Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Vino

• Please log in to reply
2551 replies to this topic

#2476 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,596 posts

Posted 28 October 2016 - 13:28

Ovo bi trebalo preseliti na Vina .. meni samo nije jasno, iako znam da je alkohol u Kanadi skup sport ... kako isto pomenuto chileansko vino koje ovde koshta 1200 dinara u Srbiji moze biti 700?

Drzavna taksa na alkohol, veca je u Kanadi nego u Srbiji. Toma Rakija nece da digne porez da mu ne padne prodaja.

A i raja mora da ima neki izduvni ventil.

• 1

#2477 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,619 posts

Posted 28 October 2016 - 13:56

Drzavna taksa na alkohol, veca je u Kanadi nego u Srbiji.

Znam to, od nechega se mora platiti "besplatno zdravstvo" :), ali od chega ga placate vi u Engleskoj kad je i kod vas moguce kupiti ga za neverovatnih 5,5 £ ???

Ja kad vidim cene alkohola u USA dodje mi da plachem od ljubomore.

Edited by Denis Jasharevic, 28 October 2016 - 13:57.

• 0

#2478 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,249 posts

Posted 28 October 2016 - 14:08

...

Taj profesor je govoreci o vinima / cenama rekao - da je sve iznad 10E, max. 15E, za bocu vina - bezobrazna pljacka i nepotrebno bacanje para.

Kada pogledas cene u fensi-shemski prodavnicama, pa i u EU, mozes samo da se iznenadis.

Da bi neko osetio chari nekog 'shatoa od 30 godina', morao bi da je potrosio hiljade boca raznih vina, a taj ko je potrosio hiljade boca - svejedno mu je, jer je alkos. Taman da mu das neku mirisljavu 'eau de cologne'.
;)

...

Slažem se ali se meni pokazalo da se razočaram svaki put kada kupim vino jeftinije od 150 NOK. Ovaj Casillero je 109 NOK ali hajde da mu dam šansu ako ga već i dijaspora hvali.

Edited by melankolic, 28 October 2016 - 14:09.

• 0

#2479 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,596 posts

Posted 28 October 2016 - 14:34

Znam to, od nechega se mora platiti "besplatno zdravstvo" :), ali od chega ga placate vi u Engleskoj kad je i kod vas moguce kupiti ga za neverovatnih 5,5 £ ???

Ja kad vidim cene alkohola u USA dodje mi da plachem od ljubomore.

Ovdje se pije samo malo manje nego u Rusiji. Kad bi digli taxu na alkohol, rulja bi spalila parlament i povjesala MPs.

Bilo je neke price da hoce da povise taksu na ova najjeftinija pica ali nista od toga za sad. Mene to i ne dotice, ja se gotivim dobrim stvarima. ;)

• 2

#2480 ironside

ironside
  • Members
  • 3,592 posts

Posted 28 October 2016 - 15:12

Slažem se ali se meni pokazalo da se razočaram svaki put kada kupim vino jeftinije od 150 NOK. Ovaj Casillero je 109 NOK ali hajde da mu dam šansu ako ga već i dijaspora hvali.

109 NOK, pa to je više od 12 €. Skoro dvostruko više od buteljke CDD-a u Delhaizeu, u Colruytu je još jeftiniji.

Attached File  cdd_delhaize.jpg   338.01KB   3 downloads

Dapače, u Colruytu nema čileanskog vina (odjeljak Grands vins du monde) skupljeg od 12 €, dok su u prosjeku oko 7 - 8 €.

Ali otkad si naveo podatak da GC Cuvée Van De Keizer Blauw kod vas košta 40 €, ništa me više ne može iznenaditi (kao ni šalica espressa po 50 $ u Japanu).

P.S. Naravno, alkoholni troll na Rusiji je nadmašio i naoružanje i ekonomiju i ljudska prava; kako znakovito.

• 0

#2481 zakuvavanjers

zakuvavanjers
  • Members
  • 3 posts

Posted 30 October 2016 - 00:29

Preporucujemo klasik kao sto je Bolonjez pasta uz neko kvalitetno crveno vino :) http://zakuvavanje.rs/bolonjez-pasta/

• 0

#2482 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,596 posts

Posted 11 December 2016 - 18:00

Terre je odlicno, full bodied, italijansko, organic crveno vino. Nektar.

Ovo cileansko Lahuen jos nisam probao, mislim da ne bi trebalo biti lose za £30 za bocu. 

Attached File  vino.jpg   460.63KB   0 downloads

Edited by Honey Badger, 11 December 2016 - 18:00.

• 0

#2483 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,081 posts

Posted 11 December 2016 - 18:13

Terre je odlicno, full bodied, italijansko, organic crveno vino. Nektar.

Ovo cileansko Lahuen jos nisam probao, mislim da ne bi trebalo biti lose za £30 za bocu. 

attachicon.gifvino.jpg

Za te pare uvek samo carmenere a ne blend, al' 'ajde dobro... Pa napiši, samo pazi, nije ti to kačamak! :lol+:

A organic je sviranje qrtzu, imho.

Edited by alberto.ascari, 11 December 2016 - 18:15.

