Jump to content


Photo

staj raditi kad...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#16 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 15 February 2005 - 11:55

O da, ovaj zvercic ima skoro tri godine, ali se uredno igra, mozda nesto manje nego kad je bila mala, ali i dalje vileni okolo, i radoznala je kao i uvek, dvaput smo joj davali hormonsku injekciju protiv teranja, i ne smemo vise.
Treba da se sterilise, a meni je zao, mada ionako nema teranje (to je vec pocelo da me brine, jer je injekcija trebalo da prestane da deluje pre neka 3-4 meseca). Jel treba da me brine cinjenica da je februar a macka kulira?

#17 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 15 February 2005 - 12:27

QUOTE(m @ 15 Feb 2005, 11:55)
O da, ovaj zvercic ima skoro tri godine, ali se uredno igra, mozda nesto manje nego kad je bila mala, ali i dalje vileni okolo, i radoznala je kao i uvek, dvaput smo joj davali hormonsku injekciju protiv teranja, i ne smemo vise.
Treba da se sterilise, a meni je zao, mada ionako nema teranje (to je vec pocelo da me brine, jer je injekcija trebalo da prestane da deluje pre neka 3-4 meseca). Jel treba da me brine cinjenica da je februar a macka kulira?

Ma, kod mojih macaka hormonska injekcija traje 7-8 meseci, tako je i kod tvoje sigurno. Ljudi, teranje kod macaka nema nikakve veze sa februarom, one uvek imaju teranje, a mackovi su uvek spremni. To je samo mit!

Sto se sterilizacije tice, i meni je bilo zao sto sam ovu jednu, ali moralo se. I drugu cu morati. Ali, veruj mi da je to samo jedna trauma od 2 dana. Tog dana kad se uradi operacija i sledeceg dana je slogirana i jako tuzno to izgleda, ali odmah 3-4 dan ko da joj nista nije bilo i sve je zaboravljeno (osim veterinara, koga prepozna cim se pojavi na vratima i frkce). Malo ce da smrsa, jer ne sme da jede dan pre operacije a posle joj nije do jela, ali brzo se oporavi. I trazi da je zasiju onim koncima sto se sami raspadnu, da ne bi morala opet kod veta da se skidaju konci.

#18 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 15 February 2005 - 14:07

QUOTE(modestyblaise @ 14 Feb 2005, 11:50)
Nisam primetila da se vise linja posle sterilizacije. A to sto gleda u prazno i kunja - pa to ti je macka. Njen zivot se sastoji u kunjanju, spavanju i jelu, i igranju kad je mlada, a kad omatori igranja nema i to ti je to. NIsi mi rekla da li se uredjuje? Ako se uredjuje, nije joj nista, samo je takva.

Inace to da je umislila da je trudna, ma to se mackama ne desava...opusti se.

ma licka se ona po celi bogovetni dan, al sam navikla da divlja i juri pa se zabrinuh da nije nest ozbiljnije smile.gif
a posle sterilizacije uzas jedan kolko joj otpada dlaka.izgleda ko neki tifusar, a veterinar kaze da nije bolest u pitanju vec prosto neke macke tako reaguju na sterilizaciju.
inace mi njeni drugari i posle sterilizacije opsedaju prozore i vrata.bice da joj onaj zlikovac od veterinara nije to lepo povadio.

#19 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 17 February 2005 - 09:52

Maci nije nista, samo je malo sazrela, uozbiljila se, i malo usporila. Navicices se vec. A to sto je jos opsedaju udvaraci - pa maca je fam fatal, nije veterinar kriv. biggrin.gif

#20 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 17 February 2005 - 15:56

Onaj zvercic nikad nije ni frktao na veterinara, samo neveselo mjauce i pokusava da mi se popne za vrat...srkoz mi je zao da je strerilisem, pogotovu nakon sto mi je neko rekao da su sterilisane macke koje nisu imale nijedno leglo sklone raku materice ili vec nesto tako...

#21 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 17 February 2005 - 17:56

QUOTE(izm @ 11 Feb 2005, 17:52)
znaci osim sto je depresivna sad je jos i umisljena da je trudna, ajoj kuku meni wink.gif
sledeci put za kucnog ljubimca definitivo cu uzeti kornjacu

slushaj ...
prvo ti nju dovedi na pregled kod mog bulmastifa (internista za mace)
da je on dobro pregleda ......zove se Dr.Mefistofelus ...
e, a tek nakon rezultata ...... kornjacha ......

Attached Files

  • Attached File  2.jpg   64.94KB   0 downloads


#22 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 17 February 2005 - 22:41

QUOTE(izm @ 11 Feb 2005, 01:14)
ovaj je topic najverovatnije potpuno bezvezan.al je moje najmilinije stvorenjce na svetu unesreceno potpuno.sta vi radite kad primetite da vam je kucni ljubimac skucan?nece jede, nece spava, te oce te nece napolje, ne svidja joj se ni jedna igracka koju joj napravim, mislim ne verujem da i macke mogu da budu depresivne...

jedini lek je gandza ondak. ph34r.gif

#23 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 17 February 2005 - 23:48

QUOTE(srdjanf. @ 17 Feb 2005, 23:41)
jedini lek je gandza ondak. ph34r.gif

mislim da je moj kucni ljubimac ipak trodondzija ph34r.gif

#24 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 18 February 2005 - 12:34

Jesi li probala gandzu za mace - catnip?? Uuuu, kako pobenave od toga!! A i kazu da je zdravo za njih. Jedno 30 min su potpuno opsednute tom travom. K'o i mi. laugh.gif

#25 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 18 February 2005 - 14:27

Jel to ono sto dodje u kesi, kao neke semenke pa lazu da izraste za 3 dana, a treba mu 7 do 10? Mi smo posadili to cudo, i ova pase ko luda, mada mislim da cemo preci na psenicu.

