Jump to content


Photo

Reprezentacija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 muslin

muslin
  • Members
  • 4,270 posts

Posted 10 March 2005 - 16:37

Dakle - navijanje za reprezentaciju.

Da ne trazim sad celu vest, verovatno znate o čemu se radi - nekoliko navijačkih grupa (Partizan, Zemun čini mi se, i još neko....) pokrenulo je inicijativu za organizovano navijanje za reprezentaciju. Za početak "kop" je na istočnoj tribini Marakane, protiv Španije. Delije Sever su naravno protiv toga (Zvezda, Srbija, nikad Srbijaicrnagora).

Osim toga, ove godine imamo i nekoliko evropskih prvenstava kod nas, možda je i to prilika da se uradi nešto po tom pitanju.

Šta mislite o tome?
Da li su državni simboli tolika prepreka da navijamo za naše?
Da li će i buduća reprezentacija Srbije ikad imati takvu podršku kao Holandija ili Irska, ili bilo koja ostrvska reprezentacija? Da li ćemo ikad videti tribine komplet u plavom kad igra Srbija (i da li Srbija uopšte treba da zadrži iste boje kao reprezentacija SFRJ, ili da smišljamo nešto novo) ili će se navijanje svoditi na nošenje majica sa slikama ratnih zločinaca i pevanje četničkih pesama . . .

#2 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 10 March 2005 - 19:11

treba da se navija za reprezentaciju! Tribine neka se tresu, da pokazemo Spancima de su dosli i da ih ispratimo sa petradom!

#3 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 10 March 2005 - 20:24

Šta mislite o tome?
Da li su državni simboli tolika prepreka da navijamo za naše?
Da li će i buduća reprezentacija Srbije ikad imati takvu podršku kao Holandija ili Irska, ili bilo koja ostrvska reprezentacija? Da li ćemo ikad videti tribine komplet u plavom kad igra Srbija (i da li Srbija uopšte treba da zadrži iste boje kao reprezentacija SFRJ, ili da smišljamo nešto novo) ili će se navijanje svoditi na nošenje majica sa slikama ratnih zločinaca i pevanje četničkih pesama . . .

Nekome su ti zlocinci junaci i pevanje cetnickih pesama neko zamislja kao patriotizam. Neko misli da su tri boje preko lica dovoljne dok neki smatraju da je super nositi zastavu sa RavneGore na drzavne utkmice.

Jebiga, debilska zemlja.

U dijaspori se tim jos uvek bodri sa zastavom SFRJ.

Sa PETOKRAKOM!


Lud narod...

#4 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 10 March 2005 - 20:30

Šta mislite o tome?
Da li su državni simboli tolika prepreka da navijamo za naše?
Da li će i buduća reprezentacija Srbije ikad imati takvu podršku kao Holandija ili Irska, ili bilo koja ostrvska reprezentacija? Da li ćemo ikad videti tribine komplet u plavom kad igra Srbija (i da li Srbija uopšte treba da zadrži iste boje kao reprezentacija SFRJ, ili da smišljamo nešto novo) ili će se navijanje svoditi na nošenje majica sa slikama ratnih zločinaca i pevanje četničkih pesama . . .

Evo da pokusam da odgovorim na tvoja pitanja.
1.Jesu .Himna,zastava,ime drzave ,sve to mene licno sprecava da tu reprezentaciju dozivim kao svoju.Odnosno da odem na tekmu i pocepam grlo bodreci je.To naravno ne znaci da ne pratim utakmice i da mi nije drago kada igraci dobro odigraju i pobede.Samo sigurno se manje nerviram nego da igra reprezentacija Srbije.Kada se steknu uslovi ja cu biti na stadionu za svaku utakmicu reprezentacije.Mislim da tako razmislja i dobar deo navijaca.
2.Hoce,ali za tako nesto je potreban kult reprezentacije koje te zemlje imaju. A tako nesto se stvara od malih nogu.Ne verujem da ce se to desiti odmah,ali kroz izvesno vreme,sigurno.
3.Bojenje tribine je po meni glupo,i malo penzionerski.Po meni reprezentacija Srbije treba da ima crvene dresove,plave sortseve i bele stucne.Ne vidim nijedan razlog za zadrzavanje plavih dresova.Po toj logici mogli smo i da zadrzimo grb SFRJ sa bukitnjama.
4.Majice sa optuzenima za ratne zlocine su deo trenutne mode medju navijacima i to je prolazno.Posle toga ostace zastave,salovi,i majice sa nacionalnim motivima , kao i kod svih ostalih.Takodje mislim da ce ostati i nacionalne pesme,a medju njima i cetnicke.

