to glasno priznas. ja mogu da imam male brutalne napade iskrenosti, hir.

sorry na upadu

slazem se da je ceo forum razno - i zato propada :huh:

a SC je pre dooosta godina bio sjajno mesto - stvarno su tada u to vreme diskusije na odredjenim mestima bile na vise nego zavidnom nivou

a onda su kompjuteri pojeftinili :lol:

#14 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 31 March 2005 - 20:17

kurdi,
nemam nikakav konstruktivan predlog jer me diskusije ovog tipa vise ne zanimaju.
nemam vremena da prepoznajem nebrusene dijamante i skrivene potencijale, to se obicno odmah prepozna pa je i moje 'angazovanje' minimalno, skoro da i nije ustvari, jer me nista ni intelektualno ni emocionalno ne provocira na neko razmisljanje.
...
ceo forum je razno , beskrajna tolerancija , a i mudrost ti ne dozvoljavaju da to glasno priznas. ja mogu da imam male brutalne napade iskrenosti, hir.

fair enough.
ceo forum jeste prilicno raznovit (razumes naravno, ne mislim raznolik, to nikako ne bi bila kritika) i ja to u svojoj mudrosti mogu javno da priznam, ali i da uvidim da to nije bas neki smrtni greh.
uostalom sigurno da ovde ima gomila hibernanata koji bi se dali probuditi kada bi ih nesto "intelektualno ili emtivno stimulisalo na neko razmisljanje". sta vise to se i desava. no u pravu si da se mozda ne desava dovoljno cesto i dovoljno intenzivno. ali najposle ko je za to kriv?

#15 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 31 March 2005 - 20:30

kurdi, ako nisi vec, a pretpostavljam da nisi , ne verujem da bi ostao ravnodusan, kupi extraordinarnog l'scension du haut-mal, david b,'s, mesmerizing rad, nit je cinematic nit je literary, takva naracija koju ni eisner, ni spiegelman nisu imali.
sada si mature i mozes da predjes na malo kompleksnije stivo.

'persepolis' I i II mi jos uvek stoje neotvoreni...joe's bar, rekoh li ti, egzistencijalizam u pravom smislu.

strip troll on
(ovo ti je lokalna kultura ponasanja :huh: )

eh, ovaj chat me je kostao 100 buksa :lol:
vidjao sam tod davida ranije po knjizarama, ali ta indie izdanja (d&q, fantagraphics etc.) sva deluju na prvi pogled isto, pa nikad ne znas sta valja.
no kad ti preporucas, evo narucih. jos samo 16.5 dinara za kompeltnu kolekciju.. al onda da ne placam dzaba postarinu, reko da uzmem i brideshead revisited, ne znam sto mi to plao na pamet, pa se setih da jos nisam procitao moorov v for vendetta, a i tog delilla treba overiti... u grob ces me oterati...

s moje strane dve stvari:
faber & faber nedavno reizdali comic adaptaciju austerovog city of glass (crtao david mazzuchelli, isti lik koji je radio millerovog batmana - year one). jako simpaticno.
jesi probala 100 bullets? definitivno 2nd best vertigo serijal. azzarello nema gaimanovu sirinu definitivno, ali je jako vest i britak. klasican noir, cita se redom. ne bi bilo lose za uporedno citanje. plus sto je crtac risso argentinska skola i vrlo dobar (ne znam ko u timu edituje i kadrira, ali to je odlicno uradjeno), tako da sve zajedno deluje kao kombinacija americkog stripa i munoza & sampaya
najveci problem je sto je stigao do cirka 50 epizoda (7 trejdova za sada) a ici ce do 100, znaci jos 4 godine.