Jump to content


Photo

STATUS,STATUS,STATUS...?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#31 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 25 January 2005 - 12:59

Не разумем шта није добро у мом писму па да овако реагујеш.
Ово што сам написао је управо у духу најбоље традиције западноевропске демократије. Нисам ја то научио у Србији, него у Холандији.
Види, реч је о томе да ######и наталитет користе као оружје за тероризам.
Ето, то је основа за мере против наталитета.
А визе и строг режим проласка кроз Србију такође је оправдан. Знамо зашто.

#32 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 25 January 2005 - 13:00

Sve je ilegalno samo ono što su pijani komunisti smislili nije!
Kosovo i metohija postojali su i pre '45!.

#33 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 January 2005 - 13:01

QUOTE(mile curcic @ 25 Jan 2005, 12:40)
Ово би било заиста радикално решење и веома горка пилула за Србе.
Дошло би у обзир само ако заиста било које друго решење не би било могуће без физичког проређена високим афричким наталитетом намножене шиптарске нације.
Али у том случају, наравно, мора се тражити екстериторијалност за све српске цркве и манастире, као и слободан пут до њих.
На другој страни, поставити чврсту границу, херметички затворену, а ######има увести визе.
Визе за посету Србији се не би, у принципу, издвале. О таквим захтевима, о сваком посебно, одлучивало би се у Београду, у специјалној комисији основаној за питања издавања виза.
Транзитну визу може да изда и српски конзулат у Приштини, али само за путовања аутобусом, који плаћа Србији европске цене за кориштење српских путева, и нема право прављења пауза у Србији.
Транзит приватним аутомобилима кроз Србију не би био могућ.
######има који остају у Србији гарантовала би се сва грађанска права као и другим грађанима Србије, са изузетком права на велики наталитет. Свако дете иза другог би се прогресивно опорезовало, а после 7 следи предлог: или исељење на Косово или стерилизација.

Ma jel to pustili Seselja is Haga a da ja nisam cuo? laugh.gif

#34 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 25 January 2005 - 13:03

QUOTE(mile curcic @ 25 Jan 2005, 12:59)
Не разумем шта није добро у мом писму па да овако реагујеш.
Ово што сам написао је управо у духу најбоље традиције западноевропске демократије. Нисам ја то научио у Србији, него у Холандији.
Види, реч је о томе да ######и наталитет користе као оружје за тероризам.
Ето, то је основа за мере против наталитета.
А визе и строг режим проласка кроз Србију такође је оправдан. Знамо зашто.

Zapadnoevropska demokratija još nije stigla u ove krajeve pa je za početak potrebna vaspitačica koja će silom razdvojiti pitbulove i držati ih na kukuruzu nekoliko vekova, pa kad počnu da cijuču i da govore da će biti dobri, onda razmotriti prve lekcije o demokratiji.

#35 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 25 January 2005 - 13:10

QUOTE
Ово би било заиста радикално решење и веома горка пилула за Србе.
Дошло би у обзир само ако заиста било које друго решење не би било могуће без физичког проређена високим афричким наталитетом намножене шиптарске нације.Али у том случају, наравно, мора се тражити екстериторијалност за све српске цркве и манастире, као и слободан пут до њих.
На другој страни, поставити чврсту границу, херметички затворену, а ######има увести визе.
Визе за посету Србији се не би, у принципу, издвале. О таквим захтевима, о сваком посебно, одлучивало би се у Београду, у специјалној комисији основаној за питања издавања виза.
Транзитну визу може да изда и српски конзулат у Приштини, али само за путовања аутобусом, који плаћа Србији европске цене за кориштење српских путева, и нема право прављења пауза у Србији.
Транзит приватним аутомобилима кроз Србију не би био могућ.
######има који остају у Србији гарантовала би се сва грађанска права као и другим грађанима Србије, са изузетком права на велики наталитет. Свако дете иза другог би се прогресивно опорезовало, а после 7 следи предлог: или исељење на Косово или стерилизација.



Moderatori,
Iskreno, ako ga ne banujete bar na nedelju dana (po cenu bana i za mene) nikad se necu javiti na b92.
Dosta sam video i cuo od nacionalist ali vecinom su glupi i ne zameram im, ali, Mile Curcic koji na neki temama zvuci normalno, mislim to je previse.
Po ceo dan hvalim vas medium kod mojih "####skih" prijatelja i porodice. Ne bi voleo da izgubim poverenje u vas.

Voleo bi da mi javite ukoliko ga banujete, mislim kad ga banujete.

