Jump to content


Photo

staj raditi kad...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#1 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 11 February 2005 - 02:14

ovaj je topic najverovatnije potpuno bezvezan.al je moje najmilinije stvorenjce na svetu unesreceno potpuno.sta vi radite kad primetite da vam je kucni ljubimac skucan?nece jede, nece spava, te oce te nece napolje, nesvidja joj se ni jedna igracka koju joj napravim, mislim ne verujem da i macke mogu da budu depresivne...

#2 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 11 February 2005 - 03:15

ubaci macka u dzak i zvizni ga u Dunav

#3 alisa

alisa
  • Members
  • 1,192 posts

Posted 11 February 2005 - 03:29

QUOTE(izm @ 11 Feb 2005, 03:14)
ovaj je topic najverovatnije potpuno bezvezan.al je moje najmilinije stvorenjce na svetu unesreceno potpuno.sta vi radite kad primetite da vam je kucni ljubimac skucan?nece jede, nece spava, te oce te nece napolje, nesvidja joj se ni jedna igracka koju joj napravim, mislim ne verujem da i macke mogu da budu depresivne...

odvedem kod lekara/veterinara. whatever...

#4 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 11 February 2005 - 04:09

ma vodila i kod veterinara.
samo igrebala coveka ni krivog ni duznog.

#5 alisa

alisa
  • Members
  • 1,192 posts

Posted 11 February 2005 - 04:19

huh? izgrebala macka veterinara? i kriv je i duzan ako ne zna da sredi jednu macku dry.gif

kak'i je to veterinar wink.gif

#6 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 11 February 2005 - 04:29

skup wink.gif
ma kapiram da je nju verovatno stigla starost (6 god) i kapiram da verovatno smaram sa ovim topicom, cim se niko sa slicnim 'problemima' ne javlja radi podeljivanja tuge smile.gif , ne znam da li njeno ponasanje ima veze sa vadjenjem reproduktivnih organa pre par godina(nisam zla samo vise nisam mogla da uvaljujem macice)...al bre ne znam sta da radim...pa reko mozda je neko imao iskustva sa bezrazlozno depresivnim kucnim ljubimcima smile.gif

#7 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 11 February 2005 - 11:03

ma, ne verujem da joj je nesto posebno. Prvo nije toliko matora (6 god nije mnogo). Ja imam dve, jedna ima toliko godina i skoro sam je sterilisala. Jednostavno macke se smire tada, narocito sterilisane, vise se ne igraju toliko, samo kunjaju a ako su razmazene ko moja, onda i ne jedu nesto mnogo (mada sterilisane se ugoje).

Znas, imam macke ceo zivot. I moja macka je ruinirala veterinara i mene vise puta prilikom davanja raznih tretmana u vidu boce. Samo obrati paznju da li se macka uredjuje, da li se lize, da li joj je dlaka uredna. Ako se zapustila, to bi mogao da bude indikator da je bolesna i da nesto nije u redu. Ta moja starija (6god) samo kunja po ceo dan i hoce da joj ja sluzim ko krevet, a mladja (2 god) vitla i vileni po kuci i uvlaci stariju u jurnjavu. da nema mladje, starija se ne bi makla iz mog kreveta odnosno sa mene ceo dan.

Ne razume samo ono "nece da spava", tomi je bas cudno. Kako to?

#8 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 11 February 2005 - 12:59

cuj, mojim kujama se s vremena na vreme desava tako da poblesave. i to je obicno znak laznog porodjaja. drugim recima, dva meseca posle teranja utripuju se da su rodile i onda skupljaju igracke po stanu, nece da se odvoje od njih, premestaju ih sa mesto ne mesto, ne jedu, nece u setnju. to traje dok "stenci" ne odrastu, tj oko dva meseca... ne znam da li nesto slicno postoji kod macaka...

