Jump to content

Photo

Žikica Simić

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#16 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 25 March 2005 - 19:43

Zavidan stepen idolopoklonstva (mislim na lik i delo Zikice Simica).

Na zalost vecini naroda treba vodja tj. neko ko ce da im kaze sta je dobro i sta da slusaju jer vlada zesci nedostatak zelje za istrazivanjem i licnih filtera sta je dobro, a sta ne.

Al' se ti prijatelju izlupeta. :lol:

Malo je onih koji kao ti poznaju ortake svakog dobrog benda koji se pojavi. A nama ostalima eto ostaju npr. MOJO, Zikica, All music, ovaj forum itd. kao presudni izvori informacija o muzici, ma koliko negativnih emocija to u tebi izazivalo.

Te sta da ti kazem na taj smaracki fazon "ja sam to prvi slusao, kada niko za to nije ni cuo, a sada ih ne slusam, jer ih vi slusate"? Takvo razmisljanje je veca malogradjanstina nego iskreno slusati Britney Spears. Mislim, koga boli uvo ko je sta slusao pre njega, ili koliko to ljudi trenutno slusa? Nije to poenta muzike.

PS:
Th' Legendary Shack*Shakers, nisu losi. Poruci im, pozdravio ih:
Posted Image

Edited by yoyoman, 26 March 2005 - 06:15.

#17 steve21

steve21
  • Members
  • 83 posts

Posted 26 March 2005 - 15:41

I meni je islo tesko sa njima na pocetku. Prvo sto sam od njih slusao je bila Southern Rock Opera koju sam pazario jos kada se pojavila, odslusao jednom i ostavio na polici da skuplja prasinu mesecima.
Kada sam skinuo sa slsk-a Decoration Day poceo sam da naslucujem poentu, a totalno prosvetljenje doslo je letos sa The Dirty South. I mada mi sada i Southern Rock Opera zvuci sjajno, ima utisak da to nije album sa kojim se se treba upoznati sa DbT, osim mozda ako se zesce ne lozis na Lynyrd Skynyrd i slicne bendove.
A, mozda jednostavno ni oni nisu bend za svideti se na prvu loptu, ali kada udju u usi definitivno skapiras da su jedan od najbitnijih bendova sadasnjeg rock-a.

Zavidan stepen idolopoklonstva (mislim na lik i delo Zikice Simica).

Na zalost vecini naroda treba vodja tj. neko ko ce da im kaze sta je dobro i sta da slusaju jer vlada zesci nedostatak zelje za istrazivanjem i licnih filtera sta je dobro, a sta ne. DBT su DALLLEEEEKKKKKKOOOOO od jedne od najvaznijih rock grupa trenutno.

Moja je sreca sto sam istu grupu imao prilike da pratim bukvalno od prvih dana zahvaljujuci ljudima iz grupe Dirtball, kasnije The Shiners koji su prijatelji sa DBT.

Decoration day je masterpiece u odnosu na sve ostale njihove albume (ukljucujuci i zivi Alabama Ass Whoopin') ali tek od novog albuma su se pojavili u MOJO i UNCUT-u, a ocigledno vecina nije ni svesna koliko ti casopisi formiraju muzicki ukus onih koje vi obozavate. Ako bas hoces da saznas koja grupa je jedan od najvaznijih rock grupa danas nabavi The Legendary Shack Shakers i sve ce ti biti jasno

Koga uopste zanimaju bendovi sa tirazem od par hiljada primeraka i enormnim uticajem sve do najblize vukojebine u Oregonu ili gde vec???

#18 wayfaring stranger

wayfaring stranger
  • Members
  • 765 posts

Posted 27 March 2005 - 02:17

Al' se ti prijatelju izlupeta. :lol:

Malo je onih koji kao ti poznaju ortake svakog dobrog benda koji se pojavi. A nama ostalima eto ostaju npr. MOJO, Zikica, All music, ovaj forum itd. kao presudni izvori informacija o muzici, ma koliko negativnih emocija to u tebi izazivalo.

Te sta da ti kazem na taj smaracki fazon "ja sam to prvi slusao, kada niko za to nije ni cuo, a sada ih ne slusam, jer ih vi slusate"? Takvo razmisljanje je veca malogradjanstina nego iskreno slusati Britney Spears. Mislim, koga boli uvo ko je sta slusao pre njega, ili koliko to ljudi trenutno slusa? Nije to poenta muzike.