Hvala unapred

#36 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 25 January 2005 - 13:22

QUOTE(Rooney @ 25 Jan 2005, 12:10)
QUOTE
Ово би било заиста радикално решење и веома горка пилула за Србе.
Дошло би у обзир само ако заиста било које друго решење не би било могуће без физичког проређена високим афричким наталитетом намножене шиптарске нације.Али у том случају, наравно, мора се тражити екстериторијалност за све српске цркве и манастире, као и слободан пут до њих.
На другој страни, поставити чврсту границу, херметички затворену, а ######има увести визе.
Визе за посету Србији се не би, у принципу, издвале. О таквим захтевима, о сваком посебно, одлучивало би се у Београду, у специјалној комисији основаној за питања издавања виза.
Транзитну визу може да изда и српски конзулат у Приштини, али само за путовања аутобусом, који плаћа Србији европске цене за кориштење српских путева, и нема право прављења пауза у Србији.
Транзит приватним аутомобилима кроз Србију не би био могућ.
######има који остају у Србији гарантовала би се сва грађанска права као и другим грађанима Србије, са изузетком права на велики наталитет. Свако дете иза другог би се прогресивно опорезовало, а после 7 следи предлог: или исељење на Косово или стерилизација.



Moderatori,
Iskreno, ako ga ne banujete bar na nedelju dana (po cenu bana i za mene) nikad se necu javiti na b92.
Dosta sam video i cuo od nacionalist ali vecinom su glupi i ne zameram im, ali, Mile Curcic koji na neki temama zvuci normalno, mislim to je previse.
Po ceo dan hvalim vas medium kod mojih "####skih" prijatelja i porodice. Ne bi voleo da izgubim poverenje u vas.

Voleo bi da mi javite ukoliko ga banujete, mislim kad ga banujete.

Hvala unapred

Smeta ti mile,a Uroša nejakog i njegove skakavce obožavaš?

#37 Kesh_Kolica

Kesh_Kolica
  • Members
  • 561 posts

Posted 25 January 2005 - 13:47

ej janez moj komentar si imao al ga je "neko" obrisao!!! rolleyes.gif

#38 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 25 January 2005 - 13:52

QUOTE(Rooney @ 25 Jan 2005, 13:10)
QUOTE
Ово би било заиста радикално решење и веома горка пилула за Србе.
Дошло би у обзир само ако заиста било које друго решење не би било могуће без физичког проређена високим афричким наталитетом намножене шиптарске нације.Али у том случају, наравно, мора се тражити екстериторијалност за све српске цркве и манастире, као и слободан пут до њих.
На другој страни, поставити чврсту границу, херметички затворену, а ######има увести визе.
Визе за посету Србији се не би, у принципу, издвале. О таквим захтевима, о сваком посебно, одлучивало би се у Београду, у специјалној комисији основаној за питања издавања виза.
Транзитну визу може да изда и српски конзулат у Приштини, али само за путовања аутобусом, који плаћа Србији европске цене за кориштење српских путева, и нема право прављења пауза у Србији.
Транзит приватним аутомобилима кроз Србију не би био могућ.
######има који остају у Србији гарантовала би се сва грађанска права као и другим грађанима Србије, са изузетком права на велики наталитет. Свако дете иза другог би се прогресивно опорезовало, а после 7 следи предлог: или исељење на Косово или стерилизација.



Moderatori,
Iskreno, ako ga ne banujete bar na nedelju dana (po cenu bana i za mene) nikad se necu javiti na b92.
Dosta sam video i cuo od nacionalist ali vecinom su glupi i ne zameram im, ali, Mile Curcic koji na neki temama zvuci normalno, mislim to je previse.
Po ceo dan hvalim vas medium kod mojih "####skih" prijatelja i porodice. Ne bi voleo da izgubim poverenje u vas.

Voleo bi da mi javite ukoliko ga banujete, mislim kad ga banujete.

Hvala unapred

Ti treba da cutis, Rooney.

Kad si se vec provukao sa psovanjem majke, onda cuti i ne trazi ban za druge.

#39 Kajtimar

Kajtimar
  • Members
  • 831 posts

Posted 25 January 2005 - 14:07

QUOTE
P.S. Kajtimar, Slovenija upotrebljava 'Kosovo' kao zvanicno ime Kosova. Kosmet ti je druze moj, samo srBski way. Ako hoces, upotrebi ga. Al' neces sticati mnogo prijatelja medju albancima. To da znas.


