Jump to content


Photo

Gledajte Bebu Popovica na TV B92 u 21.cas u ponede


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
304 replies to this topic

#46 sbshogun

sbshogun
  • Members
  • 499 posts

Posted 24 January 2005 - 13:51

QUOTE
Niko Bebu(iako ga ne poznajem) ne moze da optuzi za protivnika DOS i pok.Djikija, ako iole logicno razmislja, sem ako nije u pitabnju bezobrazluk.

Bilo je to davno, jos iz 96 i 97 godine kada je iz ulicnih protesta doslo do promena na lokalnom nivou i kada je Djiki postao gradonacelnik tada sam se preko e-maill i preko lista Demokratija mnogo puta pisala Djikiju i dala svoje vidjenje inforamtickog razvoja kod nas(obrazovanje baze podataka na svim nivoima).Pok. Djiki je tu najvise sebe ulozio kako kroz razvoj u stranci tako i u sve pore naseg funkcionisanja u drzavi.Za takve razvoje izabrao je ljude koji su dosta toga znali kako sa PMF-a, tako i sa ETF-a.Tako da pored Bebe tu imamo i mnoge ljude iz CESID-a i drugih organa koji su bili kljucni u sprovodjenju automatizacije kaoko kroz Republice organe , tako kroz javne kuce(Javno komunalna preduzeca).
Kako je Beba bio odredjen za informacije koje ce izdici javno opsluzivanje republickih organa, automatski je dolazio u kontakt sa mnogim informacijama za koje su vezane republicke strukture(morao je biti upoznat jer je Djiki zahtevao transparentnost u svim organima, sto je do tada bio tabu).Kako su mnoge prljavstine pocele da isplivavaju na povrsinu, tako je i Beba mogao da ih spozna preko raznih informacija koje su stizale u inmformacioni centar.
Citali ste moju zahvalnicu na INMEMORIAM posle Djikijevog ubistva i zahvalnicu biroa za komunikacije (kao i potpis).
Zahvaljujuci kompletnoj informatickoj strukturi za koju se zalagao Djiki mi smo bili drzava u pelenama sto se tice informaticke kulture , a koju kao takvu nisu ni blizu mogle da prate jos uvek ni MUP kao ni DB i to sve nije moglio da se uradi preko noci.U tom raskoraku cinjenja i informisanosti stradao je nas najpametniji covek Zoran Djindjic.Veliki i preveliki je bio to zajogaj.Svi protivnici Djikijevi su upravo bili na suzbijanju uvodjenja informaticke kulture i njenog sirenja kod nas, jer su znali da ako on to uvede bice mu sve dostupno , a i priblizavanje svetu ce biti brze i efikasnije.
Donacije su pomogle Djikijevu ideju o infarmatickoj kulturi kod nas kao i mnogi ljudi iz nase brase.Najvise i najbolje o tome bi mogao da kaze profesor DR Zoran Lucic sa PMF kao i mnogi drugi, jer su oni bili na izvoru informacija.
Ja bih volela da se sastanu svi oni koji su pomogli i realizovali uzdizanje informaticke kulture kako sa PMF, ETF, STATISTICKIH ZAVODA I MUP-a i svih "Javnih kuca".Svet nam je u tome mnogo pomogao, da bi sada ove primitivne barabe u vlasti delovale na sputavanje informaticke kulture kod nas.Pogledajte Jocica posle smene DOS-ove vlaste u MUP je stigla nova informaticka oprema za koju mnogi mozda i ne znaju a koja je imala za zadatak da te organe osavremeni.To je kao i mnoga druga dela ideja pok.Djikija.Zaustaviti proces modernizacije nasih ustanova je danasnja Vlada, ali to nisu mogli u toj meri da sprece jer se sve vec bilo zahuktalo u toj meri da nije bilo moguce.
DB iz predhodnog rezima najvise se plasila savremene informaticke kulture i tu je izvor svog zla.


Jel ovo doza za odrasle?Zabole me stomak,moram da idem blink.gif

#47 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 24 January 2005 - 13:51

QUOTE(laufer @ 24 Jan 2005, 13:48)
QUOTE(sonjal @ 24 Jan 2005, 09:42)

Bilo je to davno, jos iz 96 i 97 godine kada je iz ulicnih protesta doslo do promena na lokalnom nivou i kada je Djiki postao gradonacelnik tada sam se preko e-maill i preko lista Demokratija mnogo puta pisala Djikiju i dala svoje vidjenje inforamtickog razvoja kod nas(obrazovanje baze podataka na svim nivoima).

Posle toga mu ni smrt nije bila teska.

Crno, ali istinito.

