Jump to content

Photo

Žikica Simić

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#31 wayfaring stranger

wayfaring stranger
  • Members
  • 765 posts

Posted 28 March 2005 - 22:07

Ta zavist koju kao baba prosipas ovde govori vise o tebi nego o tome sto pokusavas da trolujes. Sve to te cini jos jadnijom osobom i marginalnijom pojavom nego sto bi mozda bio kada bi pobedio svoje komplekse nize vrednosti.

Opet izjave ljubavi i srece. Pa sta da ti kazem, ne dajem garanciju na svoje izjave, ali uglavnom dajem objasnjenja koja izgleda retko ko cita.

Ukoliko neko previse licno shvati moje poruke, zaista ne mogu da pomognem. Obzirom da sa ovog foruma poznajem relativno mali broj ljudi sve sto imam licno da izjavim to radim u licnom kontaktu, a sve ostalo je cist kondicioni trening.

Srecom pa si ti uvek dobro raspolozen :lol:

Prijano vece, lep san itd.

#32 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 29 March 2005 - 06:52

'ajd' laka vam noc od dijaspore :lol:

Edited by yoyoman, 29 March 2005 - 06:52.

#33 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 14 April 2005 - 21:10

razocaran sam ,zaista.Ja sam voleo i Desperado i Mistery train i dole na uglu.Nikada me to nije sprecavalo da slusam svasta jos.Vi se ljudi poklaste ovde.Ako onaj kauboj stvarno ima neke veze sa Desperadom,nemam reci.Drukcije sam zamisljao svoje istomisljenike.Ja izgleda jos naivno verujem da slusanje dobre muzike nesto dobro pokrene u coveku.Sta je bre ovo?!!! :lol:

#34 blue girl

blue girl
  • Members
  • 44 posts

Posted 17 April 2005 - 19:33

razocaran sam ,zaista.Ja sam voleo i Desperado i Mistery train i dole na uglu.Nikada me to nije sprecavalo da slusam svasta jos.Vi se ljudi poklaste ovde.Ako onaj kauboj stvarno ima neke veze sa Desperadom,nemam reci.Drukcije sam zamisljao svoje istomisljenike.Ja izgleda jos naivno verujem da slusanje dobre muzike nesto dobro pokrene u coveku.Sta je bre ovo?!!! :lol:

I meni u početku kada sam počela da pratim ovaj forum uopšte nije bilo jasno zašto su svi tako isključivi u izboru muzike koju slušaju, a uz to uopšte ne poštuju izbor drugih. Svi iz moje okoline uvek su mene smatrali strašno isključivom što se tiče muzike koju mogu da slušam duže od par minuta, ali ja nisam ni blizu nekima odavde. Ispada da sam ja ustvari strašno tolerantna osoba :huh:

Žikicu Simića na žalost ne slušam dugo, jer nisam iz Beograda pa ni ne mogu da hvatam te stanice na kojima on radi, ali od kada se kod nas na severu čuje B92, retko kada sam propuštala ijednu emisiju (kada sam baš imala nešto da radim subotom, ili kada prijem nije dobar, što je u poslednje vreme dosta često) To je jedna od moje dve omiljene radio emisije (pored OFF-a).

#35 wayfaring stranger

wayfaring stranger
  • Members
  • 765 posts

Posted 17 April 2005 - 19:56

Problem je u mitomaniji. Mi od svega pokusavamo da napravimo nesto grandiozno i sto vise idola imamo to bolje za nas mali svet. Zikica, Inkal, Freedom, moja malenkost (hvala na strpljenju ulozenom na slusanje Desperada), svi smo mi sasvim obicni ljudi kao i vecina sa ovog i ostalih foruma. Svi imamo svoje lepe i ruzne strane. Kao i ostatak sveta. Ne vidim cemu razocaranje. Inkala i Freedoma poznajem mnogo bolje nego Zikicu i svaka emisija pocev od Pop depresije, Moci vestica, Deseprada, Gashine emisije (sorry Gasho zaboravio sam kako se zove) predstavlja licno putovanje kroz muziku. kroz te emisije prepoznajem i Inkala i Freedoma i Gashu.
Mislio sam da ce ljudi na koncertima koji su se poslednjih par godina odrzali kod nas razbiti iluziju o muzicarima kao o nekim posebnim bicima. Secam se kada sam Marku Rubinu (ex-Bad Livers) pre par gdina poslao pismo koje je shaljivo pocinjalo sa POZDRAV LEGENDI, on je na isti nachin odgovorio: Da, legenda u mojoj glavi : - )
Sto manje mitomanije to cistiji pogled.
Stvarno mi je zao sto si se razocarao mojim stavovima ali to sto sam u americana muziku upucen mozda malo vise od prosecnog slusaoca ne cini me nimalo posebnim. To je samo hobi koji sam imao priliku da predstavim drugima. Nista vise. Ne verujem da se svet moze promeniti pustanjem muzike.

