Jump to content


Photo

Crkva i evropske integracije!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#61 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 28 January 2005 - 22:58

QUOTE(WVIZ @ 28 Jan 2005, 23:02)
QUOTE(uros_s78 @ 28 Jan 2005, 22:36)
QUOTE(WVIZ @ 28 Jan 2005, 22:35)
QUOTE(uros_s78 @ 28 Jan 2005, 22:33)
QUOTE(WVIZ @ 28 Jan 2005, 22:30)
Kad kazem Pravoslavna, mislim na religiju stanovnistva, a ne na to da SPC upravlja drzavom!
Ja sam imao utisak da on(Uki the future pravnik) kaze da je dobro da ljudi u Srbiji nisu Pravoslavni!

Gradjani Srbije su pre svega GRADJANI i GRADJANKE,pa se tek onda nacija i vera!

Slazem se ne Pravoslavci, Katolici.. ali zato nisu ni gradjani i gradjanke!
Gradjani Srbije su pre svega ljudi!

Ne davi,WVIZ!

Opa Uki na meni se ostris, a!?
Pustio si krilca, pa mislis da mozes da lestis!
Polako brate, nemoj tako sa mnom!

WVIZ,sorry,ali kad dodjes iz USA,gde si trenutno,i gde nalazis za shodno da nas koji zivimo u Srbiji,iz koje si pobegao,poducavas demokratiji srBujuci,u Srbiju,onda mogu da kazem da je ono sto pises relevantno,pa cak bih se i tada zamislio!

#62 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 28 January 2005 - 23:16

OK.
Hajde citiraj gde sam ja to "poducavao demokratiju Srbujuci"!
Kao drugo ja iz Srbije nisam pobegao.
A ko trece nisam ja napisao pet strana pa da sad ti komentarises!
U pitanju je prosto prosirena recenica, i nema bas nikakve veze da li zivim u Srbiji ili ne!
Ja zaista mislim da smo mi pre svega ljudi, a ne gradjani i gradjanke! To mi zvuci kao ono drugovi i drugarice, mada znam da to tebi prija! wink.gif

Edited by WVIZ, 28 January 2005 - 23:18.


#63 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 29 January 2005 - 01:43

QUOTE(WVIZ @ 29 Jan 2005, 00:16)
OK.
Hajde citiraj gde sam ja to "poducavao demokratiju Srbujuci"!
Kao drugo ja iz Srbije nisam pobegao.
A ko trece nisam ja napisao pet strana pa da sad ti komentarises!
U pitanju je prosto prosirena recenica, i nema bas nikakve veze da li zivim u Srbiji ili ne!
Ja zaista mislim da smo mi pre svega ljudi, a ne gradjani i gradjanke! To mi zvuci kao ono drugovi i drugarice, mada znam da to tebi prija! wink.gif

1.Non stop nglasavas kako si Srbin i pravoslavac,kao da ti je to jedini uspeh u zivotu...WVIZ,evo,sad tvoji vladaju,i Srbiji ide gore nego pod Milosevicem!
2.OK,ako ti tako kazes...
3. Da,jesmo ljudi,ali i gradjanke i gradjani,i to nije isto kao drugarice i drugovi,jer ovo prvo implicira na ravnopravnost u sansama,a ovo drugo na "jednakost",koja se propagirala u komunizmu!
4.Ja sam socdem,a ne komunista,i izrazi "drugovi" i "drugarice" mi nisu bliski!

#64 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 30 January 2005 - 08:53

QUOTE(Henry Chinaski @ 28 Jan 2005, 23:53)
... a sto se tice vere, uglavnom su bezboznici.

Декларисани православци и православци

#65 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 30 January 2005 - 09:32

Kad bi svako cutao o svojoj veri, bilo bi mnogo bolje, ne?
Isto tako kada bi postovao drugog i njegov izbor da li da veruje ili ne, bilo bi mnogo bolje, ne?
Kad bi oni koji veruju (ili deklarativno veruju) prestali da proglasavaju ostale Srbe/gradjane Srbije za izdajnike i ne-srbe, bilo bi mnogo bolje, ne?
Kad bi oni koji ne veruju prestali da proglasavaju one koji veruju za budale i ideote, bilo bi mnogo bolje, ne?

Sve je u slobodi, ne?

#66 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 30 January 2005 - 22:13

QUOTE(Recycle Bin @ 30 Jan 2005, 10:32)
Kad bi svako cutao o svojoj veri, bilo bi mnogo bolje, ne?
Isto tako kada bi postovao drugog i njegov izbor da li da veruje ili ne, bilo bi mnogo bolje, ne?
Kad bi oni koji veruju (ili deklarativno veruju) prestali da proglasavaju ostale Srbe/gradjane Srbije za izdajnike i ne-srbe, bilo bi mnogo bolje, ne?
Kad bi oni koji ne veruju prestali da proglasavaju one koji veruju za budale i ideote, bilo bi mnogo bolje, ne?

Sve je u slobodi, ne?

Da,samo srBski pravoslavni talibani misle da je Srbija njihova prcija i da mogu da rade sta hoce!