Jump to content

Photo

Politicka "zrelost" Srpske Vlade

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
86 replies to this topic

#31 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 19 January 2005 - 17:18

QUOTE(direcway @ 19 Jan 2005, 16:06)
samo da dodam,da nasa ulica nema struju vec nedelju dana zbog neplacenja racuna KEK-u,inace ja sam turcin a cela "mahala " su albanci....
nije rec o etnickoj pripadnosti nego zbog neplacenja(dzabe sto smo 3-4 kuce iz ulice placali redovno kada to ne radi ostalih 50 tak kuca)...

To se i ranije desavalo da ljudi ne placaju struju, verovatno nemaju para a ne mogu ni da zarade novac.Medjunarodna zajednica moze taj problem da postavi tako, da na osnovu njega zblizi ta dva naroda, tako sto ce im nesto dati da proizvode, vezano za kucnu radinost.To je mahom siromasno stanovnistvo.

#32 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 19 January 2005 - 17:22

QUOTE(Belaj_ @ 19 Jan 2005, 14:18)
Prvo svoje dvoriste da pocistite, pa onda u tudje da gledate.

Vidi ko mu kaze!

#33 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 January 2005 - 17:23

QUOTE(Prishtinasi @ 19 Jan 2005, 16:13)
QUOTE(Gandalf @ 19 Jan 2005, 16:02)
QUOTE(Prishtinasi @ 19 Jan 2005, 17:55)
Da Gandalfe veruj ili ne da ,zajednicki rad i to bez nikakvih politizovanja.
I ne, ne radim ni u UNMIK ni u OSCE nego zivim u drzavi u kojoj multietnicitet i demokracija funkcionise odlicno, i jebote mora se poceti od necega.
I svidjalo nam se ili ne multietnicitet ti je prva tacka MEZ.

ok, da obrnem stvar.

sta bi UNMIK i kosovska vlada imali da ponude Srbima u KM?
jedan primer: plate u mitrovackoj bolnici koje radnici dobijaju od srpske vlade su tri puta vece od plata iz kosovskog budzeta.
u skolstvu su te plate tri do cetiri puta vece.

Znaci kako sam te razumeo dobro jagnje sisa dve ovce jel tako???
Dobre plate, taksa Vladi Srbije, i normalno besplatnu struju. Odlicno

Kako brzo moj "zema"Prishrinasi zaboravlja njihov nacin saradnje sa
vlastima u periodu od '90-'99 kad nisu hteli da prihvate nijedan predlog
koji je dolazio sa srpske strane a bilo je i dobrih.
E onda na scenu stupaju ovi"poshteni'sto kaze Gandalf.
Oko struje i ne placanja iste od strane stanovnika Kosova imam samo jednu
zamerku;ako nisu placali 4-5 godina onda su mogli da ih postede jos ove zime pa nek na prolece i leto iskljuce sve koji ne placaju ovako u sred zime?

#34 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 19 January 2005 - 17:24

QUOTE(incognito @ 19 Jan 2005, 16:11)
QUOTE(direcway @ 19 Jan 2005, 17:06)
samo da dodam,da nasa ulica nema struju vec nedelju dana zbog neplacenja racuna KEK-u,inace ja sam turcin a cela "mahala " su albanci....
nije rec o etnickoj pripadnosti nego zbog neplacenja(dzabe sto smo 3-4 kuce iz ulice placali redovno kada to ne radi ostalih 50 tak kuca)...

Pa kako sine kucas ako nemas struje? rolleyes.gif

To sa iskljucivanjem struje je totalno politizirano, pa vise nije vazno da l' je to odluceno kao vid politickog pritiska ili je KEK zaista resio da konacno civilizuje horde (ovde ne mislim na nijednu nacionalnost posebno) koje zive na tim prostorima. Struja mora da se plati i tacka. I tu se u potpunosti slazem sa iskljucenjem struje.

