Jump to content

Photo

ZASTO SAM OSTAO

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#16 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 04 May 2001 - 22:21

Nije pitanje ko je normalan ili nenormalan, radi se o mom licnom dozivljaju te dileme koja se sastoji iz ostati ili otici.

Ovo je bas lepa tema i steta je da ostali umesto da se smaraju na politickim temama ne napisu nesto o tome.

Evo sada sam na poslu jos uvek i moracu da radim celu noc, i dokopala sam se neke knjige koju cu malo da iskoristim za jedan peach koga imamo sledece nedelje. nasla sam jedan citat vrlo zgodan za ovo o cemu pricamo (ili mi se mozda tako cini).

Otprilike se kaze: Ogledalo vidi coveka kao lepog, ogledalo voli coveka; drugo ogledalo vidi coveka kao strasnog i mrzi ga; i uvek je to isto bice koje proizvodi ove utiske.

NEMA APSOLUTNE ISTINE, ALI IMA ....... HM.NEZADOVOLJSTVA

#17 Goran

Goran
  • Members
  • 19 posts

Posted 04 May 2001 - 22:51

Jovana:
Otprilike se kaze: Ogledalo vidi coveka kao lepog, ogledalo voli coveka; drugo ogledalo vidi coveka kao strasnog i mrzi ga; i uvek je to isto bice koje proizvodi ove utiske.  

Koliko puta sam vagao sta da radim i nista pametno nisam odlucio, na kraju sam i ostao. Mislim da sam pogresio iako sam uz pomoc roditelja uspeo da se situiram. Kada mi se rodilo dete, otici je postalo jos teze. Sada je kasno. Suvise sam mator za to da pocinjem od pocetka.

#18 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 04 May 2001 - 23:18

Ja sam dosta mladja, ali sam se vratila sa studija negde 1995 godine. I uvek me je mucilo saznanje da je jako puno ljudi otislo, i stalno sam se pitala sta ce biti sa nama kada i drugi normalni odu.

Ima danas u Vremenu tekst o ploci Paket aranzman. Sticajem okolnosti (zbog posla) cesto se vidjam sa Saperom i Krletom koji su sada u advertisingu. Cesto smo pricali o odlascima i politici uopste. I Srdjan je u Vremenu danas rekao kako njegova generacija (mislim da ih ima dosta na ovom forumu) nikada nije usla u establisment i da na neki nacin ne postoje. Srdjan ima jedno 42 godine, nisam sigurna. A ja se onda pitam gde je moja generacija 1971 koja je odrastala pod Slobom. Srdjanova je bar imala neku sansu, a mi cemo je imati jedino ako se ratosiljamo svih mediokriteta koji nas okruzuju. A to ide tesko, sada su dosli i novi. I tada pozelim da odem odavde. Tada kada pomislim na to.

#19 Klea

Klea
  • Members
  • 18 posts

Posted 05 May 2001 - 20:18

Dosta mojih prijatelja zivi u inostranstvu, nisam sigurna koliko su srecni ili zadovoljni, ali bar nisu morali da prisustvuju svemu onome sto smo mi dozivljavali. Malo njih hoce da se vrati. nemaju gde,a tamo su zasnovali porodice, zivote, poslove i jako je komplikovano sve to ostaviti i vratiti se u nesto sto je neizvesno.
Slazem se sa Goranom, ljudi koji su presli tridesetu nemaju volje da pocinju ispocetka. A stvari se i ovde menjaju.

#20 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 05 May 2001 - 21:00

Znas sta: ima zivot svojih cari i ovde. Bilo je uzbudljivo raditi kampanje proslog leta, a sada je chalenge stvoriti nesto novo. Recimo neki kulturni model. Onako non-profit, za festivalsku nagradu.

#21 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 05 May 2001 - 21:56

Ne znam koliko pripadam ovom topiku, jer sam u inostranstvu vec sedam meseci. Mada smo zapravo otisli jos u jesen '99., kada smo prvi put pokusali da odemo. Ovde smo mnogo puts pricali o tome kako je Beogard bio dobar i sta je sve moglo samo da nije bilo ovih skotova. Ali bilo ih je. Mislim da smo uhvatili jedan od poslednjih vozova za odlazak, s obzirom da smo oko tridesete. Nasi vrsnjaci ovde su u velikoj prednosti. Oni su startovalinekoliko godina pre nas. Ono st mi mozemo je da pokusamo da se izborimo za sebe i za svoju decu. Napisala sam jednom prilokom tati odavde da so on i mama trebali da odu, jer bi brat i ja imali bolji zivot. Mozda i gresim, ali iza mene je mnogo godina propadanja u Srbiji. A nikad vise necu imati dvadeset i nesto godina, i to vreme mi niko nece vratiti. Nije lepo i slatko ni ovde, ali bar imamo kakvu takvu sansu. I smirenost.

#22 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 05 May 2001 - 23:04

Led,

Potpuno te razumem kada pricas o godinama propadanja. Sve te odlaske normalnih ljudi koje nisam poznavala ja sam uzasno tesko dozivljavala, prosto kao da su mi odlazili najblizi. Ja nisam nikada htela da odem iako sam mogla, ali sam zivela sve do 5.oktobra u nekoj vrsti unutrasnje emigracije: znas i sama ne moram nista da ti objasnjavam.

