Jump to content


Photo

Begging Industry


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

Poll: Kakav je vash stav prema pojavi prosjachenja? (68 member(s) have cast votes)

Kakav je vash stav prema pojavi prosjachenja?

  1. Uvek im dam neku sicu koja mi je pri ruci. (15 votes [22.06%])

    Percentage of vote: 22.06%

  2. Ponekad ako su bash ubedljivi. (12 votes [17.65%])

    Percentage of vote: 17.65%

  3. Mislim da su svi fejkeri i nikad im ne dajem pare. (7 votes [10.29%])

    Percentage of vote: 10.29%

  4. Dajem samo kad su sa bebicama ili obogaljeni. (3 votes [4.41%])

    Percentage of vote: 4.41%

  5. Ni u ludilu, shto neko ne udeli meni? (4 votes [5.88%])

    Percentage of vote: 5.88%

  6. Ako im ne dam posle se osecam loshe. (1 votes [1.47%])

    Percentage of vote: 1.47%

  7. Nikada, shto ne nadju posao kao i svi ostali? (9 votes [13.24%])

    Percentage of vote: 13.24%

  8. Mislim da je to njihov izbor i da niko od njih ne umire od gladi. (7 votes [10.29%])

    Percentage of vote: 10.29%

  9. Uvek sam u dilemi oko ovoga. (10 votes [14.71%])

    Percentage of vote: 14.71%

Vote Guests cannot vote

#1 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 30 January 2005 - 14:18

Shta vi mislite?

#2 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 30 January 2005 - 14:38

A gde je opcija 'dajem, kad' mi iznude'?
Oni cigančići što prose po Trgu ti prete da će da te pljunu ako im ne daš 'bar 20 dinara'. I sticajem nesrećnih okolnosti, nalazeći se sa drugaricom na istom mestu, nisam imala sitno u novčaniku (1000 dinara i nešto eura) i dobila sam šlajmaricu na prsluk, pi*ka im %$/&>%$ ranting.gif Naravno, niko se nije obazirao na to, a klinac je nastavio dalje da pljuje slučajne prolaznice i gađa ih zemljom.
Što je najgore, mnoge moje drugarice su doživele takvu neprijatnost (na istom mestu), te smo promenile lokaciju nalaženja, koju, iz bezbednosnih razloga, neću da otkrivam mad.gif

Edited by veki, 30 January 2005 - 14:39.


#3 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 30 January 2005 - 14:45

Uzas, to mi se josh nije desilo unsure.gif

Najgori sluchaj je bio ono kad ti se privale negde u kaficu dok sa nekim chavrljash i nikako nece da odu.

#4 m_nikod

m_nikod
  • Members
  • 260 posts

Posted 30 January 2005 - 15:06

Ortaku se svojevremeno desilo na buvljaku da ga je startovala ciganchica sa zahtevom: Daj mi 5 dinara da ti pevam, daj mi 5 dinara da ti pevam, daj mi 5 dinara da ti pevam,...
Ovaj joj da 5 din. ne bi li se otresao dosade, medjutim klinka ga je pratila po buvljaku i neprekidno pevala. Kada je koncentracija tolerancije nestala, ortak je viknuo: Prestani!!!
Ona: Daj mi 20 da prestanem!

#5 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 30 January 2005 - 15:09

Tokio...20 miliona ljudi i nijedan prosjak.

Singapur, 4 miliona ljudi i nula prosjaka.

Bangkok, 10 miliona ljudi i prosjaci svugde. Kazu, to nisu Thai, to je Burma, Laos i Cambodia. Bez udova (nagazne mine). Thai kazu - cela industrija, nista im ne daj.

Savest mi je cista jer dajem "organized charity", nista po ulicama.
Mada nije lako proci i ne osvrnuti se na njih.

Jedanput, zena sa detetom od, rekao bih, 3 godine starim, prosi.

Kazem zeni, stanimo ovde, bas hocu nesto da je pitam.

Ne, nemoj da stajes, oni su uradili nesto lose u prethodnom zivotu, zato su ovde i rade sta rade - prose.
Cucnem pored njih i pitam kako se dete zove. Kaze "Dum" (dum = crna dusa, vrlo negativno u Thai ali ako je neko malo tamniji isto kao "garagan" kod nas).

I zena i ja mu se obratimo sa "Dum", dete se ne okrece. Nije mu to bilo ime.
Ko zna koje su joj dete tog dana dali da prosi.