#9 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 11 February 2005 - 17:52

2 modestyblaise
ma nece spava odn kad god mislim da spava ona ustvari samo gleda u prazno
a jel tvojoj maci posle sterilizacije pocela suvise da opada dlaka?
2 chandra
znaci osim sto je depresivna sad je jos i umisljena da je trudna, ajoj kuku meni wink.gif
sledeci put za kucnog ljubimca definitivo cu uzeti kornjacu

#10 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 11 February 2005 - 18:34

QUOTE(izm @ 11 Feb 2005, 02:14)
ovaj je topic najverovatnije potpuno bezvezan.al je moje najmilinije stvorenjce na svetu unesreceno potpuno.sta vi radite kad primetite da vam je kucni ljubimac skucan?nece jede, nece spava, te oce te nece napolje, nesvidja joj se ni jedna igracka koju joj napravim, mislim ne verujem da i macke mogu da budu depresivne...

ubacis mu andol u hranu/vodu. tongue.gif

#11 Steva Sremac

Steva Sremac
  • Members
  • 601 posts

Posted 13 February 2005 - 23:51

QUOTE
ubacis mu andol u hranu/vodu.


MY MAN!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

#12 alisa

alisa
  • Members
  • 1,192 posts

Posted 14 February 2005 - 04:38

QUOTE(izm @ 11 Feb 2005, 05:29)
skup wink.gif
ma kapiram da je nju verovatno stigla starost (6 god) i kapiram da verovatno smaram sa ovim topicom, cim se niko sa slicnim 'problemima' ne javlja radi podeljivanja tuge smile.gif , ne znam da li njeno ponasanje ima veze sa vadjenjem reproduktivnih organa pre par godina(nisam zla samo vise nisam mogla da uvaljujem macice)...al bre ne znam sta da radim...pa reko mozda je neko imao iskustva sa bezrazlozno depresivnim kucnim ljubimcima smile.gif

skup? dry.gif

ma, nije tvoju macku stigla starost. 6 godina, to je jos mlado. bez obzira na reporduktivne organe. macke zive 20+.

bice da je tvoja macka tinejdzerski zeznuta (odatle i bezrazlozna depresija laugh.gif )... to prezivis, idete dalje wink.gif

#13 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 14 February 2005 - 10:50

QUOTE(izm @ 11 Feb 2005, 17:52)
2 modestyblaise
ma nece spava odn kad god mislim da spava ona ustvari samo gleda u prazno
a jel tvojoj maci posle sterilizacije pocela suvise da opada dlaka?
2 chandra
znaci osim sto je depresivna sad je jos i umisljena da je trudna, ajoj kuku meni wink.gif
sledeci put za kucnog ljubimca definitivo cu uzeti kornjacu

Nisam primetila da se vise linja posle sterilizacije. A to sto gleda u prazno i kunja - pa to ti je macka. Njen zivot se sastoji u kunjanju, spavanju i jelu, i igranju kad je mlada, a kad omatori igranja nema i to ti je to. NIsi mi rekla da li se uredjuje? Ako se uredjuje, nije joj nista, samo je takva.

Inace to da je umislila da je trudna, ma to se mackama ne desava...opusti se.

#14 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 14 February 2005 - 12:11

QUOTE(3opge @ 11 Feb 2005, 03:15)
ubaci macka u dzak i zvizni ga u Dunav

Od ovakve duhovitosti bubrezi otpadaju frusty.gif ranting.gif furious.gif puke.gif

Sumnjam da ista osecas i za primerke ljudskog roda - nije ti palo napamet da gajiti zivoinju ili biljku, svejedno, znaci biti apsolutno odgovoran za istu.

To su bespomocni zivi stvorovi koji u potpunosti zavise od onoga ko vodi brigu o njima, taman u onoj meri u kojoj je majka odgovorna za dobrobit svoje bespomocne bebe.

Ako ovo ne razumes, odnosno ne mozes da pojmis da je neko iskreno zabrinut za svoju macku, psa ili kaktus for that matter, onda mogu samo da te zalim - ti si emocionalni invalid.

#15 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 15 February 2005 - 11:42

Ja onom mom zveru drzim saksiju sta travicom dok brsti, evo je napreduje ka tastaturi, nije ona depresivna, vec zajebava. A nesto mi tuzno mjauce, februar valjda, u najavi. pustila sam je na treasu, nahranila, ne znam sta hoce, verovatno da joj bacam lopticu....