Jump to content


Photo

Dobro ste se setili!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#16 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 23 January 2005 - 01:55

QUOTE(saurus @ 22 Jan 2005, 04:20)
2 Dubravka




A do redovne ili vanredne skupštine da ne razmišljamo a još manje da se oglašavamo ili da ....




....široka demokratija


Šta to znači? Svaki put kada se izabere druga politka od one koju ja zastupam ja da idem u drugu stranku ili će "demokrate" da me šutnu kao kofer. Nije DS prćija B. Tadića i njegovih istomišljenika. OK, pokrali su skupštinu i sad siluju DS koji bi nešto rekao o kohabitaciji, što nije njima po volji, ali to ne znači da ću odustati od stranke u koju sam uložio četvrtinu života. DS je veća i od Tadića i od Čede, voditi DS je obaveza, a ne privilegija. Jedino tako će u Srbiji biti iskorenjeno idolopoklonstvo, dokazom da je institucija veća od čoveka. Ako Tadić zloupotrebljava tu instituciju, nema garancije da neće zloupotrebljavati i druge.

I opet šta to znači pobedio je na prošloj stranačkoj skupštini i sad nema kritike do sledeće, što se onda vi bunite protiv Koštunice nego: Tišina još tri godine!!!

Pa hocete li da cekate da se DS i DSS ujedine i formiraju koaliciju s radikalima i tada izadjete iz DS-a? ph34r.gif unsure.gif Nisu moje reci "Srbiji se zuri",nego Cedine.Pa neka postupi u skladu sa onim sto govori! rolleyes.gif

Edited by uros_s78, 23 January 2005 - 01:56.


#17 saurus

saurus
  • Members
  • 368 posts

Posted 23 January 2005 - 02:17

QUOTE(Dubravka @ 23 Jan 2005, 01:49)
QUOTE(saurus)
Šta to znači? Svaki put kada se izabere druga politka od one koju ja zastupam ja da idem u drugu stranku...

Ne znaci... bori se da nametnes svoju politiku, ali po pravilima koja ste zajednicki doneli (kad si pristupao DS-u valjda si znao kakav je Statut - nema frakcija - slozio si se s tim... sta sad hoces?! huh.gif )

Da trazite izmene Statuta, to je ok. (ja ovo sve pisem na osnovu pretpostavki da taj Statut predvidja nacine za sazivanje vanredne Skupstine... za opoziv Predsednika stranke... za izmenu Statuta - svaki Statut zasnovan na demokratsim principima bi morao da ima ovakve odredbe - ima li ih u Statutu DS-a?)


Tacno, ali nije ni Cedinih i Lekinih... Nadjite nacina da proverite cija opcija ima vise pristalica - to je jedino civilizovano resenje.

Pa ni u drzavi se ne trazi od aktuelne vlasti da tek tako preda vlast, jer neki drugi smatraju da je njihova opcija prava - kada se ucini da trenutna vlast nema podrsku vecine - od vladajucih se trazi da se raspisu izbori i da se proveri koliko je ko 'jak'.


Slicno mogu da kazu i svi ostali... razlike su samo u tome koliko je ko tacno 'ulozio zivota' u stranku (ako takvo merenje zasluga postoji u nekakvim pravilima - naravno, pozovi se na 'staz', imas pravo - ali vodi racuna o tome da imaju i drugi)


Ali kako odluciti da li je zloupotrebljava ili ne?! Rek'o Leka... Ceda... TI?! huh.gif

Prebrojte se: ZA ili PROTIV - to je jedino merodavno... dry.gif


p.s. Izvini sto sam 'rasula' pitanja na vise postova... ma, snaci ces se ti! smile.gif

QUOTE
Ne znaci... bori se da nametnes svoju politiku, ali po pravilima koja ste zajednicki doneli (kad si pristupao DS-u valjda si znao kakav je Statut - nema frakcija - slozio si se s tim... sta sad hoces?!  )


Slažem se da nema frakcija, ali isto tako niko nije bio progonjen zbog javno izgovorene reči, a verujem složićeš se da je uvodjenje frakcije korak napred u demokratizaciji DS, a progon zbog javne reči korak nazad.

