Jump to content


Photo

Kako se resiti depresije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 03 February 2005 - 23:33

Racunam da vecina koja zivi ovde i svakodnevno se suocava sa porazavajucom realnoscu to ne dozivljava kao normalnu pojavu. Drugim recima, tesko je ostati normalan u drustvu kao sto je nase. Ja eto, vec duze vreme imam utisak da Srbija polako i sigurno tone u masovnu depresiju. Apstinencija, nezainteresovanost, beg od realnosti, utopijske ideje... sve su to simptomi. Moram da priznam da ni mene nije zaobisao taj talas nezadovoljstva i potistenosti. Moj nacin borbe protiv toga je potpuno ignorisanje vesti, laka muzika, fizicka aktivnost i zdrava ishrana. Izbegavam koriscenje lekova za smirenje, iako se nazalost, na kraju ipak sve svodi na to. Nacija je ovisna o Bensedinu. Postoji li drugi nacin?

#2 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 04 February 2005 - 00:41

samoubistvo je uvek reshenje.

#3 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 04 February 2005 - 01:00

QUOTE
Moj nacin borbe protiv toga je potpuno ignorisanje vesti, laka muzika, fizicka aktivnost i zdrava ishrana. Izbegavam koriscenje lekova za smirenje, iako se nazalost, na kraju ipak sve svodi na to. Nacija je ovisna o Bensedinu. Postoji li drugi nacin?


ignorisanje vesti -checked
fizicka aktivnost -checked
radiohead [ ili nesto drugo uz sto bi isao pridev cathartic] - checked

#4 Mr Jones

Mr Jones
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 04 February 2005 - 01:07

Iskreno, ja mislim da svako mora sam sebi pomoći, bez obzira o kakvoj se depresiji radi. Lično, nisam pristalica psihijatara, i psihologa. Najvažnije je, po meni, da čovek u tim trenucima ne gubi nadu, ni veru u sebe. Svaka kriza se može preboroditi, samo je stvar ličnosti da li on tu krizu iskreno _želi_ da prevaziđe. To je moj stav, tj. lek koji meni pomaže. Nekada i meni "odgovara" da malo smanjim euforiju, i zađem u taj period. Jednostavno mi tako nekada odgovara. Mislim da bi uvek bilo najbolje tražiti nešto između ova dva. Težiti da uvek vlada jedna doza pozitivnog razmišljanja, i sreće, a sa druge strane, to pomešati sa malo ozbiljnosti. Ovo pričam šta _meni_ najbolje pomaže, za druge stvarno nemam pojma, niti sam dovoljno kompetentan da govorim o drugima.

#5 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 04 February 2005 - 02:33

a zasto nisi 'pristalica' psihologa i psihijatara?
bas me zanima

#6 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 04 February 2005 - 02:38

Prozac.

#7 Mr Jones

Mr Jones
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 04 February 2005 - 03:02

QUOTE(kingmaker @ 4 Feb 2005, 02:33)
a zasto nisi 'pristalica' psihologa i psihijatara?
bas me zanima

Hm, pa nisam pristalica zato što mislim da čovek koji nema velikih duševnih poremećaja, a koji je u nekoj depresiji, može da se otarasi iste bez stručne pomoći (u suprtnom, tu je klinička psihologija). Meni je barem uspevalo. Delimično sam objasnio zašto i u prethodnom postu. Meni to uspeva, kada _hoću_, stvarno ne znam za druge. I, još mislim da, isto tako ljudi kojima je potrebno samo da ih neko sasluša, sagovornika mogu naći i u nekom prijatelju, koji će ga posavetovati. Ja, lično najviše volim razgovor sa dobrim prijateljem, to mi puno pomaže u nekim situacijama. Pre će čovek da se oseća bolje kad ga sasluša neka osoba do koje joj je stalo, nego da je sluša neki doktor, koga delimično zabole za njegovu priču, i koji ima gomilu takvih pacijenata. E, sad, ako se radi o nekoj ličnosti koja nema nikog sa kim bi mogao da podeli svoj problem, onda je verovatno rešenje neka stručna pomoć (ustanova). To je neko moje lično mišljenje.

#8 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 04 February 2005 - 04:24

kantica benzina pa setnja do kneza.

#9 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 04 February 2005 - 04:29

Dobra knjiga (ako ne ucis za ispit),ucenje za ispit (ako studiras),fizicka aktivnost,dobra muzika,setnja pored reke,sex...

#10 summer

summer
  • Members
  • 431 posts

Posted 06 February 2005 - 07:33

QUOTE
Kako se resiti depresije, u Srbiji?!


3x dnevno sex, nema sanse da se depresija razvije biggrin.gif

#11 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 06 February 2005 - 10:52



#12 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 06 February 2005 - 15:49

samo ne dolazish na forum/net par dana i bol kao rukom odneshen..ni sam ne znam koliko sam novaca potroshio dok nisam shvatio..bla bla

#13 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 06 February 2005 - 16:13

ne razmisljas o tome..... vec o odlasku odavde.. jednog lepog dana...

#14 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 06 February 2005 - 18:28

QUOTE(summer @ 6 Feb 2005, 07:33)
3x dnevno sex, nema sanse da se depresija razvije biggrin.gif

hehe, sa toliko sexa ne stižeš da razmišljaš o bilo čemu wink.gif

#15 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 06 February 2005 - 18:42

QUOTE(Rad-oh-yeah? @ 4 Feb 2005, 03:38)
Prozac.

jep