Jump to content


Photo

Koga jos treba poslati u Hag ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#16 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 20 January 2005 - 12:59

QUOTE(uros_s78)
zbog pozivanja na zlocine protiv covecnosti

a bre sine, niko ne spori da je komplet rts to činio, sa sve kuburom, gajinom, baletićkom i ostalom ekipom.
no je sasma nerealno očekivat da ćeš od jednog haga dobit satisfakciju u vidu utamničenja istih, right? wink.gif

#17 Reaction

Reaction
  • Banned
  • 447 posts

Posted 20 January 2005 - 13:06

QUOTE
Aleksandar Vucic
Milorad Vucelic
Toma Nikolic
Milijana Baletic
Ivica Dacic
Milorad Komrakov
Maja Gojkovic
Nesha Galija


Nazalost ovo mi pre lici na spisak ministara u novoj vladi
nego na listu putnika za Hag sad.gif

Zelje su jedno,
a (narocito u Srbiji) mogucnosti drugo... sad.gif

#18 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 20 January 2005 - 13:13

QUOTE(zagor @ 20 Jan 2005, 12:56)
Sta da kazem, Vuk je bio i ostao enigma za mene unsure.gif

vaistinu.
moja kratka pamet, pa zaboravila na arkane i paravojske, vuka se secam po tim gorepomenutim izjavama. mada, to srbovanje i ta cetnicka ikonografija, to mi je, pa prilicno degute i oh, so passe wink.gif

2 hella
verovali ili ne, ali slozila bih se sa urosem da bi, da je ikakve pravde, vucelic zavrsio u hagu ili na nekom jos gorem mestu zbog pozivanja na zlocine. ali, u pravu si, nerealno je ocekivati od haga tako nesto. na zalost.

2 loren
darling, na pm od mene odgovora dobiti neces. a da li sam devojcica ili ne, bojim se da neces saznati. in real life takve kao ti obilazim u velikom luku u nedostatku henryjevih omiljenih motki.

#19 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 20 January 2005 - 13:14

QUOTE(Hella @ 20 Jan 2005, 11:59)
QUOTE(uros_s78)
zbog pozivanja na zlocine protiv covecnosti

a bre sine, niko ne spori da je komplet rts to činio, sa sve kuburom, gajinom, baletićkom i ostalom ekipom.
no je sasma nerealno očekivat da ćeš od jednog haga dobit satisfakciju u vidu utamničenja istih, right? wink.gif

Mnogi su pozivali i popularisali narocito oni sa TV"PINK" -patriote:
Mitrovic sa bandom iz estrade u predvodjenju sa Goricom Gajovic(skakala po barikadama) SPS i JUL: Ceca, Montano, Bruncikl, Ivana Zigon, ....................

#20 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 20 January 2005 - 13:16

Zamalo da zaboravim...

Oliver Mandic wink.gif

#21 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 20 January 2005 - 13:24

QUOTE(palchica @ 20 Jan 2005, 12:48)
ok, ali zar nije on isto tako rekao da bi on isao u sarajevo da ga brani od granatiranja (ili vec nesto tako slicno)?

a za ravnu goru imam da kazem samo jedno - isuse, uzasa!

Pa i Toma the Grobar izjavi da je prvi za ukidanje Vojske (predizborna kampanja), ali to nije sprecavalo istog tokom '90-ih da se poziva na vitestvo nasijeh vojnih i paravojnih snaga u nadmetanju ko ce vise ljudi da pobije i protera.

Vuk je to sto je izjavio izjavio dok smo 'mi' i 'ostali' bili kao anode i katode, samo se cekalo da varnica skoci, i takve izjave tada su tada imale mnogo jaci huskaski uticaj, nego kasnije izjave za 'smirivanje' situacije. Iz kojih motiva je to Vuk radio, sto zagor rece, to je enigmatsko pitanje. Medjutim, kad je pocinjao rat nije imao problema da se 'solidarise' sa narodom i da udari na Turke, Balije, ustase etc... Da l' se 'okrenuo' za 180 stepeni zbog savesti ili populizma, nikada necemo znati, ali da je imao udela u svemu tome - imao je.