QUOTE
Da trazite izmene Statuta, to je ok. (ja ovo sve pisem na osnovu pretpostavki da taj Statut predvidja nacine za sazivanje vanredne Skupstine... za opoziv Predsednika stranke... za izmenu Statuta - svaki Statut zasnovan na demokratsim principima bi morao da ima ovakve odredbe - ima li ih u Statutu DS-a?)....

.... Nadjite nacina da proverite cija opcija ima vise pristalica - to je jedino civilizovano resenje.

Pa ni u drzavi se ne trazi od aktuelne vlasti da tek tako preda vlast, jer neki drugi smatraju da je njihova opcija prava - kada se ucini da trenutna vlast nema podrsku vecine - od vladajucih se trazi da se raspisu izbori i da se proveri koliko je ko 'jak'.


Malo se izgubila naša ideja u celoj ovoj priči oko frakcije, nije nama cilj da opozovemo Tadića, već da razgovaramo o politci sa kojom se ne slažemo, a to nam do dan danas nije omogućeno u okviru bilo kog organa DS. U skupštini Srbije svako ima pravo da iznese svoje mišljenje. Nas nema u stranačkim organima zbog terora na delegatima koji je sproveden na skupštini DS prošle godine. Naravno da to znaju ti vajni ministri i svi ostali, ali se o tome ćuti jer se svi nadaju podeli kolača nakom novih izbora. Sitne duše. Obzirom da sami nisu sposobni da osvoje vlast kriju se iza imena B. Tadića i time mu suviše daju na važnosti.

QUOTE
Slicno mogu da kazu i svi ostali... razlike su samo u tome koliko je ko tacno 'ulozio zivota' u stranku (ako takvo merenje zasluga postoji u nekakvim pravilima - naravno, pozovi se na 'staz', imas pravo - ali vodi racuna o tome da imaju i drugi)


Ja nikog ne ugrožavam svojim stavom i spreman sam da sa svakim vodim raspravu oko politike i ideje.

QUOTE
Ali kako odluciti da li je zloupotrebljava ili ne?! Rek'o Leka... Ceda... TI?! 

Prebrojte se: ZA ili PROTIV - to je jedino merodavno...


On je privatizuje a to je vrhunska zloupotreba. To je već unutar stranačko pitanje, ali kao dokaz ti navodim recimo način na koji se kandidovao za predsednika Srbije, bez odluke Predsedništva DS, i odluke Glavnog odbora DS, što je direktno kršenje statuta. Djindjić i Živković to nikad nisu učinili ma kako to bilo teško za izglasati na tim organima.

#18 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 24 January 2005 - 01:38

QUOTE(saurus)
... Nas nema u stranačkim organima zbog terora na delegatima koji je sproveden na skupštini DS prošle godine...

Ovo je neverovatno?! huh.gif Delegati bili terorisani... sve proslo, niko nista ne preduzima protiv terorista - idemo dalje... tako treba!

Daj sauruse, 'leba ti... Jesi li ti stvarno toliko glup da si sa takvim 'sljamom' sprckao - "uložio četvrtinu života"?! ohmy.gif
Svaka ti cast - i tebi i njima... dry.gif

QUOTE
Slažem se da nema frakcija, ali isto tako niko nije bio progonjen zbog javno izgovorene reči, a verujem složićeš se da je uvodjenje frakcije korak napred u demokratizaciji DS, a progon zbog javne reči korak nazad.
Koliko se ja secam receno je da je Ceda izbacen zbog 'krsenja stranacke discipline'... Nisam se petljala u te teme zato sto ne poznajem Statut DS-a, pa ne volim o necemu o cemu nemam pojma. Ali valjda u tom vasem Statutu postoji nekakvo objasnjenje za to sta se sve podrazumeva pod 'krsenje stranacke discipline'! huh.gif Ima li toga? (Recimo: ako je ta 'javno izgovorena rec' nesto sto bi trebalo po Statutu i nekakvim stranackim pravilima - valjda postoje?! unsure.gif - da bude stvar koja se rasava u stranci a ne na pijaci, etc...)

