Jump to content


Photo

ADSL - imate li tehnickih mogucnosti?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

Poll: ADSL - imate li tehnickih mogucnosti? (54 member(s) have cast votes)

ADSL - imate li tehnickih mogucnosti?

  1. Nema mogucnosti - Beograd (neka od centralnih opstina) (9 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  2. Nema mogucnosti - Beograd (ostale opstine) (6 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  3. Nema mogucnosti - Osali gradovi (8 votes [14.81%])

    Percentage of vote: 14.81%

  4. Ima mogucnosti - Beograd (neka od centralnih opstina) (7 votes [12.96%])

    Percentage of vote: 12.96%

  5. Ima mogucnosti - Beograd (ostale opstine) (11 votes [20.37%])

    Percentage of vote: 20.37%

  6. Ima mogucnosti - Ostali gradovi (4 votes [7.41%])

    Percentage of vote: 7.41%

  7. Ne znam (9 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

Vote Guests cannot vote

#1 zeos

zeos
  • Members
  • 727 posts

Posted 23 February 2005 - 12:12

Pre par dana sam dobio obavestenje da nazalost na mom telefonskom broju nema tehnickih mogucnosti za uvodjenje ADSL-a. Pitam se da li je u pitanju nesto sto je neresivo (posto je ipak u pitanju telecom) ili trenutno.

Kako vi stojite?

#2 stvorina

stvorina
  • Members
  • 286 posts

Posted 23 February 2005 - 12:27

ja imam dvojnika frusty.gif tired.gif

ali i kablovski net whistling.gif thumbup.gif

#3 Neba-B

Neba-B
  • Members
  • 51 posts

Posted 23 February 2005 - 12:46

Preko Beotela sam se prijavio za ispitivanje tehnickih mogucnosti. Ja sam inace iz Panceva, moja posta je digitalizovana, pa ocekujem da cu imati tehnickih mogucnosti.
Medjutim, cekam odgovor jos uvek.
Inace, Beotel daje gratis ugradnju ADSL-a ukoliko se prijavite do 28. februara za ispitivanje tehnickih mogucnosti. Ako ih nemate, kao autor ove teme, onda cete sistem dobiti onda kada se za to steknu uslovi. Takodje, besplatno.

Edited by Neba-B, 23 February 2005 - 18:11.


#4 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 23 February 2005 - 16:09

Beograd, Vozdovac, tel. 247****, ima! cool.gif

#5 Phil

Phil
  • Members
  • 1,629 posts

Posted 24 February 2005 - 00:27

Телефонски прикључак има могућности, али централа код мене на Бежанијској коси нема. "Интензивни радови су у току..." бла, бла.

#6 muslin

muslin
  • Members
  • 4,270 posts

Posted 24 February 2005 - 00:50

Klasika: ima tehn. mogućnosti, nema kapaciteta.

Kažu mi u telekomu da u mojoj centrali postoje ukupno 4 biggrin.gif priključka koji su, naravno, podeljeni još prošle godine
Ako nastave ovim tempom da uvode ja ću doći na red negde 2156. dry.gif

#7 Freddy

Freddy
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 24 February 2005 - 01:10

QUOTE
Klasika: ima tehn. mogućnosti, nema kapaciteta.

I kod mene classic. Centrala Karaburma.
Sezam mi kao nudi da im dam pare unapred za prvi mesec, pa ce oni kao onda dodatno da se iscimaju kod Telekoma i da ih "stisnu". Ma ne dam bre nista, ima da kupim tanjir i zabole me za monopolisticku djubrad.

#8 zeos

zeos
  • Members
  • 727 posts

Posted 24 February 2005 - 02:06

Da li neko ima prognoze za uvodjenje na centrali 18**** - centar?
Mozda da napravimo i pol:
1. 2009-2012.
2. po ulasku u EU;
3. za docek novog milenijuma;

Edited by zeos, 24 February 2005 - 02:08.


#9 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 24 February 2005 - 12:01

Godina je 2050-ta. Zvanicna Tirana je saopstila da su instalirani sistemi za telepatsku komunikaciju i u najruralnijim delovima zemlje. Telekom Srbija je sa ponosom izjavio kako vise nema ni jednog dvojnika u sirem krugu Beograda i da je vec 60% linija digitalizovano.

Salu na stranu, imam mogucnosti ali nemam nameru da ga uzimam... Zasto skakati sa konja na magarca? wink.gif

#10 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 24 February 2005 - 20:47

na analognoj sam, jos nekih nedelju - dve, ali ima tehnickih uslova i na sadasnoj, analognoj.

#11 zeos

zeos
  • Members
  • 727 posts

Posted 02 March 2005 - 15:42

Razgovarao sam sada sa odgovornom za ADSL iz Verata. Na centrali 18... za sada nema tehnickih mogucnosti jer Telekom nije ugradio opremu. Jos mi je rekla da Telekom i ne planira da ugradi opremu u naredna dva meseca. Isto se odnosi i na centralu koja pocinje sa 6 (centrar grada). Centrale koje pocinju sa 7 ili 8 nemaju i nece imati mogucnost za ugradnju ADSL-a u narednih godinu ili dve. Za sada mogucnosti (bez problema) imaju samo na Novom Beogradu i par izuzetaka na centralama koje pocinju sa 2 i 3.

#12 weaselaow

weaselaow
  • Members
  • 76 posts

Posted 02 March 2005 - 16:16

Novi Beograd tel.. 155***
Ima mogucnosti ali uzimam tek u junu sad.gif

#13 garfild

garfild
  • Members
  • 787 posts

Posted 02 March 2005 - 18:09

QUOTE
Ja sam inace iz Panceva, moja posta je digitalizovana, pa ocekujem da cu imati tehnickih mogucnosti.
Medjutim, cekam odgovor jos uvek.

Ja sam takodje iz Panceva i ljudi iz Verata su me obavestili da imam tehnicke mogucnosti za prikljucenje jos 1 februara. Istog dana sam otisao u uplatio setup i rekli su mi da cu biti prikljucen za dvadeset dana. Medjutim kako je prosao taj rok postao sam sumljicav i kontaktirao sam ih. Rekli su mi da da im je telekom naredio da ne prikljucuju nove korisnike van Beograda ali su mi rekli da to ne vazi za mene i ljude koji su se ranije prijavili i da ce nama biti pusten adsl za 30 dana kako su im obecali ovi iz telekoma.
Rezultat: jos uvek mi nije pusten adsl

#14 johnnioza

johnnioza
  • Members
  • 1,480 posts

Posted 04 March 2005 - 15:38

Da li se uopshte tachno zna koji su nuzni tehnichki potencijali za uvodjenje ADSL - a? Da li je neophodna digitalna centrala? Ako nije, koji su drugi bitni faktori?

#15 zeos

zeos
  • Members
  • 727 posts

Posted 04 March 2005 - 17:23

QUOTE(johnnioza @ 4 Mar 2005, 16:38)
Da li se uopshte tachno zna koji su nuzni tehnichki potencijali za uvodjenje ADSL - a? Da li je neophodna digitalna centrala? Ako nije, koji su drugi bitni faktori?

Nuzni uslovi su, bar kako kazu iz Verata, da je linija cista, sto bi trebalo da znaci da nema dvojnika i da izmedju prikljucka i centrale nema nekih budzenja linije i sl. Najvazniji uslov je da je Telekom na tu centralu instalirao potrebnu opremu. A sto se tice centrale, digitalna nije uslov, ali oprema ce najverovatnije biti instalirana prvo na digitalne, a zatim na analogne centrale. U prevodu, za analogne cemo morati jos da cekamo.