Imam tendenciju da smatram Vuka jeftinim populistom. Posle 9. Marta '91 je bilo 'in' napadati Milosevica svime i svacime, pa tako i propagiranjem demokratije. Licno mislim da se Vuku tresao q za Sarajevo, vec da je samo hteo da 'ulovi' ljude koji su protiv rata na svoju stranu. Isto tako mu nije bio problem da posle udje sa Slobom u Vladu zbog nacionalnih interesa (kojih to?). Pa mu ni danas nije problem da se poziva na neku demokratiju i nedemokraticnost Vlade u kojoj je on.

Trebao je da ostane pri pisanju knjiga, to mu koliko-toliko ide od ruke. Njegov politicki zivot je katastrofa.

No nije sad rec o Vuku. Ja licno mislim da je itekako imao udela u propagiranju veliko serBstva i zlocina po susednim republikama.

#22 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 20 January 2005 - 13:26

Kadijevic i Adzic (sta bi s njima uopste, nesto sam ih smetnuo), Milo i Momir.

#23 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 20 January 2005 - 13:30

e, pitanje nije ko je sve nasrao svašta tijekom devedesetih pa ga mi sad mrzimo, nego koga u Hag po nekom Osnovu utemeljenom u KaZeu ICTY.

verujem da toga ima jošte, sem skakanja po barikadama, jel... rolleyes.gif

#24 Belaj_

Belaj_
  • Members
  • 742 posts

Posted 20 January 2005 - 13:58

QUOTE(sonjal @ 20 Jan 2005, 13:51)
QUOTE(incognito @ 20 Jan 2005, 11:41)
QUOTE(palchica @ 20 Jan 2005, 12:32)
hmmm, ja sam zaboravila...
zasto vuk?

Odgovori ti zagor, doduse sa cinizmom ali da je govorio o 'Nemanjickoj zemlji' i barjacima - jeste, da je organizovao paravojne formacije - jeste, da odrzava kult toga i dan danas na Ravnoj Gori - odrzava... Mozda direktno nije odgovoran za ono sto se izdogadjalo, ali kakvim se hate i prosrpskim talk-om sluzio moze se sasvim komotno nazvati inspiratorom...

Kapetan Dragan, Jovic , Arkan(mrtav ali je imao zamenika kada je u Generalstabu pripremao dobrovoljce) , svi legionari i ostali koji su vrsili obuku dobrovoljaca(Legija,..........).

A banda sa Senjaka, drugarice Cvorovic? Ili su svi u zatvoru, vasom zaslugom? smile.gif

#25 Belaj_

Belaj_
  • Members
  • 742 posts

Posted 20 January 2005 - 14:00

QUOTE(harper lee @ 20 Jan 2005, 14:26)
Kadijevic i Adzic (sta bi s njima uopste, nesto sam ih smetnuo), Milo i Momir.

A Sveto?

#26 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 21 January 2005 - 11:09

Бориса Тадића, да Чеду пусте назад у Странку! laugh.gif

И Зорана Ђинђића, да се овери флоскула о њему као борцу за српске интересе.

Edited by harambasa, 21 January 2005 - 11:10.


#27 BlueMax

BlueMax
  • Members
  • 4 posts

Posted 21 January 2005 - 11:43

Imam samo jedno pitanje!
Ima li na ovom forumu Srba ili ste svi odreda Ustase i Balije???

#28 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 21 January 2005 - 19:15

QUOTE(Hella @ 20 Jan 2005, 13:27)
...ili da im uroš i loren sedam dana pričaju o demokratiji.

to bi im bilo gore nego Hag. biggrin.gif

#29 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 21 January 2005 - 19:28

QUOTE
Da se vi pitate, koga bi jos poslali u Hag ?

ceo generalstab, sve vise funkcionere, & mafiju sa kojom su saradjivali, celu bivsu rukovodecu strukturu, zajedno sa svim generalnim direktorima....ali samo da im se presudi (ako ove moje nl birokrate mogu malo da skrate demokratsku proceduru...
wub.gif

a presuda da odsluze kod nas... wink.gif

kazna dozivotna robija i tezak fizicki rad...klopa jednom dnevno a na jelovniku corbica od kopriva.....ili nekog drugog livadskog bilja.

bar bi par godinica imali besplatnu radnu snagu a vremenom bi odumreli..... biggrin.gif rolleyes.gif

#30 Guest_frEEdom2vojvodina_*

Guest_frEEdom2vojvodina_*
  • Guests

Posted 21 January 2005 - 20:28

i vojnike treba poslati, koji su ubijali jadne nevine albance na kosovu...

jadna ta deca poubijana...