Nego tema i nije bas to... Tema je oko sredjivanja dvorista... A inace nema ni 's' od toga - ono sto obe Vlade rade je igranje tenisa - za sve probleme koje Srbi imaju krivi se Vlada Kosova, za sve probleme koje Albanci imaju krivi se Vlada Srbije... I sve se svodi na jeftine demagogije i prosto politikanstvo, a nista se konkretno ne resava...

Jel to znaci da sa ovakvim misljenem sebe kvalificiras u grupu Harambase wink.gif wink.gif

#35 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 19 January 2005 - 17:26

QUOTE(perkos @ 19 Jan 2005, 16:23)
I ne, ne radim ni u UNMIK ni u OSCE nego zivim u drzavi u kojoj multietnicitet i demokracija funkcionise odlicno, i jebote mora se poceti od necega.

ok, da obrnem stvar.

jedan primer: plate u mitrovackoj bolnici koje radnici dobijaju od srpske vlade su tri puta vece od plata iz kosovskog budzeta.

zamerku;ako nisu placali 4-5 godina onda su mogli da ih postede jos ove zime pa nek na prolece i leto iskljuce sve koji ne placaju ovako u sred zime?

Kako moj zema Perkos zaboravlja da ti predlozi su dosle od vlade najvecog kriminalca posle Hitlera

#36 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 19 January 2005 - 17:27

QUOTE(perkos @ 19 Jan 2005, 18:23)

ok, da obrnem stvar.

I nije trebalo da prihvate ni jedan predlog ratnih huskaca i zlocinaca!Svaka im cast na tome!Da su i jedan prihvatili,legitimizirali bi genocidnu politiku Slobodana Milosevica prema njima! mad.gif

#37 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 January 2005 - 17:29

QUOTE(Prishtinasi @ 19 Jan 2005, 17:24)
Jel to znaci da sa ovakvim misljenem sebe kvalificiras u grupu Harambase wink.gif wink.gif

Ne, nego tebe svrstavam u tu 'grupu' jer si taman toliko ostrascen koliko i Harambasa sto automatski iskljucuje svaku mogucu racionalnu i civilizovanu raspravu...

Krivi su i Srbi i Albanci, i to zesce... Ali niko to nece da prizna nego se gura lopta u tudje dvoriste... U cemu to Kosovo koci Beograd, odnosno Beograd Kosovo? Ko se ne slaze s' tim, neka dokazuje suprotno... ili ignorise...

#38 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 19 January 2005 - 17:32

QUOTE(incognito @ 19 Jan 2005, 18:29)
Ne, nego tebe svrstavam u tu 'grupu' jer si taman toliko ostrascen koliko i Harambasa sto automatski iskljucuje svaku mogucu racionalnu i civilizovanu raspravu...

Krivi su i Srbi i Albanci, i to zesce... Ali niko to nece da prizna nego se gura lopta u tudje dvoriste... U cemu to Kosovo koci Beograd, odnosno Beograd Kosovo? Ko se ne slaze s' tim, neka dokazuje suprotno... ili ignorise...

Beograd koci Kosovo u tome sto ne prihvata njegovu nezavisnost!Srbi sa Kosova treba da shvate,kao i zvanicni Beograd,da Beograd nema sta da trazi niti da se pita glede Kosova! mad.gif

#39 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 19 January 2005 - 17:35

QUOTE(incognito @ 19 Jan 2005, 16:29)

A pricas o strasti i civilizovanosti. Grehota je sto ljudi ne mogu da vide same sebe wink.gif wink.gif

#40 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 January 2005 - 17:38

QUOTE(uros_s78 @ 19 Jan 2005, 16:27)
QUOTE(perkos @ 19 Jan 2005, 18:23)

ok, da obrnem stvar.

I nije trebalo da prihvate ni jedan predlog ratnih huskaca i zlocinaca!Svaka im cast na tome!Da su i jedan prihvatili,legitimizirali bi genocidnu politiku Slobodana Milosevica prema njima! mad.gif

Mi bi trebalo da prihvatimo predlog "demokrate i humaniste" Ramusha?
Urke stvarno si GLUP!