Ako oni kazu to je bila 'stranacka nedisciplina', a Ceda i njegovi istomisljenici kazu - ma, neee! to je zbog 'javno izgovorene reci' (btw: ova formulacija je toliko izlizana... podseca me na Tita i njegovo vreme... tongue.gif ) - ko bi o tome trebalo da odlucuje?! 'Ajde ti mi kazi - postoji spor, neko mora da presudi... ko je TAJ ko presudjuje?

Koliko sam ja razumela, postoje nekakvi organi... procedura koju je Ceda prihvatio i ispostovao - sacekao presudu, zalio se, presuda potvrdjena - i sta sad?!
VI 'ne priznajete i ne prihvatate'... Sta konkretno?! Stranacke organe... proceduru... Statut... stranku?!? Pa sve to zajedno! dry.gif

Kazes mi "slazem se da nema frakcija" - pa sta je onda ovo sto ste nazvali 'Liberalno-demokratska frakcija', to sto se 'širi, najavljujući skorašnju skupštinu, kada bi trebalo da bude donet program frakcije i utvrđen način organizovanja i rada'... Znaci, jasno je i vama da je to protiv pravila (zajedno ste ih kreirali!), ali ipak... ph34r.gif

A da ti objasnim zasto se ja ovoliko 'zarim' na pricu oko Cede i DS-a... Zato sto mislim da je sve ovo sto sada Ceda radi, totalno protiv Srbije o kojoj toliko trubi i do koje mu je, satro, toliko stalo. To sam pokusala da objasnim Crogy-ju kad sam mu postavila ono hipotticko pitanje (ovde)...

Za neke buduce izbore mnogo bi bolje bilo da DS- sa Tadicem i njegovom politikom izdje posebno, a Ceda&Co. za svoj gros. Zato sto svako ima svoje pristalice, koje cak vrlo tesko mogu da se svrstaju pod jednu kapu (mnogi 'cedicevci' ne bi glasali za DS pa makar i sa Cedom koji tu samo fingira, satro frakcionasi... kao sto bi se mnogi 'tadicevci' okrenuli od DS-a jer nece sa Cedom). Najvise bi bilo onih koji su samo glasaci, koji bi zgadjeni svim sto se oko DS-a desava, prosto apstinirali... To bi bilo totalno kontraproduktivno - za Srbiju!
A za Cedu?! unsure.gif

Eto, zato se ja toliko upinjem da objasnim - zbog Srbije! whistling.gif

Ma, zabole mene za Srbiju - kad kazem 'zbog Srbije' mislim na sebe (Drzava, to sam JA' wink.gif )... mislim na sebe, svoje bliznje, svoje prijatelje, poznanike, njihove bliznje - meni je to Srbija!

QUOTE
... kao dokaz ti navodim recimo način na koji se kandidovao za predsednika Srbije, bez odluke Predsedništva DS, i odluke Glavnog odbora DS, što je direktno kršenje statuta. Djindjić i Živković to nikad nisu učinili ma kako to bilo teško za izglasati na tim organima.

Ovo ne razumem... huh.gif

#19 saurus

saurus
  • Members
  • 368 posts

Posted 24 January 2005 - 02:43

QUOTE(Dubravka @ 24 Jan 2005, 01:38)
QUOTE(saurus)
... Nas nema u stranačkim organima zbog terora na delegatima koji je sproveden na skupštini DS prošle godine...

Ovo je neverovatno?! huh.gif Delegati bili terorisani... sve proslo, niko nista ne preduzima protiv terorista - idemo dalje... tako treba!

Daj sauruse, 'leba ti... Jesi li ti stvarno toliko glup da si sa takvim 'sljamom' sprckao - "uložio četvrtinu života"?! ohmy.gif
Svaka ti cast - i tebi i njima... dry.gif

Koliko se ja secam receno je da je Ceda izbacen zbog 'krsenja stranacke discipline'... Nisam se petljala u te teme zato sto ne poznajem Statut DS-a, pa ne volim o necemu o cemu nemam pojma. Ali valjda u tom vasem Statutu postoji nekakvo objasnjenje za to sta se sve podrazumeva pod 'krsenje stranacke discipline'! huh.gif Ima li toga? (Recimo: ako je ta 'javno izgovorena rec' nesto sto bi trebalo po Statutu i nekakvim stranackim pravilima - valjda postoje?! unsure.gif - da bude stvar koja se rasava u stranci a ne na pijaci, etc...)

