Jump to content


Photo

UMRO MINIMAX


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#1 Noblica

Noblica
  • Members
  • 361 posts

Posted 10 February 2005 - 19:42

Poznati televizijski i radijski novinar Milovan Ilić Minimaks preminuo je sinoć u italijanskom gradu Padovi, posle duge i teške bolesti. Minimaks je rođen 5. novembra 1938. godine u Lipnici, kod Kragujevca. Osnovnu i srednju školu završio je u Kragujevcu. Nesvršeni je student beogradskog Pravnog fakulteta. Počeo je da radi u listu ´Jež´, a 1960. je prešao u Radio Beograd. Sa emisijama ´Sutra je petak´ i ´Tačno u podne´, poznatijom pod nazivom ´Tup-tup´, koju je vodio 22 godine, postigao je veliki uspeh. Nakon ukidanja nekih njegovih radio emisija, karijeru nastavlja na Radio-televiziji Srbije, gde vodi kultnu emisiju ´Od glave do pete´.
Kada je i ona ukinuta, od 1990. godine jedno vreme na TV Politika vodio je zabavnu emisiju pod nazivom ´Minimaksovizija´. Svoje poznate emisije [´Minimaksovizija´, ´Nedelja kod Minimaksa´ i ´Fonto´] Ilić potom radi za TV Pink i Palmu. Autor je nekoliko knjiga aforizama i pesama, kao i mnogobrojnih kolumni u raznim listovima. Sa nedavno preminulom suprugom Biljanom ima kćerku Anu i sina Vladimira. Iz prvog braka ima sina Igora. (RTS)

#2 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 10 February 2005 - 20:03

eh da, secam se tup-tupa, kad kaze: "a sad malo narodnjaka", pa pusti 3 sekunde narodne muzike nakon chega kaze "to je bilo malo narodnjaka"

a onda su doshle devedesete pa se pesma promenila

ko ga jebe, povraca mi se od njega. on je jedan od onih koji je oblikovao danashnju Srbiju.
prodana dusha
govnar
jebeni hidrocefalus

pu!

#3 *lignjoslav*

*lignjoslav*
  • Members
  • 171 posts

Posted 10 February 2005 - 20:14

Sve što ću reći o ovom čoveku može se posmatrati iz dva ugla...ja se neću određivati...to prepuštam vama...

Milovan Ilić Minimaks je jedna od persona čiji je značaj za televiziju u Srba nemerljiv (da li u pozitivnom ili negativnom smislu to je već diskutabilno).

On je svakako čovek koji je utemeljio način humora kakav danas karakteriše najšire mase u ovoj zemlji i napravio neke od najboljih emisija zabavnog karaktera otkad je domaće televizije (isto važi i za radio)

San svih talk-show voditelja u pokušaju bio je da imaju bar jednu emisiju u karijeri koja bi na narod ostavila utisak kao ''Minimaksovizija'' (primera radi Vojislav Šešelj koji vadi pištolj u emisiji ili poslednje pojavljivanje Željka Ražnatovića Arkana samo tri dana pre smrti).

Njegove emisije su bile jedini uspeli pokušaj kombinacije čiste marketinške promocije sa zabavom za najšire narodne mase (tipičan primer ''Nedelja kod Minimaksa'').

Takođe je pitanje kako bi domaća estradna scena izgledala da nije bilo ovog čoveka.


Kako god to posmatrali...ipak Hail.gif Hail.gif Hail.gif Počivaj u miru Minimaks...

Edited by *lignjoslav*, 10 February 2005 - 20:56.


#4 pendula

pendula
  • Members
  • 93 posts

Posted 10 February 2005 - 20:25

QUOTE(DUNADAN @ 10 Feb 2005, 20:03)
ko ga jebe, povraca mi se od njega. on je jedan od onih koji je oblikovao danashnju Srbiju.
prodana dusha
govnar
jebeni hidrocefalus

pu!

nemoj tako dunadan!!! ipak je covek umro!!!


po meni je bio bas smeker, imao je extra fazone, secam se jednom kad mu je neki gost u maxoviziji poklonio neku majicu, a on je odgovorio: "vise bi voleo da si mi dao u keshu"!!!! KRALJ

nemoj tako dunadan!!! ipak je covek umro!!!


po meni je bio bas smeker, imao je extra fazone, secam se jednom kad mu je neki gost u maxoviziji poklonio neku majicu, a on je odgovorio: "vise bi voleo da si mi dao u keshu"!!!! KRALJ

Hail.gif Hail.gif Hail.gif

jedino sto me je nerviralo, je to sto je u emisiju stalno dovodio big laleta, najveceg smaraca koji postoji!!!!

#5 max

max
  • Members
  • 579 posts

Posted 10 February 2005 - 20:25

QUOTE
ko ga jebe, povraca mi se od njega. on je jedan od onih koji je oblikovao danashnju Srbiju.
prodana dusha
govnar
jebeni hidrocefalus

pu!


Ja sam mozhda malo staromodan kada su pokojnici u pitanju, posebno jucherashnji, ali ovakvo posmrtno slovo je sramno-chak i da je istina sve shto je napisano. Tuga.

#6 sailor

sailor
  • Banned
  • 977 posts

Posted 10 February 2005 - 20:42

QUOTE
Ja sam mozhda malo staromodan kada su pokojnici u pitanju, posebno jucherashnji, ali ovakvo posmrtno slovo je sramno-chak i da je istina sve shto je napisano. Tuga.


puke.gif

Minimax je bio javna ličnost, samim tim nema ništa sramno u takvom 'posmrtnom slovu'. Mogu da žalim čoveka ali ne mogu da žalim takvu ličnost.