#26 ceres

ceres
  • Members
  • 566 posts

Posted 18 February 2005 - 14:34

QUOTE(srdjanf. @ 17 Feb 2005, 22:41)
jedini lek je gandza ondak.  ph34r.gif

Kao sto primenjuje Fat Freddy's Cat laugh.gif

#27 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 18 February 2005 - 14:46

QUOTE(m @ 18 Feb 2005, 14:27)
Jel to ono sto dodje u kesi, kao neke semenke pa lazu da izraste za 3 dana, a treba mu 7 do 10? Mi smo posadili to cudo, i ova pase ko luda, mada mislim da cemo preci na psenicu.

Ne, to je obicna trava za macke koje one jedu da bi povracale i izbacile hair ball (odnosno dlake koje progutaju dok se lizu).

Ovo se zove CATNIP (ne znam latinski naziv) i cini mi se da nema kod nas da se kupi. To je neka biljka (trava) u susenom stanju. Izgleda kao obican suseni bosiljak samo sto nema miris (bar ne za nas ljude). I to malo stavis negde na pod ili na neku stvar gde hoces da macka ostri nokte (ne stavljati na namestaj) ionda ona poludi, pocne da se valja u to skoro onako kao kad ima teranje (i muski isto), lize to mesto, jede travu, ma pish... I to traje jedno po cuke. I da se razumemo to je sve legalno i dobro za mace.

Evo:
Catnip is the popular name for a plant of Asiatic origin called NAPETA CATARIA. It has a chemical within the stem and leaves called NEPETALACTONE. The names "catnip" and "catmint" are sometimes used interchangeably. However, they are two different varieties of nepeta, a perennial groundcover and a member of the mint family. It is a hardy perennial groundcover that grows 2- to 3-feet high. Nepeta faassenii, better known as catmint, forms soft mounds about 2-feet high. Both varieties grow throughout North America.

It is thought that the ability to detect catnip, may be inherited. Only 2/3 of cats respond to it.Catnip was originally native to Europe and Asia. Over 2000 years ago Romans used it for cooking and healing. During the Middle Ages, catnip was used for the treatment of nervousness, colds, and gastrointestinal complaints. It was introduced to the New World by early settlers who cultivated the herb for medicinal purposes and food. As America expanded, so did the popularity of catnip.

Just how did cats become acquainted with it? Some theorize that the Egyptians, known for their worship of cats, were probably the first to offer catnip to their furry idols. Those who support this theory suggest that since Egyptians introduced domestic cats to the Middle East, they may have also introduced the pleasing effects of catnip on most cats. Whenever a cat comes across this growing in a garden, he will often rub up against it and roll around in it, in a sort of drug trip. Most members of the cat family [wild and domestic] react the same way, although not all of them. Young kittens don’t react this way though, and are often repulsed by it. They don’t learn to appreciate it until they are over 3 months old.

The responsive cat approaches the plant and sniffs it. He then proceeds to lick it, bite it, chew it and rub up against it repeatedly with head and chin, then purr loudly, growl, meow, roll over and even leap about. Many of the movements a cat makes mimic the movements seen when a cat is in heat, giving some people the thought that catnip is a [female] feline aphrodisiac, something that most cat scholars refute because it affects both male and female alike.

Feline catnip addicts are lucky though, because they suffer absolutely no side effects from this, unlike humans do when they smoke cannabis, a "kissing cousin" to catnip. Catnip is not the only plant to have this effect on felines. VALERIAN is another one, plus plants that contain ACTINIDINE.

The strange action of these plants though is the strangest thing of all to understand. If any of these plants were given internally, instead of putting FRISK back into the word FRISKY, the actually sedate the cat. It is strange indeed, when they are "uppers" when sniffed, and "downers" when swallowed.

Catnip is easy to grow, and the fresher the product, the more the reaction. Many toys for cats are sold as "with catnip", which supposedly encourages the cat to play. I rarely find these work, as they have been on the shelf for any length of time. I do buy, however, toys which are made with fresh catnip, as my cats like this better, and even when they have ceased to carry the odor, the cats still play with them, but more from habit. For the catnip-loving cat, sniffing this herb is harmless and non-addictive

#28 makaronee

makaronee
  • Members
  • 1,164 posts

Posted 18 February 2005 - 14:52

QUOTE(modestyblaise @ 18 Feb 2005, 16:46)
...
pocne da se valja u to skoro onako kao kad ima teranje (i muski isto), lize to mesto, jede travu, ma pish... I to traje jedno po cuke. I da se razumemo to je sve legalno i dobro za mace.

izgleda da to nije lose i za ljude...

#29 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 18 February 2005 - 15:02

QUOTE(makaronee @ 18 Feb 2005, 14:52)
QUOTE(modestyblaise @ 18 Feb 2005, 16:46)
...
pocne da se valja u to skoro onako kao kad ima teranje (i muski isto), lize to mesto, jede travu, ma pish... I to traje jedno po cuke. I da se razumemo to je sve legalno i dobro za mace.

izgleda da to nije lose i za ljude...

pa nikad nisam pokusala da smotam, al vredi probati a... rolleyes.gif
Mislim da na ljude nema efekta

#30 Fact

Fact
  • Members
  • 316 posts

Posted 18 February 2005 - 15:10

pa tu vidim Valerijanu, a ona ima na nas .... laugh.gif