Iskreno, skoro svi sa ovih prostora su ucili o toj muzici od Zikice. Mislim da mali broj ljudi sa ovog foruma ne zna njegovo ime i nije nikada citao nesto sto je on napisao, ali dizati bilo koga u zvezde, to mi nikada nije bilo jasno. U svakom slucaju, dobro je dok ima ko da pusta muziku koju sviraju muzicari, a ne samo programeri.

#36 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 18 April 2005 - 23:31

Mislim da se kod mene ne radi o mitomaniji.I sam sam bio u prilici da upoznam mnoge ljude koje sam smatrao a i jos uvek ih smatram autoritetima,i naravno bio svestan da su to samo ljudi.Lepo od tebe sto si neke stvari razjasnio.Samo da znas,Desperado je bila emisija koja me je inspirisala da i sam pokrenem emisiju na radio Majdanpeku koja se zove Harvest moon i ide nesto vise od godinu dana.Mislim da ti je sada jasnije otkud razocaranje.Zao mi je sto vise nisam u prilici da slusam tu emisiju,Zikicu mogu preko neta.Ajde sve najbolje i samo nastavite sa dobrim poslom.Inace,svidja mise Drive by truckers.Puttin people on the moon je jedno od najjacih pesama koje sam cuo u poslednje vreme.

#37 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 19 April 2005 - 19:07

Zikica, Inkal, Freedom, moja malenkost, svi smo mi sasvim obicni ljudi kao i vecina sa ovog i ostalih foruma.

:lol: :huh: :huh: :D
Vidi u koju ekipu covek sam sebe ubraja. Bez lazne skromnosti, a? :huh:
Frajeru, jesi bas toliko siguran da si tog kalibra? :P
Hajde ljudi ne bacajte mu vise udicu. Vidite da se uvek upeca.

BTW, 'ajd' da unesemo malo pozitivne kick ass atmosfere u ovaj topik (dok se ONAJ ponovo ne javi), sa pricom sklepanom od strane neke tamo ekipe juznjaka, u atmosferi punoj stomaka otecenih od piva. I ova prica moze da se eventualno tumaci kao idolopoklonstvo, te ako ste u tom tripu saljite svoje komentare na www.DBT. U suprotnom, uzivajte!
B)

STEVE MCQUEEN

Steve McQueen Steve McQueen
When I was a little boy I wanted to grow up to be
The coolest doggone motherscratcher on the silver screen

I’d drive real fast everywhere no one would ever catch me
and I’d kick your ass if you pissed me off so be careful what you ask me
and I’d never have an empty bottle or an empty bed
and as cool as Paul Newman is I bet Steve could whup his head

Steve McQueen............................

Bullet was my favorite movie that I’d ever seen
I totaled my go-cart trying to imitate that chase scene
That Duster had six hubcaps, know what I mean
and I love the way they all flew off when it landed in that ravine

Steve McQueen............................

I really loved The Getaway back when I was eight
that pussy Alec Baldwin sucked in the remake
and speaking of pussy, I guess Steve got it all
He fucked Faye Dunaway and he fucked Ali McGraw

When I was a little boy I wanted to grow up to be
The coolest goddamn mothefucker on the silver screen
(yee-haw)

(suddenly the scene turns slow and somber, as a campfire harp plays in the background)
I went to see The Hunter on my first date
The Hunter was the last movie Steve McQueen lived to make
They took my drivers license when I was just sixteen
the year Mesothelioma killed Steve McQueen

Edited by yoyoman, 19 April 2005 - 19:50.

#38 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 19 April 2005 - 21:46

Onaj se javio.wow,kako si samo ti cool tako zajedljiv i nadobudan.Tako si cool da ja ostajem bez teksta i ...eto.yoyomanu Nietche,Srbija ti klice.Ja vas ostavljam gospodo,sa tim infantilnim pricama ko slusa bolju muziku i ko je cuo vise dobrih opskurnih grupa.Nadam se da se ne vidimo ni na jednom forumu.

