Jump to content

Photo

Ko nije slušao Peščanik,

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 teacher

teacher
  • Banned
  • 5,613 posts

Posted 21 January 2005 - 23:05

Evo i Svetlaninog/Official B92 komentara :
Komentar: Koštunici otkaz i pritvor
21. januar 2005. | 13:14 -> 13:46 | Izvor: B92
Beograd -- Kao što ste čuli, Havijer Solana je otkazao posetu Beogradu, poručio je da nema rašta dolaziti.

U reakcijama ljudi iz Vlade, najgluplje je zvučao ministar Lončar, koji već postaje kaskader predsednika Vlade u opasnim scenama. Pre nekoliko dana se trudio da uverljivo gunđa na račun Amerike, a juče je morao da nas ubeđuje da Solana ne dolazi, jer je jako ljut na Crnogorce i da Hag sa otkazivanjem posete nema nikakve veze.

Drugo mesto na prenatrpanoj listi političara, koji su juče demonstrirali višak gluposti, zauzima šef države koji je, valjda uzbuđen što će videti članove grupe R.E.M, poniženje otkazanom Solaninom posetom prokomentarisao enigmatskim rečima: Narod neće loše da živi, narod hoće lepo da živi. Rečitom predsedniku, koji je ponovo ušao u strogo protokolarnu ulogu kraljice, savetnici i školski drugovi treba da kažu da se njegov posao ne iscrpljuje javnim demonstriranjem urbanog, cool imidža. Nadam se da je bar R.E.M. imao neke vajde od predsednika, kad nismo mi.

Evo nekoliko nagradnih pitanja za Tadića: koje su ingerencije predsednika države, da li su tako male kao što on hoće da nam ih prikaže, kad god se uplaši da bi mu poneka suvisla reč umanjila rejting; koje stranke je šef Boris Tadić, da li je ta stranka opoziciona ili je udruženje obožavalaca Borisa Tadića. Najzad, ko je, u stvari, Boris Tadić?

Predsednika Vlade nema više smisla pominjati, osim ako neko pokrene disciplinski postupak ili krivičnu prijavu protiv njega. Taj čovek bi morao da dobije otkaz, jer mesecima neopravdano odsustvuje sa posla, a krivično da odgovara, jer njegova Vlada na najgrublji način, krši zakone ove zemlje, počev od toga da sarađuje sa optuženima za zločine i štiti ih od zakona. Jednom rečju, Koštunica bi morao da dobije otkaz i istog dana bude priveden na informativni razgovor i obavezno zadržan u pritvoru. A za veleizdaju, neka mu sudi istorija.

Da ovo postaje banditska država, pokazuje i sad već jasna namera da se pošto-poto smeni specijalni tužilac, Jovan Prijić. Dal' je moguće da je ovaj čovek toliko opasan po vladajuću garnituru, da su morali da pribegnu onom besramnom nalogu, kojim se naređuje da, ukoliko specijalni tužilac ode u bilo koji objekat MUP-a, mora biti zaustavljen i legitimisan, a da se o tome odmah obavesti ministar policije, Jočić. To ništa nije normalno, i logično je da se čovek pita da li su to samo bahatost i primitivizam ili se neki delovi vlasti užasno boje ovih suđenja pred Specijalnim sudom. Ako je tako, onda može da sledi da ne samo da znaju ko je ubio Đinđića, nego su neki od njih u tome i učestvovali.

Ne razumem računicu ove vlasti. Možda oni vode neko dvostruko računovodstvo, tačno za sebe a drugo, pogrešno, za nas. Ako je tako, ima nade. Oni bi u tom slučaju bili kao poslastičari, koji ne jedu kolače koje prodaju, jer znaju da su odvratni.To bi, dakle, značilo da naši poslastičari nisu izgubili pamet, samo su pokvareni.

Komentar Svetlane Lukić deo je emisije "Peščanik", koja se na Radiju B92 reprizno emituje subotom u 16:00

#2 Dino

Dino
  • Members
  • 648 posts

Posted 21 January 2005 - 23:07

A moze i da se skine ili slusa snimak kad god pozelite ph34r.gif

Dobra emisija, mada ima misljenja sa kojima se ne bih bas slozio. rolleyes.gif

#3 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 21 January 2005 - 23:12

Danas sam slusala 'Pescanik' sa malom rezignacijom (imam licne razloge za to... sada nisu za javnost - mada, mozda neki drugi put)...