Ako oni kazu to je bila 'stranacka nedisciplina', a Ceda i njegovi istomisljenici kazu - ma, neee! to je zbog 'javno izgovorene reci' (btw: ova formulacija je toliko izlizana... podseca me na Tita i njegovo vreme... tongue.gif ) - ko bi o tome trebalo da odlucuje?! 'Ajde ti mi kazi - postoji spor, neko mora da presudi... ko je TAJ ko presudjuje?

Koliko sam ja razumela, postoje nekakvi organi... procedura koju je Ceda prihvatio i ispostovao - sacekao presudu, zalio se, presuda potvrdjena - i sta sad?!
VI 'ne priznajete i ne prihvatate'... Sta konkretno?! Stranacke organe... proceduru... Statut... stranku?!? Pa sve to zajedno! dry.gif

Kazes mi "slazem se da nema frakcija" - pa sta je onda ovo sto ste nazvali 'Liberalno-demokratska frakcija', to sto se 'širi, najavljujući skorašnju skupštinu, kada bi trebalo da bude donet program frakcije i utvrđen način organizovanja i rada'... Znaci, jasno je i vama da je to protiv pravila (zajedno ste ih kreirali!), ali ipak... ph34r.gif

A da ti objasnim zasto se ja ovoliko 'zarim' na pricu oko Cede i DS-a... Zato sto mislim da je sve ovo sto sada Ceda radi, totalno protiv Srbije o kojoj toliko trubi i do koje mu je, satro, toliko stalo. To sam pokusala da objasnim Crogy-ju kad sam mu postavila ono hipotticko pitanje (ovde)...

Za neke buduce izbore mnogo bi bolje bilo da DS- sa Tadicem i njegovom politikom izdje posebno, a Ceda&Co. za svoj gros. Zato sto svako ima svoje pristalice, koje cak vrlo tesko mogu da se svrstaju pod jednu kapu (mnogi 'cedicevci' ne bi glasali za DS pa makar i sa Cedom koji tu samo fingira, satro frakcionasi... kao sto bi se mnogi 'tadicevci' okrenuli od DS-a jer nece sa Cedom). Najvise bi bilo onih koji su samo glasaci, koji bi zgadjeni svim sto se oko DS-a desava, prosto apstinirali... To bi bilo totalno kontraproduktivno - za Srbiju!
A za Cedu?! unsure.gif

Eto, zato se ja toliko upinjem da objasnim - zbog Srbije! whistling.gif

Ma, zabole mene za Srbiju - kad kazem 'zbog Srbije' mislim na sebe (Drzava, to sam JA' wink.gif )... mislim na sebe, svoje bliznje, svoje prijatelje, poznanike, njihove bliznje - meni je to Srbija!


Ovo ne razumem... huh.gif

Uhhhhh....

ajmo od kraja

Ja u principu ne verujem da će u Srbiji skoro biti bolje, u ovom trenutku ni jedna opcija ne nudi pravi izlaz iz krize. Pravi izlaz iz krize bi bio toliko radikalan da je za njega ovo što Čeda priča dečija pesmica. Nema tu ni stranaka ni lidera, pravi pomak može samo da se napravi promenom svesti, prvo elite pa onda gradjana, a to se verujem nikad neće desiti u onoj meri u kojoj je to neophodno. Govoriti o taktici oko izlaska na sledeće izbore je potpuno nebitna stvar, jer sama svest naših političara je takva da oni nisu u stanju da sagledaju problem (koji je preveliki) i zbog toga sebi dozvoljavaju isključivost, taktiziranje i neodlučnost. Nemoj da misliš da ovo ne važi i za Čedu, već sam negde napisao da je on bez jake organizacije kao oštri zubi bez tela (dobro je da je on toga svestan i zato se bori za DS), ipak verujem da je on negde politički najbliži suštini problema. Ako si čitala na topicu "imamo situaciju" intervju W. Montgomerija shvatićeš koliko smo mi izopšteni iz svih svetskih tokova čak i da besprekorno saradjujemo sa Hagom, iskorenimo korupciju, privatizujemo sve što imamo, donesemo zako o denacionalizaciji, uredimo j...u administraciju i ostalo.