#41 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 January 2005 - 17:45

QUOTE(uros_s78 @ 19 Jan 2005, 17:32)
Beograd koci Kosovo u tome sto ne prihvata njegovu nezavisnost!Srbi sa Kosova treba da shvate,kao i zvanicni Beograd,da Beograd nema sta da trazi niti da se pita glede Kosova! mad.gif

Kosovo je bez-malo nezavisno i nas niko nista ne pita. Ja ne vidim kako moze Kostunjavi da koci Kosovo kad bez debele pratnje i papirologije ne moze ni da kroci na teritoriju istog. Ajd, sta to mi mozemo da uradimo Kosovu? Napadnemo li ga - yebali smo cvorka, sve ostalo je u granicama iluzije... Sta, zabranicemo izvoz na Kosovo? E bas ce se potresti dole...

'Svet' nas iz opste uctivosti i neke covecnosti konsultuje u vezi Kosova jer je isto bilo sastavni deo Srbije od kad ista postoji, ali kad im dozlogrdi donece odluku koja njima najvise odgovara i nas niko nista pitati nece.

E to sto Srbi sa Kosova gledaju u SPC i Kostunjavog/Seselja/you-name-it kao resenje svih njihovih problema (kako ziveti bez rada, kako ne placati racune i porez, kako ...) to nije moj, tvoj ili bilo ciji problem u ovoj zemlji... Neka Kostunjavi melje o njima i njihovim 'pravima' (a obaveze niko ne pominje, no to je druga prica) time nece naskoditi ni jednom prosecnom Albancu, samo ce naskoditi Srbima dole...

Mislim optuzivati Srbe na Kosovu da su krivi sto Kosovo ne funkcionise je isto kao kad je Sloba optuzivao Madjare i Hrvate po Vojvodini. Ajd' da malo budemo fer i stisamo strasti... Srbi se mogu kriviti za mnogo toga, ali za svoju glupost, podvodljivost i nekulturu tesko - time stete samo samima sebi, bar dok ne uhvate puske i haubice pa udare po drugima... A obzirom da to UN vise nece dozvoliti, mogu samo guslari da pevaju o proslim 'slavnijem serBskim' danima...

#42 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 19 January 2005 - 17:50

QUOTE(perkos @ 19 Jan 2005, 18:38)
Mi bi trebalo da prihvatimo predlog "demokrate i humaniste" Ramusha?

And now something completely different...

Srbi bojkotuju sve sto se da bojkotovati, Albanci se pozivaju na suverenost i celovitost, "posteni" Srbi...

what goes around, comes around. sve je isto, samo su se uloge izmenile. laugh.gif

Edited by Gandalf, 19 January 2005 - 17:52.

#43 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 19 January 2005 - 17:57

QUOTE(Prishtinasi @ 19 Jan 2005, 18:13)

sve se svodi na to.
ekonomski gledano, situacija u severnoj Mitrovici je mnoooogo bolja nego bilo gde drugde na Kosovu, Srbiji ili CG.

imate li da im ponudite sta bolje? nemate?

vidis dragi moj, Srbi u Mitrovici ne razmisljaju puno o svetom Kosovu i sranjima. slobodno (divlje) trziste i borba za profit - money talks!

#44 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 19 January 2005 - 18:02

QUOTE(Gandalf @ 19 Jan 2005, 16:57)

sve se svodi na to.
ekonomski gledano, situacija u severnoj Mitrovici je mnoooogo bolja nego bilo gde drugde na Kosovu, Srbiji ili CG.

vidis dragi moj, Srbi u Mitrovici ne razmisljaju puno o svetom Kosovu i sranjima. slobodno (divlje) trziste i borba za profit - money talks!

Pitanje je dokle ce to trajati??? whistling.gif wink.gif

Edited by Prishtinasi, 19 January 2005 - 18:04.

#45 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 January 2005 - 18:05

QUOTE(Prishtinasi @ 19 Jan 2005, 17:02)
QUOTE(Gandalf @ 19 Jan 2005, 16:57)

sve se svodi na to.

Pitanje je dokle ce to trajati??? whistling.gif wink.gif

Jel' to opet pretite da cete preci most?