PS:
Th' Legendary Shack*Shakers, nisu losi. Poruci im, pozdravio ih:
Posted Image

"prijatelju",

pre nego sto odgovoris na bilo koji post pazljivo procitaj originalnu poruku. Ni jednog trenutka nisam napisao da ja sada ne slusam DBT jer to svi slusaju. Iskreno, uopste me nije briga sta ostali slusaju, niti sam takav stav ikada imao. Samo sam rekao da je meni najbolji DBT album Decoration Day, a da mi je sve pre i posle toga dosta slabije. I kada sam dobio prvi njihov album nisam bio odusevljen tao da nemoj da krivis stvari tj. nemoj da citas redove koji uopste i ne postoje.

Kao drugo, napaljeni prijatelju, i da jesam prijatelj svakog dobrog benda koji se pojavi sta je u tome lose? Kakogod to tebi zvucalo (a voleo bih tvoju psiholosku analizu moje izjave), jedan sam od retkih D.J.-eva koji su imali tu priliku da im Lucinda Williams snimi station id za emisiju sto na ovoj listi znaju svi koji su bar jednom slusali DESPERADO na talasima radio Politike. Pored Lucinde station id-jeve za emisiju su snimili i Jim White, Kevin (The Gourds), Ramsay Midwood, Guy Kyser (ex- Thin White Rope, sada Mummydogs), Kimmy Rhodes, The Great Crusades, Nick Luka (radio sa Howe Gelbom), Transmissionary Six (Terry Moeller iz The Walkabouts i Paul Austin ex- Willard Grant Conspiracy) ..... I sta je u tome lose? To je mogao da dobije bilo koji D.J. na ovom svetu uz malo truda i srece. E, sada sledi tvoja analiza.

Koga uopste zanimaju bendovi sa tirazem od par hiljada primeraka i enormnim uticajem sve do najblize vukojebine u Oregonu ili gde vec???

Donekle si u pravu ali uzmi u obzir da je za Ninu Nastasiu culo oko 20 ljudi pre nego sto je dosla ovde, a napunila je ceo Dom Omladine, The Walkabouts imaju problema sa objavljivanjem svojih ploca u USA, ali su u Evropi relativno popularni. St. Thomas je izjavio da na svojoj turneji nije nikada video vise ljudi nego u Beogradu. Sa druge strane ja zaista ne mogu ceo zivot da slusam Bob Dylana, The Beatles, Beach Boys, Rolling Stones. Po toj logici trebalo bi da slusamo samo klasike i ni jedan novi bend. To sto je neko nekomercijalan ne znaci da pravi losu muziku. Cisti primeri su: Tarnation, 16 Horsepower, Papa M, Okkervil River, Iron and Wine, Labradford, Pinetop 7, ......

#19 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 27 March 2005 - 09:10

Ma tako ti Lucidinog station id-a, bolje nemoj da trazis da te tvoj "napaljeni prijatelj" analizira, jer ti moze rece nesto sto nisi spreman da cujes.
A i hajde da ostavimo tvoj lik i delo za neki drugi topik koga bi se to ticalo.

#20 wayfaring stranger

wayfaring stranger
  • Members
  • 765 posts

Posted 27 March 2005 - 10:46

Ma tako ti Lucidinog station id-a, bolje nemoj da trazis da te tvoj "napaljeni prijatelj" analizira, jer ti moze rece nesto sto nisi spreman da cujes.
A i hajde da ostavimo tvoj lik i delo za neki drugi topik koga bi se to ticalo.

Najbolje bi bilo da ostavis moj lik i delo van svih topica.

"moze rece" bilo sta, vec sam navikao na razne bezrazlozne i kako se to nekada veselo uobicavalo reci nicim izazvane reakcije. Na ovom forumu uvek kada kazes svoje misljenje mozes ocekivati da ce neko pokusati da ti ga olupa o glavu jer je sramota misliti svojom glavom.

#21 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 27 March 2005 - 12:31

Ma tirazi su danas potpuno irelevantna stvar.
Nakon pojave MTV-ja cela prica oko toga je postala apsurdna. Muzika se danas prodaje na isti nacim kao npr. Nike patike.
Dobar menadzer + dobar marketing = dobra prodaja (tj. veliki tiraz)
Kvalitet muzike nije u korelaciji sa navedem. Ima dobre muzike sa obe strane skale, kao sto ima i shunda i u malim i u velikim tirazima.

Po meni je nekako generalno muzika nespojiva sa bilo kojim oblikom isljucivosti. Mali tirazi - veliki tirazi, stari bendovi - mladi bendovi, vise popularni - manje popularni. Sto je to toliko bitno? Jedna muzika te jednostavno radi, a neka druga ne. Sto opet ne znaci da se svako treba sloziti sa tvojim ukusom. Poenta i jeste da svi mi pravimo ili slusamo razlicitu muziku, kao i sto svi zivimo razlicite zivote.

