Jump to content


Photo

DOSTA!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

#1 saurus

saurus
  • Members
  • 368 posts

Posted 27 January 2005 - 22:38

QUOTE
Lovci ubijaju pse po ulicama po nalogu Opštine Koceljeva!

ORCA podnela krivične prijave protiv odgovornih u opštini i lovačkom društvu “Tamnava”


Poštovani,

Ovim putem želimo da Vas obavestimo o uznemiravajućim događajima koji se odvijaju u opštini Koceljeva.


Naime, svake nedelje od sredine decemba 2004. u opštini Koceljeva odvija se organizovan odstrel pasa lutalica od strane lovačkog društva po protivzakonitoj odluci predsednika Opštine - Veroljuba Matića (Zaključak br. 323-12/04). Prema ovom zaključku napisan je čak i “Ugovor o javnoj nabavci male vrednosti usluga uništavanja pasa i mačaka lutalica i lisica”, prema kojem opština nudi 500,00 za svakog ubijenog psa, 300,00 za mačku i 1 000 dinara za lisicu.

Pored pasa i mačaka lutalica, u Opštini Koceljava stradao je veliki broj kućnih pasa i mačaka.  Tako je stradala i jedna labradorka, koju je, dana, 10. 01. 2005., ubio Daragan Stojčić zv. Lale. Na ovom mestu citiramo deo potresnog pisma koje smo primili povodom ovog slučaja, a koje u potpunosti oslikava svu surovost koju demonstriraju “lovci” opštine Koceljeva:

“Oko 14, 30 nailazi prometnim asfaltnim putem sin moje već pomenute sestre, mali Cvetković Miloš iz Valjeva star 16 godina. Pored njega se kreće moj već bliže opisan pas. “Lovac” Stojčić Dragan diže pušku i puni. Dete se nalazi na pravcu između psa i njega. Videvši šta će se desiti dete ga moli: Čiko nemojte pucati ovo je pas Pašić Dušana. “Lovac” odgovara: “Ne priznajem ja to ako treba ubiću i njega”. Puca! Ranjava životinju. Dete trči životinji, plače, jauče, mazi životinju. Pas teško diše. Dete traži pomoć, moli sve prisutne da mu pomognu. Trči prema njima. Viče pomozite mi! “Lovac” koristi odsustvo deteta od psa puca jos dva puta u pravcu kuće Ivanković Radenka. Pas se onesvešćuje. Dete vrišti. Ljubi psa misli da je mrtav. “Lovac” prilazi blizu psu na 2-3 metra, puca mu u glavu. Kraj jednog života. Za “lovca” počinje nešto drugo. Zaradio je 500,00 dinara. Psa stavlja u džak pa na ručna kolica pa kući.”…

Povodom gore navedenih činjenica, ORCA je podnela krivične prijave protiv predsednika opštine Koceljeva – Veroljuba Matića, predsednika lovačkog udruženja “Tamnava” – Milorada Sofronijevića, lovočuvara – Kovačević Milorada iz sela Subotice i ubice psa Stojčić Dragana iz sela Batalaga.

O daljem toku ovog slučaja redovno ćemo Vas izveštavati.


Elvir Burazerović
Predsednik ORCA



Gde je kraj ovom iživljavanju?

Za sutra gradska kafilerija sprema "akciju" kod kliničkog centra gde ima štenaca u nekim leglima. Toliko o "evropskoj" beogradskoj vladi.

Dosta!!!!

#2 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 27 January 2005 - 22:43

Koji kreten!!!

Mada, ruku na srce, masa lutalica su stenad koji su "ljubitelji zivotinja" bacili.

#3 kirhof

kirhof
  • Members
  • 404 posts

Posted 27 January 2005 - 23:02

A da ne treba mozda ponovo da copor jadnih kuca lutalica izujeda neko dete? Vec ste zaboravili (a mozda niste ni znali) da je pored hale "Pionir" u sred bela dana copor napao devojcicu od 11 godina i odgrizao joj komad misica sa noge.

Jos nesto... Lovac je stvarno kreten.

Edited by kirhof, 27 January 2005 - 23:04.


