Jump to content


Photo

Gde igrate bilijar u Beogradu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 20 January 2005 - 20:57

Koje vam je najdraže mesto za bilijar u Beogradu?

Dom Omladine, Staklenac?...

Znate li ima li negde snooker klub u Beogradu? Ima jedan sto u Domu Omladine, još negde?

I, znate li za još neko mesto ove fele na Novom?

#2 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 21 January 2005 - 04:56

Ja lepi igram na Banjici ,em je blizu em se skupi sav olos sa Vozdovca, em su cene pristojne...
Mada na vreme mora i da se saceka...
Jebes snuker bar sto se moje ekipe tice...Strogo 8-ica i to u veceru ,dva kartona MB-a i ti fazoni..

#3 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 21 January 2005 - 08:34

Nisam igrao bar 3 godine. sad.gif *ebiga, obaveze, posao, kuća, žena, deca...
Mada sam često išao u 8-icu u "Pionir"-u, SC Banjica, "Vuk", hotel "Palas", pa su bile neke rupe blizu elektrotehničkog fakulteta, doma omladine...Spominjem samo mesta koja sam "overio" cool.gif

#4 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 21 January 2005 - 10:15

QUOTE(zokiasov @ 21 Jan 2005, 04:56)
Jebes snuker bar sto se moje ekipe tice...Strogo 8-ica i to u veceru ,dva kartona MB-a i ti fazoni..

A devetka? Ja podjednako volim i osmicu i devetku, za snuker sam teška amaterčina, mada uživam da i da igram i da gledam.

Po kojim pravilima igrate? Pravim ili našim?

Edited by Marvin (Paranoid Android), 21 January 2005 - 10:15.


#5 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 21 January 2005 - 10:36

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 20 Jan 2005, 20:57)
Koje vam je najdraže mesto za bilijar u Beogradu?

Dom Omladine, Staklenac?...

Znate li ima li negde snooker klub u Beogradu? Ima jedan sto u Domu Omladine, još negde?

I, znate li za još neko mesto ove fele na Novom?

Klub Buffalo, Banjica... još od 1994. Doduše, ništa se nije promenilo osim što su izbacili sto za karambol (pozitivno) i malo doterali raspored. Iako je sve ofucano i nikakvo ja i dalje volim da odem tamo... U Grobu wink.gif Omladine mi smeta sudaranje sa onima koji idu u bioskop, na koncerte, u WC i sl. wink.gif

Banjica je nešto kao institucija u mom životu, pa makar i propala rolleyes.gif

Naravno, pričam o stolovima na sat thumbsup.gif (velikim) a ne onima na žetone. thumbdown.gif

Igre - osmica i devetka. Osmica po mešanim pravilima (ubacivanjem kugle iz razbijanja ne dobijaš boju automatski nego imaš priliku da biraš - za razliku od ovdašnjeg ustaljenog pravila da ono što ubaciš teraš do kraja) a devetka po pravilima iz 'Boje Novca' smile.gif

#6 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 21 January 2005 - 11:07

QUOTE(ion @ 21 Jan 2005, 07:34)
Mada sam često išao u 8-icu u "Pionir"-u

nase omiljeno mesto smile.gif
postoji jos uvek?



#7 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 21 January 2005 - 19:35

QUOTE(fancy @ 21 Jan 2005, 10:36)
Naravno, pričam o stolovima na sat thumbsup.gif (velikim) a ne onima na žetone. thumbdown.gif

Zar stolovi na žetone još postoje? wink.gif Šala, naravno, samo na vremenske... po mogućstvu, veličina 9. Na Banjici nikad nisam bio, ja sam sa Novaka pa je malo daleko. A osim Doma Omladine i Staklenca često smo išli u "Crnu Osmicu", to je bila ona rupčaga pored bioskopa "Balkan", par video-igri, jedno 8 manjih stolova na žetone i 2 stola na vreme. Nisu bili neki stolovi, ali su bili jeftini, toliko smo visili tamo da je to mesto gde sam naučio osnove pozicione igre smile.gif

QUOTE
Osmica po mešanim pravilima (ubacivanjem kugle iz razbijanja ne dobijaš boju automatski nego imaš priliku da biraš - za razliku od ovdašnjeg ustaljenog pravila da ono što ubaciš teraš do kraja) a devetka po pravilima iz 'Boje Novca'

Ja sam se sasvim odvikao da igram osmicu po našim pravilima. To smo radili samo kao klinci na stolovima na žetone, jer tako duže traje wink.gif Kad smo diplomirali za ove stolove, toliko sam se naviukao na oficijelna pravila da mi je sada baš smor igrati po našim. Samo, ne igramo Call Shot, osim za crnu. Za devetku valjda ionako postoji samo jedan skup pravila?