A u kontekstu cele price, kao i danasnje hiper-produkcije muzike ili nekadasnje nedostupnosti, dobro je naci nekoga ili nesto sto ima slican senzibilitet tvome, te ne morati preslusavati gomilu budalastina da bi se doslo do necega sto ti prija. U ovom topic-u se upravo radi o jednom nasem coveku koji, stice se utisak, po mnogima ima znacajan kredibilitet po navedom.

A uz to, naravno da odrastati na Zikicinim emisijama ne znaci ograniciti svoj muzicki ukus na ono sto ce on pustiti i ne truditi se da se ode negde dalje i nadje nesto drugacije, kako to hoce da predstavi ovaj iz prethodih postova. Naprotiv!

Mrzim dugacke postove, ali ocigledno je bilo potrebno neke stvari razjasniti.

#22 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 27 March 2005 - 12:45

Najbolje bi bilo da ostavis moj lik i delo van svih topica.

Ma nikada ni nameravao da se njime bavim.

Na ovom forumu uvek kada kazes svoje misljenje mozes ocekivati da ce neko pokusati da ti ga olupa o glavu jer je sramota misliti svojom glavom.

Pa da vidis, nekada i moze da bude. Sve zavisi od glave i misljenja. B)

#23 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 27 March 2005 - 16:00

ovo je vrlo glupa izjava, da malo bolje poznajes muzicki biznis bilo bi ti jasno zasto je glupa :lol:

#24 steve21

steve21
  • Members
  • 83 posts

Posted 28 March 2005 - 15:16

ovo je vrlo glupa izjava, da malo bolje poznajes muzicki biznis bilo bi ti jasno zasto je glupa :lol:

A sta si ti bajo - diplomirani poznavalac muzickog biznisa (i jos verovatno iz dijaspore)???

#25 steve21

steve21
  • Members
  • 83 posts

Posted 28 March 2005 - 15:19

BTW, Ziks je car,ali ovi muzicki streberi iz dijaspore su smesni

#26 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 28 March 2005 - 16:28

BTW, Ziks je car,ali ovi muzicki streberi iz dijaspore su smesni

Bolje biti Smesni dijasporac nego SrBski mesija ili SrBski Direkt-Or,

#27 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 28 March 2005 - 18:59

...ovi muzicki streberi iz dijaspore su smesni

Stevo srbine, u kom si ti bre fazonu? Potroseni svi neprijatelji, pa je sada red dosao na okrenuti svu negativnu energiju protiv dijaspore?!? :lol:
Tuzno, ali u svakom slucaju to ti moj Stevo nema nikakve veze ni sa ovim topic-om ni sa muzickim forumom. Bolje idi siri tu svoju naprednu misao na Politika ili Apatridi forumu. Tamo ces naci vise sagovornika.

#28 wayfaring stranger

wayfaring stranger
  • Members
  • 765 posts

Posted 28 March 2005 - 20:06

Stevo srbine, u kom si ti bre fazonu? Potroseni svi neprijatelji, pa je sada red dosao na okrenuti svu negativnu energiju protiv dijaspore?!? :D
Tuzno, ali u svakom slucaju to ti moj Stevo nema nikakve veze ni sa ovim topic-om ni sa muzickim forumom. Bolje idi siri tu svoju naprednu misao na Politika ili Apatridi forumu. Tamo ces naci vise sagovornika.

Sac' da pochem da vredjam okolo :huh:

Posto je glavni lik iz ovog topica Socijalni radnik u Centralnom zatvoru, cuo sam da treba da postane i sherif (nachelnik nekog od sektora), najbolje je da izabrani clanovi foruma odu do El Zileta i predaju mu svoju ljubav i probleme.

Na novom albumu grupe D4- Out Of My Head ima pesma Too stupid to live. Superpouchno.

"I don't know how you people survive
you're too stupid to be left alive."

Ovo za D4 je potpuno nevezano za predhodnu pisaniju, samo me je mrzelo da to spomenem u nekom drugom postu. Ako se neko ipak prepozna to je na njegovu odgovornost i zbog njegove mentalne situacije. :lol:

Shine you happy people :huh:

#29 steve21

steve21
  • Members
  • 83 posts

Posted 28 March 2005 - 20:14

Nego sta ima u Oregonu,svira li se,ima li kakvih bandova,gde izlaze mladi?

#30 yoyoman

yoyoman
  • Members
  • 846 posts

Posted 28 March 2005 - 20:52

bla, bla, bla

Ta zavist koju kao baba prosipas ovde govori vise o tebi nego o tome sto pokusavas da trolujes. Sve to te cini jos jadnijom osobom i marginalnijom pojavom nego sto bi mozda bio kada bi pobedio svoje komplekse nize vrednosti.