#5 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 10 March 2005 - 20:38

Koliko sam shvatio,Delije ce podrzati repku ali "ce pokusati da pevanjem "Boze Pravde" nadglasaju "Hej Sloveni" ".Hvala Bogu,imace i fudbaleri podrsku posle dobrih 12 godina. :lol:

#6 muslin

muslin
  • Members
  • 4,270 posts

Posted 11 March 2005 - 23:01

Po meni reprezentacija Srbije treba da ima crvene dresove,plave sortseve i bele stucne.

Ne mislis da je to malo nemastovito? Ko jos tako slaze boje sa zastave?
Osim toga je i ruzno, izgledali bi ko Steaua u p&%&* materinu :lol: Ili CSKA

#7 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 11 March 2005 - 23:28

Za zimske tekme nosice se specijalne sajkace sa stitnicima za ushi :lol:

#8 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 12 March 2005 - 01:39

Ne mislis da je to malo nemastovito? Ko jos tako slaze boje sa zastave?
Osim toga je i ruzno, izgledali bi ko Steaua u p&%&* materinu :lol: Ili CSKA

Izvini.To je moje misljenje.U svakom slucaju,dresovi bi trebalo da budu crveni jer to je prva boja na zastavi.Sto se mene tice moze i referendum... pa kako vecina odluci :huh:

#9 duigor

duigor
  • Members
  • 16 posts

Posted 12 March 2005 - 04:06

Ajde da i ja dam mali doprinos ovoj prici.

Sto se mene tice mislim da je najbolja fora da kad krene ova shugava himna svi ustanu i stave ruke na usi... dok sranje neprodje, mislim da bi to mnogo dobro izgledalo a i dalo bi jednu novu poruku necega sa cime se svi slazemo, jer zvizdanje je vec vidjeno i svi su na to navikli dok bi ovo bilo garantovano mediski propraceno... ustvari i sami zamislite kako bi to odprilike izgledalo...

mozda se ja varam ali jebiga...

#10 garfild

garfild
  • Members
  • 787 posts

Posted 12 March 2005 - 10:55

Da ne trazim sad celu vest, verovatno znate o čemu se radi - nekoliko navijačkih grupa (Partizan, Zemun čini mi se, i još neko....) pokrenulo je inicijativu za organizovano navijanje za reprezentaciju. Za početak "kop" je na istočnoj tribini Marakane, protiv Španije

Kop na istoku?
Samo ne znam ko ce od tih vatrenih navijaca da plati 1000 kinti ili ce Piksi da im podeli karte kako bi navijali za SCG.
Sto se tice repke, uvek navijam za tim tj. fudbalere nije bi bitna himna niti ime pod kojim igraju niti klupske boje. Citam u novinama kaze Piksi kao je sramotno sto moraju da mole navijace da dodju da bodre repku, a oni odvale cenu npr za centar zapada dva somica. Cist bezobrazluk

#11 sunset rubdown

sunset rubdown
  • Members
  • 1,473 posts

Posted 12 March 2005 - 15:30

Sto se tice dresova nista ja tu ne bi diro... sto bi reko onaj lik iz reklame za pils...

