Jump to content


Photo

VIRUS


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 nparezanovic

nparezanovic
  • Members
  • 177 posts

Posted 17 March 2005 - 21:22

UPOZORENJE !

Od Microsofta i Nortona je stiglo obavestenje da od subote po mailovima kruzi virusna poruka: "Life is beautiful.pps". Ako ga otvorite, na ekranu se ispise: "It is too late now, your life is no longer beautiful" i iz PC se izbrise sve sto je bilo u njemu. AOL upozorava da antivirusni Software za njegovo unistenje jos uvek ne postoji. Virus je napravio haker pod imenom "Life owner".

Prosledite ovo upozorenje svima koje poznajete !


Ovo sam upozorenje dobila mail-om od nekih poznanika, dali je jos neko cuo za ovo i dali je ovo istina.

#2 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 March 2005 - 22:05

Bez namere da ikoga vredjam, ali svako ko pusti .exe, .com, .bat, .pif, .msi, .scr... i slicne fajlove koji mu stignu uz email je ortodoksna budala, bar sto se kompjutera tice...

Uvek sam se pitao kako je moguce da su ljudi toliko naivni... Ocito je cinjenica da je najveca opasnost po sigurnost bilo kog sistema upravo korisnik, a ne rupe u softveru i sl.

#3 Mr Jones

Mr Jones
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 17 March 2005 - 22:11

Bez namere da ikoga vredjam, ali svako ko pusti .exe, .com, .bat, .pif, .msi, .scr... i slicne fajlove koji mu stignu uz email je ortodoksna budala, bar sto se kompjutera tice...

Uvek sam se pitao kako je moguce da su ljudi toliko naivni... Ocito je cinjenica da je najveca opasnost po sigurnost bilo kog sistema upravo korisnik, a ne rupe u softveru i sl.

true, true :lol:
Postoji jedno pravilo koje znaju svi koji koriste kompjuter duže od 3 meseca, a to je: "ne otvaraj mejl sa nepoznatim sadržajem" B)

#4 BarbaPapa

BarbaPapa
  • Members
  • 90 posts

Posted 17 March 2005 - 22:13

Hoax. Takva upozorenja koja kruze mejlom su u vecini slucajeva lazna. Pa i ovo.
http://www.symantec....tiful.hoax.html

A ko i otvori slican att. zasluzio je da popije virus. Znam ljude koji su se i po 3-4 puta zarazili na isti nacin.

#5 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 17 March 2005 - 22:16

Bez namere da ikoga vredjam, ali svako ko pusti .exe, .com, .bat, .pif, .msi, .scr... i slicne fajlove koji mu stignu uz email je ortodoksna budala, bar sto se kompjutera tice...

Uvek sam se pitao kako je moguce da su ljudi toliko naivni... Ocito je cinjenica da je najveca opasnost po sigurnost bilo kog sistema upravo korisnik, a ne rupe u softveru i sl.

agree :lol:

#6 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 17 March 2005 - 22:25

A ko i otvori slican att. zasluzio je da popije virus. Znam ljude koji su se i po 3-4 puta zarazili na isti nacin.

:lol: :huh: :huh: :D :P :huh:
apsolutno zasluzuju.

#7 nparezanovic

nparezanovic
  • Members
  • 177 posts

Posted 17 March 2005 - 22:33

Bez namere da ikoga vredjam, ali svako ko pusti .exe, .com, .bat, .pif, .msi, .scr... i slicne fajlove koji mu stignu uz email je ortodoksna budala, bar sto se kompjutera tice...

Uvek sam se pitao kako je moguce da su ljudi toliko naivni... Ocito je cinjenica da je najveca opasnost po sigurnost bilo kog sistema upravo korisnik, a ne rupe u softveru i sl.

Bez vredjanja molim.
Za .exe fajlove znam, ali za ove ostale nemam pojma. Sve sto prevazilazi neko osnovno koriscenje (internet, word, pisanje mail-a...) je za mene spansko selo.
Ali posto neki ovde znaju, mogli bi da mi napisu jos koje fajlove ne smem da otvaram, osim ovih koji su napisani, pa i ja budala da naucim nesto.
Hvala

#8 nparezanovic

nparezanovic
  • Members
  • 177 posts

Posted 17 March 2005 - 22:35

Zaboravih ortodoksna.

#9 Mr Jones

Mr Jones
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 17 March 2005 - 22:37

Bez namere da ikoga vredjam, ali svako ko pusti .exe, .com, .bat, .pif, .msi, .scr... i slicne fajlove koji mu stignu uz email je ortodoksna budala, bar sto se kompjutera tice...

