Jump to content


Photo

yoga


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 15 February 2005 - 14:54

jeste li isli nekada na yogu? kakva su vam iskustva?



#2 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 15 February 2005 - 15:01

ja samo na Chi Gung (kineska varijanta) to je neshto proizashlo iz Kung fu-a kad su kinezi provalili da je ta izvorno borilachka veshtina, dobra i za zdravlje. - Razvihe sistem vezbi za zagrevanje i meditaciju (Tai Chi je podvrsta sa formom koja je manje vishe kanonichna ali se stalmno menja i podlozhna je improvizaciji i varijacijama)
Mogu reci da sam bio skeptichan i krenuo sam tamo jer u jednom periodu samo bazen nije bio dovoljan da reshi moje probleme sa kichmom. Dok sam bio uporan - stvarno nisam ni imao probleme sa kichmom ( apoceo sam i da tripujem stvarno neke stvari za koje sam mislio da su samo zastarele budalashtine kao npr kad treba da zamislish da mt chi teche iz dlanova i onda ti se oni stvarno pregreju - ne zezam se - stvarno se desilo)

ali kad sam se ulenjio (chitaj: 1 put nedeljno) problemi sa kitchmom se josh i pogorshashe.
Voleo bih da probam indijsku varijantu.

#3 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 15 February 2005 - 15:10

QUOTE(chandra @ 15 Feb 2005, 13:54)
jeste li isli nekada na yogu? kakva su vam iskustva?

ja sam jednom gledao jednu devojku u Botanichkoj bashti u Lisabonu kako vezhba yoga-u, i pronashao sam da je to bilo neshto vanredno lepo.

moje telo je, ipak, malo nezgrapno za yoga-u, tako da sam se usredsredio samo na fudbal, bajk i plivanje. dry.gif

#4 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 15 February 2005 - 15:19

dugo je nisam praktikovala, ali fenomenalna stvar... veoma carobna, u veoma bukvalnom smislu reci.... i jos sto sta... ko to nije probao/doziveo ne moze da razume

#5 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 15 February 2005 - 16:14

da, pre 2, 3 godine u svetozara markovica 78, u podrumcetu, odmah gde je nekad bio radio b92
bilo je sjajno, mala grupa, sjajna instruktorka, savrseno za drzanje kichme i kontrolu disanja.
trebalo bi da krenem da praktikujem ponovo, olenjila sam se... rolleyes.gif

#6 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 16 February 2005 - 10:42

Joga je prava stvar! Radila godinama kundalini jogu. Sad se nesto ulenjila, ali to je najbolja stvar koju mozete da ucinite za sebe.

#7 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 16 February 2005 - 12:20

probacu. javljam prve utiske iduce nedelje.

#8 bloom

bloom
  • Members
  • 213 posts

Posted 16 February 2005 - 13:15

Je l' moze neko da preporuci neko dobro mesto za vezbanje u Beogradu? Probao sam u Areni kod Piramide, ali je instruktorka bila prilicno losa.

#9 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 16 February 2005 - 14:13

QUOTE(bloom @ 16 Feb 2005, 12:15)
Je l' moze neko da preporuci neko dobro mesto za vezbanje u Beogradu? Probao sam u Areni kod Piramide, ali je instruktorka bila prilicno losa.

cek da isprobam, pa cu ti reci kako je bilo... ticerka je moja frendica sa studija. verujem da je ok...

#10 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 16 February 2005 - 18:51

Leti bajk i plivanje,yoga uvek.Preskocio tecajeve.Skinuo sa neta i i napravio svoj program.Samo laganica vezbanje,rastezanje celog tela.Bolje sam razgiban nego kad sam bio klinac.Evo nekoliko vezbi.

[/IMG]

#11 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 16 February 2005 - 19:06

ma ne dolazi u obzir. to poigravanje s odlaganjem ispunjenja.

#12 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 16 February 2005 - 19:08

Toal ajd posto sam i ja sam svoj majstor, da mi kazes odakle si skino vezbe i kako si pravio program. S ovih slika furam samo ovu prvu, kobru.

#13 bujdossminipitikovski

bujdossminipitikovski
  • Members
  • 128 posts

Posted 16 February 2005 - 19:24

hatha yoga ( blink.gif valjda sam dobro napisala kao se zove), u gimnaziji s.marković, NS.
idem nekih 6 meseci, jako sam srećna, konačno našla nešto što mi potpuno odgovara.
išla na raznorazne aerobike, jazz balete i sl.
nije to za me.
na jogu idem poletna, sve ne mogu da dočekam te dane u nedelji.
i baš se vide rezultati, više nego od bilo koje fizičke aktivnosti koje upražnjavah, ah.
i dobro mi je što se samo radi i ćuti, nema priče.

#14 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 16 February 2005 - 19:50

QUOTE(Pikoleta @ 16 Feb 2005, 20:06)
ma ne dolazi u obzir. to poigravanje s odlaganjem ispunjenja.

...zna to da bude dobro...poigravanje..

#15 toal

toal
  • Members
  • 662 posts

Posted 16 February 2005 - 20:02

Korto,
Mozes da nadjes na google puno toga pa onda izaberes sam sta ti odgovara.
Mogu i ja da ti okacim neki link kasnije.
Pocinjem sa stojem na rukama (uz zid) sto duze je moguce.Okrenes teziste tela da oslobodis organe koji su stalno u uspravnom polozaju.Menjanje toka krvi i tecnosti u drugom smeru.
Onda radim vezbe na podu,noge,ledja itd.Desetak vezbi koje mi odgovaraju.
Svaki polozaj zadrzavam sto duze,brojim do dvadeset otprilike.Onda idu stajace vezbe po istom principu.Disanje i lagano vezbanje.Uvek zavrsavam sa ovom vezbom.