#12 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 13 March 2005 - 02:20

Dresovi su sekundarna stvar.Ime,Himna i zastava su bitni.Srbija & Montenegro. Hm, ne hvala.SRBIJA KEVA! :lol:

#13 woocheeZZa

woocheeZZa
  • Members
  • 69 posts

Posted 13 March 2005 - 12:05

ajmo redom:
1. razmisljam u kontekstu nezavisne srbije, jer ce scg biti pokojna za koji mesec, pa ne vredi trositi energiju, a i videli smo kako je islo sa simbolima "zajebnice" pred olimpijadu
2. zastava, pogotovo nova drzavna sa grbom nemanjickim je prelepa
3. grb fss (posto fifa zabranjuje stavljanje nacionalnog grba) ce se morati modifikovati, u pogledu izbacivanja "drugog oka" (lopte), a mozda i promene boje (jer plava NE MOZE ostati primarna nacionalna boja, jer nikada to nije ni bila!) ko ne veruje neka poseti heraldicke sajtove: primarne nacionalne boje su boje iz grba, jer su i zastave istorijski najcesce nastajale izvodjenjem boja iz grba.
4. himna ce biti boze pravde, sva sreca sever i jug znaju bar prve dve strofe pa ce to biti ok.
5. DRESOVI!!! MOLIM VAS, VEOMA VAZNA STVAR!
pa pogledajte samo kakav je branding holandije, brazila, hrvatske... ne samo sportski, nego drzavni! srpska repka ne moze biti "plava" ni po kojoj logici, pogotove ne u varijanti plavo-belo-crveno, jer bi nas i sa marsa proglasili francuzima. ili treba vratiti predratnu tradiciju "belih orlova" i igrati u belom (kao real madrid) sa crvenim detaljima (jer to su boje naseg grba), ili napraviti dres na osnovu boja zastava. treba zapravo dizajnirati obe varijante, za home and away opcije.
I ONO STO JE NAJVAZNIJE, OVAJ POSAO NE TREBA DA RADE NEKI SINOVCI IZ FSS, NEGO MARKETINSKE AGENCIJE. dresovi moraju biti originalni i prepoznatljivi (holandija je uzela za oranje boje kraljevske kuce, jer joj boje zastave nisu omogucavale originalnu kreaciju, i sad i kad malo dete vidi narandzastu tribinu zna da su to holandezi).
varijanta crveni dresovi, plave gacice, bele stucne nije losa, jedino joj je slicna spanija koja ima crne stucne, ali i zute detalje na crvenom, dok bismo mi imali plave detalje na dresu.
e sad, ako neko bas insistira na "plavi, plavi", onda bi trebalo napraviti varijantu da je plava dominantna, ali da se ipak nazire srpska zastava, recimo: plavi dres sa crvenom kragnom i rukavima (english style), plave gacice i bele stucne. nijansa plave bi trebala da se promeni vise ka royal blue, a nadimak bi mogao da bude "vizantijsko plavi"...

"byzant blues" or "white eagles" :lol:

toliko.

Edited by woocheeZZa, 13 March 2005 - 12:13.


#14 taurunum

taurunum
  • Members
  • 13 posts

Posted 23 March 2005 - 20:58

Zato i postoji ovakav oblik komunikacije.
Da bi "svako " bijo ravnopravan clan drustva.

Kada bi svaki navijac (za gore pomenute citaj simpatizer) sa ovakvim razmisljanjima dolazio na utakmice,stadion pretekli bi i Holandiju u homoseksualnim brakovima.

Samo vi pisite(tipkajte) a organizaciju i navijanje ostavite srbima(nacionalistima,huliganima,cetnicima..........) :huh: :D B) B) :lol: :huh:

#15 Kosmarac

Kosmarac
  • Members
  • 3,055 posts

Posted 23 March 2005 - 21:16

Naravno da treba da se navija. Mala smo zemlja i nemamo stadione po unutrasnjosti, pa da kao ostale repke igramo tamo gde ce ljudi jedva docekati da vide takvu utakmicu.