Jump to content

Photo

Politicka "zrelost" Srpske Vlade

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
86 replies to this topic

#76 kirhof

kirhof
  • Members
  • 404 posts

Posted 20 January 2005 - 14:54

Minka, Bogu hvala na inteligentnim i obrazovanim ljudima, kao sto si ti, koji nama, seljacima i stocarima, mogu da objasne zasto i kada nismo u pravu. Da li je Djordje Balasevic tri puta video Tita marsala i da li je uvek bio na pravoj strani, mene se ne tice. Znam da je uvek pisao o miru, ljubavi i ostalim prizemnim stvarima o kojima nova srpska intelektualna elita raspravlja na nekom visem nivou od meni pojmljivog, a cini mi se da nikada nisu shvatili stvarno znacenje tih pojmova.

A za ovo "koga citiras - takav si" ti se zahvaljujem. Veci kompliment nisam odavno dobio. Ispade da sam slican Djoletu i Djindjicu smile.gif

Ah, da... Stav koji si tako lepo i nedvosmisleno iskazao iskazuje i nas premijer vec par decenija: "Mog'o bi ja malo da mrzim sve koji nesto rade, a kada dodjem na vlast pokazacu im kako se ne radi nista"

#77 TAULANT

TAULANT
  • Members
  • 246 posts

Posted 20 January 2005 - 14:57

QUOTE(alisa @ 20 Jan 2005, 04:32)
taulante:

slaven je, koliko sam ja shvatila, hrvat, dalmatinac. milosevicev amanet mu ne mozes spocitavati. slaven, doduse, nije u stanju da uhapsi hrvatske generale. ako je lekaj krao kola u crnoj gori,  smile.gif mislim da bi mu sud u pristini trebao presuditi sam'tako. da je lekaj krao kola u americi, ihajhaj... znali bi mi sta s njim (bez obzira na versku i nacionalnu pripadnost). kud nije resio da kola krade u svicarskoj... bolje bi mu bilo.

u pravu si. albancima treba da sude albanci.  ima li ljudi medju vama? mozete li vi to? ili ste smrdivojeve gore list, pa ste naucili kako da se (na naciJonalnoj bazi) branite?

ja sam amerikanka. tacka.  tesko ce biti prodati "muda za bubrege" dok je busko na vlasti. u americi.  znam da se to mnogima ne svidja. tough luck.

Ma sta koji ti... Mi o kokoskama a ti o jaju!!!
Koji te je sad Bush spopao, sta on ima veze sa ovim nesrecnikom kojemu zbog kradje kola preti dozivotna robija! To govori mnogo o tome sta je biti Albanac u vasim rukama! wink.gif
Slaven se sam svima nama predstavljao kao Srbin iz Hrvatske i kad sam mu ja rekao da se ne mesa tu gde mu nije mesto (jer nema pojma o Kosovu). On je pak nastavio sa propagandom i normalno ne gine mu milosevicev amanet!

I dosta sa time ---> "ja sam amerikanka" itd itd bajato ti je to, uvek kad nemas sta da dodas posezes za time kako si ti amerikanka i ne razmisljas kao prosecan srbin itd itd.
Jedno je bitno ma gde zivela ma koji citizensip imala...tebe odaje tvoja balkanska tvrdoglavost i nacionalizam i nema te maske koja ce te spasiti
evo ovo te odaje--->u pravu si. albancima treba da sude albanci. ima li ljudi medju vama? mozete li vi to?

Sta smo mi to za tebe mamali ili neke amebe tamo, svasta covek iz tvoje tastature da cita! laugh.gif

Ajd relax malo, go and donate some money 2 tzunami victims, radi nesto konstruktivno za civilizaciju umesto destrukcije. tongue.gif

Edited by TAULANT, 20 January 2005 - 15:01.

#78 Belaj_

Belaj_
  • Members
  • 742 posts

Posted 20 January 2005 - 16:42

QUOTE(kirhof @ 20 Jan 2005, 15:54)
Znam da je uvek pisao o miru, ljubavi i ostalim prizemnim stvarima

...marsalstvu, konjusarstvu...

#79 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 20 January 2005 - 16:56

QUOTE(Belaj_ @ 20 Jan 2005, 17:42)
...marsalstvu, konjusarstvu...

"Ne lomite mi bagrenje, jer sve cu da vas polomim" - kaze covek na sudjenju zato sto je umlatio komsiju sa nalogom za iseljenje. Vidi mira i ljubavi.