Uvek sam se pitao kako je moguce da su ljudi toliko naivni... Ocito je cinjenica da je najveca opasnost po sigurnost bilo kog sistema upravo korisnik, a ne rupe u softveru i sl.

Bez vredjanja molim.
Za .exe fajlove znam, ali za ove ostale nemam pojma. Sve sto prevazilazi neko osnovno koriscenje (internet, word, pisanje mail-a...) je za mene spansko selo.
Ali posto neki ovde znaju, mogli bi da mi napisu jos koje fajlove ne smem da otvaram, osim ovih koji su napisani, pa i ja budala da naucim nesto.
Hvala

khm, khm:

Postoji jedno pravilo koje znaju svi koji koriste kompjuter duže od 3 meseca, a to je: "ne otvaraj mejl sa nepoznatim sadržajem"



#10 nparezanovic

nparezanovic
  • Members
  • 177 posts

Posted 17 March 2005 - 22:44

Ovo pravilo mi je odavno poznato, samo sam mislila da mozete malo vise da me uputite u ovo.

#11 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 March 2005 - 22:48

Kao sto rekoh, nije mi namera da vredjam, samo mi je cudno da neko koristi kompjuter bez elementarnih znanja o istom. Ok, kompjuteri su postali jeftini i svako moze isti sebi da priusti, usput od prostih konzolnih upita operativni sistemi su prerasli u point&click aplikacije razumnije ne-tehnicki nastrojenim ljudima, pa je omasovljenje njihove upotrebe neminovno, no ipak treba ljudi nesto da nauce o istima pre nego sto krenu da ih koriste.

Elementarno znanje mora da postoji. Pa to je kao da pustis nekog da vozi autobus bez da zna ista o kolima, saboracaju itd. Autobus zato sto time sto recimo sebi nabaci neki trojanac koji posle sa njegovog kompjutera dalje salje mailove drugim potencijalnim zrtvama pravi stetu svima oko njega, i to dvostruku:

1) Zagusuje internet saobracaj nepotrebnim transferima sto utice na svakog na mrezi
2) Zagusuje mailbox ljudima koji su imali nesrecu da se njihova email adresa nadje u Address book-u osobe koja se svojim neznanjem inficirala.

Da ne pominjem i trecu kategoriju - ljudi koji su isto tako neupuceni kao osoba koja se inficirala i siri zarazu dalje, koji se zaraze od doticne osobe pa i oni prave stetu drugima...

Koliko se secam, ILoveYou.San (ili kako mu vec bese ime) worm i njegovi klonovi su napravili nekoliko milijardi dolara stete sirom USA bas zbog neupucenih korisnika (nakon toga su mnoge firme poslale kompletno osoblje na osnovnu obuku).

A u sledecoj poruci cu objasniti detaljno sta je stetno, sta nije, kako se stititi od posasti i sl. za neupucene korisnike...

#12 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 17 March 2005 - 22:49

pa vrlo je jednostavno :lol: ne otvaraj nista za sta ne znas sta je. ako ti prijatelj mailom salje slike ili muziku i ti znas da ti salje - otvori.

ako ti izvjesni Louis Johnston za kojeg nikad nisi cula salje mail s attachmentom ti lijepo odmah izbrisi.

i nemas frke :huh:

#13 nparezanovic

nparezanovic
  • Members
  • 177 posts

Posted 17 March 2005 - 23:10

Bila bih veoma zahvalna da bar delic svog znanja preneses na mene.
I jos jednom, niti otvaram ne poznati mail, niti sam do sada imala neki virus u kompjuteru osim onih koje zakacis preko net-a, kao sto su cookie i koje cistim sa Spyware doctor programom.

#14 Carolostadien

Carolostadien
  • Members
  • 4,472 posts

Posted 17 March 2005 - 23:15

pa sto se maila tice to ti je i glavno - ne otvaraj nista nepoznato.

inace, sto se kompjutera tice ja koristim Spybot Search, Ad-aware, Stinger i CWShredder (redovno radi update svih tih programa), a mnogi preporucaju i a2Guard premda ga ja bas ne obozavam jer ponekad totalno poludi pa sve zivo prepoznaje kao "sumnjivo"

#15 enksa

enksa
  • Members
  • 13 posts

Posted 17 March 2005 - 23:17

Chudno, ali za godinu ipo dana koliko koristim net nikada nisam dobio nijedan chudan mail, osim par onih nigerijskih shto te mole da im pomopgnesh oko para... Njih sam otvarao samo zato shto su priche koje su smishljali bile simpatichne :lol:
Inache, imam elementarno znanje o virusima i drugim wormovima koji se shire e mailom, samo shto to znanje nikada nisam imao priliku da testiram u praxi... Lucky me. :huh: