Jump to content


Photo

Srpski nacionalizam je nezreo i primitivan


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
66 replies to this topic

#1 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 26 January 2005 - 02:02

Ovo sto rade SRS i DSS nije nikakav nacionalizam vec je to jedno nojevsko zabadanje glave u pesak. To je odbijanje realnosti, za njih surove, da se svet i uopste pojam nacije jako mnogo promenio. Umesto da i oni shvate oni samo teraju svoje tralalala i naravno uvek im je neko kriv.

Rezultat je sirenje obicne paranoje po narodu sto potpunosti otupljuje njegove moci rasudjivanja. Pitate se zasto nam je narod tako zaglupljen ? Pa to je bar jasno, ima los model. To je ona cuvena sintagma Branka Bivola Kostica: "jescemo korijenje" i ratovati protiv celog sveta. Svaki normalan narod, ako i hoce da ratuje bar vredno radi da pripremi oruzje, ali mi ne. Mi cemo ratovati, eto tako, casti radi i da ne izgubimo Kosovo.

Prave od nas crnce (izvinjavam se pripadnicima ove rase), a od Srbije Harlem Geto. Stvarno deca nam slusaju rep, nose patike i igraju basket.

I u EU ima desnih i nacionalistickih partija, ali su tamo i ludaci u ludnicama !

#2 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 January 2005 - 02:08

QUOTE(Emboy @ 26 Jan 2005, 03:02)
Ovo sto rade SRS i DSS nije nikakav nacionalizam vec je to jedno nojevsko zabadanje glave u pesak. To je odbijanje realnosti, za njih surove, da se svet i uopste pojam nacije jako mnogo promenio. Umesto da i oni shvate oni samo teraju svoje tralalala i naravno uvek im je neko kriv.

Znaju oni realnost,nego ljudima zamazuju oci lebom od 3 dindze i tzv.VS-om! ph34r.gif

#3 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 January 2005 - 02:39

A koji je to nacionalizam produhovljen????Sama po sebi ideja je primitivna.

#4 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 January 2005 - 02:40

QUOTE(MAGRIPA65 @ 26 Jan 2005, 03:39)
A koji je to nacionalizam produhovljen????Sama po sebi ideja je primitivna.

I odvratna,iznad svega...

#5 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 26 January 2005 - 02:47

vi onda nemate pojma o nacionalizmu...

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 January 2005 - 04:10

QUOTE(Emboy @ 26 Jan 2005, 01:47)
vi onda nemate pojma o nacionalizmu...

Molim te objasni mi taj plemeniti i kulturni nacionalizam.

#7 Milivoje

Milivoje
  • Members
  • 728 posts

Posted 26 January 2005 - 09:27

QUOTE(MAGRIPA65 @ 26 Jan 2005, 04:10)
Molim te objasni mi taj plemeniti i kulturni nacionalizam.

Pitaj nekog Engleza ili Francuza, no, možeš i Hrvata ili Albanca da ti objasne nacionalizam --- objašnjenje od bilo koga Srbina je za tebe, ionako, neprihvatljivo !

#8 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 26 January 2005 - 09:32

E bas bih voleo da mi nadjete nekog Engleza ili Francuza koji bi se hvalio time da je nacionalista, pod uslovom da nije deo neke lepenovske umobolne organizacije.

Ono sto je u svetu apsolutno neprihvatljivo i predstavlja deo mracne proslosti se u Srbiji izvrnutih vrednosti slavi kao neki kvalitet.

#9 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 26 January 2005 - 09:36

Za početak bih bio zadovoljan i nacionalizmom, a ne šovinizmom i fašizmom, što su u srBa sinonimi za nacionalizam.

Da, mogu da volim svoju zemlju i svoj narod. Mogu da veličam njene vrednosti i uspehe, mogu i da budem subjektivan i pristrasan, ali mi to NE DOZVOLJAVA da na bilo koji način omalovažavam bilo koga drugog.

#10 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 January 2005 - 09:39

QUOTE(djvaske @ 26 Jan 2005, 08:36)
Za početak bih bio zadovoljan i nacionalizmom, a ne šovinizmom i fašizmom, što su u srBa sinonimi za nacionalizam.

Da, mogu da volim svoju zemlju i svoj narod. Mogu da veličam njene vrednosti i uspehe, mogu i da budem subjektivan i pristrasan, ali mi to NE DOZVOLJAVA da na bilo koji način omalovažavam bilo koga drugog.

e ova ti je dobra

#11 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 26 January 2005 - 09:40

To je otprilike i objašnjenje jednog prosečnog francuskog građanina - nacionaliste.

Nemce nisam pitao.

#12 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 January 2005 - 09:43

QUOTE(djvaske @ 26 Jan 2005, 08:40)
To je otprilike i objašnjenje jednog prosečnog francuskog građanina - nacionaliste.

Nemce nisam pitao.

Igrom slucaja radim sa ljudima iz Evrope ili bolje reci celog sveta.Ako nekog Francuza ili Engleza pitas da li je nacionalista mozes samo da ga uvredis.

#13 alexwolf

alexwolf
  • Members
  • 77 posts

Posted 26 January 2005 - 09:46

Politikom se u Srbiji, nazalost, bave neuspesni i isfrustrirani likovi. Svi oni koji nisu uspeli u poslovima i oblastima u kojima nema foliranja, vec se trazi iskljucivo znanje i sposobnost, preselili su se u politiku, jer u njoj, u Srbiji, mogu da maskiraju svoje nedostatke.
Tako je i sa nacionalizmom. Jer kakva drzava, gradjani, politicari, takav i nacionalizam.
Primitivizam je glavna odlika politike u Srbiji. I jos jednom NAZALOST.

#14 Milivoje

Milivoje
  • Members
  • 728 posts

Posted 26 January 2005 - 09:48

QUOTE(MAGRIPA65 @ 26 Jan 2005, 09:43)
QUOTE(djvaske @ 26 Jan 2005, 08:40)
To je otprilike i objašnjenje jednog prosečnog francuskog građanina - nacionaliste.

Nemce nisam pitao.

Igrom slucaja radim sa ljudima iz Evrope ili bolje reci celog sveta.Ako nekog Francuza ili Engleza pitas da li je nacionalista mozes samo da ga uvredis.

Zato što se to podrazumeva, a ne zbog toga što ti misliš da se stide toga !

#15 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 26 January 2005 - 09:49

Evo ja zivim i radim u NL i nikome nije vazno da hvali/kudi svoju zemlju, ljudi se zanimaju drugim stvarima.....
Jedino za vreme recimo evropsog prev. u fudbalu bude sala i zezanja na temu 'ko kako igra fudbal'.....