Jump to content


Photo

Pitanje za kompjuterase!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 scissorsister

scissorsister
  • Members
  • 90 posts

Posted 31 January 2005 - 18:21

Da li neko zna, u XP-u , kada postoji opcija remove hardware safely, a ti to ne uradis, sta se desi? Tj, bolje da preformulisem, iskljucila sam digitalni foto aparat iz kompjutera ali bez tog remove hardware safely i sada, ma sta radila ne mogu opet da prikljucim. Da li neko ima ideju? Svi driveri su tu, sve kao radi, a nema sanse da se skinu fotke. POMOC!

#2 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 31 January 2005 - 18:29

Koliko znam, najveći rizik kad se to desi je prekid samog transfera koji je u toku, tj. ako prebacuješ fajlove, i baš u tom trenutku iščupaš kabl, može se desiti da se neki fajlovi ne prebace tačno na komp. Međutim, ništa ne bi trebalo da utiče na konekciju, ili memorijsku karticu.

Koji OS i koji digitalac?
Da li su slike OK kada ih gledaš na digitalcu?

U najgorem slučaju, Remove sve u vezi sa tim hardverom/softverom, i instaliraj ispočetka.

#3 scissorsister

scissorsister
  • Members
  • 90 posts

Posted 31 January 2005 - 19:43

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 31 Jan 2005, 18:29)
Koliko znam, najveći rizik kad se to desi je prekid samog transfera koji je u toku, tj. ako prebacuješ fajlove, i baš u tom trenutku iščupaš kabl, može se desiti da se neki fajlovi ne prebace tačno na komp. Međutim, ništa ne bi trebalo da utiče na konekciju, ili memorijsku karticu.

Koji OS i koji digitalac?
Da li su slike OK kada ih gledaš na digitalcu?

U najgorem slučaju, Remove sve u vezi sa tim hardverom/softverom, i instaliraj ispočetka.

U pitanju je Win XP a digitalac je sony cyber shot. Uopste ne prepoznaje kao novi hardver kada ga prikljucim na komp, kao da nista nisam uradila, a trebalo bi da se dole pojavi neka ikonica , nesto kao found new hardware.
Cak sam probala da sve deinstaliram, pa opet instaliram, i nista.

Btw , to kad sam izvukla kabl, pojavilo se neko obavestenje, alert, da mi nece vise raditi taj USB, sve u svemu sjajno, ne mogu da verujem da samo zbog izvlacenja glupog kabla nesto debelo ne funkcionise. Hm. U win 98 sve je fantasticno radilo:(

#4 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 31 January 2005 - 20:24

QUOTE(scissorsister @ 31 Jan 2005, 19:43)
Btw , to kad sam izvukla kabl, pojavilo se neko obavestenje, alert, da mi nece vise raditi taj USB

Auuu, to ne miriše na dobro. Prvi put čujem da se ovako nešto desilo zbog toga, ali izgleda da se nešto pokvarilo u tom USB portu... imaš rezervni? Utakni ga u rezervni, vidi prepoznaje li nešto.

#5 scissorsister

scissorsister
  • Members
  • 90 posts

Posted 31 January 2005 - 21:08

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 31 Jan 2005, 20:24)
Auuu, to ne miriše na dobro. Prvi put čujem da se ovako nešto desilo zbog toga, ali izgleda da se nešto pokvarilo u tom USB portu... imaš rezervni? Utakni ga u rezervni, vidi prepoznaje li nešto.

Imam jos 5 rezervnih ali ni jedan ne prepoznaje. Da li je moguce da se bas totalno pokvarilo? Ne mogu da verujem!

#6 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 31 January 2005 - 21:10

Nagađam, ali da nije samo USB kabl u pitanju? Nemoguće da nijedan od 5 ne radi...

#7 scissorsister

scissorsister
  • Members
  • 90 posts

Posted 31 January 2005 - 21:13

Radi i kabl, probano na drugom kompu na kome sam remove hardware safely! Misterija. Nema mi pomoci, je l' tako?

#8 scissorsister

scissorsister
  • Members
  • 90 posts

Posted 31 January 2005 - 21:14

Ja sve nesto mislim da je neka zesca glupost u pitanju(tj nadam se).

