Jump to content


Photo

Albanija kao turisticka destinacija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
52 replies to this topic

#16 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 22 February 2005 - 14:33

QUOTE(gladni_student @ 22 Feb 2005, 15:23)
QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:20)
Na kojoj vi planeti zivite?

ph34r.gif

ti to miniras ili mi se cini.
nek idu ljudi sta fali?slidze su super. mad.gif

Normalno, nek idu ljudi pogotovo gladni studenti.

Slidze su perfektne.

#17 gladni_student

gladni_student
  • Banned
  • 166 posts

Posted 22 February 2005 - 14:34

QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:33)
QUOTE(gladni_student @ 22 Feb 2005, 15:23)
QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:20)
Na kojoj vi planeti zivite?

ph34r.gif

ti to miniras ili mi se cini.
nek idu ljudi sta fali?slidze su super. mad.gif

Normalno, nek idu ljudi pogotovo gladni studenti.

Slidze su perfektne.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
a gde idu krampe?

#18 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 22 February 2005 - 14:35

QUOTE(gladni_student @ 22 Feb 2005, 15:34)
QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:33)
QUOTE(gladni_student @ 22 Feb 2005, 15:23)
QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:20)
Na kojoj vi planeti zivite?

ph34r.gif

ti to miniras ili mi se cini.
nek idu ljudi sta fali?slidze su super. mad.gif

Normalno, nek idu ljudi pogotovo gladni studenti.

Slidze su perfektne.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
a gde idu krampe?


Mozes samo sanjati o mestima gde idu Krampe, sreco moja gladana.


Sto se tice letovanja u komshiluku, Hrvatska je zakon.

Zakon.

Edited by Krampa, 22 February 2005 - 14:37.


#19 gladni_student

gladni_student
  • Banned
  • 166 posts

Posted 22 February 2005 - 14:37

QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:35)
QUOTE(gladni_student @ 22 Feb 2005, 15:34)
QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:33)
QUOTE(gladni_student @ 22 Feb 2005, 15:23)
QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:20)
Na kojoj vi planeti zivite?

ph34r.gif

ti to miniras ili mi se cini.
nek idu ljudi sta fali?slidze su super. mad.gif

Normalno, nek idu ljudi pogotovo gladni studenti.

Slidze su perfektne.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
a gde idu krampe?

Krampe idu tamo o cemu ti samo mozes sanjati sreco moja.

Sto se tice letovanja u komshiluku, Hrvatska je zakon.

Zakon.

dobro,hrvatska stvarno jeste zakon.samo nemoj biti naivna krampo,kakva su to mesta koja ne mogu da zamislim

#20 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 22 February 2005 - 14:41

QUOTE(gladni_student @ 22 Feb 2005, 15:37)
dobro,hrvatska stvarno jeste zakon.samo nemoj biti naivna krampo,kakva su to mesta koja ne mogu da zamislim

Nije poenta gde ja letujem.

Objektivno gledajuci, Albanija kao turisticka destinacija je obican kurton.

P.S.

Da se zna. Poznato je da Albanija poseduje najlepsu obalu u tom regionu ali isto tako je poznato kako se to cuva i odrzava, tj. kako se odrzavalo i cuvalo zadnjih 40 godina.

#21 gladni_student

gladni_student
  • Banned
  • 166 posts

Posted 22 February 2005 - 14:43

QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:41)
Nije poenta gde ja letujem.

a sto ne?pa daj mi barem neki predlog

#22 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 22 February 2005 - 14:45

QUOTE(gladni_student @ 22 Feb 2005, 15:43)
QUOTE(Krampa @ 22 Feb 2005, 14:41)

Nije poenta gde ja letujem.

a sto ne?pa daj mi barem neki predlog

LINK

#23 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 22 February 2005 - 14:47

QUOTE(veki @ 22 Feb 2005, 14:27)
Ummm paaa, iako nisam bila u Tirani, nešto se ne sećam da mi je u 'Predgrađu' izgledala ovako lepa kao na fotkama.

Elem, ipak biram Dubrovnik za 200 evra za novaka cool.gif

Ja sam bila prvi put u novembru 2002. godine i ovog stakla i celika (a i mnogih novih zgrada cije slike trenutno nemam) nije bilo. Istina, tada su u centru Tirane imali mozda tri semafora (ovo nije preterivanje). Sada me mrzelo da ih brojim.

Albanci kazu da se dosta sve poboljsalo u poslednje dve godine i da je za to najzasluzniji gradonacelnik koji je poceo da sredjuje stvari. Covek je inace slikar i jedna od stvari koju je uradio jeste osvezavanje fasada starijih zgrada (tj. iz doba Hodze, tj. Hoxhe) razlicitim pastelnim bojama. Ne znam da li je dato stanarima da to sami boje kako im se 'oce, ali izgleda kao da jeste jer ne postoji neko pravilo o rasporedu boja. Rezultat je prilicno zanimljiv (na onoj "meditaranskoj" slici se to malo vidi, probacu da nabavim neku na kojoj se vidi bolje). Da toga nema, Tirana bi bila uzasno siva i depresivna. Inace, gomila novih zgrada je made by Italians a stambene zgrade mene najvise podsecaju na one po Solunu (i verovatno drugde) - velike terase i platnene tende.

Albanija je inace puna niskih kamenih bunkera (ostaci proslih vremena). Svojevremeno je neka ekipa trazila od Sorosa lovu da neke od njih prefarba i oslika kao bubamare, ili cvetove ili tako nesto antimilitarno. I to je ozbiljno razmatrano, ja istina nijedan prefarbani nisam videla ali su mi rekli da je bilo i onih koji su takve poduhvate samofinansirali.

