Jump to content


Photo
- - - - -

IKOM-KABLOVSKA TELEVIZIJA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
322 replies to this topic

#16 lebron

lebron
  • Members
  • 703 posts

Posted 09 March 2005 - 13:48

U mom kraju(banjica kod toplane) je prvo IKOM uradio mrezu pre nekih godinu dana i kvalitet slike je bio veoma los.Zatim je pre nekih 7-8 meseci dosao Radijus Vektor i sasvim opusteno uradio svoju mrezu(provukli kablove kuda i ovi)i ponudio da ko zeli moze da predje kod njih potpuno besplatno(samo pocinjes da placas pretplatu kod njih).Ljudi su stavili mnogo kvalitetnije razdelnike,imaju 15-ak kanala vise,slika je odlicna na svim,sve u svemu,mnogo su bolji od ovih...Toliko o mesanju teritorija...

#17 amnesiac

amnesiac
  • Members
  • 44 posts

Posted 09 March 2005 - 15:24

pitanje za lebrona: da li možeš da nabrojiš koje kanale ima taj radijus a nema ikom? razmišljam da pokrenem ustanak u zgradi da promenimo provajdera. ikom je jako bezveze.

#18 lebron

lebron
  • Members
  • 703 posts

Posted 10 March 2005 - 10:44

Imas na www.radijus-vektor.co.yu spisak kanala...Meni je jedna od najbitnijih razlika sto je slika MNOGO kvalitetnija a od kanala ovi imaju i eurosport 2...

#19 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 10 March 2005 - 10:57

Ljudi su stavili mnogo kvalitetnije razdelnike,imaju 15-ak kanala vise,slika je odlicna na svim,sve u svemu,mnogo su bolji od ovih...

http://www.elitesecu...lovski-internet

Toliko o Radijus vektoru. :lol:

#20 weaselaow

weaselaow
  • Members
  • 76 posts

Posted 10 March 2005 - 21:37

Na I komu sam i vano mi je da ima Spice platinium :lol:

#21 goga

goga
  • Members
  • 5 posts

Posted 13 March 2005 - 12:47

Ја сам звала пре неког времена SBB, да питам колико би коштало пребацивање са Икома и бројке су биле толико фантастичне да сам им рекла само: :D "Хвала, довиђења". :lol:
Елем, ако си у згради 9.000, а ако си у кући 12.000 (или 11, не сећам се) и то све тек кад се "створе техничке могућности", што значи можда сад, можда за сто година. :P

У сваком случају, ја сам задовољна телевизијом (пошто гледам само неколико домаћих канала), а што се тиче интернета одскора сам увела flat 64. Кошта 1400 са укљученом ТВ претплатом (чула сам да је појефтинило на 1200). Опет је много скупље него SBB, али шта да радим. Боље и то него да преплаћујем прикључење код њих. :huh:

Kako je to moguće?
Kod nas je došao SBB sam i ponudio da zameni IKOM bez naplate prelaska. :huh:

#22 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 13 March 2005 - 22:53

Takodje sam zvao SBB u cilju promene kablovskog provajdera... vise-manje ljubazan glas mi rece da mora biti bar pola ljudi u zgradi ZA promenu + 1500 din po stanu da bi se prebacilo na SBB. Inace i meni su rekli u IKOMu da ce internet ... samo sto nije... ali na kraju su priznali... mozda na prolece... tako da... programi su SRANJE svakog meseca se desi da bar 2-3 kanala NESTANU na po par dana/nedelja ... uvode neke krsh programe tipa TVBN i sl. ostali su sve drugo rekli :lol:

#23 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 14 March 2005 - 01:21

Мени већ неко време не ради ОБН, где има релативно добрих филмова. Никако да зовнем да питам шта се дешава пошто сам у гужви око испита. :huh:

А што се тиче преласка код СББа и цене, то варира не само од дела града него и од зграде, тако да се не треба изненађивати њиховим шабанским изговорима... :lol:

#24 Wolfman

Wolfman
  • Sleepers
  • 59 posts

Posted 03 April 2005 - 17:00

Pazite foru sta sad rade... Nazovem ja IKOM i kazem nemam kablovsku (poisto sam se skoro uselio u stan) i hocu da je uvedem. Kazu 1000 dinara uvodjenje plus 300 dinara izlazak na tereb plus materijal. Izadje negde oko 2000 dinara. Stvar je u tome da nisu hteli da mi saopste spisak kanala dok ne potpisem ugovor o uvodjenju. Ajde, potpisem ja ugovor a oni meni na mail posalju spisak kanala. Kad ispostavi se da nove CATV u Vlajkovcu i Ilandzi imaju kvalitetniji program. naravno otkacim ih i ni ne pomislim da uplatim ono na sta sam se ugovorom obavezao.
Onda su poceli da zivkaju da uplatim novac. Ja sam ih ladio i na kraju mi pripretili da ce raskinuti ugovor a da ako se kasnije ipak budem opredelio za uvodjenje, cena ce biti dupla. Zamisli kakve barabe. Rekao sam im J*bo vas ugovor i vasi programi.