Nije mi bio jak kako obicno jeste, osim Teofila Pancica koji je uvek thumbsup.gif

#4 teacher

teacher
  • Banned
  • 5,613 posts

Posted 21 January 2005 - 23:15

QUOTE(Dubravka @ 21 Jan 2005, 23:12)
Danas sam slusala 'Pescanik' sa malom rezignacijom (imam licne razloge za to... sada nisu za javnost - mada, mozda neki drugi put)...

Nije mi bio jak kako obicno jeste, osim Teofila Pancica koji je uvek thumbsup.gif

Uuuu , ali Teofil! "Teška su vremena , dakle , vreme je za Teofila Pančića"!

#5 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 21 January 2005 - 23:27

Sve je bilo dobro kao i uvek, i osećala sam se još gore nego pre emisije. Uvek je tako. Predoče mi 'na gomili' tolike gadosti u kojima živimo, da mi se sve skupa baš smuči. Imam 'nepogrešiv' utisak da ćemo Peščanik slušati još vrlo, vrlo, vrlo dugo. Hajd da grešim, lepo bi bilo.

A kod nas uvek teška vremenai imamo situaciju. Fuj!

DOLE VLADA I OPOZICIJA!

#6 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 21 January 2005 - 23:31

Narod neće loše da živi, narod hoće lepo da živi.

Čovek zaista mora pola zivota posvetiti smišljanju ovako duboke misli. Posle svega.

#7 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 January 2005 - 00:39

Ma nije to nista, pomogao mu tatica i njegovi saborci iz ANUS-a puke.gif

#8 Reaction

Reaction
  • Banned
  • 447 posts

Posted 22 January 2005 - 02:35

QUOTE(teacher @ 21 Jan 2005, 23:05)
Narod neće loše da živi, narod hoće lepo da živi.

blink.gif

Mama ima mimu.
O mima i mama amo...
sad.gif

#9 Idioteque

Idioteque
  • Members
  • 1,602 posts

Posted 22 January 2005 - 02:39

Mama ima mimu.
O mima i mama amo...

roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

#10 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 22 January 2005 - 03:00

QUOTE(Idioteque @ 22 Jan 2005, 03:39)

Mama ima mimu.
O mima i mama amo...

roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif roflmao.gif

Amin!
laugh.gif

#11 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 January 2005 - 03:09

Voz juri brze danju nego po sinama, zato sto je nocu hladnije nego napolju! rolleyes.gif

#12 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 22 January 2005 - 03:26

QUOTE(incognito @ 22 Jan 2005, 04:09)
Voz juri brze danju nego po sinama, zato sto je nocu hladnije nego napolju!  rolleyes.gif

transkript emisije "Pescanik kod Timofejeva":

AT: Za Borisa: Vas komentar o Pescaniku.
To znate, to je ono, Pescanik o... o Pescaniku... posveceno Pescaniku, Pescanik one dve Cece, pa se to kopira, pa ide u krug...
BT: Pa ja mislim da je taj Pescanik izvanredno uradjen, to je dokumentarna serija sa osnovnim porukama koje je Pescanik godinama dar... darivao nasim gradjanima i mislim da je... taj krug koji se neprekidno siri, dobar model da jedna dobra poruka dode do sto vise
gradjana.
AT: Da, to je vrlo zanimljivo, to je onako... kad se ljudi i sami organizuju kao... u Pescaniku
BT: Ja jesam za samoorganizovanje,
AT: Da...
BT: Ja jesam za jednu vrstu preduzetnistva ili... energi... Mi ne mozemo da se izvu... izvucemo iz nevolja u kojima jesmo bez energije svakog pojedinacnog gradjanina, bez dobre ideje i dodatne energije. Mi ne mozemo na uobicajeni nacin... do Pescanika
AT: Da, imamo danasnjeg narodnog heroja koji je isto ta jedna prica o samoorganizovanju... t.j. Pescaniku

edit: p.s. Svi boldovani delovi teksta su moja improvizacija. Preostali deo teksta je isecak iz intervjua Predsednika Borisa Tadica u emisiji "Kod Timofejeva".

Edited by Croqy, 22 January 2005 - 03:26.

#13 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 January 2005 - 12:34

Nisam slusao,probudio sam se bas kad se zavrsio...Slusacu ga danas... wink.gif