#6 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 30 January 2005 - 15:29

QUOTE(m_nikod @ 30 Jan 2005, 15:06)
Ona: Daj mi 20 da prestanem!

laugh.gif
Pa to je bar super fora, ja bih joj dala i više za originalnost biggrin.gif

Al' pljuvanje je stvarno dno dna i došlo mi je tako da izlemam onog klinca ph34r.gif

Inače, užasno me nerviraju one žene što vukljaju malu decu sa sobom dok prose, pa ih još udaraju po guzi ne bi li zaplakali, a na nekih 2 metra od njih pandur sve to mirno posmatra mad.gif

#7 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 30 January 2005 - 15:30

dam neku sicu, kad god mogu. ne razmisljam o tome gde zavrsi.

#8 Kresimir

Kresimir
  • Members
  • 1,339 posts

Posted 30 January 2005 - 15:37

Dao sam prema svojim mogućnostima što sam više mogao Crvenom križu za žrtve Tsunamija. Volio bih da imam više i da mogu više i aktivnije pomagati ljude kojima je teško.

Prosjacima ništa ni u ludilu!!!!

Edited by Kresimir, 30 January 2005 - 16:29.


#9 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 30 January 2005 - 17:15

Postoje mnogi nacini da ti iznude pare. Medjutim, kada je u pitanju bezobrazlk, apsolutno nemam razumevanja.

Naime, letos sam sedeo u kaficu na obilicevom trgu. Starija Ciganka dosla je da iskamci nesto. Medjutim, umesto da to uradi na relativno civilizovan nacin, ona je redom psovala ljude za stolom i pravila haos. Kada je jedan mladic odlucio da 100 din cisto da je skine s vrata, doticna zena je, ocigledno nezadovoljna sumom, pljunula mladica i isprosipala njegovo pice. mad.gif

#10 Kresimir

Kresimir
  • Members
  • 1,339 posts

Posted 30 January 2005 - 17:47

QUOTE(1939 @ 30 Jan 2005, 18:15)
Postoje mnogi nacini da ti iznude pare. Medjutim, kada je u pitanju bezobrazlk, apsolutno nemam razumevanja.

Naime, letos sam sedeo u kaficu na obilicevom trgu. Starija Ciganka dosla je da iskamci nesto. Medjutim, umesto da to uradi na relativno civilizovan nacin, ona je redom psovala ljude za stolom i pravila haos. Kada je jedan mladic odlucio da 100 din cisto da je skine s vrata, doticna zena je, ocigledno nezadovoljna sumom, pljunula mladica i isprosipala njegovo pice.  mad.gif

Nije mi jasno koji su klinac radili konobari u to vrijeme. Vjerojatno nećeš poželjeti ponovno u taj kafić tako skoro.

Edited by Kresimir, 30 January 2005 - 17:48.


#11 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 30 January 2005 - 17:50

Nikada pojedincima - kad nesto pretekne Crvenom krstu, organizaciji Orca.

Vec vise od 30 godina saljem samo Unicef cestitke (cak i sada kada je to izaslo iz mode - bar ovde u Srbiji).

Ne zelim da pomazem prosjacku industriju, a pre neki dan mladoj i krupnoj zeni sa bebom u narucju, koja mi je zazvonila na vrata trazeci novac ponudila sam da mi istrese tepih (najmanji u kuci) za 5000 dinara sto je ona hladno odbila. Naravno da sam joj zalupila vrata ispred nosa.

#12 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 30 January 2005 - 18:04

Mallorn Tree:

QUOTE
ponudila sam da mi istrese tepih (najmanji u kuci) za 5000 dinara sto je ona hladno odbila. Naravno da sam joj zalupila vrata ispred nosa.


Jel ovo 5000 din typo greska? Jer ako nije eto mene sutra ujutro da obavim tresenje tepiha (moze i najveceg) za gore pomenutu sumu laugh.gif

#13 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 30 January 2005 - 18:17

pomazem iskljucivo domacu prosjacku industriju

#14 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 30 January 2005 - 18:27

QUOTE(MaryPoppins @ 30 Jan 2005, 15:30)
dam neku sicu, kad god mogu. ne razmisljam o tome gde zavrsi.

same here.. deci posebno

niti razmisljam o tome sta kazu kad im das pare... mislim, lepa si ko Kasandra, da ti Bog da srecu i zdravlje i ostale fore rolleyes.gif nisu im potrebne, mada su mi skroz simpaticni kako sve to smisle da kazu.. uvek preturim po dzepovima/novcaniku kad ih vidim

#15 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 30 January 2005 - 18:57

QUOTE(Mallorn Tree @ 30 Jan 2005, 17:50)
za 5000 dinara

dzizs, je l ovo lapsus?
kontam za 5000 dinara bi ti ga polizala