#48 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 24 January 2005 - 13:58

QUOTE(incognito @ 24 Jan 2005, 11:57)
Nego oko Bebe Popovica, ja nikad nisam kapirao odakle toliki broj optuzbi na njegov racun.

Sada ti meni reci ko je Veljko Popovic iz Biroa za komunikacije?
Intuicija mi govori da ovaj covek mnogo zna, uostalom videcemo, a i cuce se, sigurno je da covek ima dosta toga da kaze.Kako se vidi iz intervjua sa njim zna se tacno da je Djiki anatemisan iz krugova DSS-a , cinjenica da je najvecu ulogu imao Marsicanin, koga ja kao coveka, a licno ga znam nikada nisam mogla da podnesem.Setite se samo njegovih napada na pok.Djikija, a to su sve bili organizovani napadi.

#49 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 24 January 2005 - 14:06

Bice ono, u stilu:

Skinuh gace, prevarih se grdno,
mislio sam da cu srati,
al' sam samo prdno......

Btw, ko dodade onolike zero, za onaj sat cool.gif

Ako je i od Vucele, mlogo je......zakinuo detetu na skolovanju, bRe......


Edit: typo

Edited by Merlak, 24 January 2005 - 14:07.


#50 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 24 January 2005 - 14:21

QUOTE
Bice ono, u stilu:

Skinuh gace, prevarih se grdno,
mislio sam da cu srati,
al' sam samo prdno....


Kako samo uspevas u ovakvom drustvu da ostanes tako potpuno oslobodjen predrasuda? Ja ti se prosto divim i potpuno verujem tvojim predvidjanjima.wink.gif De mi reci tako pametan, sta ce biti sa Srbijom, ko ce vladati za godinu dana, da li cu se ja ozeniti, koliko cu dece imati, gde ce udariti sledeci cunami i da li zaboga ta ogromna kometa zaista ide prema zemlji?

#51 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 24 January 2005 - 14:31

'si ti to ozbiljan... ohmy.gif ????

Il' te kometa vec opandrchila po njonji.....

#52 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 24 January 2005 - 14:34

Nisam siguran koliko vredi sat na ruci te vucibatine ali znam da je vrednost jednog tompusa koji pušio na terevenkama sa Željkom Mitrovićem daleko premašivala prosečne mesečne plate u to vreme.
Uzgred budi rečeno, ta bitanga mi ne liči na nekog ko bi poslednje pare dao na obrazovanje svoje dece. Pre će biti da se za taj trošak odlučio tek kada je toliko para "zaradio" da ga taj trošak neće primorati da puši, za jednu klasu jeftinije tompuse, da kupuje makar malo jeftinije sateve.

#53 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 24 January 2005 - 14:55

QUOTE(gagast @ 24 Jan 2005, 13:34)
Nisam siguran koliko vredi sat na ruci te vucibatine ali znam da je vrednost jednog tompusa koji pušio na terevenkama sa Željkom Mitrovićem daleko premašivala prosečne mesečne plate u to vreme.

Da li ti cenis tog coveka po tome kako se nosi , sta pusi ili sta prica?
U svakom slucaju bio je jedan od bliskih ljudi koji su radili u vreme kada je Djiki bio Predsednik.
Iz mog druzenja kroz gimnaziju i faks bilo je raznih osoba(ne mogu sa njima da se poistovetim iako smo se druzili ), zasto bi se jedan Beba i Zeljko uporedjivali u spoznaji uloga u Vladi kao i u birou za komunikacije preko pusenja, satova......i kako bi se oni tu nekako zajednicki pronasli(mozda vezujes coveka za snobizam koji inace nema dece)?

#54 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 24 January 2005 - 15:23

QUOTE
'si ti to ozbiljan...

Ma jok, sarkazam + afekat... sorry enivej, nervira me kad je neko ubedjen da unapred "zna" sta ce da se desi.

To sonjal:
iskuliraj, ne pricaju o Bebi i njegovom satu/tompusu vec o Vuceli. Prati radnju fabule!!!
P.S. samo ne o informatickim tehnoligijama, pliiizzzz! To apsolutno nema veze sa topicom, bebom djikijem, stanjem u zemlji, berbom cvaraka u Makedoniji...., ma ni sa cim.

#55 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 24 January 2005 - 15:34

QUOTE(Lepotanicom @ 24 Jan 2005, 01:59)
Ako Srbija uskoro ne postane Kraljevina medjunarodna zajednica ce nam uvesti protektorat!

Odlicno! Onda nista ne dirati... whistling.gif

#56 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 24 January 2005 - 16:43

QUOTE(Idioteque @ 24 Jan 2005, 14:23)
To sonjal:
iskuliraj, ne pricaju o Bebi i njegovom satu/tompusu vec o Vuceli. Prati radnju fabule!!!