Evropa koja ima toliko svojih vrlo ozbiljnih problema je za nas nedostižan cilj. Što otprilike znači znači da ako Evropa sedi na klupi u ovoj svetskoj utakmici mi sedimo na tribinama sa velikom tendencijom da budemo izbačeni jer bacamo petarde na teren, ako čak i ne blejimo ispred stadiona sa raznim Afričkim nesvrstanim prijateljima. U toj situaciji naši političari ne vode raspravu kako dobrom igrom da bar dospemo do klupe već da li je u redu da bacamo petarde na teren ili ne.

A sad od početka

QUOTE
Ovo je neverovatno?!  Delegati bili terorisani... sve proslo, niko nista ne preduzima protiv terorista - idemo dalje... tako treba!

Daj sauruse, 'leba ti... Jesi li ti stvarno toliko glup da si sa takvim 'sljamom' sprckao - "uložio četvrtinu života"?! 
Svaka ti cast - i tebi i njima... 


Recimo da je bilo suviše delegata koji su bili uslovljeni svojim radnim mestom za predaju nepopunjenog listića kordinatoru iz Tadićevog štaba.
Nema tu mnogo gluposti i pameti, živim u Srbiji i protiv takvih principa se borim u njegovom korenu za razliku od nekih koji glasaju za takve likove sudeći prema njihovoj marketinškoj kampanji. Blago i meni i tebi i njima.


QUOTE
Koliko se ja secam receno je da je Ceda izbacen zbog 'krsenja stranacke discipline'... Nisam se petljala u te teme zato sto ne poznajem Statut DS-a, pa ne volim o necemu o cemu nemam pojma. Ali valjda u tom vasem Statutu postoji nekakvo objasnjenje za to sta se sve podrazumeva pod 'krsenje stranacke discipline'!  Ima li toga? (Recimo: ako je ta 'javno izgovorena rec' nesto sto bi trebalo po Statutu i nekakvim stranackim pravilima - valjda postoje?!  - da bude stvar koja se rasava u stranci a ne na pijaci, etc...)


Ne postoji, stvar tumačenja. Za vreme Tadićevih prethodnika više se vodilo računa o programu stranke i prilično se liberalno gledalo na javne ispade raznih funkcionera i članova, što je po meni sačuvalo DS nakon Djindjićevpg ubistva.

QUOTE
Ako oni kazu to je bila 'stranacka nedisciplina', a Ceda i njegovi istomisljenici kazu - ma, neee! to je zbog 'javno izgovorene reci' (btw: ova formulacija je toliko izlizana... podseca me na Tita i njegovo vreme...  ) - ko bi o tome trebalo da odlucuje?! 'Ajde ti mi kazi - postoji spor, neko mora da presudi... ko je TAJ ko presudjuje?


Već presudila statutarna komisija, BTW Predsednik statutarne komisije najbliži Tadićev saradnik, Gen. sek. predsedništva Srbije, a sada Direktor gradskog gradjevinskog zemljišta. Dakle, zloupotreba.

QUOTE
Koliko sam ja razumela, postoje nekakvi organi... procedura koju je Ceda prihvatio i ispostovao - sacekao presudu, zalio se, presuda potvrdjena - i sta sad?!
VI 'ne priznajete i ne prihvatate'... Sta konkretno?! Stranacke organe... proceduru... Statut... stranku?!? Pa sve to zajedno!


Presudu, sledeći nadležni organ je opštinski sud, ali priznajem da bi to već bio cirkus, mada kad bolje razmislim možda bi sud trebalo da vrati Čedu u DS pa da raspravljamo o političkim zloupotrebama i samovolji unutar stranke.

QUOTE
Kazes mi "slazem se da nema frakcija" - pa sta je onda ovo sto ste nazvali 'Liberalno-demokratska frakcija', to sto se 'širi, najavljujući skorašnju skupštinu, kada bi trebalo da bude donet program frakcije i utvrđen način organizovanja i rada'... Znaci, jasno je i vama da je to protiv pravila (zajedno ste ih kreirali!), ali ipak...


