Jump to content

Photo

vremena cvrstih momaka

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 replies to this topic

#1 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 01 April 2005 - 20:48

iako je italija kolijevka mafije, vodje sa sicilije nisu nikad uzivali slavu, niti moc jednog luckya luciana ili vite genovesea, a jedino se amerika moze pohvaliti krijumcarem ranga al caponea. ubice poput legsa diamonda, legendarnog pljackasa banaka john dilingera i psihopate na liniji bonnie i clydea, slika su nacije, koja se gotovo moze ponositi kolicinom i obimom kriminala, jer sve je u americi vece i spektakularnije nego bilo gdje drugo.

veliko je pitanje da li bi svi oni bili tako poznati da u njihovu crnu rabotu hollywood nije upleo svoje prste, ucinivsi na taj nacin mnoge poznate kriminalce jos poznatijima. medjutim, ne treba zanemariti ni cinjenicu, da je recimo taj isti al capone, koji se brutalno ubijajuci popeo na sam vrh podzemlja chicaga, bio popularan i slavljen u svom gradu. niposto omrazeni kriminalac. naravno, kriva je bila prohibicija. jer, donijeti zakon o zabrani proizvodnje, prodaje i konzumacije alkohola i reci obicnom ameru da ne smije, po zakonu, ono sto je vecina smatrala opustanjem u slobodno vrijeme, imalo je za efekat da su mnogi insistirali na svojim pravima uzivanja alkohola. krijumcarenje je tako bilo gotovo neizbjezno, kao i ogromna zarada onih koji su se bavili tim poslom, jer oni su davali ljudima ono sto im je trebalo i sto su najvise zeljeli - pice.

to je razlog, zbog koga je vecina gradjana podrzavala krijumcare i ne cudi da su oni postali tako omiljeni medju obicnim gradjanstvom. popularnost gangstera rasla je zajedno s njihovim profitom, pa su tako najpoznatiji bili gotovo jednako popularni, kao i velike holivudske zvijezde tog vremena. hollywood je jednostavno bio prisiljen da ovu novu skupinu glamuroznih bogatasa stavi na veliko platno.

ne znam jesu li i sta su pumpali, ali da su zivjeli brzo i ubojito, jesu. i da danas nije prvi april, ovaj topic bi se nasao negdje drugo. mislim, mogu i ja biti ozbiljna, makar jednom godisnje.

#2 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 01 April 2005 - 22:02

Posted Image

Look Ma, I'm on top of the world!

#3 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 02 April 2005 - 11:09

a dzon goti, ziv li je?

#4 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 02 April 2005 - 11:12

a dzon goti, ziv li je?

mene ipak vise zanima da li je ziv dzimi hofa...

#5 Nemke

Nemke
  • Banned
  • 379 posts

Posted 02 April 2005 - 12:24

...Svet se deli na pione - pione i sampione...

Ne zaboravi uticaj nasih umetnika-pregalaca !!!

#6 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 02 April 2005 - 12:56

a dzon goti, ziv li je?

Umreo.2003.A bio je veliki covek.I lep. :lol:

#7 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 04 April 2005 - 17:19

e, kad smo vec kod ljepote, love, zivi brzo i umri mlad, kako danas stoje stvari:

1. simpaticni muskarci su ruzni

2. zgodni muskarci nisu simpaticni

3. zgodni i simpaticni muskarci su homosexualci

4. zgodni, simpaticni i heterosexualni muskarci su ozenjeni

5. muskarci koji i nisu tako zgodni, ali su zato simpaticni, nemaju love

6. muskarci koji i nisu tako zgodni, ali su zato simpaticni i imaju love, misle da trcimo za njima zbog nje

7. zgodni muskarci koji nemaju love, trce za nasom lovom

8. zgodni muskarci koji nisu tako simpaticni, a barem su djelomicno heterosexualni, ne trzaju na nas

9. muskarci koji trzaju na nas, a osim toga su i heterosexualni i imaju love, obicno su papci

10. muskarci koji dobro izgledaju, koji su simpaticni, imaju love i koji su heterosexualni, uglavnom su stidljivi i ne prilaze prvi

11. muskarci koji nikad ne prilaze prvi, automatski gube zanimanje za nas, te u epilogu zive krace.

#8 Dr Kosh

Dr Kosh
  • Members
  • 460 posts

Posted 04 April 2005 - 17:29

ovo je zapravo bio - na fin nacin predstavljen- vic o analogiji izmedju muskaraca i WC-ova.

#9 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 04 April 2005 - 19:20

dr, kad ste prvi put osjetili potrebu da me na tako fin nacin objasnjavate masama?

mislim, u kojoj tacki ste se nasli?

#10 Dr Kosh

Dr Kosh
  • Members
  • 460 posts

Posted 04 April 2005 - 19:45

nadam se da sledi jos 11 tacaka, pa cu tada pokusati da se samooodredim.

#11 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 05 April 2005 - 18:49

slijedi, slijedi...al' za 11 godina

#12 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 06 April 2005 - 18:51

E ajd iskulirajte ta musko zenska prepucavanja i vratite se na Cosa Nostru... B)

#13 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 06 April 2005 - 19:41

ma ne vidim ja povratak zestokom dijalogu na ovom topicu bez thompson masinke

#14 Dr Kosh

Dr Kosh
  • Members
  • 460 posts

Posted 06 April 2005 - 21:43

Posted Image B)