Da li ti nesto znas o tim Popovic-ima iz biroa za komunikacije i ko je Veljko Popovic i sta Vladimiru Popovicu - Bebi? Volela bih da vidim vezu , ako neko zna a izgleda postoje obojica?

#57 Lepotanicom

Lepotanicom
  • Sleepers
  • 28 posts

Posted 24 January 2005 - 17:27

Mene zanima sta Popovic ima da kaze jer sumnjam da iza Djindjiceve likvidacije stoji neko iz njegovog najblizeg okruzenja. Mozda neko kome je pokojni Djindjic smetao da se obogati preko noci? U svakom slucaju treba pratiti trag novca. Velika lova je u igri!!! Prica se i da Ruzica Djindjic ne prima u svoju kucu saradnike pokojnog muza? Ona je super inteligentna zena i njoj je ocigledno sve jasno!

P.S. A sto se tice Monarhije savetovao bih prestolonasledniku Aleksandru da se povuce u korist svog najstarijeg sina Princa Petra. Takodje mu zameram sto je otkazao gostoprimstvo Kneginji Jelisaveti Karadjordjevic koja ima zakonsko pravo da koristi jedan od apartmana u Belom Dvoru. Princ Petar i Kneginja Jelisaveta bi bili najuspesniji ambasadori Kraljevine Srbije na medjunarodnoj politickoj sceni i poboljsali bi ugled Srbije. (Crna Gora je sto se mene tice otpisana jer ce vec krajem ove godine biti posebna Republika,tako da mi Srbijanci moramo da se organizujemo i proglasimo Kraljevinu Srbiju!).
Za Vasu informaciju prica se u diplomatskim kuloarima da je jedan od brace blizanaca gay momak,ali mislim da to nije toliko vazno posto su Princevi Aleksandar i Filip samo "rezerva". Bitno je da je Princ Petar str8 muskarac!

#58 Kesh_Kolica

Kesh_Kolica
  • Members
  • 561 posts

Posted 24 January 2005 - 17:58

QUOTE(Lepotanicom @ 24 Jan 2005, 18:27)
..........
Za Vasu informaciju prica se u diplomatskim kuloarima da je jedan od brace blizanaca gay momak,ali mislim da to nije toliko vazno posto su Princevi Aleksandar i Filip samo "rezerva". Bitno je da je Princ Petar str8 muskarac!

zemljo srbijo frusty.gif

#59 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 24 January 2005 - 17:58

QUOTE(sonjal @ 24 Jan 2005, 14:55)
QUOTE(gagast @ 24 Jan 2005, 13:34)
Nisam siguran koliko vredi sat na ruci te vucibatine ali znam da je vrednost jednog tompusa koji pušio na terevenkama sa Željkom Mitrovićem daleko premašivala prosečne mesečne plate u to vreme.

Da li ti cenis tog coveka po tome kako se nosi , sta pusi ili sta prica?
U svakom slucaju bio je jedan od bliskih ljudi koji su radili u vreme kada je Djiki bio Predsednik.
Iz mog druzenja kroz gimnaziju i faks bilo je raznih osoba(ne mogu sa njima da se poistovetim iako smo se druzili ), zasto bi se jedan Beba i Zeljko uporedjivali u spoznaji uloga u Vladi kao i u birou za komunikacije preko pusenja, satova......i kako bi se oni tu nekako zajednicki pronasli(mozda vezujes coveka za snobizam koji inace nema dece)?

A, ti - da li obraćaš pažnju šta je ko napisao ili samo rokaš postove s pola mozga?!

gagast se nadovezao na priču o VUČELIĆEVOJ bahatosti, razmetljivosti i lopovluku, a ne o Vladimiru-Bebi-Popoviću...

Strašno!

#60 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 24 January 2005 - 18:02

QUOTE(Lepotanicom @ 24 Jan 2005, 18:27)
Za Vasu informaciju prica se u diplomatskim kuloarima da  je jedan od brace blizanaca gay momak,ali mislim da to nije toliko vazno posto su Princevi Aleksandar i Filip samo "rezerva". Bitno je da je Princ Petar str8 muskarac!

Cime si ti opterecen....Ja sam mislio da da je SPC najextremnija organizacija u Srbiji,posto broji pravoslavce,i oni i samo oni kod njih imaju prednost!Izgleda da sam se zahebao,s obzirom da je gay populacija jos extremija....Pogotovo takvi kao ti-em brojis Srbe i pravoslavce,em gayeve...SPC=Gaytan! ph34r.gif rolleyes.gif

Edited by uros_s78, 24 January 2005 - 18:02.