#4 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 27 January 2005 - 23:06

Ova zemlja je otisla u qrac sad.gif

#5 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 27 January 2005 - 23:08

Kad sam bio mladjan lovac ja,
Jedna me je moma volela.
I tog oka a jos lepsi stas,
Za oca je to najlepsi slast.
Hitra noga, vedro celo,
Aj devojko lice belo.
Meni svaka ljubice da,
Eto tako zivi lovac mlad.

Kad ujutro podjem u lov ja,
Isprati me moja dragana.
Nekoliko poljubaca da,
I sav srecan podjem u lov ja.

Kad bi ljudi moj zivot znali,
Svi bi redom lovci postali.
Uzivanje na sve strane svud,
Imam lepse imam bolje tu.

Zec lisica jarebica,
Divlja patka prepelica.
Pa i vodun i grlica
I po koja komsinica joj

Zec lisica jarebica,
Divlja patka prepelica.
Pa i vodun i grlica
I po koja devojcica.

#6 saurus

saurus
  • Members
  • 368 posts

Posted 27 January 2005 - 23:08

QUOTE(kirhof @ 27 Jan 2005, 23:02)
A da ne treba mozda ponovo da copor jadnih kuca lutalica izujeda neko dete? Vec ste zaboravili (a mozda niste ni znali) da je pored hale "Pionir" u sred bela dana copor napao devojcicu od 11 godina i odgrizao joj komad misica sa noge.

Jos nesto... Lovac je stvarno kreten.



Nema šta tu da se zaboravlja, postoji civilizovan način rešenja tog problema.

#7 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 27 January 2005 - 23:09

Који?
И шта хвали овоме?

#8 kirhof

kirhof
  • Members
  • 404 posts

Posted 27 January 2005 - 23:11

Slazem se, ali ako nema sredstava za civilizovani nacin resavanja problema, onda daj sta das. Vaznije mi je zdravlje jednog deteta, nego svi psi na svetu (a veruj mi volim pse).

Edited by kirhof, 27 January 2005 - 23:14.


#9 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 January 2005 - 23:19

QUOTE(mile curcic @ 27 Jan 2005, 23:09)
Који?
И шта хвали овоме?

Nista, samo sto bih ja uveo i dan lova na takve, pa onda na one koji ispaljuju burice, pa na one koji biju pedere i pale dzamije, pa na opirace NWO i Hagu i tako dalje. Ono, nabijes ih u neku siroku ulicu, zatvoris istu sa obe strane, a onda oni skacu kano kenguri sivi, a ti ih gadjas samostrelom sa optickim nisanom kano neka kurva. Na kraju dana lepo buldozerima nabijes u kamione, napravis psecu hranu, ulicu operes smrkom i gotova stvar. U svakom mestu tako jedno par godina i sve ce biti OK. I stvarno, sta fali ovome?

#10 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 27 January 2005 - 23:23

Добро, добро.
Кад се курјаци спусте у долину, и покољу ти овце, тражићеш ти ловце!
Ал` ловаца нигде бити неће.

#11 saurus

saurus
  • Members
  • 368 posts

Posted 27 January 2005 - 23:23

QUOTE(Henry Chinaski @ 27 Jan 2005, 23:19)
QUOTE(mile curcic @ 27 Jan 2005, 23:09)
Који?
И шта хвали овоме?

Nista, samo sto bih ja uveo i dan lova na takve, pa onda na one koji ispaljuju burice, pa na one koji biju pedere i pale dzamije, pa na opirace NWO i Hagu i tako dalje. Ono, nabijes ih u neku siroku ulicu, zatvoris istu sa obe strane, a onda oni skacu kano kenguri sivi, a ti ih gadjas samostrelom sa optickim nisanom kano neka kurva. Na kraju dana lepo buldozerima nabijes u kamione, napravis psecu hranu, ulicu operes smrkom i gotova stvar. U svakom mestu tako jedno par godina i sve ce biti OK. I stvarno, sta fali ovome?


TNX Henry.

Jasno da postoji lek za sve pa i za Srbe.