Frakcija nema u statutu, ništa po tom pitanju nije definisano statuom što znači da nisu zabranjene samo se o tome nije do sada raspravljalo. Raspravu tražimo, dobijamo izbacivanja.

QUOTE
....Ovo ne razumem... 



U statutu DS jasno stoji kako se neko kandiduje za najviše državne funkcije ispred te stranke, Tadić je preskočio tu proceduru i izbegao raspravu na tu temu na stranačkim organima, ne ulazim u to da li je dobro što se kandidovao, samo kažem da je način na koji je to učinio najbrutalnije kršenje statuta, zbog kojeg je kazna izbacivanje iz stranke ( Jasno definisano statutom)

#20 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 24 January 2005 - 12:03

QUOTE(saurus @ 24 Jan 2005, 02:43)
Uhhhhh....

Hvala ti sto si se potrudio. smile.gif

#21 Milivoje

Milivoje
  • Members
  • 728 posts

Posted 24 January 2005 - 12:10

QUOTE(incognito @ 22 Jan 2005, 22:29)
Ne kad 'neko drugi' prica o vaznosti instucija, vec kad pricaju oni koji niti imaju pojma sta su institucije, niti zele da nauce, niti se trude da ih izgrade... Cak naprotiv, oni koji se najvise pozivaju na 'institucije', 'legalitet' i slicne lepe reci, prvi su u redu koji doticne drustvene pojave ruse do temelja...

Ajde !?

#22 Milivoje

Milivoje
  • Members
  • 728 posts

Posted 24 January 2005 - 12:17

QUOTE(saurus @ 23 Jan 2005, 01:52)
QUOTE(Milivoje @ 22 Jan 2005, 20:08)
QUOTE(saurus @ 22 Jan 2005, 03:20)
2 Dubravka

.
.
.
... Jedino tako će u Srbiji biti iskorenjeno idolopoklonstvo, dokazom da je institucija veća od čoveka. Ako Tadić zloupotrebljava tu instituciju, nema garancije da neće zloupotrebljavati i druge. ...
.
.
.


A kada neko drugi priča o važnosti institucija, onda mu se rugate !


Izgradnja institucija mora bit osnov za postavljanje poštene i efikasne administracije, a ne demagoška floskula koju ja kao takvu kritikujem. thumbdown.gif thumbdown.gif

Izgradnja institucija se ne mora sprovoditi samo kroz postojeće institucije ogrezle u korupciji i neefikasnosti. evil.gif evil.gif

Malo širine u pogledima ne bi škodilo. wink.gif

Kroz koje institucije bi ti izgrađivao institucije ? ili bi ti to vaninstitucionalno --- sporo je kroz institucije, a ?

Koliko široko treba gledati ?

Ah, da, shvatio sam --- pijan ne treba da se drži plota, nego tarabe !

#23 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 24 January 2005 - 12:46

QUOTE(saurus @ 23 Jan 2005, 01:17)
Slažem se da nema frakcija, ali isto tako niko nije bio progonjen zbog javno izgovorene reči, a verujem složićeš se da je uvodjenje frakcije korak napred u demokratizaciji DS, a progon zbog javne reči korak nazad.

Malo se izgubila naša ideja u celoj ovoj priči oko frakcije, nije nama cilj da opozovemo Tadića, već da razgovaramo o politci sa kojom se ne slažemo, a to nam do dan danas nije omogućeno u okviru bilo kog organa DS. U skupštini Srbije svako ima pravo da iznese svoje mišljenje. Nas nema u stranačkim organima zbog terora na delegatima koji je sproveden na skupštini DS prošle godine. Naravno da to znaju ti vajni ministri i svi ostali, ali se o tome ćuti jer se svi nadaju podeli kolača nakom novih izbora. Sitne duše. Obzirom da sami nisu sposobni da osvoje vlast kriju se iza imena B. Tadića i time mu suviše daju na važnosti.



Ja nikog ne ugrožavam svojim stavom i spreman sam da sa svakim vodim raspravu oko politike i ideje.