#80 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 20 January 2005 - 16:57

[quote=TAULANT,20 Jan 2005, 13:57] [/QUOTE]
Koji te je sad Bush spopao, sta on ima veze sa ovim nesrecnikom kojemu zbog kradje kola preti dozivotna robija! To govori mnogo o tome sta je biti Albanac u vasim rukama! wink.gif
Slaven se sam svima nama predstavljao kao Srbin iz Hrvatske i kad sam mu ja rekao da se ne mesa tu gde mu nije mesto (jer nema pojma o Kosovu). On je pak nastavio sa propagandom i normalno ne gine mu milosevicev amanet!

I dosta sa time ---> "ja sam amerikanka" itd itd bajato ti je to, uvek kad nemas sta da dodas posezes za time kako si ti amerikanka i ne razmisljas kao prosecan srbin itd itd.
Jedno je bitno ma gde zivela ma koji citizensip imala...tebe odaje tvoja balkanska tvrdoglavost i nacionalizam i nema te maske koja ce te spasiti
evo ovo te odaje--->u pravu si. albancima treba da sude albanci. ima li ljudi medju vama? mozete li vi to?

Sta smo mi to za tebe mamali ili neke amebe tamo, svasta covek iz tvoje tastature da cita! laugh.gif

Ajd relax malo, go and donate some money 2 tzunami victims, radi nesto konstruktivno za civilizaciju umesto destrukcije. tongue.gif [/quote]
Nocnamora! A je ti?

#81 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 20 January 2005 - 18:09

QUOTE(Dream)
bio sam malo vise od tebe na Kosovu,vec veca glupost nepostoji od one za koju ti tvrdis ili cak pises,dali to iz prostog komplesnog ubjedjivanja ili opet si slusao neki vic na konto kosova i albanaca.

QUOTE(uros_s78)
Ne vredi da se preganjas sa njim,Dream...Njemu i njemu slicnima stradaju samo Srbi,patnju Albanaca sa severa Kosova ne zele da vide...A tek patnje Albanaca pre 1999,kada je biti Albanac na Kosovu bilo luksuz,bas kao sto je to sada biti Srbin dole,a njih ova klerofasisticka vlada zloupotrebljava radi svoje promocije! sad.gif

lol_2.gif frusty.gif

i sta da odgovorim na ovako nesto? laugh.gif

lecite se!

Edited by Gandalf, 20 January 2005 - 18:10.

#82 minka

minka
  • Banned
  • 1,886 posts

Posted 20 January 2005 - 20:11

QUOTE(kirhof @ 20 Jan 2005, 14:54)
Minka, Bogu hvala na inteligentnim i obrazovanim ljudima, kao sto si ti, koji nama, seljacima i stocarima, mogu da objasne zasto i kada nismo u pravu. Da li je Djordje Balasevic tri puta video Tita marsala i da li je uvek bio na pravoj strani, mene se ne tice. Znam da je uvek pisao o miru, ljubavi i ostalim prizemnim stvarima o kojima nova srpska intelektualna elita raspravlja na nekom visem nivou od meni pojmljivog, a cini mi se da nikada nisu shvatili stvarno znacenje tih pojmova.

A za ovo "koga citiras - takav si" ti se zahvaljujem. Veci kompliment nisam odavno dobio. Ispade da sam slican Djoletu i Djindjicu smile.gif

Ah, da... Stav koji si tako lepo i nedvosmisleno iskazao iskazuje i nas premijer vec par decenija: "Mog'o bi ja malo da mrzim sve koji nesto rade, a kada dodjem na vlast pokazacu im kako se ne radi nista"

de si sad ti nasao Djidjica to ni tebi, naravno,nije jasno...

ali bitno da si mi odgovorio, onako, mocno, elokvantno, SeljackoStocarski, zar ne?

mir, ljubav i ostale prizemne stvari su :

"za zakletvu Titu sam spevao stih"

ili

"...becki konjusari..."

U vreme kad je djidjic napustao otadzbinu jerbo je bio protiv Tita, tvoj idol je pevao slavopojke zlikovcu. Odakle ti pravo da ih poredis?

