Jump to content


Photo

treba mi pomoc...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 31 January 2005 - 01:31

koristim Windows XP i IE 6.0 i interesuje me zasto mi ne radi JavaScript iako mi su mi sve opcije za javu enable

fala

#2 Mr Jones

Mr Jones
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 31 January 2005 - 03:00

Moj najiskreniji savet ti je da pređeš na Mozilla Firefox, ipak ja ne bih imao toliko poverenja u IE... A što se tiče tvog problema konkretno, ne znam šta bi to moglo da bude wink.gif

#3 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 February 2005 - 11:01

Napisi koju gresku izda (status bar, mali uzvicnik u zutom trouglu)...

Mada, kao sto moj prethodnik rece, bezi od IE-a sto dalje mozes...

#4 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 01 February 2005 - 12:56

Java ti ne radi zato što je Microsoft izbacio iz svojih software-a podršku za isti.
Na Microsoft site-u, ćeš naći fajl za Javu, ali on ne radi. Ako hoćeš podršku za Javu idi na Sun Microsystem site i skini odgovarajući file.

#5 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 February 2005 - 15:19

djvaske, Java nije isto sto i JavaScript, cak stavise gotovo i da nemaju dodirnih tacaka (sem ECMAScript modela sintakse)...

#6 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 01 February 2005 - 15:25

QUOTE(incognito @ 1 Feb 2005, 16:19)
djvaske, Java nije isto sto i JavaScript, cak stavise gotovo i da nemaju dodirnih tacaka (sem ECMAScript modela sintakse)...

Oprostite meni neukom i matorom. Sa programiranjem sam stao negde 86-e.
Hebi ga, pretrčalo me vreme.
laugh.gif

Čini se, ipak, da se svodi na ono što sam prethodno napisao. Uvođenjem .NET tehnologije, Microsoft je rešio da se obračuna sa konkurencijom.

#7 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 01 February 2005 - 15:31

Jedini razlog zbog koga JavaScript ne bi radio sa IE6.0 je da je opcija za javuScript iskljucena. E sad posto Hippie kaze da je sve enable - nista mi pametno ne pada na pamet. (Mozda bi trebalo jos jednom proveriti opcije)

Koristim iskljucivo IE 6.0 i nikada nisam imala nikakvih problema sa JavaScriptom

#8 bup

bup
  • Members
  • 322 posts

Posted 01 February 2005 - 16:31

moze biti da si instalirala windows service pack 2?
on ukljuci neki "zastitu" koja blokira javascript.
lek protiv jos nisam pronasao, navodno moze da se iskljuci ali to jednostavno ne radi.

ljudi su vec rekli, javascript i java ni blizu nisu ista stvar, dzaba ti je sto je java na enabled.

#9 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 03 February 2005 - 03:21

hvala ljudi... kao sto rekoh sve opcije za javascript su mi enable... posto sam danima kopala po netu trazeci odgovor na moje pitanje, jedino sto sam pronasla je problem, odnosno blokada pop-up windows, a sto valjda isto vazi i za javascrip, obzirom da koristim IE version 6.0.2900.2180.xpsp-sp2-rtm.040803-2158.... to valjda vazi samo za tu verziju koliko sam ukapirala.. jedino jos uvek nigde nisam pronasla kako da resim taj problem

ako neko zna bila bih jako zahvalna

#10 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 03 February 2005 - 13:22

QUOTE(Hippie @ 3 Feb 2005, 03:21)
ako neko zna bila bih jako zahvalna

Hippie, možeš li ovde da okačiš adresu stranice koja ti javlja grešku (ako je dostupna svima preko neta), pa da vidim šta ima u tom javascriptu, lakše je zaključiti šta je problem. Takođe napiši tačno, ali tačno od slova do slova, šta ti ispiše kao grešku.

#11 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 03 February 2005 - 17:04

na main page-u na mom sajtu postoji deo koji sam radila u javascriptu a koji vise ne mogu da vidim, pa tako ni modifikujem... zapravo lik koji mi je radio formatiranje diska ubacio je ovu novu verziju IE-a koji blokira pop-ups, pa tako valjda i javascrip..... izbacuje mi slicnu gresku kao i kad neka slika nije dostupna na webu [X], kao da mi je javascript disable.. nemoguce da ne postoji neki nacin da se to sredi

#12 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 03 February 2005 - 17:21

QUOTE(Hippie @ 3 Feb 2005, 17:04)
na main page-u na mom sajtu postoji deo koji sam radila u javascriptu a koji vise ne mogu da vidim, pa tako ni modifikujem... zapravo lik koji mi je radio formatiranje diska ubacio je ovu novu verziju IE-a koji blokira pop-ups, pa tako valjda i javascrip..... izbacuje mi slicnu gresku kao i kad neka slika nije dostupna na webu [X], kao da mi je javascript disable.. nemoguce da ne postoji neki nacin da se to sredi

Sorry, Hippie, nije to što pretpostavljaš. Taj IE koji blokira popup-ove ne blokira javasript, kad bi ga blokirao pola interneta bi ti bilo falično prikazano. Nešto drugo je u pitanju, možda neka ActiveX kontrola koju držiš na sajtu, znaš li šta je to i ako znaš imaš li to na sajtu?

#13 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 03 February 2005 - 17:36

pa i ne vidim nista sto je radjeno u javascriptu na citavom netu, ne samo na mom sajtu

#14 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 03 February 2005 - 17:51

nije javascript, vec java applet. i izgleda mi da je je korumpiran.

#15 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 03 February 2005 - 17:58

jes majku mu, java applet

kako to mislis korumpiran?