• 1

#2484 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,596 posts

Posted 11 December 2016 - 18:22

Za te pare uvek samo carmenere a ne blend, al' 'ajde dobro... Pa napiši, samo pazi, nije ti to kačamak! :lol+:

A organic je sviranje qrtzu, imho.

Terre-a je otislo 10ak boca i stvarno je dobro vino, organic ili ne. Cinimise da je £6.99 po boci i za te pare vrijedi svaku kap. Ovo chileansko mi je neko donio, ja izguglao cijenu pa ne dolazim sebi. Pukla je i boca porta iz 1970, ne smijem ni guglat'.

• 0

#2485 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,081 posts

Posted 13 December 2016 - 21:44

Dolaze praznici... :)

IMG_20161213_175127_zpscxx3kawt.jpg

• 0

#2486 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,351 posts

Posted 27 December 2016 - 18:57

...

Vreme je da se malo nasmejemo!

'Veuve Klicko' 

...

...

• 2

#2487 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,081 posts

Posted 09 January 2017 - 23:01

Castillo de Anna, Rioja, reserva 2009

0135pt1dlxe2r_375x500.jpg

Uz neku lachs schinken i danski Esrom kraftig pikant, vrlo pitko, 13,5%. To sam nekako uspeo da prošvercujem da žena ne vidi, inače imam bezuslovnu zabranu kupovine i konzumacije smrdljivih sireva, a ovaj džibri tako da otpadaju dugmići sa košulje, ubija... :D

Edited by alberto.ascari, 09 January 2017 - 23:35.

• 0

#2488 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,081 posts

Posted 23 January 2017 - 21:10

Ne treba komentar.

IMG_20170123_190304_zpsqcsnpt75.jpg

• 1

#2489 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,081 posts

Posted 11 February 2017 - 21:34

Da malo promenimo, istočni Mediteran. :)

2014 Boutari Naoussa, giant olives a κεφαλοτύρι

IMG_20170211_2117011_zpskmizm3ew.jpg

http://www.cellartra...p?iWine=2383122

• 0

#2490 ironside

ironside
  • Members
  • 3,592 posts

Posted 04 April 2017 - 11:31

Da nije slatko, pa da ga ostaviš za kuvanje, ali ovako, ode sve u pm...šteta para. 

Probaj da ga ostaviš da uskisne, možda će da bude dobro za salatu. :D

BTW, jel' kupuješ u Tescu vina Tesco finest, selected by Tesco?

Ja sam uzeo par puta Gavi, Chablis ili Châteauneuf-du-Pape, moram da pohvalim, nije bilo greške a wallet friendly.

Nije losa ideja. Barem cu ga potrositi. Kontam sa tolikim secerom, ima dobro da ukisne.  :+1:

Vino kupujem kako gdje i kako kad. Lokalni Tesco je mali, nema bas mnogo izbora tu i dosta je skuplje ali mi je skoro pred kucom. Ovdje pored posla imam jedan ogromni ali rijetko tu pazarim da ne teglim boce. Par puta sam narucio delivery iz Waitrose ali to je bilo za neki partey, kod njih je sve ponajbolje. Definitivno najbolji supermarket u UK.

Inace sto se tice bijelih vina, preferiram jako suha, cista, citrusna. Sauvignon Blanc (NZ, FRA, CHILE), Chenin Blanc (SA, FRA, ARG)i uzadnje vrijeme bijela Rioja i poneki Pinot Grigio. Nisam ljubitelj chardoney vina, pogotovo ne onih tamnijih ali Chablis ima prolaz uvijek.

edit: imam svoje jabukovo sirce, totalno organic i nepasterizovano. Treba samo malo da uspem u ovo vino i da krene fermentacija. Rezultat. :)

Probaj nekad Gewürztraminer, ali Trentino a nipošto Alsace, baš me interesuje da li će ti se svideti.

Gewurztraminera nema bas mnogo na izbor, a sto ima, to je prilicno skupo, oko £9-12 po boci, pa cesce radije kupim 2 NZ sauv blanc, nego taj jedan. 

A svidjelo bi mi se, ne vidim razloga da ne. Svide mi se i losija vina. :D

Bold #1: Na engleskoj klimi, bez kemije? Hm...

Bold #2: Čestitam na izboru, jedino pitanje je koji Chablis, a to se odnosi i na Châteauneuf-du-Pape, odnosno pitanje je domaine, tako da cijene mogu jako varirati.

U svakom slučaju, više nego odličan Châteauneuf-du-Pape, Domaine de la Font du Roi, Grenache noir iz 2014 se može dobiti za 14-15 €, a godište 2011 čak i za manje od 12 €, dok je Mousset-Barrot 2014 neznatno skuplji.

Što se tiče Chablisa, mojih omiljenih bijelih, ima ga (Domaine Laroche "La Jouchère" - 2014) već od 11.5 €; Premier cru "Côte de Léchet" iz 2011 je dvostruko skuplji i to je otprilike krajnja cijena koju sam spreman platiti za nearhivska, nekolekcionarska vina.

Gewürztraminer je vino uz koje pažljivo treba birati jelo. Osobno najviše volim luksemburške Gewürztraminere, posebno s potočnim rakovima i kremom od šparoga.

• 0