#83 Dream

Dream
  • Members
  • 551 posts

Posted 21 January 2005 - 03:01

QUOTE(Gandalf @ 20 Jan 2005, 18:09)
lol_2.gif frusty.gif

i sta da odgovorim na ovako nesto? laugh.gif

lecite se!

sta bi odgovarao najbolje pokrise po glavi i pravi se da si medo i da nista niti cujes niti citas vec samo hrces tako ces da postedis i doktore,i pilule koje gutas (bez ikakvog pomaka) laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#84 alisa

alisa
  • Members
  • 1,192 posts

Posted 21 January 2005 - 04:12

[quote=TAULANT,20 Jan 2005, 15:57] Ma sta koji ti... Mi o kokoskama a ti o jaju!!!
[/quote]
[QUOTE]Koji te je sad Bush spopao, sta on ima veze sa ovim nesrecnikom kojemu zbog kradje kola preti dozivotna robija! To govori mnogo o tome sta je biti Albanac u vasim rukama! wink.gif [/QUOTE]

bush nije klinton da spopada mlade dame, tako cu ja ostati nespopadnuta. sto se kradje kola tice, imas pravo. ne treba na dozivotnu robiju poslati coveka koji je, eto, samo hteo da se provoza, a sto su bila tudja kola, nije vazno. covek je samo hteo da pozajmi, a mozda bi posteno vratiio (tudje) kad mu vozikanje dosadi.... nema veze sto krade, nas je, treba mu oprostiti. ne?

[QUOTE]I dosta sa time ---> "ja sam amerikanka"[/QUOTE]

nije bajato taulante. jos uvek sam amerikanka. s pravom glasa.

[QUOTE]On je pak nastavio sa propagandom i normalno ne gine mu milosevicev amanet![/QUOTE]

pet godina posle oslobodjenja, vaditi se na milosevica, koji je u zatvoru... taulante, daj malo maste, inventivnosti. milosevic se nece vratiti da opravda vas nerad i budalastine. milosevica vise nema. hvala bogu. trenutna vlas, koja hoda milosevicevim stopama, ne pita se i nece imati uticaja na sudbinu kosova. srecom.

[QUOTE]Sta smo mi to za tebe mamali ili neke amebe tamo, svasta covek iz tvoje tastature da cita! laugh.gif[/QUOTE]

ne znam sta su mamali. albanci mi nikad nisu izgledali kao amebe. na mojoj tastaturi pise isto sto i na tvojoj. neka slova i brojev, po neki znaki.

[/QUOTE]Ajd relax malo, go and donate some money 2 tzunami victims, radi nesto konstruktivno za civilizaciju umesto destrukcije[QUOTE]

to sam vec uradila, mislim dala nesto para 2 tzunami victims. sta vise, upravo sam se vratila iz indije gde sam iste posetila. kad procitam sta "iz tvoje tastature izlazi" ostajem uverena da kosovu nema pomoci. neka vam je laka nezavisnost (ako je ikad steknete, a to nece imati nikakve veze sa srbima i ostalima). svako, taulante, kuje svoju srecu. alo! pet godina posle oslobodjenja, kosovo je jadnije i bednije nego pod milosevicem, uz svu pomoc medjunarodne zajednice, a ti zapenio braneci lopuzu koja krade kola sad.gif pa, kako vas nije sramota?

jednog osudite (ne na dozivotnu robiju, nego na smrt) zbog kradje, drugi ce se zamisliti.

ma, sta pisem ja: treba sve lopove i lopuze ovoga sveta (bez obzira na versku i nacionalnu pripadnost), pomaziti po glavi, reci im no, no, i poslati ih kuci, mami, na rucak huh.gif

#85 sundjer

sundjer
  • Members
  • 653 posts

Posted 21 January 2005 - 04:39

QUOTE(TAULANT @ 20 Jan 2005, 05:01)
QUOTE(Slaven @ 19 Jan 2005, 16:23)
Prishtinasi evo ja bih pitao [al' ozbiljno]  rolleyes.gif
"Radi se o događaju kada je kolona svatova prošla pored jednog kontrolnog punkta koji je u prvom momentu držala tadašnja Vojska Jugoslavije. Posle potpisivanja Kumanovskog sporazuma vojska se povukla i pripadnici OVK oteli su 11 osoba, koje su sproveli u podrum hotela 'Paštrik'. Tamo su, prema našim saznanjima, izvršena brojna zlostavljanja i mučenja, što će se i videti kada optužnica bude objavljena", rekao je Vekarić.

Vekarić je rekao i da će ovo biti prvi slučaj suđenja jednom kosovskom Albancu pred Sudom za ratne zločine. Optuženi Anton Lekaj dostupan je Tužilaštvu jer je uhapšen u Crnoj Gori zbog krađe kola i sada se nalazi u Beogradu.

Jel' u redu da ovaj Lekaj nakon svega krade automobile?

