Jump to content


Photo

Ima li buducnosti za Srbe u Hrvatskoj?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
239 replies to this topic

#1 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 04 November 2001 - 20:58

NAJAVA TUZBE ZBOG UKIDANJA PRAVA NA DVOJEZICNOST I CIRILICU | 19:51 | izvor:
B92


Vukovar -- Posle odluke gradskih vlasti u Vukovaru kojom je ukinuto zakonsko pravo Srba na
dvojezicnost i cirilicu, Srpska demokratska samostalna stranka najavljuje tuzbe, javlja iz Zagreba
dopisnik Radija B92, Nada Starijas. Prvo su gradske vlasti Hrvastek demokratske zajednice,
Hrvatske stranke prava i Demokratskog centra uz glas opozicionog SDP-a ukinule zakonsko
pravo Srba na dvojezicnost i cirilicu, a onda je odmah hrvatski drzavni radio narucio reportazu iz
Vukovara u kojoj novinar pored grobova poginulih hrvatskih vojnika pita mestane sto misle o
Srbima, suzivotu, dvojezicnosti i cirilici. Odgovore nije tesko zamisliti. Preglasana Srpska
samostalna demokratska stranka, najavljuje tuzbu Ustavnom sudu Hrvatske, a ako ni to ne
pomogne tuzice Hrvatsku Sudu za ljudska prava u Strazburu.

#2 Hamza

Hamza
  • Members
  • 72 posts

Posted 04 November 2001 - 21:12

Ima li buducnosti za Srbe u Hrvatskoj?

Ima i bit ce je onoliko koliko bude buducnosti za Hrvate, Bosnjake....u Srbiji

#3 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 04 November 2001 - 21:21

A sta fali Hrvatima i Bosnjacima u Srbiji? Uostalom, Rasim Ljajic je savezni ministar, muz Radmile Hrustanovic, gradonacelnice Beograda je Bosnjak iz Sarajeva, Meho Omerovic je republicki poslanik, Lepa Brena, Stlepan Bobek, ... Da ne pominjem prijatelje i poznanike u Beogradu, koji bi bili uvredjeni da im neko kaze da su ugrozeni. Po recima Hamdije Jusufspahica u Beogradu zivi 200 000 muslimana.

A i tema je o Srbima u Hrvatskoj, a ne obrnuto. Sto znaci g. Hamza da ste krajnje zlonamerni i koristite ovaj forum za antisrpsku histeriju i propagandu.

[ Izmena poruke: Led na dan 2001-11-04 21:26 ]

#4 zodiac

zodiac
  • Members
  • 935 posts

Posted 04 November 2001 - 21:45

U Hrvatskoj dakle, i dalje, nista novo... I pored deklarativnog zalaganja za sveopstu demokratiju, i cestog deljenja lekcija iz iste zemljama iz bivse SFRJ, u Hrvatskoj, na zalost, sve ostaje na deklamovanju. Dok su u stvarnosti "svi oni Mirko Norac", i dok je drzavna politika diskriminatorna. Zalosno je sto paranoja hrvatskog rukovodstva ide do tih granica da cak ni ono malo preostalih Srba i dalje ne uziva minimum zagarantovanih prava. Svako poredjenje sa pravima hrvatske i bosnjacke nacionalne manjine u Srbiji je neumesno i krajnje zlonamerno. Da u Srbiji Hrvati i Bosnjaci imaju podjednak tretman kao Srbi u Hrvatskoj, vec bi smo bili pod tepihom NATO bombi, izolovani i pod hermetickim sankcijama.

[ Izmena poruke: zodiac na dan 2001-11-04 21:47 ]

#5 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 04 November 2001 - 21:47

Najtuznija stvar u toj prici je glas Racanovog SDP-a. Od ovih drugih bolje se ne moze ni ocekivati.

#6 Branimir70

Branimir70
  • Members
  • 187 posts

Posted 04 November 2001 - 23:26

Ovaj potez gradskih vlasti u Vukovaru ne pozdravljam, no vidjeti cemo sto ce biti na kraju.

Sto se tice buducnosti Srba u Hrvatskoj, mogu reci samo ono sto znam iz svoje okoline.
Srbinu u Hrvatskoj bolje je nego Srbinu u Srbiji. Ovo nije provokacija, vec moje uvijerenje.
Kakva ce im biti buducnost, ovisiti ce o ekonomskom napretku Hrvatske.