#39 wayfaring stranger

wayfaring stranger
  • Members
  • 765 posts

Posted 19 April 2005 - 21:54

Mislim da se kod mene ne radi o mitomaniji.I sam sam bio u prilici da upoznam mnoge ljude koje sam smatrao a i jos uvek ih smatram autoritetima,i naravno bio svestan da su to samo ljudi.Lepo od tebe sto si neke stvari razjasnio.Samo da znas,Desperado je bila emisija koja me je inspirisala da i sam pokrenem emisiju na radio Majdanpeku koja se zove Harvest moon i ide nesto vise od godinu dana.Mislim da ti je sada jasnije otkud razocaranje.Zao mi je sto vise nisam u prilici da slusam tu emisiju,Zikicu mogu preko neta.Ajde sve najbolje i samo nastavite sa dobrim poslom.Inace,svidja mise Drive by truckers.Puttin people on the moon je jedno od najjacih pesama koje sam cuo u poslednje vreme.

Desperado vise ne postoji kao i ostale emisije na radio Politici. Od nove godine se na radio Politici desavaju neke stvari koje je bolje zaobici i ne komentarisati tako da ce mozda Dje's ba Rado osvanuti na D.J. radiju Studija B. Ako se to dogodi sva zasluga je iskljucivo Inkalova posto se on zaista junacki trudi i moram priznati da bi se cela ideja ugasila da nije njega.

Kad smo vec kod Dole na uglu, zar B-92 ne dobacuje do Majdanpeka?

DBT su skoro izdali DVD. Jos mi nije dopao do ruku ali predpostavljam da je super videti ih uzivo. Na nekoliko zivih snimaka koje imam od njih zvuce stvarno odlicno. Teshka juznjacka svirka sa tri gitare i mnogo znoja.

> Vidi u koju ekipu covek sam sebe ubraja. Bez lazne skromnosti, a?

http://www.popboks.c...oncarevic.shtml

Koliki je tvoj uticaj na Radio 94.9 iz senke?
Ne mislim da je moj uticaj na dnevni program Radija 94.9 veći od uticaja bilo kog drugog stalno zaposlenog / honorarca / volontera na radiju. Mislim da je za taj radio mnogo važniji uticaj Luke Ivanovića, koji ne prestaje da me iznenađuje raznim suludim stvarima koje nemilice sipa... Mislim da je stvorena jedna zdrava sredina kojoj nedostaje još jedna jaka autorska ličnost sa tradicionalističkim
pristupom muzici – i pri tome mislim isključivo na Aleksandra Lazarevića, autora kultne emisije Desperado na Radio Politici - i da uz odgovarajuće tehničke uslove (čitaj: fakin’ predajnik) možemo da preuzmemo ono što je ostalo od auditorijuma bivšeg Radija B92. Ovako smo i dalje slatka tajna za one koji mogu da nas uhvate, a takvih je vrlo malo...

#40 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 20 April 2005 - 00:15

ma opusti si Isidore. ko je bre tebe spominjao. :lol:
osim ako eventualno imas nesto sa Faye Dunaway ili Ali McGraw, pa te pogodilo sto okacih onu pesmu.

#41 Takeshi

Takeshi
  • Members
  • 2,001 posts

Posted 20 April 2005 - 16:27

... i tako se tema o Zikici Simicu "spontano" pretvorila u temu o Desperadu :lol:

#42 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 20 April 2005 - 21:30

U Majdanpeku imamo samo tv ali ne i radio b 92.Lokalni radio sad vodi mladja ekipa,pa ima mesta i za emisije kao sto je moja.Postoje i neki privatnici,ali to nije vredno pomena.slabo sta hvatamo,tj.oni koji zive na brdu jos se nekako i snalaze.
Sve najbolje Aleksandre!
Yoyoman,samo opusteno...
Preporucujem bavljenje sportom ili duge setnje. :lol:

#43 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 21 April 2005 - 08:26

Sve najbolje Aleksandre!

why don't the two of you get a room :lol:

#44 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 21 April 2005 - 14:17

Ja sam bas tebi hteo da savetujem da nadjes devojku.mora da levom pishesh sve ove stvari na forumu, a desnom onanises.ajde priznaj da imas sobu punu ogledala.Volis da se gledas jel‘tako?Ajde budi iskren.

#45 Isobel

Isobel
  • Members
  • 177 posts

Posted 21 April 2005 - 14:42

koliko samo prljavih fantazama na jednom mjestu. sve shto imam da kazem (o vashoj raspravi, a ne zikici) moze stati u jednu rijech : I-JU. i josh: da mi je zao shto su dbt zalutali na jedno ovako prijatno mjesto.