Sto ti mislis?  laugh.gif

Zločine na Kosovu od 10. juna 1999. mogu kompetentno da procesuiraju samo pravosudni organi UNMIK.
Rezolucija SB UN međunarodni pravni dokument koji isključuje primenu nacionalnog propisa, kada je u koliziji sa međunarodnim pravnim aktom.
- Ukoliko se Lekaju sudi u Srbiji, takvo suđenje po osnovnim minimalnim standardima ne bi bilo fer i pošteno, i bilo bi u suprotnosti sa članom 5. i 6. Evropske konvencije za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda. wink.gif biggrin.gif

Prema tome price za decu poput one sa "metak pogodio sljivu, i potom onog 16 godisnjeg nesrecnika" su samo nastavak onoga sto vam je Milosevic ostavio na amanet!
Vi da sudite ratnim zlocincima, vi niste u stanju da uhapsite jednog Pavkovica i Lazrevica a jos bi da sudite Albancima...svasta laugh.gif

B92 Info Vesti Suđenja za ratne zločine

Lekaj optužen u Beogradu za Kosovo
18. januar 2005. | 11:48 -> 16:02 | Izvor: B92
Beograd -- Tužilaštvo za ratne zločine podiglo je optužnicu protiv kosovskog Albanca Antona Lekaja za ratni zločin 1999. na Kosovu.

Prema navodima Tužilaštva u Beogradu, zločin su počinili pripadnici oružane grupe "Cipat" u zoni odgovornosti Ramuša Haradinaja. Lekaj je optužen za zločin počinjen 12. juna 1999. godine na Kosovu, na dan potpisivanja Kumanovskog sporazuma – za napad na romsku svadbu u opštini Đakovica, odnosno za ubistvo četiri osobe, silovanje i zlostavljanje svatova.

"Radi se o događaju kada je kolona svatova prošla pored jednog kontrolnog punkta koji je u prvom momentu držala tadašnja Vojska Jugoslavije. Posle potpisivanja Kumanovskog sporazuma vojska se povukla i pripadnici OVK oteli su 11 osoba, koje su sproveli u podrum hotela 'Paštrik'. Tamo su, prema našim saznanjima, izvršena brojna zlostavljanja i mučenja, što će se i videti kada optužnica bude objavljena", rekao je Vekarić.

Vekarić je rekao i da će ovo biti prvi slučaj suđenja jednom kosovskom Albancu pred Sudom za ratne zločine. Optuženi Anton Lekaj dostupan je Tužilaštvu jer je uhapšen u Crnoj Gori zbog krađe kola i sada se nalazi u Beogradu.
----------------------

Pored toga sto je krao kola, bavio se otmicom, ubistvima, silovanjem...

#86 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 21 January 2005 - 04:43

Ua bre Arbanasi ...
Skupite muda pa izbacite iz svojih redova olos onaj najgori pa dodjite nama da solite pamet.

#87 alisa

alisa
  • Members
  • 1,192 posts

Posted 21 January 2005 - 05:00

QUOTE(sundjer @ 21 Jan 2005, 05:39)
Lekaj optužen u Beogradu za Kosovo
18. januar 2005. | 11:48 -> 16:02 | Izvor: B92 
Beograd -- Tužilaštvo za ratne zločine podiglo je optužnicu protiv kosovskog Albanca Antona Lekaja za ratni zločin 1999. na Kosovu.

Prema navodima Tužilaštva u Beogradu, zločin su počinili pripadnici oružane grupe "Cipat" u zoni odgovornosti Ramuša Haradinaja. Lekaj je optužen za zločin počinjen 12. juna 1999. godine na Kosovu, na dan potpisivanja Kumanovskog sporazuma – za napad na romsku svadbu u opštini Đakovica, odnosno za ubistvo četiri osobe, silovanje i zlostavljanje svatova.

----------------------

Pored toga sto je krao kola, bavio se otmicom, ubistvima, silovanjem...

sto ce reci da, ako bude osudjen (nevin je dok se ne dokaze da je kriv), ipak nece ici na dozivotnu robiju zbog kradje kola, kako je to taulant pokusao da predstavi...

Koji te je sad Bush spopao, sta on ima veze sa ovim nesrecnikom kojemu zbog kradje kola preti dozivotna robija! To govori mnogo o tome sta je biti Albanac u vasim rukama!

uhvatili lopuzu, pa ispalo da se jos nekim kriminalnim radnjama bavio.

dry.gif

Edited by alisa, 21 January 2005 - 05:02.