#9 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 31 January 2005 - 22:01

Pfff... digitalac i kabl rade OK na drugom kompu? Pa sve onda upućuje da je nekako svih 5 USB portova koje imaš falično... prvi put čujem za išta slično.

Imaš USB miša? Probaj njega, ili neku drugu USB stvar da utakneš, vidi da li radi? Ako da, onda jeste nešto glupo. Ako ne, ode ti 5 USB portova... sad.gif

#10 Gibli

Gibli
  • Members
  • 40 posts

Posted 01 February 2005 - 00:14

Da li ti je ikada radio na winXP? Dok je radio sa win98 da li je to na istom računaru?

Kako si skidala slike sa win98? Da li ti se pojavljivalo novo slovo u Mycomputer?

Sve sledeće opisano uradi dok aparat nije spojen na računar

Nisam odgovoran za eventualnu štetu

Pogledaj podešavanja na aparatu za usb. Sigurno ima opcija biranja PTP ili mass storage probaj šta se dešava ako promeniš.
Kad staviš na mass storage i ponovo priključiš na računar pojaviće se novo slovo u My computer-u pa slike treba samo da kopiraš ko sa cd-a. Za ovo ti 99% ne trebaju driveri već ga winXP vidi kao običnu usb memoriju.

#11 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 01 February 2005 - 02:50

si probala sa najboljim lekom zvanim restart a u tezhim sluchajevima i formatiranje diska-divna stvar,preporuchujem svim prijateljima od kada sam se navukao.

#12 blueblock

blueblock
  • Members
  • 729 posts

Posted 01 February 2005 - 03:37

Pazi kad sam znao da si izvukla kabel, a ne izvukao. laugh.gif
...Joke wink.gif

Desno dugme My Computer
Properties
HardWare
Device Manager
+Universal Serial Bus Controllers
Redom desno dugme
Uninstall

Restart!

Win ce ih sam instalirati

Upalis aparat, spojis kablove i gle, radi.

#13 scissorsister

scissorsister
  • Members
  • 90 posts

Posted 01 February 2005 - 08:48

QUOTE(Gibli @ 1 Feb 2005, 00:14)
Da li ti je ikada radio na winXP? Dok je radio sa win98 da li je to na istom računaru?

Kako si skidala slike sa win98? Da li ti se pojavljivalo novo slovo u Mycomputer?

Sve sledeće opisano uradi dok aparat nije spojen na računar

Nisam odgovoran za eventualnu štetu

Pogledaj podešavanja na aparatu za usb. Sigurno ima opcija biranja PTP ili mass storage probaj šta se dešava ako promeniš.
Kad staviš na mass storage i ponovo priključiš na računar pojaviće se novo slovo u My computer-u pa slike treba samo da kopiraš ko sa cd-a. Za ovo ti 99% ne trebaju driveri već ga winXP vidi kao običnu usb memoriju.

Radio je na XP-u ali sam eto izvukla kabl pa vise ne radi. Win98 bese na drugom racunaru.
Da, da pojavljivalo se i novo slovo u my comp, nikakvih problema nije bilo. Pise na aparatu da mogu da se skidaju slike samo kad je na tom normal modu a ne PTP.

#14 scissorsister

scissorsister
  • Members
  • 90 posts

Posted 01 February 2005 - 08:51

QUOTE(blueblock @ 1 Feb 2005, 03:37)
Pazi kad sam znao da si izvukla kabel, a ne izvukao. laugh.gif
...Joke wink.gif

Desno dugme My Computer
Properties
HardWare
Device Manager
+Universal Serial Bus Controllers
Redom desno dugme
Uninstall

Restart!

Win ce ih sam instalirati

Upalis aparat, spojis kablove i gle, radi.

Pazi kad sam sve to juce radila, i sve ih je instalirao, samo nikako kameru da vidi, dakle najveci problem je sto ja nemam taj dodatni disk u my computer tj nemam nista kad spojim kameru.

#15 Gibli

Gibli
  • Members
  • 40 posts

Posted 01 February 2005 - 11:27

QUOTE
Pazi kad sam sve to juce radila, i sve ih je instalirao, samo nikako kameru da vidi, dakle najveci problem je sto ja nemam taj dodatni disk u my computer tj nemam nista kad spojim kameru.


Da li imaš neki drugi usb uređaj da probaš da li ti radi usb? Najbolje neki usb stick(memoriju). Skoro sigurno je pitanje softwera.