Taj je promovisao sav mogući šljam i ološ koji zagađuje Srbiju u poslednjih 25 godina, od Brene do kriminalca i ubice Ražnatovića i one njegove razlgolićene kurveštije. Štaviše, upravo je on najzaslužniji za njihovu popularnost. Moguće je da je značajan sa zanatskog stanovišta ali me radio i televizija ne interesuju sa tih aspekata toliko da bih mu tu pridavao neki značaj.

Dakle, r.i.p Milovane Iliću. Što se Minimaxa tiče, najbolje bi bilo da nikad nije ni postojao.

Edit: quote

Edited by sailor, 10 February 2005 - 20:45.


#7 max

max
  • Members
  • 579 posts

Posted 10 February 2005 - 21:22

QUOTE
Minimax je bio javna ličnost, samim tim nema ništa sramno u takvom 'posmrtnom slovu'. Mogu da žalim čoveka ali ne mogu da žalim takvu ličnost.


Minimax je bio novinar i to jedan od najslushanijih josh u vreme kada se polovina uchesnika ovog foruma nije ni rodila. O kvalitetu njegovog novinarstva se, naravno, mozhe diskutovati ali to nema veze sa bujicom izrechenih pogrda i psovki.
U pitanju je stvar neukusa i losheg vaspitanja a ne u tome ko je "javna lichnost" - shta god pod tim neko podrazumevao.

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 10 February 2005 - 22:22

e mani me tog laznog moralisanja.

sve najlepshe o mrtvima jer mrtvi ne mogu da se brane.
malo sutra! gro zivih po kojima pljujemo isto ne moze da se brani pa opet niko nikom nishta ne brani.
shta? sad treba sve najlepshe o njemu samo zato shto mu organizam ulazi u decomposing fazu? malo sutra.

#9 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 10 February 2005 - 22:38

stanite... nisam nikada bio ljubitelj preminulog, ali se secam kada sam bio klinac (a i on isto toliko mladji) radio emisije tup-tup (uvek nedeljom, nikad subotom), neki od njegovih crnih aforizama su me razgaljivali... npr: "covek tek na vesalima shvati koliko je kravata glupa stvar"... uopste, sizofreno duhovita atmosfera te radio emisije reinkarnira se kasnije u brakusovim bravurama, ili mozda pomalo i u ritmu srca... naravno da se minimax posle "prodao" televizijski i da to ninasta nije licilo, ali je ipak bio legenda sedamdesetih i, delom, osamdesetih godina... uostalom, bas me zanima sta ce brakus i ekipa ritma srca raditi za deset godina... tako to ide: afirmacija, slava, tezga, zaborav, smrt... sad.gif

Edited by hristodulo, 10 February 2005 - 22:50.


#10 Doroti

Doroti
  • Members
  • 390 posts

Posted 10 February 2005 - 22:47

To sto nije vise medju zivima,ne menja moje negativno mishlenje o njemu.Osim sto je dooobrim delom zasluzan za ekspanziju dzibera i dziberusha na televiziji, sto je neprekidno popularisao polusvet, vise puta je pokazao i da je bezmudic.Kada se sa Flekom zavadio oko kinte, penio je o tome kako Fleka ima sprovedeno grejanje kroz celo dvoriste svog "malog" raja na Dedinju, da bi se nakon izvesnog perioda podvijenog repa vratio tatici.Uvlacio se sisatoj i Arkanu, pa izostao sa sahrane.
Naravno, vest o njegovoj smrti nije kod mene izazvala suze radosnice, samo me je podsetila na sve ono sto je taj covek predstavljao i sto je nepopravljivo.

#11 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 10 February 2005 - 22:53

U vreme kada je Milovan Ilić postao Minimaks većina učesnika ovog foruma, uključujući Dunadan, nije bila ni u dugoročnim planovima svojih roditelja. Zato je teško očekivati da Minimaksa vide kao, recimo, obeležje bunta jedne generacije.

Ruku na srce i Minimaks se lično, tokom poslednje decenije života, prilično potrudio da njegovi "rani radovi" budu zaboravljeni.

#12 max

max
  • Members
  • 579 posts

Posted 10 February 2005 - 22:59

QUOTE(DUNADAN @ 10 Feb 2005, 21:22)
e mani me tog laznog moralisanja.

Dunadan,
kao shto rekoh, ovde nije stvar moralisanja vec losheg ukusa i nevaspitanja.

#13 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 10 February 2005 - 23:37

MiniMax je bio faca u Cobanovo vreme, imao je hrabrosti. Pusti Titov govor pa onda mix Trla baba Lan (Korni grupe) Za to je i lezao... Pa ono njegovo: Udje Predsednik u Hrvatski sabor kad svi hrvati ustase!
Sta je radio u zadnjih XX godina nemam pojma, ni dok sam bio ovde nije me mnogo intresovao. u svakom slucaju

R.I.P

#14 sailor

sailor
  • Banned
  • 977 posts

Posted 10 February 2005 - 23:39

Ne postoji ništa sramno u kritikovanju javnih ličnosti, pa ni kad je posthumno. Nema veze da li je dotična ličnost bila novinar. Mada, opet, ne znam kakav je to novinar bio Ilić, ali to sad i nije toliko bitno.

Što se tiče njega kao obeležja bunta generacije, to više negativno govori o (pojedinim) pripadnicima te generacije nego pozitivno o njemu.

Bizarnost njegovog humora u vreme Tup-Tupa je bilo samo paravan za zapravo nedostatak istog (humora).

No, i sve da je bio najpozitivniji lik u vreme dok je radio Od glave do pete, Tup-tup i šta već beše, ono što je uradio u periodu od '90 do smrti se ne može oprati ničim.

#15 hitch

hitch
  • Members
  • 198 posts

Posted 10 February 2005 - 23:50

sto kaze jedna stara izreka:
sve ima svoj kraj, pa i minimaks...