Stavila sam ovde jednu pesmu zato sto ona najbolje odslikava moje dileme i osecaje dok sam bila u inostranstvu a kod nas je besneo rat. To je neko, hajde da kazem prokletstvo, bila sam u New York-u i Parizu sa svim blagodetima koje oni pruzaju, a Beograd, onako potpuno propao mi je mnogo nedostajao.

Sada se stvari lagano popravljaju u smislu da ta neka nada postoji, a trebace jos nekoliko godina da se zivi bolje.

Da te pitam: da li bi se vratila u Srbiju ako bi mogla da zivis normalno. Ipak je ovo nasa zemlja.

[ Izmena poruke: Jovana na dan 2001-05-06 00:08 ]

#23 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 05 May 2001 - 23:31

"Ogledalo vidi coveka kao lepog, ogledalo voli coveka; drugo ogledalo vidi coveka kao strasnog i mrzi ga; i uvek je to isto bice koje proizvodi ove utiske."

Ljudi, da li ce ovo biti taj novi kulturni model ?
Blago nama ako ce se ovakvi, samozvani, kulturnjaci baviti "modeliranjem".

Jos kad pomislim na Krletovu inventivnost i bistrinu, ukakim se od "kulturnog modela".

Brate Momo, pa jel' vidis ti sta se ovo radi ?

Lun

#24 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 06 May 2001 - 06:55

Da te pitam: da li bi se vratila u Srbiju ako bi mogla da zivis normalno. Ipak je ovo nasa zemlja.

Ziveti normalno u Srbiji vise nije samo stvar polticke situacije i novca, vec stvar psihe. Ne znam da li bih se vratila. Veliki broj mojih prijatelja vise ne zivi u Srbiji. To zavsisi i od toga sta uradimo ovde. Ne mozemo stalno pocinjati iz pocetka.

#25 Goran

Goran
  • Members
  • 19 posts

Posted 06 May 2001 - 12:02

Lun:
"Ogledalo vidi coveka kao lepog, ogledalo voli coveka; drugo ogledalo vidi coveka kao strasnog i mrzi ga; i uvek je to isto bice koje proizvodi ove utiske."

Ljudi, da li ce ovo biti taj novi kulturni model ?
Blago nama ako ce se ovakvi, samozvani, kulturnjaci baviti "modeliranjem".

Jos kad pomislim na Krletovu inventivnost i bistrinu, ukakim se od "kulturnog modela".

Brate Momo, pa jel' vidis ti sta se ovo radi ?

Lun  

Lun,

mojne da si prestrog prema koleginici. BTW i ja sam u istom poslu kao ona i posto se svi poznajemo znam o kome je rec. Malo sam pisao na ovom forumu, ali posto nisam uzeo nick a ponesto sam rekao o sebi, ti bi Jovana (da ti ne pisem ime) mogla da mi se javis na private ili me zovi na mobilni koga imas, naravno ako si ti ta.

A mozda si i neka umisljena klinka, ko zna. Ipak mislim da nisi, dosta toga znas. Cekam te.

#26 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 06 May 2001 - 12:16

Led,
Ziveti normalno u Srbiji vise nije samo stvar polticke situacije i novca, vec stvar psihe. Ne znam da li bih se vratila. Veliki broj mojih prijatelja vise ne zivi u Srbiji. To zavsisi i od toga sta uradimo ovde. Ne mozemo stalno pocinjati iz pocetka.

Ako zbog necega mrzim bivsi rezim, onda su to ove tvoje reci, sta su uradili ljudima, kako su nas ubijali u pojam..

to Goxi

pisem ti nema problema

[ Izmena poruke: Jovana na dan 2001-05-06 13:17 ]

#27 trifke

trifke
  • Members
  • 4,610 posts

Posted 04 July 2001 - 16:18

ostao sam jer sam smatrao da cu ostankom biti manje ludji...sada posle ovih promena ubijena mi jenada da ce se ikada u ovoj zemlji ziveti bolje...tek sada sam se opteretio mislima o o odlasku...dok je sloba vladao imali smo nadu da ce kada on ode biti sve drugacije, ali onda se pojavio dr Zoca i videli smo da i od najgoreg postoji gori...

#28 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 04 July 2001 - 16:59

Gresis, Trifke... Otici ces tek kada se razocaras u tvog dr Vokija, ne pre.

#29 trifke

trifke
  • Members
  • 4,610 posts

Posted 04 July 2001 - 17:23

ne iskljucujem ni tu mogucnost....

#30 zen

zen
  • Members
  • 260 posts

Posted 27 December 2001 - 16:37

Necu vas zavlaciti odgovorima sporednog znacenja.

Otisao sam jer su oni tamo gde sam bio mrzeli i mrze jos uvek one za koje se ja predstavljam da jesam, a koji nisu u stanju da odrze sebi drzavu ( samim tim su apatrid-makeri, ili "davaoci":wink: .. a kako oni tamo nisu hteli da budu "Primaoci" ponudili su mi da budem njihova varijanta "davaoca" , u princpipu sam shvatio da zele da budem "primaoc" al da to neznam.

Ostao sam jer uzevsi mi drzavu, uzeli su mi i pare i pasos da odem.

Malo para da skupim, nadjem neku postenu cicu-pametnicu da ima hyppea ko ja i odo..

... ovde isto misle da sam "primaoc" pa se iznenade grdno kad shvate da ne samo da nisam, nego i ucim druge kako da to nebudu.

Ha?

[ Izmena poruke: zen na dan 2001-12-27 16:39 ]