Unbeliever.
Kod izbora prijatelja nikad, ama baš nikad ne gledam na rasnu, versku ili nacionalnu pripadnost pojedinca. Bitni su mi jedno njegovi ljudski kvaliteti!
Ipak hvala ti, da si me upozorio na pogrešnu upotrebu jednog geografskog imena - i oprosti, ako sam te uvredio! Uredu...?


Lep dan vsem skupaj... smile.gif

#40 cipiripi

cipiripi
  • Banned
  • 279 posts

Posted 25 January 2005 - 14:19

QUOTE(Kajtimar @ 23 Jan 2005, 18:49)
Slovenije je nedavno preuzela privremeno vodstvo Organizacije za bezbednost i suradnju u Europi pa će skoro, zajedno sa ostalima morati "zagristi" i u problem statusa Kosmeta. Zanimaju me vaši predlozi, koje biste dali Dimitriju Ruplu kao predvodečem predstavniku Slovenije, kako da Slovenija u vreme vođenja sačuva čisto lice naspram sporenim stranama, a da uz to da i značajan doprinos rešavanju tog problema koji se vuće kroz decenije?

O buducnosti usranog Kosova ne treba da odlucuju ni Srbi a ni Albanci.
Pokazali su se dovoljno dosta koliko su sposobni. Srbi pre 99 a ovi posle.
EU sa USA treba da dode do resenja i da ga samo isporuci.
Ko ce da slusa te bolesne argumente koji poticu jos iz srednjeg veka
Glavni grad je i ovako Camp Bondsteel wink.gif
zato Slovenac nemoj da se mnogo brines, sto se vise trudis da pomognes sve ce da bude gore, pljuvace te vise

#41 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 25 January 2005 - 14:25

....Slovenija treba resavati taj problem u skladu sa medjunarodnim pravom i obicajima....nazalost, takvo resavanje ne omogucuje nezavisnost Kosova, koja bi Srbiji odlicno dosla.
Otarasila bi se kriznog zarista, politicari ne bi vise mogli da sticu jeftine poene na racun Kosovske tragedije.....i Albanci na Kosovu bi bili sretni.
Da je tek tako lako dobiti nezavisnost Kosovo bi vec odavno bilo nezavisno.

#42 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 25 January 2005 - 14:28

QUOTE
But for the intervention of Britain, France and Russia in 1913, Kosovo would have been assigned to Albania at the time that country was accorded diplomatic recognition.But Albania, which declared its independence from Ottoman Turkey only in 1912, was seen as a client of Austria-Hungary and Italy, and other Great Powers wanted to keep the friends of their rivals small. Britain, France and Russia therefore appointed a Conference of Ambassadors which,on July 29 1913, recognized Albania within reduced borders. Kosovo and part of Metohija(including Prizren), despite their majority-Albanian population, were handed over to Serbia, a friend of France and Russia, while Montenegro, received Pec, Djakovica and Istok. It was, thus, a Great Power veto of Kosovo's right of national self-determination that sowed the seed for all the problems that developed subsequently.
Britain, France and Russia disclosed their intentions in a secret pact with Italy concluded in London on April 26,1915.Article 7 of the agreement summarizes the promised territories inhabited by Austrians, Slovenians and Croatians and contemplates possible butchering of Albania:
Having obtained Trentino and Istria by article IV, Dalmatia and Adriatic Islands by Article V, and also the gulf of Valona(Vlora),Italy undertakes,in the event of a small autonomous and neutralized state being formed in Albania, not to oppose the possible desire of France, Britain and Russia to partition the northern and southern district of Albania beetwen Montenegro, Serbia and Greece.



Cekaj sada, po cemu se ti razlikujes od onih koji se pozivaju na cara Lazara?
Kakve sada veze ima sta je bilo 1912-1915?
Ako ces pristupiti problemu sa istorijske strane, bojim se da ces izvuci deblji kraj....a uostalom istorija nije relevantna za resavanje ovog problema vec medjunarodno pravo.

PS* Bilo bi dobro da navedes izvor svojeg 'quote-a'....

#43 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 25 January 2005 - 14:36

QUOTE(Kajtimar @ 25 Jan 2005, 15:07)
Unbeliever.
Kod izbora prijatelja nikad, ama baš nikad ne gledam na rasnu, versku ili nacionalnu pripadnost pojedinca. Bitni su mi jedno njegovi ljudski kvaliteti!
Ipak hvala ti, da si me upozorio na pogrešnu upotrebu jednog geografskog imena - i oprosti, ako sam te uvredio! Uredu...?