P.S. Ako voliš "Boju novca", pogledaj "Hustler", film koji mu je predhodio. Bolji 10 puta cool.gif

#8 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 21 January 2005 - 21:13

"N&M", prva paralelna sa Ruzveltovom, bedno mesto sa bednim stolovima i gomilom bednika koji bedno igraju bilijar. Meni savrseno odgovara. 150/sat, dobra muzika, pristojno osoblje, radi dok ima publike (vikendom i do 5-6 ujutro).

#9 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 21 January 2005 - 21:15

QUOTE
rupčaga pored bioskopa "Balkan"


heh kad se samo setim koliko sam vremena ovde proveo, najbolje mesto u gradu za sve koji vole bilijar, ali ne znaju bas najbolje da ga igraju laugh.gif
i zatvorise ga dusmani sad.gif

a sad ponekad odem do tasa ili u onaj kafic kod dolara, al nije to to vise

#10 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 21 January 2005 - 21:56

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 21 Jan 2005, 10:15)
A devetka? Ja podjednako volim i osmicu i devetku, za snuker sam teška amaterčina, mada uživam da i da igram i da gledam.

Po kojim pravilima igrate? Pravim ili našim?

Neznam navikli smo valjda na osmicu.Snuker mi nekako ne lezi.
Igramo po ustaljenim beogradskim pravilima.
Na Banjici ima dva mesta za bilijar (u pitanju je sportski centar) s` tim da je ovo na kom mi igramo dosta solidno.Stolovi su o.k. samo sto zna da bude guzva ,pogotovo zimi pa se cekanje stola na vreme (oni na zetone nisu ni za decu) obicno prekracuje pivom po razumnoj ceni od 50 kinti.

#11 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 21 January 2005 - 22:49

QUOTE(DANIEL DRAVOT @ 21 Jan 2005, 20:15)
QUOTE
rupčaga pored bioskopa "Balkan"
najbolje mesto u gradu za sve koji vole bilijar, ali ne znaju bas najbolje da ga igraju laugh.gif

najbolje mesto u gradu kad se nema para
(banjica zestoka konkurencija pa sta je blize)


dom omladine jeste da nema pravu atmosferu za pasionirane igrace biggrin.gif ali cene ubijaju
sat vremena je if i remember well pre par godina bio nesto oko dvesta dinara dry.gif rolleyes.gif

najbolje smo obozavali:
1. osmicu - bas fino mesto sa pristojnim cenama
2. osmicu u parovima
3. da za*ebavamo gubitnike biggrin.gif wub.gif

ps. ovde (ie) se uglavnom igra snooker, ne mogu reci da nije zanimljivo ali meni je osmica bolja (sentiment, sta li smile.gif )


#12 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 22 January 2005 - 01:32

,,I, znate li za još neko mesto ove fele na Novom? "
Imash kladionicu prekoputa stanice sedamdesetpetice na toshinom bunaru pa na spratu.

#13 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 22 January 2005 - 01:40

Da, znam za nju wink.gif Međutim mrzim stolove tamo, toliko su brzi da imam osećaj da igram po mermeru, a ne po čoji.

Ima i kafe Meduza u Goce Delčeva, dosta fino urađen, 3 stola (devetke), ali cene su im izrabljivačke.

#14 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 22 January 2005 - 09:23

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 21 Jan 2005, 20:35)
...često smo išli u "Crnu Osmicu", to je bila ona rupčaga pored bioskopa "Balkan", par video-igri, jedno 8 manjih stolova na žetone i 2 stola na vreme...

Da, da, na to sam mislio... cool.gif
QUOTE
...pa su bile neke rupe blizu elektrotehničkog fakulteta, doma omladine...




QUOTE(Lavinia Amaldi)
QUOTE
Mada sam često išao u 8-icu u "Pionir"-u

nase omiljeno mesto smile.gif
postoji jos uvek?



Koliko znam, postojala je pre godinu dana...Sada? unsure.gif Nisam siguran...

#15 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 22 January 2005 - 17:32

Ako nekog zanima, sutra na Eurosportu ima prenos finala snuker turnira u Velsu, Roni O'Saliven (kralj) i Stiven Hendri, u 16:00 i 20:30. Dva velemajstora.