Edited by lessa, 22 February 2005 - 14:49.


#24 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 22 February 2005 - 15:03

QUOTE(lessa @ 22 Feb 2005, 15:01)
plus imas razbijanje predrasuda o gadnim Albancima free of charge wink.gif

Ovo je jedna predrasuda koju zelim da zadrzim, hvala.
Lepo nam ide kohabitacija.

#25 mikkor

mikkor
  • Members
  • 2,524 posts

Posted 22 February 2005 - 15:03

Bio sam proslog leta par nedelja u Albaniji, desetak dana u Tirani i onda u obilasku obale - od Draca (Dures, Ada ciganlija za Tiraneze) do Vlore (To vec ne znam kako je na srpskom), gde pocinje Jonsko more. Jadran im je zivo sranje (mocvara napakovana plasticnim flasama iz kanalizacije) i samo Juzno od Vlore treba ici.

Btw, dole je prelepo. Nasao sam jedan mali zaliv okovan stenama 50 m u vis i popunjen hotelcicem sa malom privatnom plazom. Sam tamo, oni precisti beli oblu(t)ci, kristalno azurno jonsko more (takoreci pitko) i hotelcic na nivoima, iznad. Skroz iznad, daleko gore, magistrala. Tropical heat. Nisam se pomerio odatle tri dana i bese to jedan od najlepsih, najcistijih i najosvezavajucijih odmora koje sam ikada imao.

Albanci, iako i dalje na nivou plemenske zajednice, mogo su gotivan, obrazovan (neki i obrezani) i vedar, super-dojajan mediteranski narod (nesto poput juznih italijana na koje jako slice). Ribe su prelepe (plavuse posebno), zezanje je vrlo advanced (kafei u tirani su tri puta bolji i brojniji nego beogradski) i nikoga, juzno od Tirane, nije briga sto si Srbin i Cetnik (isto kao sto ih nije briga ni za ####e sa Kosova koji se smatraju divljacima i primitivcima).

Super sam se proveo i razbio mnoge predrasude, a mnogo bih voleo da idem jos juznije, da vidim Sarandu. Kazu da je tek dole prelepo.


Malo je zajeb za transport ako nisi kolima (svojim, jer dole rentacar kida). Public je ocajan, bus stanica nikad nije na istom mestu, od starijih niko ne prica engleski.

Apollonia. tongue.gif

#26 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 22 February 2005 - 15:48

QUOTE(mikkor @ 22 Feb 2005, 16:03)
Super sam se proveo i razbio mnoge predrasude, a mnogo bih voleo da idem jos juznije, da vidim Sarandu. Kazu da je tek dole prelepo.

Saranda jeste lepa ali ne prelepa smile.gif Bio sam ovog leta u prolazu, a i nekoliko puta pre toga kratko. Progres je jako vidljivi. Inace za ostalo se slazem, pogotovu to da im se jebe ko si i sta si.

Grcka obala (jonska) je ipak mnogo lepsa i raznovrsnija. Koliko sam u prolazu mogao da vidim cene su slicne kao u GR ili se varam?

#27 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 22 February 2005 - 15:49

Ja sam bio na letovanju na Hrvatskom primorju ali najvise sam isao u Crnoj Gori (Budva i Kamenovo, ovo drugo dok su firme tipa Jugobanka imale svoja odmaralista).

Ali, Saranda je nesto najbolje sto sam video u zivotu. Mislim na obalu i more, inace jos treba da se radi i to mnogo u smislu infrastrukture.
Ima tu blizu stari grad Butrint gde se odrzavaju neka kulturna zbivanja kao sto su pozorisne predstave i gde vec nekoliko godine nastupa i neki teatar iz Srbije.

#28 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 22 February 2005 - 17:14

fala momci na preporukama smile.gif ... sada definitivno odo dole da se brckam a jos cu da nateram svoje Albaneze da me vode malo okolo

cim sredim jos neke slikice - kacim ih!

#29 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 22 February 2005 - 18:28

Pretprosle godine,krenem s prijateljima iz Crne Gore na Adu Bojanu.Pre ulaska u Ulcinj,pocnemo da pricamo nesto o Albaniji,i umesto na Adu Bojanu,otisli smo u mali obilazak severnog dela Albanije.Uspeo sam da predjem granicu zahvaljujuci crnogorskoj licnoj karti.Zavrsili smo u Skadru,a onda nazad u Montenegro...Mozda je jedina zamerka na celo putesestvije-ocajna infrastruktura (putevi,benzinske pumpe,restorani,itd.),mada bi se reklo da se Albanci prilicno trude da poboljsaju nivo usluga.Jezici im takodje nisu jaca strana,mada na severu natucaju srpski,dok mladje generacije govore neki engleski,taman da se razumemo.

Sve u svemu,zasto da ne? biggrin.gif

#30 gladni_student

gladni_student
  • Banned
  • 166 posts

Posted 22 February 2005 - 21:32

pa ljudi ovo su zaista fantasticne informacije za mene,izuzev krampinog dobacivanja.bas bih i ja sad voleo jednu kamping/road trip varijantu a sve u stilu:zivela jugoistocna evropa.

inace,moram da cestitam lessa-i na otvaranju ovog topica,izvanredan potez. thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

edit:typo

Edited by gladni_student, 22 February 2005 - 21:32.