Lep dan vsem skupaj... smile.gif

Pa, nisi puno pogresio, Kajtimar. Kosovo se zapravo sastoji iz tri vece celine, Kosova, Metohije (Dukagjin, na albanskom) i Drenice, nekoliko manjih zupa, Ibarskog Kolasina i sarskog pojasa na jugu. Koliko ja znam naziv Kosovo i Metohija je bio u zvanicnoj upotrebi posle rata do sezdesetih godina, secam se da sam kako klinac video na jednoj zgradi u Pristini natpis "Elektrokosmet" koji je nekako zaostao iz tog doba.

Zasto je to postalo politicko pitanje? E, ko o tome jos razmislja, pametnije bi mu bilo da ode na plivanje sa jatom meduza. Traziti neku racionalnost u kosovskoj politici je prilicno zaludan posao. Izgleda da su i Srbi i Albanci vezivali taj naziv za period Rankovica, kojeg se, inace, od mladjih niko ne seca, ali svi znaju da je bilo uzasno za Albance a super za Srbe. Tako su Srbi koristili (i koriste) ovaj izraz da bi nervirali Albance (nesto slicno kao kad za Albanca kazu ####), a Albanci se trude da ga zaborave jer ih podseca na to vreme koje je bilo lose po njih. Naravno, i jedni i drugi imaju opsirnu argumentaciju zasto bi/ne bi trebalo koristiti taj izraz, ali tu argumentaciju bi samo ludak shvatio kao nesto ozbiljno.

Zasto se Albanci trzaju bas na taj izraz (a ne trzaju se na izraz Drenica, recimo) pokazuje sam opis reci. Metohija je izvedenica od grcke reci metoh koja opisuje crkveni posed. Zato se neko od srpskih politistoricara setio da bi ga valjalo koristiti, jer, zaboga, dokazuje da je taj deo teritorije bio u vlasnistvu Pecke patrijarsije.

Ja, licno nikad nisam koristio izraz Kosovo i Metohija (i stalno ratovao sa urednicima zato sto su ono "Metohija" uvek dodavali kad god pomenem Kosovo) jer mi je bio preglomazan za svakodnevnu upotrebu. U stvari, malo je bilo cak i onih "velikih Srba" koji su koristili taj naziv privatno. Moja preporuka je da koristis rec Kosovo jer je to medjunarodno prihvacen naziv za tu teritoriju. Koliko god to nerviralo zagovornike reci Kosova ili Kosovo i Metohija.

#44 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 25 January 2005 - 14:46

QUOTE(cipiripi @ 25 Jan 2005, 14:19)
O buducnosti usranog Kosova ne treba da odlucuju ni Srbi a ni Albanci.
Pokazali su se dovoljno dosta koliko su sposobni. Srbi pre 99 a ovi posle.
EU sa USA treba da dode do resenja i da ga samo isporuci.
Ko ce da slusa te bolesne argumente koji poticu jos iz srednjeg veka
Glavni grad je i ovako Camp Bondsteel wink.gif
zato Slovenac nemoj da se mnogo brines, sto se vise trudis da pomognes sve ce da bude gore, pljuvace te vise

Aferim! A ako se kojem od zavadjenih plemena resenje ne svidja, tu je usrana motka da ih smiri. I to je cela prica.

#45 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 25 January 2005 - 16:02

QUOTE(harper lee @ 25 Jan 2005, 14:36)
Zasto se Albanci trzaju bas na taj izraz (a ne trzaju se na izraz Drenica, recimo) pokazuje sam opis reci. Metohija je izvedenica od grcke reci metoh koja opisuje crkveni posed. Zato se neko od srpskih politistoricara setio da bi ga valjalo koristiti, jer, zaboga, dokazuje da je taj deo teritorije bio u vlasnistvu Pecke patrijarsije.

E ovo ti je razlog zasto 'Metohija' nije pozeljena nazivka. Metohija je derivat stare grcke reci 'Metochia', koja, u pravu si, opisuje crkveni posed.

Ali, to ima i negativnu konotaciju jer se hoce 'dokazati' kako je taj deo, taj region, 'uvek bio crkveni posed', pa sad, samo zato sto je nekada (i niko nema tapije za ovo) dabogme pripao Crkvi, to znaci da 'pripada i Srbiji'.

To ti je trago-komicni argumenat; ali jedan koji iritira Albance. Ja to znam, jer licno sam i video kako menjaju izraz kad im kazes 'Kosovo i Metohija'. To znaju i stranci, i zato Kosovo, a ne Kosmet je zvanicno ime.

P.S. Kajtimar, nema problema. Ipak pokrenuo ti se topic wink.gif