On je privatizuje a to je vrhunska zloupotreba. To je već unutar stranačko pitanje, ali kao dokaz ti navodim recimo način na koji se kandidovao za predsednika Srbije, bez odluke Predsedništva DS, i odluke Glavnog odbora DS, što je direktno kršenje statuta. Djindjić i Živković to nikad nisu učinili ma kako to bilo teško za izglasati na tim organima.

Nekada ako se secate napisala sam Sonja = Ceda iz razloga slicnog dogadjanja meni iz partijskog sudjenja u SKJ davne 1989 godine.Onda i sada ima u partiji poltrona koji ne misle svojom glavom jer podrzavaju uvek nekoga i za uzvrat dobijaju pozicije u Komitetu onda kod komunjara a danas vam je to avanzovanje u lokalu, Skupstini, gradu , JK preduzecima i uvek se sve vrti oko love na dobrim funkcijama a ko pita Sonju , Cedu i ostale nesto koji se zalazu za dobar dijalog , kriticku rec , ransparentnost, anti korupcionizam, privilegovanost,......
Zasto je Sonja okarakterisana za zavodjenje sirokih radnickih masa , ne zato sto je ona neka vamp devojka , vec zato sto se javno suprodstavila izboru generalnog direktora u firmi.Zasto su zastrasivanjem pozivali radnike u svoje kancelarije, da bi izjavili da su podpisali peticiju, a da nisu znali sta podpisuju(zato sam ja bila zavodnica).Zasto je sonja na pitanje zasto ne dize ruku za izglasavanje izvestaja pristiglog iz komiteta izjavila da joj se aparat pokvario.
Pokvarena je to druzina u svakoj partiji, koja ako nisi u istom kolu uzbacuje bez pardona, zastrasivanjem.
Niko meni Cedi i slicnima ne moze nista da zabrani, samo se uvek postavlja jedno pitanje , koliko je ljudi sposobno na misli svojom glavom, a da ne bude samo aplauder?

#24 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 24 January 2005 - 15:48

QUOTE(sonjal @ 24 Jan 2005, 12:46)
Pokvarena je to druzina u svakoj partiji, koja ako nisi u istom kolu uzbacuje bez pardona, zastrasivanjem.

Je li i Micun deo te 'druzine'?! unsure.gif

QUOTE
Niko meni Cedi i slicnima ne moze nista da zabrani, samo se uvek postavlja jedno pitanje , koliko je ljudi sposobno na misli svojom glavom, a da ne bude samo aplauder?

Ceda je polaskan, sigurna sam... wink.gif

Edit:typo

Edited by Dubravka, 24 January 2005 - 15:49.


#25 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 24 January 2005 - 15:58

Primetno je da je bar 50% tema na ovom forumu vezano za DS. Konkretnije, za izivljavanje nedokazanih pubertetlija, Cedista, Bebista... Pa dobro, kada ste toliko prisutni u virtuelnom svetu, sto se ne pokazete u onom realnom, tamo gde se reci ne razmenjuju bajtovima. Da li je to tako zato sto nemate hrabrosti da se javno pokazete, ili vas jednostavno nema. Tzv. LDF je realna isto koliko i vi, odnosno, ne postoji. Da se ovakvi secesionisticki ekscesi nisu desavali ranije, mozda bi neko i progutao tu pricu. Medjutim, iskustvo kroz koje su prosli KosTunjavi i Fuksa mi govori da je tzv. Frakcija samo jos jedan pokusaj da se rascepa DS i da neko (hmmm... ko bi to bio), uzme komad vlasti za sebe i time zadovolji svoj primitivni balkanski libido. Zao mi je da vas obavestim, ali Ceda nije u stranci. I prisustvo, heh.. LDF rolleyes.gif, je na istom mestu gde i njen lider - na nuli.