Vishe me nisu zvali.

Edited by Wolfman, 03 April 2005 - 17:04.


#25 dudi

dudi
  • Members
  • 173 posts

Posted 05 April 2005 - 18:07

NE znam da li je iko od vas imao slicnih problema sa I-COMom, ali kod mene su stvari isle sledecim tokom.
1. Oni su dosli, dovoljan broj stanara je potpisao ugovore, i rekli su da ce uvesti kablovsku najkasnije za mesec i po.

2. Dva meseca prosla, kablovske jos nema, ali su zato poceli da stizu racuni :lol: , i tako pocetkom svakog meseca ja lepo bacim racun, okrenem ih i objasnim im celu situaciju, a oni kazu doci ce radnici ovih dana.

3. Posle odprilike godinu dana dolaze i oni...(u medjuvremenu saznam da su neki ljud :huh: i placali racune koju su u dolazili). Instaliraju kablovsku, slika bude losa, i oni kazu da su oni instalateri, a da ce tehnicka podrska stici u roku od pola sata. E da i pritom naplate i 300 dinata ponovni izlazak na teren.(ja nisam bio prisutan)

4. Posle nekoliko dana provalim ja ovo za ovih 300 dinara, i odem u DZona Kenedija, i napravim im tamo *****, te mi oni vrate mojih 300 dinara.

5. U medjuvremenu bio SBB, ali nisu dobili dovoljno potpisa....

6. Tehnicka podrska jos nije dosla......(proslo je vise od godinu i po dana)

Bilo je tu jos nekih ekscesa ali o tome drugi put

Pozdrav

#26 sunkissed

sunkissed
  • Members
  • 378 posts

Posted 06 April 2005 - 02:35

Mi vec duze vreme nistmo imali nikakvih problema, ali u vreme oko nove godine danima nismo imali kanale. Moji su poludeli. Keva zvala svaki dan i kad je zapretila da ce da zove neke novine odmah su dojurili isti dan :lol:

#27 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 09 April 2005 - 22:06

Keva zvala svaki dan i kad je zapretila da ce da zove neke novine odmah su dojurili isti dan :lol:

:huh: :huh: :D

#28 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 09 April 2005 - 22:26

Bilo je tu jos nekih ekscesa ali o tome drugi put


Moj drugar koji je na IKOMu ne placa od kada su mu ugradili kablovsku [otprilike dve godine, mozda i vise]. Kako gospoda iz IKOMa nisu prihvatili njegove argumente ["los vam je signal i kanali su sranje", "vi bi meni trebalo da placate, preko mog krova ide to vase sranje od kabla", "cut me and i'll cut you"] pokusali su da ga iskljuce. Prvo su ga diskonektovali preko razvodne kutije, koju je izgleda neko posle otvarao i vratio signal, a zatim su isekli kabl koji mu ide do vrata [placen pri instalaciji], a koji je premoscen bez vidljivih posledica po kvalitet signala.

Ponasanje nisam razumeo sve dok nije dosao IKOM i discovery na rumunskom.

Edited by reg, 09 April 2005 - 22:26.


#29 voja_pfc

voja_pfc
  • Members
  • 202 posts

Posted 11 April 2005 - 12:59

Mnogo su jadni.
Inace, izgleda da samo oni nisu jos pustili prevod na discovery-ju.
Cekaju da prodje neko vreme pa da dignu cenu kao zbog toga, kao sto su digli kada su "ekskluzivno" pustili "BN".

#30 marlboro28

marlboro28
  • Members
  • 34 posts

Posted 17 April 2005 - 23:12

Ne znam kako je sa ostalim kablovskim operaterima, ali I KOM je katastrofa. Bedno rade, nema nikakvih obavestenja o izmenama i sto je najgore: NELEGALNO EMITUJU ZEMALJSKE PROGRAME HRT. Zbog toga pate RTS, Pink, B92. Zasto? Puno filmova koje su kupili RTS i Pink je kupio i HRT. Najbolji primer je novogodisnji program. 5-6 filmova iz RTS i Pink ponude bilo je emitovano istih dana na HRT-u. B92 pati, jer se Liga sampiona emituje u istom terminu na HRT-u 2 u vidu multi prenosa. Da ne pricamo o tome da pregled meceva Lige sampiona na HRT-u ide odmah posle utakmica, a B92 ih emituje posle svojih vesti. Pitam se da li ima nekog da ovoj pirateriji stane na put? Takodje, pitam se sta rade celnici domacih kuca, koje su najdirektnije ugrozeno ovom piraterijom? I KOM moze da emituje samo satelitski program HRT, i nista vise od toga.