#12 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 27 January 2005 - 23:27

QUOTE(saurus @ 27 Jan 2005, 23:38)
QUOTE
Lovci ubijaju pse po ulicama po nalogu Opštine Koceljeva!

ORCA podnela krivične prijave protiv odgovornih u opštini i lovačkom društvu “Tamnava”


Poštovani,

Ovim putem želimo da Vas obavestimo o uznemiravajućim događajima koji se odvijaju u opštini Koceljeva.


Naime, svake nedelje od sredine decemba 2004. u opštini Koceljeva odvija se organizovan odstrel pasa lutalica od strane lovačkog društva po protivzakonitoj odluci predsednika Opštine - Veroljuba Matića (Zaključak br. 323-12/04). Prema ovom zaključku napisan je čak i “Ugovor o javnoj nabavci male vrednosti usluga uništavanja pasa i mačaka lutalica i lisica”, prema kojem opština nudi 500,00 za svakog ubijenog psa, 300,00 za mačku i 1 000 dinara za lisicu.

Pored pasa i mačaka lutalica, u Opštini Koceljava stradao je veliki broj kućnih pasa i mačaka.  Tako je stradala i jedna labradorka, koju je, dana, 10. 01. 2005., ubio Daragan Stojčić zv. Lale. Na ovom mestu citiramo deo potresnog pisma koje smo primili povodom ovog slučaja, a koje u potpunosti oslikava svu surovost koju demonstriraju “lovci” opštine Koceljeva:

“Oko 14, 30 nailazi prometnim asfaltnim putem sin moje već pomenute sestre, mali Cvetković Miloš iz Valjeva star 16 godina. Pored njega se kreće moj već bliže opisan pas. “Lovac” Stojčić Dragan diže pušku i puni. Dete se nalazi na pravcu između psa i njega. Videvši šta će se desiti dete ga moli: Čiko nemojte pucati ovo je pas Pašić Dušana. “Lovac” odgovara: “Ne priznajem ja to ako treba ubiću i njega”. Puca! Ranjava životinju. Dete trči životinji, plače, jauče, mazi životinju. Pas teško diše. Dete traži pomoć, moli sve prisutne da mu pomognu. Trči prema njima. Viče pomozite mi! “Lovac” koristi odsustvo deteta od psa puca jos dva puta u pravcu kuće Ivanković Radenka. Pas se onesvešćuje. Dete vrišti. Ljubi psa misli da je mrtav. “Lovac” prilazi blizu psu na 2-3 metra, puca mu u glavu. Kraj jednog života. Za “lovca” počinje nešto drugo. Zaradio je 500,00 dinara. Psa stavlja u džak pa na ručna kolica pa kući.”…

Povodom gore navedenih činjenica, ORCA je podnela krivične prijave protiv predsednika opštine Koceljeva – Veroljuba Matića, predsednika lovačkog udruženja “Tamnava” – Milorada Sofronijevića, lovočuvara – Kovačević Milorada iz sela Subotice i ubice psa Stojčić Dragana iz sela Batalaga.

O daljem toku ovog slučaja redovno ćemo Vas izveštavati.


Elvir Burazerović
Predsednik ORCA



Gde je kraj ovom iživljavanju?

Za sutra gradska kafilerija sprema "akciju" kod kliničkog centra gde ima štenaca u nekim leglima. Toliko o "evropskoj" beogradskoj vladi.

Dosta!!!!

mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif

Milosevicev rezim je ubijao ljude,a Tadicev ubija napustene pse!Posto vise nemaju teritorije na kojima mogu da ubijaju,pa moraju da se izivljvaju na psima! mad.gif

#13 TBPTKO

TBPTKO
  • Members
  • 454 posts

Posted 27 January 2005 - 23:39

Pse ubijaju, zar ne?Sto ne love svrake i cavke?

#14 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 January 2005 - 23:41

Ili pacove. Ove na dve noge.

#15 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 27 January 2005 - 23:46

Dok, možda, gazim po zemlji u kojoj su zakopani nepoznati ljudi koje su ubili ljudi, neću moći na normalan način misliti o psima i mačkama koje ubijaju ljudi.