#26 Milivoje

Milivoje
  • Members
  • 728 posts

Posted 24 January 2005 - 17:46

QUOTE(1939 @ 24 Jan 2005, 15:58)
Primetno je da je bar 50% tema na ovom forumu vezano za DS. Konkretnije, za izivljavanje nedokazanih pubertetlija, Cedista, Bebista... Pa dobro, kada ste toliko prisutni u virtuelnom svetu, sto se ne pokazete u onom realnom, tamo gde se reci ne razmenjuju bajtovima. Da li je to tako zato sto nemate hrabrosti da se javno pokazete, ili vas jednostavno nema. Tzv. LDF je realna isto koliko i vi, odnosno, ne postoji. Da se ovakvi secesionisticki ekscesi nisu desavali ranije, mozda bi neko i progutao tu pricu. Medjutim, iskustvo kroz koje su prosli KosTunjavi i Fuksa mi govori da je tzv. Frakcija samo jos jedan pokusaj da se rascepa DS i da neko (hmmm... ko bi to bio), uzme komad vlasti za sebe i time zadovolji svoj primitivni balkanski libido. Zao mi je da vas obavestim, ali Ceda nije u stranci. I prisustvo, heh.. LDF rolleyes.gif, je na istom mestu gde i njen lider - na nuli.

Jednoga dana će biti sve na svome mestu --- kao na tvom avataru !

#27 saurus

saurus
  • Members
  • 368 posts

Posted 24 January 2005 - 18:17

QUOTE(1939 @ 24 Jan 2005, 15:58)
Primetno je da je bar 50% tema na ovom forumu vezano za DS. Konkretnije, za izivljavanje nedokazanih pubertetlija, Cedista, Bebista... Pa dobro, kada ste toliko prisutni u virtuelnom svetu, sto se ne pokazete u onom realnom, tamo gde se reci ne razmenjuju bajtovima. Da li je to tako zato sto nemate hrabrosti da se javno pokazete, ili vas jednostavno nema. Tzv. LDF je realna isto koliko i vi, odnosno, ne postoji. Da se ovakvi secesionisticki ekscesi nisu desavali ranije, mozda bi neko i progutao tu pricu. Medjutim, iskustvo kroz koje su prosli KosTunjavi i Fuksa mi govori da je tzv. Frakcija samo jos jedan pokusaj da se rascepa DS i da neko (hmmm... ko bi to bio), uzme komad vlasti za sebe i time zadovolji svoj primitivni balkanski libido. Zao mi je da vas obavestim, ali Ceda nije u stranci. I prisustvo, heh.. LDF rolleyes.gif, je na istom mestu gde i njen lider - na nuli.



Samo oštro i ne argumentovano, najbolje sa gomilom pubertetskih paušalnih ocena.


QUOTE
Zao mi je da vas obavestim, ali Ceda nije u stranci. I prisustvo, heh.. LDF rolleyes.gif, je na istom mestu gde i njen lider - na nuli.


Radosti, tvoje. Mnogo mi je drago što nam bar takvi kao ti posvećuju pažnju.

#28 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 24 January 2005 - 18:25

QUOTE(saurus @ 24 Jan 2005, 18:17)
Samo oštro i ne argumentovano, najbolje sa gomilom pubertetskih paušalnih ocena.

Pogledaj saopstenja ljubljene ti frakcije rolleyes.gif pa ces shvatiti sta je pausalno i neodredjeno.

#29 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 24 January 2005 - 18:27

QUOTE(1939 @ 24 Jan 2005, 19:25)
Pogledaj saopstenja ljubljene ti frakcije rolleyes.gif pa ces shvatiti sta je pausalno i neodredjeno.

1939,kada ti budes stavljao glavu u torbu onoliko koliko je Ceda to radio,mozes nesto da kazes!Do tada-KUSH!

#30 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 24 January 2005 - 18:42

QUOTE(uros_s78 @ 24 Jan 2005, 18:27)
1939,kada ti budes stavljao glavu u torbu onoliko koliko je Ceda to radio,mozes nesto da kazes!Do tada-KUSH!

Uh, kako to ozbiljno zvuci tongue.gif
Pa kad je toliki hrabrisa, sto sada malo ne stavlja glavu u torbu. da nije mozda sto nema glavu? Ili ga jednostavno zabole. Ja bih rekao da je ovo drugo.

edit: Kada smo stavljanja glave u torbu. Ajd' da kazemo da je Ceda uradio sve sto tvrdis.
Evo jednog primera iz istorije - Cherchil nije bio izabran za drugi mandat iako je Englsku progurao kroz rat i to na pobednickoj strani. Njegovo vreme je jednostavno bilo proslo. Tako je i sa Cedom.

Edited by 1939, 24 January 2005 - 18:46.