Odluka o dvojezicnosti u Vukovaru ionako je odluka tekuce gradske vlade.
S to se mene tice, nadam se da ce SDS dobiti sud.

#7 zodiac

zodiac
  • Members
  • 935 posts

Posted 04 November 2001 - 23:51

2Branimir:

"Srbinu u Hrvatskoj bolje je nego Srbinu u Srbiji. Ovo nije provokacija, vec moje uvijerenje."

Nazovite me prokleto radoznalim, ali zaista kipim od zelje da saznam na osnovu kojih cinjenica ste utemeljili ovo uverenje?

#8 Lav

Lav
  • Members
  • 250 posts

Posted 05 November 2001 - 00:15

Ni ja ne mogu da odolim znatizelji,pa bih takodjer molila za obrazlozenje.

#9 Brooke Burke

Brooke Burke
  • Members
  • 81 posts

Posted 05 November 2001 - 01:51

Ja mislim da je najbolje Srbinu u Srbiji s hrvatskom mirovinom.

#10 Lav

Lav
  • Members
  • 250 posts

Posted 05 November 2001 - 02:32

Koju je u Hrvatskoj zaradio i pod uslovom da je i pored toga uspije dobiti ili bi mozda trebali traziti penziju od Amerike iako je nisu ni vidjeli osim na geografskoj karti ili na televiziji.Osim toga ne da mislim,nego sam uvjerena da ipak i u Hrvatskoj i u Srbiji ili ako hoces"od Vardara,pa do Triglava"bolje zive oni koji imaju americke,njemacke,svajcarske,austrijske... i da ne nabrajam dalje,penzije,bez obzira na nacionalnost.
Tko ce ga znati,mozda i nisam u pravu,mozda se svugdje u svijetu,pogotovo u razvijenim zemljama najbolje zivi sa hrvatskom penzijom.Kojeg li blagostanja.

[ Izmena poruke: Lav na dan 2001-11-05 02:41 ]

#11 miras

miras
  • Members
  • 28 posts

Posted 05 November 2001 - 08:05

hajl,drugarice LED.na temu raznja tako ste se divno izgalamili na Hamzu zbog njegove recenice[poslednje]a onda otvarate drugi topic koji se ni malo ne razlikuje od njegovog samo su igraci drugi.da li vam to pomalo lici na obostrano NEBESNJASTVO?

#12 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 05 November 2001 - 08:11

Nisam ti ja drugarica, a to tvoje heil je vrlo uvredljivo jer je meni pola predaka stradalo pod tim heil. Ako nemas pametnija posla nego da vredjas, skloni se.

#13 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 05 November 2001 - 20:29

Tuzno je i ruzno da je dvojezicnost (i upotreba oba pisma) ukinuta u Vukovaru, a to me jedino podseca na identican dogadjaj u Vojvodini; jos jedan dokaz vise koliko smo "braca po materi".
Sto se tice cinjenice da je Srbinu u Hrvatskoj bolje nego u Srbiji, to je van svake sumnje; kad Srbija ostvari nacionalni dohodak per capita jednak hrvatskom, procenjivacemo po nekim drugim elementima.

_________________
Gradjanska Srbija mora prisiliti atavisticku i arhaicnu Srbiju da se konacno suoci sa poraznim posledicama svoje politike.

[ Izmena poruke: vladan na dan 2001-11-05 20:46 ]

#14 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 05 November 2001 - 21:02

Gde u Vojvodini?
A ako u utakmici visina plate vs. moguce maltretiranje, nasilje, ubistvo, ono prvo pobedjuje, odoh ja u Avganistan da za extra dobru platu sirim hriscanstvo, ili bar humanitarnu pomoc.

#15 Simka

Simka
  • Members
  • 606 posts

Posted 06 November 2001 - 00:01

vladan:

Sto se tice cinjenice da je Srbinu u Hrvatskoj bolje nego u Srbiji, to je van svake sumnje; kad Srbija ostvari nacionalni dohodak per capita jednak hrvatskom, procenjivacemo po nekim drugim elementima.

_________________

Ovo važi za one kojima je sve u novcu! Šta ćemo sa ličnim osećanjem sreće, prihvatanja, bezbednosti, pravima (ne na papiru). Ne može se sve kupiti novcem.